micha-ella micha-ella komentáře u knih

Dilema Dilema B. A. Paris (p)

Zase ten styl přítomného času, vlastně i budoucího - PROČ? Co to sakra je: Konvice se vypne... vodu naliju... odemknu dveře... nesnáším to! Dvě knížky od této autorky se mi líbily, třetí a čtvrtá mě štvaly. Hlavně tímto stylem, navíc se děj vleče jako chromý, ačkoliv námět je dobrý. Ne, nelíbilo.

19.06.2021 2 z 5

Anonymní dívka Anonymní dívka Sarah Pekkanen

Tohle jsem jaksi nepochopila, ačkoliv se mi to zpočátku zdálo nadějné. Pochybuji, že by takto jednala psycholožka. A ten konec! Přiznávám, že na posledních dvaceti stránkách už jsem přeskakovala odstavce, přišlo mi to celé krajně nepravděpodobné.

07.06.2021 2 z 5

Tak akorát Tak akorát Jostein Gaarder

Smutný příběh. Přečtený během pár hodin, k zamyšlení na celý den. Většinou mají lidé tyto myšlenky, až když se dozvědí svůj ortel. A přišlo mi divné, že Albert nezkoušel hledat jakékoliv metody přežití, že nedoufal ve změnu, neměl žádnou naději, nevěřil třeba v možnost, že věda najde lék, že ...

20.05.2021 3 z 5

Dvojí život Dvojí život Diane Chamberlain

Já bych řekla, že v knížce toho bylo MOC. Navíc nesnáším roztříštěnou (nebo spíš rozemletou) časovou linii a skákání z osoby na osobu. Pro mne na začátku dějově nepřehledné, později přehnané.

14.05.2021 3 z 5

Pacient Pacient Sebastian Fitzek

Tato knížka doplnila můj seznam nedočtených, který jsem si nedávno přepisovala, protože jsem tady na DK funkci ,,Nedočteno"objevila pozdě. Prvních asi padesát knížek na mém profilu má tedy převážně negativní hodnocení, ač byly čteny už dávno. Teď to tedy vypadá, jako bych byla čtením otrávená. Nejsem. Nic to ovšem nemění na hodnocení této knihy - Pacient se mi vyloženě zhnusil.

10.05.2021 1 z 5

Žena na lesní cestě Žena na lesní cestě Megan Goldin

Takových pochvalných komentářů a já otrávená hned od počátku! Klišé napodobenina, nebavilo.

07.05.2021

Pád do hlubin Pád do hlubin Amber Cowie

Vadilo mi střídání časových rovin, vadilo mi chování mladých spratků, vadil mi i převrácený konec! Tato móda současných spisovatelů - za každou cenu na závěr ohromit - je někdy až trapná.

05.05.2021 2 z 5

Pamatuji si vás všechny Pamatuji si vás všechny Yrsa Sigurðardóttir

Nereálná duchařina. Vzdala jsem to.

25.04.2021 1 z 5

Poslední lež Poslední lež Riley Sager (p)

Je to příběh spíš pro pubertální dívky. Nemůžu dát víc jak tři hvězdičky, protože je to celé hodně přitažené za vlasy. Policii a detektivům bych dala sotva jednu, protože nevypátrali vůbec nic, ačkoliv tam bylo dost stop. A konec, který tu leckdo chválí, je vysloveně béčkový.

15.04.2021 3 z 5

Bíle pruhovaný pohřební vůz Bíle pruhovaný pohřební vůz Ross Macdonald

Dobře napsaná detektivka. Autor jich vyplodil celou hromadu, mám je k dispozici, ale jsem z e-knih otrávená, nelíbí se mi číst z obrazovky. Nemůžu se dočkat otevření knihoven.

03.04.2021 3 z 5

Hranice odvahy Hranice odvahy Patricia MacDonald

Do poloviny knížky mě to docela bavilo jako oddychová nenáročná detektivka. Od poloviny se to postupně změnilo v překombinovaný brak a konec to dorazil.

21.03.2021 3 z 5

Zelenina Zelenina Siegfried Stein

Každý rok na jaře vytáhnu z knihovny všechny knížky o pěstování rostlin a už se těším, až začnu na své zahradě sít a sázet. V této knížce jsou přehledné tabulky, kdy, co a jak, aby zahradničení nebylo zahrad ničení.

04.03.2021 4 z 5

Ovoce v zahradě Ovoce v zahradě David Gerald Hessayon

S touto knížkou se radím každý rok o prořezu stromů a keřů, je přehledná, i když tenká, takže dokonalým informacím musím vytáhnout ještě další knížky o zahradničení.

04.03.2021 4 z 5

Stopy v písku: Čeští chemici a zdravotníci v Kuvajtu a Iráku očima vojenského reportera Stopy v písku: Čeští chemici a zdravotníci v Kuvajtu a Iráku očima vojenského reportera Vladimír Marek

Vojenský reportér popisuje den po dni průběh války v Kuvajtu a Iráku a účast našich elitních vojáků v této misi. Mnoho kvalitních barevných fotografií. Neprodejný výtisk.

31.01.2021 4 z 5

Pani Bovaryová / November / Bláznove pamäti Pani Bovaryová / November / Bláznove pamäti Gustave Flaubert

Francouzská klasika, u nás šesté vydání, tady je jen jedno. Další knížka z půdy, kterou jsem četla před padesáti lety a teď znovu. Rozdíl půl století mezi tehdejší a současnou literaturou je nebetyčný! Flaubertovo mistrné popisy postav, prostředí a situací (ta svatební hostina!) jsou koncertem slov, ale na druhou stranu jeho mnohomluvnost tak zdržuje děj, že asi málokterý současný čtenář vydrží číst příběh paní Bovaryové až do konce. Navíc - některé věty z přemíry poetické romantičnosti vyznívají dneska přímo kýčovitě, pro mne jako vypadlé z červené knihovny, takže jsem si užívala jen ty krásné popisy.

25.01.2021

Nultá hodina Nultá hodina Agatha Christie

Asi tady budu mít nejnižší hodnocení. To proto, že detektivky už nemusím, tuto jsem přečetla jen z nedostatku jiného čtiva. Od začátku až do konce mi to přišlo jako staromódní divadelní hra. Ovšem jinak před paní Agátou klobouk dolů, jen se podívejte, kolik napsala knížek a dlouhou řadu z nich jsem kdysi přečetla s velkou chutí. Bohužel, každý styl se omrzí, moje chyba.

21.01.2021 3 z 5

Pravda a lži Pravda a lži Caroline Mitchell

Já nevím, co se čenářům líbí na rozkouskovaném příběhu, na střídání minulosti a současnosti. Nakonec jsem to přečetla svojí metodou v souvislém časovém postupu, ale vadilo mi množství postav. Nechápu, proč autorka zvolila tak zvukově podobná jména - Poopy, Paddy, Molly, Dotty (to je mimochodem pes), Hemmy a Hanny (to je pro změnu křeček) a nevyznala jsem se ani v mnoha dalších a tak pokud uděláte ve čtení jednoddení přestávku, nezbývá, než se vracet zjišťovat, kdo je kdo a to mě nebaví. Moje vina. Měla jsem tu knížku přečíst s prostřídanými kapitolami na jeden zátah!

06.01.2021 2 z 5

On On Clare Empson

Rozstříhaný děj do tří časových linek - ten pro mne zbytečný a protivný způsob psaní - a navíc množství postav, které se mi ze začátku hodně pletly. Už jsem to chtěla vzdát, protože ani prostředí superprivilegovaných zbohatlíků mě moc neláká - ale nakonec jsem se začetla a váhám s hodnocením mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami. Ten příběh by se spíš mohl jmenovat ,,Proč jsem odešla", autorka vás natahuje s tímto tajemstvím přes dvěstěpadesát stránek a když se to dozvíte, můžete si knížku přejmenovat na ,,Proč jsem oněmněla"- i když na to se ptáte od samého začátku. Kdo má rád roztrhaný děj a tlusté romány, toho to bude bavit.

28.12.2020 3 z 5

Pacient Pacient Michael Palmer

Odloženo. Jakmile v knížce narazím na agenty, ztratím chuť pokračovat. A tady máme výborného experta, co pozabíjel sedm lidí najednou, z toho tři jen ručně, panečku! A ještě než příběh s báječnou superdoktorkou vůbec začne, jsou tu jen tak mimochodem dvě další mrtvoly. Tak kdo má zájem a radost z takového čtení - prosím.

03.12.2020 2 z 5

A nikdo ho nechtěl A nikdo ho nechtěl Jutta Westphal

Kvůli koronaviru a zavřeným knihovnám se z nedostatku jiného čtiva vracím k odloženým knížkám, mám jich plnou půdu. Tuhle knížku jsem četla před 35ti roky a teď jsem si jí zopakovala, na rozdíl od jiných se mi líbila i po tolika letech.

13.11.2020 4 z 5