MiraRunaway MiraRunaway komentáře u knih

Mefisto Mefisto Tess Gerritsen

Upřímně jsem se bála mystična. Satan a démoni nejsou nic pro mě. Jak jsem ale překvapená! Kdyby nebyla kniha součástí skvělé série s Jane a Maurou, zajisté bych po ní nesáhla a o hodně přišla. Velice napínavé, strhující a originální.

09.05.2023 5 z 5

Ví o tobě Ví o tobě Sarah Pinborough

V průběhu čtení jsem měla rozporuplné pocity. Po přečtení dávám 4* a to hlavně za originalitu a závěr, který mě dostal. První jsem si říkala, že část zaměřená na sny je docela trapas, ale s nadhledem po dočtení si říkám, že to bylo alespoň něco jiného, pro mě nového, a budu si třeba i za čas pamatovat téma. A to je vždycky fajn. Největší pecka je úplně poslední odstavec. Brrrrr.

08.12.2022 4 z 5

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Začala jsem Jáchymem. První půlka mě bavila hodně a stránky jen šustili. Zároveň jsem se těšila až budu o konkrétních situacích později číst znovu - z pohledu jeho sestry. Pak jsem se ale začala dost nudit a ve finále mám pocit, že mi kniha nedala nic. Pudové chování většiny postav (vlastně všech) bez ohledu na morálku, vztahy, jiné lidské bytosti... už mi to po čase dost lezlo krkem. To je asi to, co čtenáře přitahuje a čím jsou autorovi knihy populární. Za mě ne. Za čtivost a nápad 3 hvězdy.

25.07.2022 3 z 5

Pekařova dcera Pekařova dcera Sarah McCoy

Nádherná kniha se silným příběhem. Dějová linka z minulosti má větší hloubku (jak už to tak bývá), ale i současný děj s hlavní postavou novinářkou Rebou, přinesl dost zajímavého. Knihu jsem měla nějaký čas doma a jsem ráda, že na ni konečně přišla řada. Ráda bych si od autorky přečetla cokoliv dalšího !

07.03.2022 5 z 5

Záhada na zámku Styles Záhada na zámku Styles Agatha Christie

Posloucháno jako audiokniha. Vadilo mi, že Poirot stále Hastingse napínal a dělal z něj ňoumu, ale jelikož své chování na konci vysvětlil, tak jsem jej pochopila. Pasáže od soudu mi přišli jako zbytečné natahování a i některé rozhovory vyloženě plytké. Že bych teď musela nutně pokračovat v konzumování tvorby paní Agathy to asi úplně ne. Ale ještě alespoň "malé černoušky" někdy zkusím.

18.11.2021 3 z 5

Nepříliš šťastná rodina Nepříliš šťastná rodina Shari Lapena

Dokolečka dokola výslechy podezřelých. Neustále byl někdo na cestě na výslech na policejní stanici a cestou usrkával kávu z kelímku. Občas byla chvilku změna, kdy se děj přesunul k někomu domů, kde se káva usrkávala ze šálků. A takhle to bylo celou knihu. Nic nového, nic zajímavého, klasická zápletka, nijak zajímaví podezřelí. Standart. I když to nebylo vyloženě špatné, měla jsem celkově pocit takové všednosti, jako z výrobního pásu, kniha jako tisíce jiných. Dále mě iritovalo neustálé omílání toho, že byl pan Merton špatný otec, ale žádný příklad proč tomu tak bylo. Nic konkrétního. Nevysvětlené.

12.02.2024 3 z 5

Závěje Závěje Tess Gerritsen

Milovaná Tess mě opět vtáhla a nepustila. Baví mě, jak je v sérii někdy více Jane a někdy více Maura, protože mám ráda obě. Tentokrát více příběh Maury a ne ledajaký. Téma sekty vedené prorokem bylo zábavné a strhující. Více dějových linek mi nevadilo. Rozuzlení bylo nečekané, protože autorka úvahy čtenáře dokáže celou knihu směřovat úplně jinam. Samozřejmě vím, že některé pasáže, zejména pobíhání a přežívání v horách v zimě nejsou úplně realistické, ale bavila jsem se, odreagovala se. Proto přeci čtu :)

09.11.2023 5 z 5

Stehy Stehy Sára Zeithammerová

Moc nevím, jak své pocity popsat. Asi tomuto žánru úplně nerozumím. Melancholicky laděná kniha s depresivními postavami - hlavními i vedlejšími. Naturelem jsou mi vždy blíž jiné povahy, než jaké jsou popsány v knize. Není to o tom, že bych neměla pochopení pro těžké osudy, ale jsem asi prostě mimo cílovou skupinu. Generačně i psychicky.

31.07.2023 3 z 5

Suvenýr Suvenýr Tess Gerritsen

Vynikající práce od mé oblíbené Tess. Série s Maurou a Jane si drží laťku vysoko i v této knize. Napínavý příběh a dozvěděla jsem se i něco zajímavého z egyptologie a historie pohřbívání starých kmenů. To se mi na knihách autorky vždy líbí - to co maji oproti dalším detektivkam navíc.

26.07.2023 4 z 5

Marta spí Marta spí Romy Hausmann

Jelikož nemá kniha tady na databázi moc dobrá hodnocení, váhala jsem, zda jí vůbec číst. Musím říct, že první třetina byla náročná. Musela jsem si vzít na pomoc tužku a papír a průběžně si psát pár poznámek, co k čemu patří, protože se dost kostrbatě vyvíjely tři zdánlivě nesouvisející příběhy. Přistoupila jsem k tomu jako k mozkovému cvičení a odměnou byl čtenářský zážitek a "aha" efekt. Pokud nemáte rádi psychologické hrátky a hledáte oddechovku nebude to nic pro vás. Pokud se nebojíte nechat mozek zamakat, jděte do toho :)

26.01.2023 4 z 5

Čokoládovna Čokoládovna Maria Nikolai

Vlastně není co vytknout. Prostě to jen není úplně můj šálek čaje...nebo můj šálek horké čokolády :) Místy to bylo takové vlažné a půlka postav mne tak nějak rozčilovala a pobuřovala. Na druhou stranu má kniha jisté kouzlo a přináší zajímavý pohled do dané doby. Druhý díl si přečtu. Nejvíce mne bavila dvojčata a jejich lumpárny, těšila jsem se, co zase vyvedou.

14.01.2022 3 z 5

Polovina tebe Polovina tebe Brit Bennett

Knížka se dobře četla. Líbila se mi. Takové klidné vyprávění,žádné velké zvraty a překvapení. Akorát Stella mi k srdci nepřirostla, bohužel jsem pro ni nenašla pochopení. Tak to prostě někdy je.

03.12.2021 4 z 5

Domek v Irsku Domek v Irsku Julie Caplin

Pro mě zatím nejsvižnější a nejlepší kniha série. Téma kurzu v kuchařské škole mělo říz :) Lehce detektivní linka dodala to, co mi u ostatních knih autorky trochu chybělo. Hlavní hrdinka příjemná, chytrá a šikovná osůbka. Hlavní hrdina přitažlivý Ir, co umí vařit i rekonstruovat... co více si na letní čtení přát :) Knížka je i motivací k přemýšlení o vaření, stolování, jídle a pocitů s konzumací spojených... To je její přidaná hodnota.

22.08.2024 5 z 5

Zajímavá a zároveň poučná kniha formou rozhovoru.

08.04.2024 4 z 5

Tatérka Tatérka Alison Belsham

Velmi oceňuji krátké kapitoly a čtivost. Mívám problém s tím, že detektivky/krimi se sériovými vrahy jsou "na jedno brdo", v této knize ale neotřelé téma tetování a prostředí salonů přináší něco navíc. Vlastně všichni hrdinové knihy jsou lidští, sympatičtí a zajímaví. Nejlepší věc v knize byl Francis vs. ucho psa Pepříka :) Akorát závěrečné pranice na několik stran bych klidně oželela, to tam už přece bylo ve třech čtvrtinách...

25.01.2024 4 z 5

Tiché dítě Tiché dítě Sarah A. Denzil

Čtyři hvězdy za strhující čtění. Nad přehnaností, nereálností a překombinovaností přivírám očko, protože se to četlo velice dobře. V knize se sešlo tolik osob s nepředvídatelným vzorcem chování, že rozuzlení uhodnout nešlo. Právě proto je to asi tak zábavné. Zajímavá je i těhotná hlavní hrdinka, které můžeme jen závidět neskutečnou fyzickou kondici v pozdním těhotenství. Chvílemi jsem protáčela oči, ale třeba to tak někdo má :) Nevím :)

27.11.2023 4 z 5

Kdo zabil Snížka? Kdo zabil Snížka? Petra Soukupová

Jsem čtenář paní Soukupové a po této knížce jsem sáhla jakožto po rozšíření knihy Nejlepší pro všechny. Kdo zabil Snížka je skvělá i pro dospělé. Bylo hrozně zajímavé některé části děje knihy Nejlepší pro všechny číst tady z pohledu jiných postav. Každý prožívá situace rozdílně...Tohle je autorčina parketa. Vedlo mě i k zamyšlení nad rozdílností chovu psů jako hlídačů a jako mazlíků (zjednodušeně vesnice/město).

31.10.2023 5 z 5

O statečném Cibulkovi O statečném Cibulkovi Gianni Rodari

Náhle se u nás doma zjevila oblíbená kniha z dětství mého manžela. Dost mě překvapilo, že je to něco, co neznám. Zkusili jsme s dcerou přečíst kousek ze zvědavosti, co že to toho tátu bavilo, a úplně nás pohltila. Je vtipná, hezky ilustrovaná a v tématu revoluce je i něco výchovného. Nadčasové dílo.

31.10.2023 4 z 5

Aristokratka pod palbou lásky Aristokratka pod palbou lásky Evžen Boček

Moc jsem se těšila na osobní interakce Marie s nápadníky, ale bohužel si s nimi větší část knihy jen faxovala a volala. Slabší díl ze série, který uzavírá první rok Kostkových na zámku Kostka. Jiné díly pro mne zábavnější, i tak stojí za přečtení.

26.10.2023 3 z 5

Červený adresář Červený adresář Sofia Lundberg

Kniha mě bavila. Hltala jsem zajímavé detaily z historie podané zajímavým stylem psaní skrz různé osoby, se kterými se hlavní postava Doris během svého dlouhého života setkala. Kapitoly ze současnosti s 96ti letou Doris, která pomalu opouští svůj život jsou velmi smutné a dojemné. Co je ale na knize to krásné a vyjímečné jsou (ostatně jako obvykle) flashback kapitoly z minulosti. Příběh se rozvíjel nepředvídatelně a forma podání - skrze osoby z adresáře - byla originální a zajímavá.

08.09.2023 4 z 5