micha-ella micha-ella komentáře u knih

Dívky z lesů Dívky z lesů Minka Kent

Četlo se to dobře, to ano, jen mi vadilo střídání dvou naprosto odlišných příběhů - a s tím já si umím poradit. Až do strany 100 jsem četla nejdřív jeden děj a pak druhý, dalo se přesně vystihnout, kdy se oba spojí. No, bylo to naivní až běda, příběh z lesa byl notně přitažený za vlasy a pak do sebe všechno tak zázračně zapadalo, že by to šlo natočit jako růžová telenovela.

10.08.2022 3 z 5

Mé lži, tvé lži Mé lži, tvé lži Susan Lewis

Po knížce O minutu později jsem přečetla ještě tuto, ale už další zkoušet nebudu. Myslím, že poklesky z mládí rozmazávané ve stáří tímto způsobem jsou skutečně jen literární. Začátek mě bavil, asi od dvousté stránky mě to už nudilo, konec jsem předvídala.

30.07.2022 3 z 5

Můj bratr je mimozemšťan Můj bratr je mimozemšťan Florent Bénard

O autismu jsem přečetla hodně knížek. Tahle je takovým poklidným vyprávěním o rodině a vztazích mezi sourozenci. O skvělých rodičích, kteří své postižené dítě vychovali příkladným způsobem.

09.05.2022 3 z 5

Křídla ve větru Křídla ve větru Sue Monk Kidd

Pěkný román, souhasím s MichelleS, ale dávám 4 hvězdičky, protože se mi to i přes ty výtky líbilo.

08.05.2022 4 z 5

Enderova hra Enderova hra Orson Scott Card

O šikaně mi stačí jen číst a cítím odpor. Tak bohužel hned v prvních kapitolách i odpor k této knížce, proto jsem jí odložila nedočtenou. Chování útočníků nikdy nepochopím. Přitom mám sci-fi tak ráda! Asi je to spíš po chlapy, těm většinou násilí a války nevadí.

04.05.2022

Sama proti všem Sama proti všem Brian Freeman

Nereálný, depresivní, zamotaný příběh, nesedělo mi to.

13.03.2022 2 z 5

Pusinka Pusinka Sophie Hannah

Dobrý námět, ale to je tak všechno. Pro mne naprosto zbytečně promíchané kapitoly a ještě zbytečněji přidané příběhy vyšetřovatelů, ty byly leda pro zdržování a pro zlost. Závěr celou tu knížku postavil na hlavu! Zkuste se po dočtení vrátit k některým výlevům hlavní postavy a zjistíte, že nelže ona, ale autorka. Nelíbilo se mi to.

26.02.2022 2 z 5

Nejúžasnější den Nejúžasnější den Kaira Rouda

Příběh natahovaný jako guma v praku, přes tři stovky stránek pořád jen čekáte, jak to dopadne. Bavilo mě to číst, mám ráda lehký sarkastický humor, sama se divím, že jsem tomu mizerovi místy i trochu fandila. Připomínalo mi to knížku TY a její pokračování Skrytá těla.

21.02.2022 4 z 5

Tonoucí Tonoucí Paula Treick DeBoard

Jedna z rozečtených a odložených knížek, ke které jsem se pokusně vrátila a četla jí znovu od samého začátku. Pokus vyšel - seřadila jsem si kapitoly do souvislé časové linky a snažila se zapamatovat si všechny účastníky večírku, kterým autorka uvádí postavy do děje. Pak jsem se dokonale začetla a už se mi od toho příběhu nechtělo ani na chvilku odejít. Takže jedna hvězda dolů za roztrhaný čas (PROČ?? Tento způsob zamíchání kapitol mě štve u každé knížky, ani tady ničemu nepomohl) a i konec mohl být uzavřenější.

20.01.2022 4 z 5

Skoro normální rodina Skoro normální rodina Mattias Edvardsson

Ze začátku mě to hodně bavilo. Nemám ráda příběhy, kde jsou od prvních kapitol desítky postav, ve kterých se těžko orientuji, tady byly postavy dobře vykreslené (i ta protivná Stella) a děj přehledný. Bohužel se vlekl tak pomalu, že ze 450ti stránek bylo mnoho zbytečných. Já jsem sice žádnou nepřeskočila, ale autor mohl klidně vynechat kapitoly o ,,Méďovi" a možná i další. Konec byl servírovaný taky hodně zdlouhavě a ten úplný závěr? Jak jinak, že jo?

17.01.2022 4 z 5

Ztraceni v Shangri-La Ztraceni v Shangri-La Mitchell Zuckoff

Po spoustě vymyšlených thrillerů z poslední doby jsem knížku Ztraceni v Shangri-La přečetla s velkou chutí, protože tento příběh se skutečně stal. Je to výborný souhrn dokumentů o události, která proběhla na konci druhé světové války a je napsán velmi podrobně, s důkladnou pečlivostí, množstvím fotografií a mnoha vedlejšími odbočkami, které s tím souvisí. (Jediné, co se mi zdálo nepravděpodobné - že by vyslaní zdravotníci s sebou neměli léky proti bolesti.) Doporučuji hlavně mužským čtenářům a všem milovníkům dobrodružství, vojenství a letectví.

31.12.2021 5 z 5

Se mnou jsi v bezpečí Se mnou jsi v bezpečí K. L. Slater

Čtivý, napínavý, ale tak překombinovaný děj, až se budete divit, co všechno je do něj nacpané. Asi už jsem těmi psychologickými thrillery přesycená - číst tuhle knížku jako první, určitě bych jí jen chválila.
Víc v diskuzi.

29.12.2021 3 z 5

Zlatíčka Zlatíčka Melanie Golding

No, nevím... Celou dobu čtení jsem přemítala, jestli je to duchařina nebo ne. Chyběla mi logika, vadilo mi podivné vyšetřování i nepravděpodobné vztahy. Začátek mě vyloženě bavil, protože i já mám dvojčata, ale celkově jsou tři hvězdičky až přehnané. Jednou už jsem to odložila, teď jsem sice vytrvala až do konce, ale bez chuti.

27.12.2021 3 z 5

Nechte svět za sebou Nechte svět za sebou Rumaan Alam

Ze začátku mě to i přes prapodivný sloh bavilo, ale zvrtlo se to celé v divnou slátaninu bez vysvětlení.

13.12.2021 2 z 5

Krásné věci Krásné věci Janelle Brown

Výstižné: "Všechno je jen fasáda a faleš." (Věta ze strany 112.) Těch stran mohlo být míň, je jich téměř 500, takže místy vata, ale četlo se mi to báječně. A přestože žádná z postav není sympatická, nedalo se to odložit a tentokrát mi ani nevadily povinné zvraty na konci.

05.12.2021 4 z 5

Dívka A Dívka A Abigail Dean

Nevím, jak tohle hodnotit. Dlouhé, smutné, kruté... Opravdu podle skutečných událostí?
V tom případě moc nerozumím, proč to došlo až k takovým koncům - děti si nikdy nepostěžovaly, škola, lékař, veřejnost - nikdo neviděl, co se děje? Bigotního otce a matku v jeho vleku znalo mnoho lidí a nikdo nezasáhl včas?

28.11.2021 3 z 5

Sousedky Sousedky Cass Green (p)

První částí jsem se prokousávala, ale ty další už mě bavily. Autorka psát umí, o tom žádná. Dobře vystižené charaktery a popisy postav i prostředí, napínavost bych přirovnala k pomalejší houpačce.

21.11.2021 4 z 5

Záblesk života Záblesk života Jodi Picoult

Od této autorky jsem už četla několik knížek, na tuhle jsem se těšila, ale byla pro mě trestem! Trestem za to, že si opakovaně stěžuju na dvě střídavé nebo zpřeházené časové roviny. Pche! Tady je čas rozdrobený a vysypaný zpátky úplně nesmyslně a navíc je na začátku knížky hromada postav, snad jen aby čtenář tápal, kdo je kdo a pletly se mu jejich jména (Wren, Ward, Bex, Beth...). PROČ? Forma ne pro čtivost, ale pro zlost! Autoři už zkrátka nevědí ,,co by", čím by svá díla ozvláštnili. Dočetla jsem, ale nebavilo mě to.

03.11.2021 2 z 5

Fáma Fáma Lesley Kara

Nemůžu hodnotit, nedočetla jsem. To už je třetí odložená knížka, která mě nalákala zlatou peckou Světový bestseller - a zklamala. Zjistila jsem, že když jsem nadšená z nějaké opravdu kvalitní knihy, tak potom další tři knížky dočtu jen do strany 100 a vzdám je, protože se mi zdají jako úplná slabota.

06.10.2021

Asi to skončím Asi to skončím Iain Reid

Knížka s tajemstvím - a to já ráda. Zvláštní situace, zvláštní rozhovory. Je lepší žít ve dvojici nebo sám? Úvahy o partnerství, filosofické otázky. Horor se stupňuje zvolna a nenápadně, pro mne byla návštěva farmy mnohem tísnivější a strašidelnější než potom thrillerový konec. Bavilo mě to.

10.09.2021 4 z 5