Mishi Mishi komentáře u knih

Prokletý kraj Prokletý kraj Michaela Klevisová

Příběh z jiného soudku, než předchozí detektivky. Ale opět velice čtivý. Odhalování dávných rodinných tajemství, divoká krása pohraniční vesničky, svérázní obyvatelé. Opravdu mě to bavilo.

22.04.2022 4 z 5

Velká samota Velká samota Kristin Hannah

Život v drsné kráse aljašské divočiny nabízí naději na nový začátek. Jenže během dlouhých zimních nocí se začíná ukazovat, že největší nebezpečí nečíhá venku, ale uvnitř vlastního domova.
Skvělá kniha plná emocí a zvratů. Jednotlivé postavy i aljašská příroda na stránkách přímo ožívají a vtahují čtenáře do děje.
Tuhle knížku řadím mezi to nejlepší, co jsem za poslední dobu četla.

10.09.2020 5 z 5

Houbařka Houbařka Viktorie Hanišová

Silné téma, které se čtenáři postupně odkrývá. Tíživá atmosféra osamělého bloumání lesem i životem. Do toho krásný košatý jazyk. Trochu mě mrzí otevřený konec, ale aspoň si můžu představit, že to se Sisi dopadlo tak, jak bych jí přála.
Parádní tečka za rokem 2021.

01.01.2022 5 z 5

Kateřinin osud asi všichni z dějepisu znají, ale dívat se na svět jejíma očima je něco úplně jiného. Kniha je skvěle napsaná, měla jsem pocit, jako bych byla součástí. I když ve skutečnosti bych být nechtěla. Byť královna, byla Kateřina svázána spoustou pravidel a plně závislá na vůli manžela. Muset se prosit, aby směla navštívit dceru... Skvěle popsané dobové reálie i vykresné emoce. Pasáže, kde Kateřina truchlí nad ztrátou tolika dětí, byly opravdu silné. Děkuji autorce za tenhle zážitek a těším se na další díly.

19.10.2023 5 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Jedna z nejlepších knih o holocaustu, jakou jsem zatím četla. Velice silný příběh Minky, ale líbilo se mi, že má i přesah do života "před", ale i "po" a o tom, jak se s takovou minulostí vyrovnávají ti, co ji zažili, i jejich rodina.
Jodi je moje oblíbená autorka a Vypravěčka rozhodně naplnila má očekávání.

14.06.2020 5 z 5

Odbočka v lesích Odbočka v lesích Kateřina Karolová

Recenze na tuto knihu jsou poměrně rozporuplné, ale já se musím přiklonit na tu pozitivní stranu. Kniha se dobře čte, krátké kapitoly letí jedna za druhou. Atmosféra pomalu houstne a začínají se dít podivné věci. Sice to není úplně horor, ale když jsem četla v noci, tak jsem husí kůži trochu měla.
A závěr? Líbí se mi, že to nesklouzlo do nějakého nadpřirozena, ale autorka vymyslela v podstatě realistické vysvětlení.

16.07.2022 4 z 5

Kroniky prachu Kroniky prachu Lin Rina

Londýn v dobách, kdy ženy byly dámy a muži gentlemani. Prostředí knihovny, zdvořilá konverzace (klobouk dolů pro paní překladatelku) a objevování tajemství první lásky bylo pro mě pohlazení po duši.

04.12.2020 5 z 5

Na Větrné hůrce Na Větrné hůrce Emily Brontë

Přesto, že je příběh poměrně rozvleklý, postavy vesměs nesympatické a prostředí neutěšené, má v sobě něco uhrančivého.
Úvodními stránkami jsem se prokousávala hodně těžce, ale pak mě to chytilo. Rozhodně to není prvoplánový román, který se bude líbit všem, ale za přečtení určitě stojí.

18.03.2022 4 z 5

Bílá Voda Bílá Voda Kateřina Tučková

Na knihu jsem se těšila, ale musím bohužel říct, že mě nepohltila tolik, jak jsem očekávala. Současná linka mě bavila hodně, zápisy ze schůzí a různé reporty už méně. I když náboženství a církev jde úplně mimo mě a to, že se někdo dobrovolně rozhodne pro život v klášteře absolutně nechápu, musím říct, že mě téma bavilo. Autorka opět otevírá méně známou, přesto hodně bolavou část našich dějin. Obdivuju ji, za tu práci, kterou si s knihou dala a těším se na další.

21.10.2022 4 z 5

Znamenitá mrtvola Znamenitá mrtvola Agustina Bazterrica

Ještě nikdy jsem nebyla tak blízko tomu dát "odpad". Takže raději bez hvězdiček.
Myšlenka byla sice zajímavá, ale zpracování už teda ne. Plytký příběh, kostrbaté postavy, zamyšlení nad nastalou situací žádné. Zbyla pouze snaha šokovat brutálními popisy, jenže bez ní by tam nebylo vůbec nic.
Naštěstí jsem měla knihu půjčenou z knihovny, za tohle by mi bylo opravdu líto peněz.

06.02.2023

Vodník Vodník Tereza Bartošová

Fajn detektivka, žádný drastický krvák. Četlo se to samo.
Za mě lepší než Klekánice.

28.03.2024 5 z 5

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

Jsem z knihy poněkud rozpačitá. Samotný případ není špatný, je i patřičně zamotaný, ale je tam tolik odboček a vedlejších příběhů, že se hlavní linie místy téměř ztrácí. Tím pádem se dá i těžko mluvit o nějakém napětí, které jsem od severské detektivky čekala.
Ještě ale určitě dám Harrymu šanci, když už jsem se k této sérii konečně dostala.

24.05.2023 3 z 5

Lazar Lazar Lars Kepler

(SPOILER) Kepler opět nezklamal. I když některé věci byly trochu přitažené za vlasy.
Těším se na Zrcadlového muže. Vypadá to, že Joonův příběh nabere trošku jiný směr a myslím si, že už to bylo potřeba, Jurka už bylo dost.

11.11.2020 4 z 5

Cukrárna v Paříži Cukrárna v Paříži Julie Caplin

Tahle série mě baví, i když je od prvních stránek jasné, jak to dopadne a kostra příběhu je shodná s předchozími. Autorka píše čtivě a vždy pohladí romantickou část mého já.
Jen by na obálce mělo být varování "Po přečtení o dvě kila více ", protože se tam píše o tolika dobrotách, že je těžké odolat a nejít si taky něco zobnout :-)

17.09.2020 4 z 5

Chlapec v pruhovaném pyžamu Chlapec v pruhovaném pyžamu John Boyne

Kdysi dávno jsem viděla film, teď se mi dostala do ruky kniha.
Události pohledem malého kluka, který nechápe (a ani nemůže chápat) souvislosti, jen hledá zábavu a přátelství na jinak osamělém místě.
Z konce úplně mrazí....

06.07.2020 5 z 5

Dceřina kletba Dceřina kletba Tereza Bartošová

Začátek vyšetřování byl tak pozvolný, že jsem se dlouho nemohla pořádně začíst. Druhá půlka byla zajímavější, zápletka nakonec docela zajímavá. Přesto mi chybělo nějaké napětí a akce.
Stále u mě od autorky vede Vodník.

15.04.2024 4 z 5

Devět křížů Devět křížů Roman Kulich

Jak je kniha krátká, tak je vlastně hrozně dlouhá. Příběh prostě neplyne, naopak dost drhne, a kdyby byl o polovinu kratší, třeba by bylo líp. Konec je pecka, ale musela jsem se k němu trochu protrápit.

10.12.2023 2 z 5

Ke dnu Ke dnu Anna Bolavá (p)

Sice je to označeno jako volné pokračování knihy Do tmy, ale nemá s ní mnoho společného. Jen stejné maloměsto a postavy doktora Diviše a Milušky.
Styl příběhu je úplně jiný. A ačkoliv jsem Do tmy hodnotila také 5*, tahle se mi líbila víc. Sledujeme osudy několika postav, každý je svým způsobem "divný", ale to se mi právě líbilo a bavilo mě sledovat, jak se perou se životem.

19.08.2023 5 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Anotace mě zaujala, ale po dočtení musím říct, že mrazení, které slibuje, se úplně nedostavilo. Ano, příběh je tíživý a osudy postav neveselé, ale nějaké větší emoce se při čtení nedostavily.
Mornštajnová píše dobře, ale opět se mi potvrdilo, že na zadek si z jejích knih nesednu.

09.05.2023 4 z 5

Šepot z lesa Šepot z lesa Kateřina Surmanová

I přes trochu zdlouhavější začátek mě to moc bavilo a dávám plný počet.
Atmosféra postupně houstne a zlo vylézá. Konec byl překvapivý, doufala jsem, že to dopadne jinak.
Ale klidně bych si o Petrovi a Imbusovi četla dál, tato dvojka mě bavila.

03.02.2023 5 z 5