MilackovaN MilackovaN komentáře u knih

Pozdě bycha honiti Pozdě bycha honiti Radek Malý

Určitě stojí za přečtení, obohatí i dospělého. Obsahuje vysvětlení o homonymech, antonymech, synonymech a třeba i zajímavosti z nářečí.

25.01.2022 5 z 5

Jak kouzlo do houslí vklouzlo Jak kouzlo do houslí vklouzlo Daniela Krolupperová

Hezký příběh o tom, jak vzniká kouzlo v houslích. Také přináší ponaučení o tom, proč se nevyplácí být závistivý.

25.01.2022 4 z 5

Pes nám spadla Pes nám spadla Miloš Kratochvíl

Krásné a mnohdy velmi vtipné básničky, u kterých se zasmějí i dospělí. Ráda se ke knize ještě někdy vrátím.

12.01.2022 5 z 5

Vúdúlínek Vúdúlínek Daniela Fischerová

Moc nevím, co si o knížce jako dospělák myslet... Příběh mi nepřišel moc ucelený, skákalo se tam od jedné postavy k druhé... Ale jinak se mi to i docela líbilo... Jsem zvědavá, jaké reakce budou od dětí.

31.12.2021 3 z 5

Dědečku, vyprávěj o světě Dědečku, vyprávěj o světě Ladislav Špaček

Pro mě, jakožto pro milovníka cestování, to bylo velice přínosné čtení a těším se, až místa sama navštívím.

18.12.2021 5 z 5

Jak velbloud potkal ťavu Jak velbloud potkal ťavu Mária Nerádová

Naučná knížka, obsahuje spoustu slov, které jsem neznala. Je to možná tím, že už nejsem generace, která se narodila v Československu a ten jazyk už používat nemusím.

13.12.2021 5 z 5

Dědečku, ještě vyprávěj Dědečku, ještě vyprávěj Ladislav Špaček

Pokračování naučné knížky nejen o tom, jak se chovat v různých situacích... Dozvíme se třeba o tom, co jsou to neštovice, jak se chovat v čekárně u lékaře a co dělat, když najdeme cizí peněženku.

13.12.2021 5 z 5

Antonín Dvořák Antonín Dvořák Renáta Fučíková

Moc hezký nápad, jen mi teda vadily zmatené informace o jeho dětech. /V roce 1877 umírá tříletý Otík./ /1886 Otík povyrostl.../ ?!

13.12.2021 3 z 5

Dnes má svátek... A kdo třeba? Dnes má svátek... A kdo třeba? Luděk Bárta

Vyhledala jsem si pouze jména mých nejbližších. Ke knize se ráda vrátím, když budeme s dětmi ve třídě slavit svátek některého z nich.

11.12.2021 5 z 5

Áďa spadla do kanálu aneb putování dávnou Prahou Áďa spadla do kanálu aneb putování dávnou Prahou Sylva Francová

Kniha obsahuje hodně zajímavých a pro mě i spoustu nových informací o našem hlavním městě. Společně s Áďou, krysákem Emanem a rackem Ferem putují Prahou, ale ne tou, jak ji známe dnes, ale tou za pradávných časů, třeba za doby Karla IV. nebo Rudolfa II..

08.12.2021 5 z 5

Zajatci stříbrného slunce Zajatci stříbrného slunce Miloš Kratochvíl

I po týdnu po přečtení nevím, co o knize napsat... Nedovedu si představit, jak tuto knihu předat dětem, když jí sama moc nerozumím...

07.12.2021 3 z 5

Prázdniny s Oskarem Prázdniny s Oskarem Eva Maceková

Není to obyčejná kniha, kterou byste přečetli a odložili. Můžete se klidně postupně vracet k úkolům, které kniha nabízí.

07.12.2021 5 z 5

Nové povídání o pejskovi a kočičce Nové povídání o pejskovi a kočičce Vlastimil Peška

Troufnu si říci, že je to krásné pokračování a navázání na pana Čapka. Myslím, že by se na pana Peška nezlobil.

Medvídek Pú - Pocity Medvídek Pú - Pocity kolektiv autorů

Přečteno asi za dvě minuty. Hledala jsem nějakou hezkou knížku, ve které by byly hezky popsány pocity, které mohou děti zažít v běžných situací. Kniha splnila svůj účel.

Má první knížka pocitů Má první knížka pocitů Chiara Piroddi

Malá knížka, ve které je však popsáno několik základních pocitů. Vhodné spíše pro ty nejmenší. Nechybí názorné ilustrace.

Levou zadní Levou zadní Mariana Tutschová

Kniha, která není vhodná jen pro děti, ale může obohatit i dospělé - sem toho zdárným příkladem. Vždy jsem se snažila zamyslet se nad tím, jak bych popsala dané rčení svými slovy já, až poté jsem si přečetla, jak se to vysvětluje v knize.

Každý bulí nad cibulí Každý bulí nad cibulí Ester Stará

Krásné a vtipné básničky. Určitě se k nim ráda vrátím, až budu mít své děti. Pravdou je, že ilustrace by mohli být více dětské, obrazová kvalita dost pokulhává. Naštěstí vše kvalitou nahradí vtip.

07.12.2021 5 z 5

Dědečku, vyprávěj - etiketa pro kluky a holčičky od tří let Dědečku, vyprávěj - etiketa pro kluky a holčičky od tří let Ladislav Špaček

Líbí se mi vložení pohádkových příběhů do zásad slušného chování. Pro malé děti může přinést vhled do toho, jak se v různých situacích a na různých místech správně chovat.

Co se děje v Podpostelí? Co se děje v Podpostelí? Hana Lehečková

Do teď mám občas před spaním pocit, že mám nějakou potvoru pod postelí, takže žádná končetina mimo postel nepřipadá v úvahu. Tahle kniha může dětem pomoct odbourat strach ze tmy a usínání a navíc mají příběhy mnohdy i mravní ponaučení.

07.12.2021 5 z 5

Barevná příšerka – Poznej pestrý svět emocí Barevná příšerka – Poznej pestrý svět emocí Anna LLenas

Milá oddechovka pro děti. Umím si představit knihu, ve které je více stránek a více pocitů, ale asi se na to dívám z pohledu dospěláka.

07.12.2021 4 z 5