micha-ella micha-ella komentáře u knih

Co jsi to za matku? Co jsi to za matku? Paula Daly

Odpočinková knížka pro ženy, chlapa tohle asi nezaujme. Ale ženy a matky se myslím najdou už v prvních větách první kapitoly. Pro mne zas trochu jiný příběh, než jsem čekala, dobře napsaný, líbilo se mi to.

23.11.2018 4 z 5

Všechna pravda, co je ve mně Všechna pravda, co je ve mně Julie Berry

Krutost, syrovost a láska ve všech podobách. Ten příběh s vámi pořádně zatřese.
Není to žádná knížka pro děti, natož dívčí román, ani obálka neodpovídá době, do které je děj zasazený. To jsou zřejmě chyby vydavatelství, ale autorka a překladatelky dokázaly ohromit.

11.11.2018 5 z 5

Šílené výčitky Šílené výčitky Liane Moriarty

Knížka má skoro sto kapitol. Do čtvrtiny knížky se seznamujete s postavami (mně se ty manželské dvojice ze začátku pletly), do poloviny si opakovaně říkáte - hernajs, sakra, kdy už se konečně dozvím, co se na tom grilování vlastně stalo?! Ale bavilo mě to, ty naprosto přirozené dialogy a pod nimi tak humorné soukromé úvahy, ano, takto to bývá, co ženy říkají a co si při tom myslí. Ano, takhle se chovají muži, i když je každý jiný. Celé je to bezvadně psané, chválím!

08.11.2018 4 z 5

Než jsme se poznali Než jsme se poznali Lucie Whitehouse

Po přečtení knížky čtu komentáře a někdy mě baví víc než ta knížka. Na rozdíl od ostatních se mi tento příběh líbil jen do poloviny, protože v něm jde o tajemství. Zbytek je ušitý jako filmový thriller končící rvačkou, při které na třech stránkách křupají lebky a sviští nůž. Ach jo, pěkně děkuju!

20.09.2018 3 z 5

Pláč Pláč Helen FitzGerald

Ze začátku vtipný, potom tragický, celkově promyšlený a napínavý příběh, ke konci se od knížky nehnete. Kdo z vás by uměl něco takového vymyslet a napsat?

26.08.2018 5 z 5

Skvrna Skvrna Gillian Flynn

Autorka promine, ale tahle povídka opravdu není mistrovská! I mistr tesař se někdy utne. Přitom tak kvalitní dřevo - vlastně tady papír.

04.08.2018 2 z 5

Beze stopy Beze stopy Mary Torjussen

Odpočinkové čtení se záhadou, kterou hlavní postava toho příběhu řeší tak umanutě, že Vám její jednání někdy přijde těžko pochopitelné. Ovšem vysvětlení té záhady je nečekané.

29.07.2018 4 z 5

V pasti lží V pasti lží B. A. Paris (p)

Druhá knížka této autorky je lepší než první! Těším se na třetí!

24.06.2018 5 z 5

Ta přede mnou Ta přede mnou J. P. Delaney (p)

Ze začátku tajemné, uprostřed trochu matoucí (obě ženy se mi pletly), pak napínavé a konec hodně rozporuplný... Ale neodtrhnete se od toho, dokud nedočtete!

16.06.2018 4 z 5

Slyším tě všude Slyším tě všude Connie Willis

Dobrý námět, ale tak rozmělněný, že mě to prostě nebavilo a část už jsem přeskákala. Hlavně kvůli hloupým dialogům (a ještě hloupějším soukromým myšlenkám Briddey) .Teprve teď čtu anotaci - napsáno svižně a vtipně??

10.06.2018 2 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Tak takhle by to ve skutečnosti určitě neprobíhalo! Možná měsíc nebo dva, ale ne tak dlouhou dobu, i kdyby Grace byla ještě hloupější. A manžel tedy stíhal při své náročné práci všechno sám, péči o dokonalý dům, zahradu, stravu, auto, doprovod manželky kamkoliv... a bavilo ho to? V tomhle příběhu je mnoho nedomyšlených míst. Přesto dávám čtyři hvězdičky, protože se to četlo jako po másle.

05.05.2018 4 z 5

Opozdilec Opozdilec Dimitri Verhulst

Hodně nepravděpodobné. Výměna jednoho spoutaného života za jiný omezený život, to je hloupé řešení. Předstírat, hlídat se, snášet péči jako invalida, pěkně děkuju! Moc mě to nebavilo.

27.04.2018 3 z 5

Andělé v mých vlasech Andělé v mých vlasech Lorna Byrne

Páni! Na čem všem se dá vydělat! A ještě nadchnout tolik čtenářů! (Za to dávám hvězdičku). Já rozhodně mám duši, mám silnou intuici, věřím, že svět nevznikl jen tak a že příroda je zázrak, ale tahle knížka je blábol a musela jsem jí nedočtenou odložit.

17.04.2018 1 z 5

V údolí lišek V údolí lišek Charlotte Link

Moc se mi to líbilo! Výborně prokreslená psychologie postav. Výborně zamotané. Nevadilo mi, že anotace je trochu mimo, naopak! Celým dějem se táhne tajemství, jak to s přepadenou ženou dopadlo a to dává příběhu hlavní náboj. (Čtenářka Dumicek tady to tajemství s naprostým klidem prozradila, ale já naštěstí procházím komentáře až po dočtení knihy.)

12.02.2018 5 z 5

Teď už tě vidím Teď už tě vidím Nicole C. Kear

Moc hezký! Nerozumím lidem, kterým je autorka a hrdinka příběhu nesympatická. Tím, že nechtěla fňukat, a obtěžovat svým postižením ostatní? Tím že se s ním sama tak obdivuhodně prala? Když má někdo smysl pro humor, je to můj člověk!
Doporučuji! Smutný, veselý, vtipný, čtivý, bezvadný!

03.01.2018 5 z 5

Zahradníkův rok Zahradníkův rok Karel Čapek

Četla jsem jako dítě a na naší zahradě prováděla stejná pozorování a pokusy o zahrad-ničení. Od té doby se v mojí knihovně nashromáždila spousta knížek o zahradách a přírodě, ale tahle z nich zůstala nejmilejší.

16.12.2017 5 z 5

Četla jsem druhé vydání překladu do češtiny, byl to můj humor! Nevím, jestli to v dalších vydáních už není ono, mně humor vydržel.

19.11.2017 5 z 5

Třikrát Hercule Poirot Třikrát Hercule Poirot Agatha Christie

Kdysi mi tuhle knížku zabavil učitel, četla jsem jí na střední škole při vyučování. Na knížky se tehdy stály každý čtvrtek fronty a on, když mě přistihl zajásal, že jí sám nesehnal a teď mi jí nevrátí, dokud jí nepřečte. Po vrácení jí nadšeně pochválil. Taky jí chválím, i mně se líbila, i když jsem jí přečetla s přerušením.

18.11.2017 5 z 5

Mně prostě komentáře mizí, nevím proč.
Znovu: Mám ráda tajemství. Tento příběh je o pocitech, myšlenkách a snaze jak správně naplnit svůj život. Tajemství se rozvíjí a graduje, ovšem na konci knížky divně, až nepochopitelně zvadne. Nemusím mít v konci děje doslovnost, ale tady leccos chybí a nejde jen o obálku s penězi nebo osud milenky. Taky mi chyběly jména dětí a jestli se nemýlím, Šimamoto je příjmení a nedovedu si představit, že by nějaký muž volal v aktu lásky třeba Nováková!
Tato knížka by si za svůj styl zasloužila pět hvězdiček, ale já dávám jen tři.

03.11.2017 3 z 5

Příběh služebnice Příběh služebnice Margaret Atwood

Výjimečná SF! Moc se mi to líbilo, jen mi vadil stálý přítomný čas.

24.08.2017 5 z 5