micha-ella micha-ella komentáře u knih

Drahá ženo Drahá ženo Kimberly Belle

Tento námět mám ráda, je napínavý. Poslední třetina knížky tady leckoho nadchla, mně se taky už od poloviny zdálo, že něco nesedí, ale tyto zvraty se mi zdají umělé a příliš literární, vymyšlené na efekt, prostě mi spíš zkazí dojem z celé knížky.

19.04.2023 3 z 5

Myšlenky vraha Myšlenky vraha Romy Hausmann

Já se u této knížky nutila do čtení stejně jako u knížky Marta spí, protože Milé dítě se mi líbilo. Ale v půlce jsem to vzdala.

15.04.2023 2 z 5

Dívka na neděli Dívka na neděli Pip Drysdale

Musím přiznat, že jsem vůbec nepochopila pracovní problémy zamotané do pomsty z obou stran. Hloupá holka, hloupé akce, zbytečné podvádění, a ještě zapisování svých plánů, když se zároveň snažila vše utajit. Ale bylo to čtivé a od poloviny knížky docela napínavé, bavilo mě to pak až do konce.

04.04.2023 4 z 5

Chlapec za klíčovou dírkou Chlapec za klíčovou dírkou Stephen Giles

Kdyby tento příběh vyprávěl sám chlapec, byl by styl, jakým je knížka napsaná, odpovídající a přijatelný. Takto mi svou jednoduchostí nevyhovoval a rozvláčné opakování a zbytečné prodlužování děje taky ne. Celé je to pochmurné a smutné, nelíbilo se mi to.

21.03.2023 2 z 5

Sacculina Sacculina Philip Fracassi

Malinká knížečka, vlastně to je jen povídka. Napínavá, hororová, ale něco mohl autor i vynechat, třeba sen o té mamince. Taky nemám ráda vulgární dialogy, takže jsem váhala mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami. Tři a půl.

20.03.2023 4 z 5

Maminko, nezpívej Maminko, nezpívej Jana Makovcová

Můj komentář zmizel, pravděpodobně proto, že byl částečně negativní. Zamýšlela jsem se nad tím, jak je naše naše zdravotnictví často zneužívané. Mohou autoři knih komentáře odstraňovat?

16.02.2023 3 z 5

Matky Matky Brit Bennett

Nemám ráda roztrhané příběhy a přeskakování v čase. Tahle knížka mě zpočátku bavila, ale pak už jen nudila. Pro mne je souvislý děj vždycky příjemnější, někdy si ho přeskakováním sama vytvořím, ale tady to jaksi nešlo. Škoda, slohově to bylo čtivé.

12.02.2023 2 z 5

Utajená dcera Utajená dcera Kelly Rimmer

Červená knihovna. Námět na jednu hvězdičku, styl jsem neskousla.

06.02.2023 1 z 5

Mindhunter - Lovci myšlenek Mindhunter - Lovci myšlenek John Edward Douglas

Taky jsem se spletla, myslela jsem, že jde o román. Pro mne v tom je příliš skutečného koncentrovaného zla, leccos jsem přeskočila.

20.01.2023 3 z 5

Neohlížej se Neohlížej se Ben Cheetham

Já bych ráda viděla stavební projekt toho domu!

21.10.2022 3 z 5

Dokud mě nenajdou Dokud mě nenajdou Jo Jakeman

Protože se mi knížka Náš manžel moc líbila, čekala jsem něco podobného, ale tohle mě nudilo.

29.09.2022 2 z 5

Graciino tajemství Graciino tajemství Jill Childs

Odložila jsem. Po pár stránkách zjistíte, že je to duchařina a navíc hodně nudná a s chybami. /Dítě umí ve dvou a půl letech kreslit králíčky a princezny atp./

23.08.2022

Zavři očka svý Zavři očka svý Suzanne Redfearn

Pro mne toho bylo v této knížce namícháno až moc, stačilo by to hlavní téma, dostatečně těžké. To, co bylo kvůli emocím přidané (smrt brokovnicí, téměř utonutí, mrtvé zvíře, těžká nemoc dítěte...) mi vadilo - stejně tak chování hlavní postavy. Hodnotím podobně, jako román Ve vteřině.

16.06.2022 3 z 5

Ve vteřině Ve vteřině Suzanne Redfearn

Nejsem tak nadšená jako většina komentátorů, mně vadilo, že příběh nevypráví sama autorka (je to duchařina a ne že ne!) a taky upřednostňuji styl minulého času. Navíc se dá pochybovat o chování některých postav, o scénce s rozpouštěním sněhu a podobných detailech. Spíš jsem měla pocit, že čtu knížku pro pubertální mládež.

30.05.2022 3 z 5

Země kanibalů Země kanibalů Mark E. Pocha (p)

Myslela jsem, že si půjčuji cestopis. Začala jsem číst, hodně brzy mě znechutila vulgarita. Pak jsem ještě náhodně nahlídla do několika míst knihy a pak jí odložila. Co to je za člověka, který dokáže vymýšlet a popisovat taková zvěrstva? Jsou to jeho myšlenky! Opravdu odporné. Autorovi údajně šlo o to, abychom se přemohli, abychom jeho ,,dílo" neodložili hrůzou a zhnusením. Zatím jsem tady jediná, kdo to udělal a žasnu, že se najdou čtenáři, kteří ten příběh označuji jako pohodové čtení. Pane Bože! A teď teprve vidím, kolik knížek tento autor napsal a jaké mají názvy. To je skutečně případ pro psychiatra.

20.04.2022 odpad!

Poslední let Poslední let Julie Clark

Další thriller, ač už jsem si slibovala, že si od nich odpočinu. Výborný začátek, ovšem to střídání času a dvou odlišných postav mi vadilo a postupně se mi příběh Evy natolik znelíbil, že jsem v něm začala přeskakovat věty i odstavce, aniž bych o cokoliv přišla. Příběh Claire byl lepší, v tom se shoduji s ostatními čtenáři - takže já knížku četla tím způsobem, že jsem se těšila jen na její kapitoly.

19.04.2022 3 z 5

Zmizelá Šumava 2 Zmizelá Šumava 2 Emil Kintzl

Všechny tři knížky jsou krásné, ale všechny jen z omezených míst Šumavy, která je mnohem větší. Těšila jsem se na příběhy z oblastí, které znám osobně, bohužel.

05.04.2022 3 z 5

Není to moje dcera Není to moje dcera Kate Hewitt

Přiznávám, že konec jsem nedočetla, protože mi ten zvrat do nemoci dítěte přišel až spisovatelsky neetický. Vím, že v životě se to děje, ale námět knížky byl sám o sobě dostatečně silný, než aby se k němu přidalo ještě něco takového. Pro mne bylo zarážející, že otec si nepřeje mít vlastní dítě, když on ho mít může, vůbec to byly divné postavy a příliš negace.

18.02.2022 3 z 5

Dívka, která zvítězila nad IS Dívka, která zvítězila nad IS Farida Khalaf

Souhlasím s komentářem Daniela 6015, v těchto zemích jsou bigotní fanatici skoro všichni. Styl, kterým je knížka napsaná, mi taky moc nevyhovoval, některé pasáže jsou vskutku novinářské (když někoho opakovaně mlátí železnou tyčí a strefí se mu i do hlavy, tak pochybuji, že by přežil). Věřím, že se tento a podobné příběhy dějí a je to strašné, ovšem přestěhovat všechny uprchlíky do Evropy nelze.

16.02.2022 3 z 5

Chtěl jsem jí zazpívat Chtěl jsem jí zazpívat Jaromír Nohavica

Můj Dobroděj! Dobro mi dává po opakovaným čtení už spoustu let, je to nádherný i bez hudby - a co teprv s ní!

24.01.2022 5 z 5