micha-ella micha-ella komentáře u knih

Stříbrná zátoka Stříbrná zátoka Jojo Moyes

Od téhle autorky už jsem zkusila knížku Než jsem tě poznala a odkládám obě, červená knihovna!

Život bez tebe Život bez tebe Katie Marsh

Třetí knížka kterou nechci číst a během pár dnů odkládám, nevím proč tuhle hned po několika stránkách. Asi reakce na bezvadnou (Chůva), kterou jsem přečetla před nimi.

Syn vražedkyně Syn vražedkyně Joy Ellis

Detektivka, ty už nemusím. Mám tady ve větším množství najednou doplněné nedočtené knihy a tak to asi vypadá, že mě nic nebaví. Nenechte se odradit.

Ticho a zuřivost Ticho a zuřivost Nicolas d'Estienne D'Orves

Vůbec mě to nezaujalo, divný sloh.

07.05.2021

Sluneční znamení Sluneční znamení Linda Goodman (p)

Spletla jsem se. Myslela jsem, že je to román, jsouto bláboly o horoskopech.

07.05.2021 1 z 5

Hodina smrti Hodina smrti Joseph Thomas Sheridan Le Fanu

Vzrušující román? Mě to tedy nevzrušilo.

07.05.2021 2 z 5

Temnější než noc Temnější než noc John Lutz

Zase série, zjistím to vždy až z komentářů. Pro mě zdlouhavé, nebavilo, odloženo.

07.05.2021 3 z 5

Naprosto cizí Naprosto cizí Megan Miranda

Přečetla jsem to do půlky a to zdlouhavé pátrání mě nebavilo, navíc zase střídání minulosti a přítomnosti, ač by to šlo napsat v jedné časové ose! Jděte už se s tímhle protivným móresem vycpat!

Vysvobození Vysvobození Elizabeth George

Taky jsem se nedokázala začíst. Možná, kdybych vydržela pár dalších stránek, tak bych se v ději a postavách vyznala, ale nešlo mi to. Už asi detektivky opravdu nezvládám, jen se mi pořád dostávají do ruky, tak nějak proti mé vůli.

10.04.2021

Medová past Medová past Unni Lindell

Dost rozvláčná detektivka s velkým týmem vyšetřovatelů. Jejich vztahy, spory a dohady mě vůbec nebavily číst. Navíc nevím, proč autorka použila vzájemně si podobná jména a příjmení postav, to je pro čtenáře matoucí a jen k naštvání : Noman - Nyman, Ellen - Elna, Randy - Ronny, Ina - Inga, Marie, Marian. A zcela nepravděpodobná scéna, kdy někoho mechanicky tlučou do hlavy dřevěnou baseballovou pálkou (pořád, pořád, pořád) a on se pak zvedne a běží s těžkým břemenem, tak ta byla na dovršení přepísklá a hloupá. Znovu bych to určitě nečetla.

09.04.2021 3 z 5

Síla přírody Síla přírody Jane Harper

Nemůžu hodnotit, na straně 100 jsem to vzdala.

27.03.2021

Madlenka z Pece Madlenka z Pece Jan Vrba

Další knížka z půdy, vydaná v roce 1930. (Už zase jsou zavřené knihovny.) Autor jí označil jako Románek. Je to čistokrevná červená knihovna se vším všudy i s archaickým jazykem.

10.01.2021 1 z 5

Mami, slituj se Mami, slituj se Cristina Obber

Přečteno během jednoho dne. Baťovo cvičky - tak já říkám knížkám nasekaným a ušitým na toto téma. Tentokrát jen v jiné barvě , ale šablona a obuvnický stroj stejný.

20.08.2020 2 z 5

Sbohem, přízraky Sbohem, přízraky Nadia Terranova

Na začátku jsem si říkala, že to bude na pět hvězdiček, moc hezký sloh. Ale děj se vleče, je samá negace, těžko se dá v tom příběhu věřit, že dcera se nesmířila s osudem otce i po takové době. Sympatická a uvěřitelná byla pro mne matka, a vlastně i otec. Dcera je sebestředný sobec, který se zabývá jen svými problémy a ostatní kolem ní jí v podstatě nezajímají.

16.08.2020 3 z 5

Dcera Dcera Jane Shemilt

Hodně dlouhé (398 stran), pro mne nepochopitelně zpřeházený čas, množství holých vět, dost tiskových chyb. I děj je zvláštní - slušná rodina, hodné děti, studující, s kulturními zájmy - a takový obrat? No, možná, ovšem konec značně nepravděpodobný.

22.07.2020 3 z 5

Napětí Napětí Naomi Alderman

Na můj vkus je ta knížka moc akční, je v ní zbytečně moc surovostí a přemíra vulgárních výrazů, škoda toho bezvadného nápadu!

06.03.2020 2 z 5

Manželské lži Manželské lži Kimberly Belle

Mám opačný dojem než někteří komentující - až do poloviny příběhu mě to bavilo, potom už nudilo. V ději totiž postupně narůstá nepravděpodobnost, mnohdy chybí logika. Ale možná jsem četla nepozorně, zeptám se v diskuzi.

27.01.2020 3 z 5

Zůstaň se mnou Zůstaň se mnou Ayobami Adebayo

Styl života, africká kultura, zvyky, politické třenice v těch státech - to jde zcela mimo mne. Začátek knížky se mi líbil, ale když došel děj k dětem, nemohla jsem číst dál a ta místa jsem rychle přeskákala. Kdo o takových situacích čte rád? Knížka je to určitě výjimečná.

09.01.2020 3 z 5

Jak jsi mohla Jak jsi mohla Heidi Perks

Příběh této dějové konstrukce vás donutí se po přečtení vrátit na určitá místa v knížce a připomínat si, co která z postav řekla a hlavně - co si kdo myslel. Aspoň já to tak mám a někdy jsou mé pochyby, že tak to probíhat nemohlo, zcela oprávněné. Četla jsem víc knížek na toto téma a v některých to fakt hodně skřípalo. Tady jen trochu, spíš jsem se divila, jaké řešení své situace kdo zvolil.
Dobrá oddychovka.

01.01.2020 4 z 5

Domov Domov Mats Strandberg

Přítomný čas, už ten mě dokáže spolehlivě odradit. Dost nechutné popisy, ačkoliv vím, že tak to v pečovatelských domech skutečně chodí, zdálo se mi leccos zbytečně opakované a protahované. Ta knížka mě nebavila a byla jsem ráda, když jsem jí dočetla.

27.12.2019 3 z 5