Mishi Mishi komentáře u knih

V zahradě zášti V zahradě zášti Camilla Bruce

Četlo se to celkem dobře, ale kdyby byla kniha o pár desítek stránek kratší, vůbec by to neuškodilo.
Začátek Bellina příběhu byl zajímavý, ke konci ale už bylo její "podnikání" dost krvavě jednotvárné, až nechutné. Už se mi pak do čtení ani moc nechtělo, jen mě zajímalo jak to s ní skončí.
Oceňuji poznámku autorky, co je dle skutečnosti a co fikce.

27.05.2024 3 z 5

Ani ne pět minut Ani ne pět minut Hana Radulić

Ze začátku jsem se nemohla začíst, přišlo mi to nudné a zápletka banální. Říkala jsem si ale, že když je to tak krátké, tak to dočtu a dám si do Výzvy.
Dobře jsem udělala, druhá půlka po odjezdu do Chorvatska byla lepší, čtivější. Sentimentální konec sice dojem moc nevylepšil, ale ztráta času to nebyla. Začala jsem se těšit na letní dovolenou :-)

12.03.2024 3 z 5

Pro mě je Lůca velmi inspirující. Hory miluju, ale na vícedenní trek jsem se zatím neodhodlala. Třeba to přijde, v této knize jsem našla několik tipů :-)
Četla jsem už Pacifickou hřebenovku, takže jsem věděla, co čekat. Lucka je svá, ne každému její styl vyprávění sedne. Já jsem se u knížky naladila na pohodovou dovolenkovou vlnu, brala jsem to s nadhledem a nepitvala se v detailech. Knihu jsem si užila a našla i nemálo inspirujících míst a myšlenek.
"Jde zajíček, jde zajíček, jde a jde. Kampak jde?"

23.09.2022 4 z 5

Prorok Prorok Amanda Stevens

Pro mě o něco vlažnější než předchozí díl, ale pořád velmi čtivé. A odhalení týkající se Devlina a jeho rodiny, pecka. Moc se těším na další díly, jsem zvědavá, kam se to teď bude ubírat.

20.04.2022 4 z 5

Proces Proces Franz Kafka

Nevím, co jsem čekala a vlastně ani nevím, co jsem dostala. Absurdnost procesu, o kterém neví nikdo nic a přitom každý něco. Náhodná setkání, zmatené rozhovory...
Mé první setkání s Kafkou, nevím, jestli bude nějaké další. Nebylo to špatné, ale asi mi unikla ta správná pointa. Je tam ale vůbec nějaká?

18.04.2022 3 z 5

Krasojezdkyně Krasojezdkyně Jojo Moyes

Moje druhá knížka od Jojo a asi na dlouhou dobu poslední. Začátek byl táák nezáživný, že jsem se do čtení musela nutit a kdyby se mi nehodila do čtenářské výzvy, tak bych to asi vzdala. Postupně se čtivost zlepšila, ale stejně mi ten příběh přišel takový šroubovaný, jako by ho vymýšlela na sílu, protože potřebovala vydat další knihu.
A konec? Nalakovaný na růžovo. Moc takové slaďárny nemusím.

08.04.2022 3 z 5

Dokonalá rasa Dokonalá rasa Elizabeth Letts

Tahle knížka se právem stane ozdobou mé knihovny. Nejen, že má krásnou obálku, ale obsahuje příběh, který zaujme jak milovníky koní, tak historie a především čtenáře, kteří mají rádi silné příběhy.
Velký obdiv autorce, jak tohle široké téma dokázala zpracovat. Citlivě, objektivně, bez patosu a předpojatosti. A vzhledem z množství poznámek a použité literatury, věřím, že i historicky věrně.

09.01.2022 5 z 5

Já, doktor(in) Já, doktor(in) Kateřina Karolová

(SPOILER) Nějak mě to neoslovilo. Nejdřív se stále dokola opakovaly stesky, že něčemu nerozumí (nic překvapivého v cizí zemi) a že lítá jak hadr na holi. Až v druhé půlce jsme se dozvěděli víc z fungování zdravotnictví v Německu a historek z praxe. Bohužel byly často smutné, takže celkové vyznění knihy je hodně depresivní.
Každopádně obdivuju odvahu vydat se pracovat do zahraničí a celkovou náročnost lékařské profese.

04.06.2021 2 z 5

Ztracený slib Ztracený slib Kate Morton

Moje třetí knížka od autorky a opět velmi příjemné počtení. Opuštěný dům, velká zahrada a pátrání po rodinných tajemstvích. Cornwall rozhodně píšu do seznamu míst, které chci navštívit.
Jen konec byl na mě až trochu moc kýčovitý, tak proto jedna hvězdička dolů.

12.03.2021 4 z 5

Sběratel očí Sběratel očí Sebastian Fitzek

Opět propracovaný příběh plný zvratů, kdy čtenář neví, komu vlastně věřit. Sice to nebylo takové psycho, jako předchozí knížky, které jsem od něj četla, ale zklamaná jsem nebyla.

23.01.2021 4 z 5

Dopisy z ostrova Skye Dopisy z ostrova Skye Jessica Brockmole

Pěkný příběh, ale nedokázala jsem si k postavám, i když byly sympatické, vytvořit bližší vztah. Možná to bylo tím, že je kniha psána jen v dopisech.

17.01.2021 3 z 5

Cesta nikam Cesta nikam Józef Mackiewicz

Kniha mě zaujala už obálkou, pak i anotací. Život obyčejných lidí po připojení k Sovětskému svazu není často zobrazovaným tématem. Navíc by kniha měla být historicky věrná, i když to nedokážu posoudit.
Chvíli mi trvalo než jsem se začetla, zvykla si na autorův styl a zorientovala se v postavách. Pak už děj ubíhal, i když některé pasáže byly zdlouhavé. Proto nedávám plný počet.

30.10.2020 4 z 5

Nezlomná: Hraběnka, která se postavila nacistům ve Velké pardubické, nejnebezpečnějším dostihu na světě Nezlomná: Hraběnka, která se postavila nacistům ve Velké pardubické, nejnebezpečnějším dostihu na světě Richard Askwith

Ačkoliv je to životopisná knížka, tak se velmi dobře čte.
Lata musela být úžasná žena. Život neměla rozhodně jednoduchý. Zažila obě světové války a jako hraběnka, tak byla trnem v oku komunistickému režimu, který jí sebral co mohl. Ale ona se nikdy nevzdala a v poslední Velké pardubické před II. sv. válkou dokázala porazit německé jezdce a dodat Československu alespoň trochu optimismu. Nehledě na neuvěřitelný sportovní výkon v nejtěžším dostihu.
Je škoda, že její jméno zná kromě dostihových fanoušků jen velmi málo lidí. Doufám, že i díky této knížce se to změní a tahle silná žena nezůstane zapomenuta.

19.03.2020 5 z 5

V pasti V pasti Michael Northrop

Oddechovka na dovolenou. Žádné velké drama se na stránkách neodehrává, ale přesto jsem se nenudila.

29.06.2017 3 z 5

V zajetí divočiny V zajetí divočiny Ulf Kvensler

Mě kniha mile překvapila. Bylo to čtivé, dobře popsané putování horami, místy opravdu napínavé. Kapitoly z minulosti mě bavily méně, ale nějaký význam měly. Až na tu poslední, ta byla opravdu navíc a pokazila celkový dojem z příběhu.

31.03.2024 4 z 5

Království Království Amanda Stevens

Tento díl se mi líbil o něco víc než první. Mrazivá atmosféra, rodinná záhada, tajemný muž. Četlo se to jedním dechem. Moc se těším na další díly.

11.03.2022 5 z 5

Zahrada plná života Zahrada plná života Ursulla Kopp

Knížka je to tenoučká, takže mnoho rad se tam nevešlo. Zvlášť, když druhá půlka je jen přehled užitečných živočichů. Čekala jsem trochu víc, ale některými radami se nechám inspirovat.

22.02.2022 3 z 5

Deník jóga matky Deník jóga matky Šárka Vojáčková Konečná

Jógu jsem začala praktikovat po narození dcery, které jsou teď dva roky. Takže mám za sebou přesně to období, během kterého se kniha odehrává. V tom je mi kniha blízká. Obdivuju Šárku s jakou otevřeností píše o dobrých i těch horších chvílích.
Jógu beru jako cvičení, mou snahu se fyzicky úplně nerozpadnout. Duchovní stránka knihy je mi tudíž velmi vzdálená. Proto jen tři *.
Ale někdy se třeba k ní vrátím, v jiném rozpoložení, a duchovní jógu v sobě objevím.

29.01.2022 3 z 5

Spáleniště: Zkouška Spáleniště: Zkouška James Dashner

Tento díl byl akčnější než první, ale neustálé zvraty už mi ke konci přišly dost přitažené za vlasy. Proto dávám o hvězdičku míň než prvnímu a jdu na třetí.

27.12.2021 3 z 5

Tichý bojovník Tichý bojovník Dagmar Kůtková

Vůbec netuším, jak bych se po vyslechnutí podobné diagnózy ke všemu postavila. Ale to neví nikdo, dokud se to nestane.
Rozhodně je mi Danielův přístup a jeho snaha sympatická. Ráda bych věřila, že je to tak jednoduché, jak to v knize vypadá. Danielovo uzdravování probíhá na můj vkus podezřele hladce. Všechno běží, jako lusknutím prstu vše chápe a posouvá se dál. Téměř žádné problémy, žádné krize. Ty přinese až návrat do normálního života, ale opět jsou poměrně hladce překonány.
Bohužel také musím říct, že jsem se do Daniela nedokázala tak úplně vcítit, pořádně ho poznat, i když právě to bych čekala, když s ním prožíváme zásadní, niterné okamžiky jeho přeměny.
Asi nejsem úplně cílová skupina nebo ke mě kniha nepřišla ve správný čas a docením ji někdy později...

25.11.2021 3 z 5