minirock minirock komentáře u knih

Appalačská stezka Appalačská stezka Bill Bryson

Říkal jsem si, co může být zábavného na knize o dálkovém pochodu. Překvapivě ale je tam toho hodně. Mnohokrát jsem se v autobuse při čtení rozchechtal, až se po mě spolucestující podívali. Určitě bych si chtěl taky kousek Appalačské stezky projít, musí to být zážitek. Zaujala mě historie stezky a informace o městečkách na ní, to bylo velmi zajímavé.

03.02.2016 5 z 5

Grayova hora Grayova hora John Grisham

Grisham mě znovu potěšil. Zajímavý námět, sympatická hrdinka a napínavý děj, to jsou hlavní atributy jeho nového románu. Věřím, že se Samanthou se ještě setkám, pokračování se přímo nabízí.

12.12.2015 5 z 5

Mamuti táhnou do bažin Mamuti táhnou do bažin Bohumír Fiala

Opravdu jakoby pokračování knihy Lovci mamutů jen jména hlavních hrdinů jsou jiná a děj možná trošku akčnější ale neřekl bych, že lepší. Číst to jako dítě, určitě bych byl spokojený a moje hodnocení vyšší. Knihu doplňují krásné obrázky Zdeňka Buriana.

08.09.2015 3 z 5

Ostrov Duma Key Ostrov Duma Key Stephen King

Knížku mám doma asi 7 let a čekal jsem až přijde její čas. Ten přišel po nevýrazném posledním Kingově kousku Revival. A opravdu jsem si spravil chuť a připomněl si vrcholná Mistrova díla. I když na ta nejlepší to nemělo, je to výborná, napínavá kniha u které se čtenář baví, bojí a trne jak to celé dopadne.

30.07.2015 4 z 5

Stínový muž Stínový muž John Katzenbach

Vynikající román ve kterém policista ve výslužbě začne pátrat po vrahovi své sousedky, která se mu těsně před svou smrtí svěří že má obavy o svůj život, což se vzápětí ukáže jako opodstatněné. Simonu Winterovi se spolu s policií podaří dostat na stopu člověku, který za války udával židy nacistům a nyní zřejmě žije v Miami. Všichni, kteří ho poznají, jsou vzápětí po smrti. Napětí se stupňuje, jde o čas a nepřítel je téměř všeho schopný. Opravdu originální zápletka a především skvělé čtení.

13.06.2015 5 z 5

Analytik Analytik John Katzenbach

Newyorský psychoanalytik Frederick Starks je kontaktován člověkem, který mu nabízí zdánlivě zcela bez příčiny nebezpečnou hru o život - buďto do 15 dnů odhalí jeho totožnost, nebo zemře. Ricky je konfrontován se skutečností, na kterou není ani náhodou jakkoli připraven. Přesto se mu podaří některé okolnosti zjistit a poznává, že proti soupeři ve stanoveném termínu nemá šanci. Nemíní se však vzdát bez boje, zosnuje plán a šílenci, který mu systematicky ničí život, začíná poznenáhlu vnucovat svá pravidla hry. Příběh, kde nic není tak jak se zdá, tak má najednou novou zápletku. Výborně napsaná, napínavá kniha od které je těžko odcházet.

10.05.2015 5 z 5

Dech smrti Dech smrti Arnaldur Indriðason

Není to detektivka, je to psychologický román o rodině, jejíž samozvaná hlava připravila svým nejbližším peklo na zemi. Za to se jí dostalo spravedlivého trestu od člověka, od kterého by to čekala asi nejméně. Hodně drsné, kruté, dojemné a především neuvěřitelné smutné čtení.

23.04.2015 5 z 5

Zelené jezero Zelené jezero Jaroslav Novák

Pražský oddíl vodních skautů přijíždí kamsi do lesů na letní tábor. Dva z hochů se seznámí s nezletilým majitelem sousedního panství, který je údajně psychicky nemocný. Junákům se to ale nezdá a dávají se do pátrání kdo usiluje o chlapcovo zdraví ..... . Další z chlapeckých románů oblíbeného spisovatele, na kterém je ale znát že byl napsán před desítkami let, své kouzlo a morální poselství mu však zůstalo dodnes.

02.04.2015 3 z 5

Severní blata Severní blata Arnaldur Indriðason

Ó ty věčně deštivý Islande, tam u vás se tedy dějí věci. Starý muž, nalezený zavražděný ve svém bytě a u něj vzkaz o třech slovech, kterému nikdo nerozumí. To je počátek příběhu, který ale začal před několika desítkami let stejně ohavným činem, který ale nezůstal bez následků. Pátrání se rozbíhá a kriminalisté odhalují pravdu, která měla být navždy utajena, protože si krutě pohrála s osudy nevinných lidí. Další psychologická sonda do života obyčejných islanďanů, tentokrát snad ještě depresivnější než jindy. Výborně načrtnuté charaktery postav, uvěřitelný hlavní hrdina, který vedle odkrývání zamotaného případu navíc doma nelehce prožívá soužití s těhotnou dcerou, bývalou feťačkou, no prostě Indridason se zase parádně předvedl.

23.03.2015 4 z 5

Strážci Zlaté řeky Strážci Zlaté řeky Jaroslav Svojše

Prázdninové pátrání skupinky chlapců ze skautského oddílu, kteří na pokraji města u řeky najdou stopy po pytlácích. Navíc se kdosi vloupá do jejich chatky a půjčí si pramici. Hoši se rozhodnou záhadě přijít na kloub a stráví několik dní pozorováním a postupným odkrýváním stop. Pachatele nakonec odhalí ale vše je trochu jinak než čekali .... . V době napsání knihy, na přelomu 60. a 70. let minulého století mohlo jít o poutavý klukovský román. Pro dnešní mládež, zvyklou na podstatně akčnější příběhy, už bude mnohem méně atraktivní.

17.03.2015 4 z 5

Děsivé přízraky Děsivé přízraky Laurent Botti

Začátek se mi líbil. Tajemné, opravdu téměř kingovské. V půlce kniha ale začala ztrácet dech, s přibývajícími postavami a mlhou se děj začal hodně komplikovat a ke konci jsem skoro nevěděl kdo je kdo, komu fandit a komu ne. I ten konec se mi zdál takový nedotažený, některé věci zůstaly nevysvětleny. Možná je to jen můj dojem ale čekal jsem od toho o něco víc.

12.03.2015 3 z 5

Cesty za oponu času 4 - Šifra Karla IV. Cesty za oponu času 4 - Šifra Karla IV. Stanislav Motl

Další díl ze série knížek pana Motla o odkrývání dávných či nedávných záhad mě víceméně uspokojil. I když, jak už to bývá, něco mě zaujalo více, něco míň. Snad nejvíc se mi líbí jeho pátrání vztahující se k II. světové válce. Např. Muž s číslem 117 274 je naprosto fascinující, stejně tak Silnější než strach. Je skvělé, že pan Motl nachází takováto témata a tak si můžeme přečíst o útrapách ale i hrdinství lidí za války, na která by se za čas zcela určitě zapomnělo. Za to mu patří velký dík.

15.12.2014 4 z 5

Do poločasu 0 : 1 Do poločasu 0 : 1 Adam Bahdaj

Pěkná, napínavá kniha pro kluky a holky o mladých fotbalistech v poválečné Varšavě. Zpracováno také jako televizní seriál, kdysi uvedený i u nás.

02.12.2014 3 z 5

Temné kosti Temné kosti Kathy Reichs

Podle mě naprosto průměrná detektivka. Hlavní hrdinka, soudní antropoložka vyšetřuje vraždu a zmizení dvou mladých lidí před mnoha lety. Mluví se svědky, neustále někomu telefonuje, kolegové telefonují jí, sem tam zkoumá nějakou tu kost a najednou je všechno jasné, případ je vyřešený a šlus. Žádné velké napětí, zvraty ve vyšetřování, zahlazování a matení stop, nic takového se nekoná, všechno jde jako po másle. Ještě si udělat pořádek v milostném životě a není co řešit. Jasně, trochu jsem to přehnal, ale v podstatě to tak je. A dozvěděl jsem se něco o závodech NASCAR.

24.10.2014 3 z 5

Stallo Stallo Stefan Spjut

K nejvyššímu hodnocení hodnocení mi chybělo opravdu málo, pár připomínek by se našlo. Ze začátku to vypadalo hodně nadějně, pak ale přišla delší hluchá pasáž, kdy se toho zdánlivě moc nedělo. Poté už ale děj nabral obrátky a ty se postupně zvyšovaly až do konce. I když trošku zkrácená délka knihy by neškodila. Trochu mi vadilo, že děj je vyprávěný matkou hlavní hrdinky. A závěr je podaný jen očima kladných hrdinů, záporáci jsou hodně upozaděni, jejich jednání skoro není vysvětleno. Ale jinak hodně kvalitní čtení, skvělá atmosféra, dokonale podané švédské reálie.

09.10.2014 4 z 5

Láska a tma Láska a tma Mika Waltari

Tímhle románkem mě Waltari překvapil. Nepočítal jsem s takovou dávkou erotického dusna, vášně a citů mezi hlavním hrdinou a milovanou ženou. Zvláštní, přesto docela čtivé.

08.09.2014 4 z 5

Doktor Spánek Doktor Spánek Stephen King

S pokračováním Osvícení jsem spokojený. Sice je to celkově o něco slabší ale určitě ne špatné čtení. A vůbec bych se nezlobil, kdyby King za pár let napsal další pokračování, docela by mě totiž zajímalo, jak dopadl ten zbytek Pravých .....

02.09.2014 4 z 5

Lovci hlav Lovci hlav Jo Nesbø

Moje druhá kniha od Nesba a musím říct, že tohle byla teda jízda ! Autor vás nenechá vydechnout od první do poslední strany, od počátečního pohovoru až po závěr jste napnutí jak kšandy a když už si na konci myslíte, že víte jak to dopadlo, po pár stránkách zjistíte, že nevíte nic. Skvěle vygradovaný příběh, vše do sebe úžasně zapadá a nakonec si uvědomíte, že tomu grázlovi Rogerovi docela fandíte. A scéna s kadibudkou ? Po každé větě jsem si musel odpočnout, doslova to bolelo ...... .

20.06.2014 5 z 5

Mistrovství Evropy v kopané 1980 Mistrovství Evropy v kopané 1980 František Černoch

Rád sáhnu po letech po těchto brožůrkách abych si připomněl hráče a zápasy, které jsem kdysi viděl v televizi.

08.06.2014 3 z 5

Družina lišek za dobrodružstvím Družina lišek za dobrodružstvím O. Marcin

Tento sešit jsem před lety koupil jako vzpomínku na mládí. Kdysi se mi totiž dostaly do rukou stará vydání Junáka kde vycházely tyto příběhy na pokračování. Samozřejmě jako klukovi se mi to moc líbilo, vždyť tehdy bylo komiksů jako šafránu a možná i toho šafránu bylo víc ..... .

27.04.2014 3 z 5