Monika1717 Monika1717 komentáře u knih

Já, Jůtuber Já, Jůtuber Tereza Hodanová

Nahlédla jsem do knihy, naprosté nesmysly.

22.02.2020

Karlík a továrna na čokoládu Karlík a továrna na čokoládu Roald Dahl

Před mnoha lety vycházel příběh na pokračování v Mateřídoušce.Vystřihovala jsem, lepila a vznikla tak moje první Dahlova kniha.

21.02.2020 5 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Kniha smutná,ale ne depresívní. Moc mi tam neseděl ten starý protivný alkoholik.

15.02.2020 5 z 5

Anežka Anežka Viktorie Hanišová

Zajímavá kniha, zajímavé téma. Agnes mi bylo moc líto. Tolik se snažila, aby s ní byla Julie spokojená, aby měla kamarády,...... Ale neměla šanci. Byla Romka. Děti ve školce, učitelky, spolužáci si ji vychutnávali. Ta kniha je o velké lidské samotě, o potřebě lásky, ale zároveň o neschopnosti naslouchat a komunikovat. I Julie se tolik snažila, možná až moc. Rodičem nemůže být každý. Konec je trochu zvláštní, ale hlavně, že to obě přežily.

21.01.2020 4 z 5

Co neodvál ani čas Co neodvál ani čas Hana Marie Körnerová (p)

(SPOILER) Ve 20 svatba, děti, rodina, zaměstnání, běhání kolem manžílka, zvelebování bytečku. Sem tam kino. Nevěra, popíjení s kamarády v hospodě, násilí, rozvod. Spousta žen to zná. Paní spisovatelka to popsala pěkně a pravdivě. Antikoncepce žádná, nechtěné těhotenství. A hlavně CO BY TOMU ŘEKLI LIDI. Ve druhé části přírodní katastrofa, těžká nemoc, drogy, ...... 3 kamarádky prožily život plný kotrmelců, chvíli bylo dobře, pak se to na ně zase sesypalo. Četlo se to tak nějak samo a dopadlo to dobře.

15.05.2024 4 z 5

Nultá hodina Nultá hodina Jana Poncarová

Kniha je plná politiky a není pro každého. Poválečná euforie z porážky nacismu byla nahrazena komunistickou diktaturou. Hedvika se chce usadit ve vile, která jejím rodičům patřila, opraví ji, ale po únorovém puči emigruje do Německa. Po sametové revoluci srovnává vývoj v obou státech. Zatímco Němci se rychle zvedli, u nás vývoj na dlouhou dobu ustrnul.

05.02.2024 5 z 5

Květy z půdy Květy z půdy Virginia Cleo Andrews

Přečetla jsem všechny díly, mám je v knihovně, ale nevím, jestli se k tomu ještě někdy vrátím. Smutné a depresivní.

22.11.2023 4 z 5

Trosečníci Trosečníci Lucy Clarke

Kniha byla super,co víc? Všechno už bylo v komentářích napsané. Pobyt na ostrově odkrýval charakterové vlastnosti všech pánů, kteří přežili a málem se pozabíjeli mezi sebou. Nedoporučuji číst před cestou letadlem.

28.09.2023 4 z 5

Dům na konci cesty Dům na konci cesty Veronika Černucká

Přečteno za 2 dny v lázních, oddechovka, vyšetřovatelka byla docela sympatická. Vraha jsem neodhalila, dočetla jsem poctivě do konce. Asi do třetiny knihy jsem se nevyznala v postavách, Julián, Fabián,.... České detektivky mám ráda, byť někdy tak trošku připomínají díla jiných autorů. Určitě to nebyla poslední kniha této autorky, kterou jsem přečetla.

26.03.2023 4 z 5

... a bude hůř ... a bude hůř Jan Pelc

Před lety si tuto knihu / a jiné od stejného autora / přál syn k Vánocům. Sháněla jsem je po antikvariátech, než jsem je zabalila, tak jsem do nich koukla. Není to můj šálek čaje, jak se říká. Kdyby ubylo sprostých slov a lahví alkoholu, asi by se to dalo i číst, protože život za socialismu je vykreslen parádně.

01.10.2022 3 z 5

Maminčin mazánek Maminčin mazánek Sarah Flint

Zajímavý námět, vraha jsem odhalila az skoro na konci,ale když jsem nad tím potom přemýšlela, některé indicie tam byly mnohem dřív. Hlavní postava mi chvilkami lezla na nervy. Ale detektivka dobrá. Stojí určitě za přečtení.

05.09.2022 4 z 5

Nezapomeň na mě Nezapomeň na mě Lesley Pearse

(SPOILER) Kolonizace Austrálie. Velmi zajímavé, zejména proto, že podkladem byl skutečný příběh ženy, která byla do kolonie poslána za trest. Během plavby i během pobytu zažívá neuvěřitelná dobrodružství. Nakonec uteče, skrývá se, přijde o své milované děti. Dostane se z vězení. Škoda, že stopa po této pozoruhodné ženě v této chvíli končí.

04.07.2022 4 z 5

Zvěrolékař jde do boje Zvěrolékař jde do boje James Herriot (p)

Taková protivná zima, nálada nic moc, a tak si ji vylepšíme. Sáhneme po knize. Zvěrolékař sice odešel do armády,ale na své lidské i zvířecí kamarády vzpomíná každou volnou chvilku. A jeho vzpomínky se moc pěkně čtou.

09.02.2022 5 z 5

Já jsem smrt Já jsem smrt Chris Carter

(SPOILER) Neseděl mi posun v čase ani počet obětí, není mi jasné, kdy oba detektivové začali vraždy vyšetřovat a jak je možné, že roky se nenašel nikdo, kdo by vraždy několika desítek žen objasnil. Za normálních okolností bych knihou listovala tak dlouho, až bych to pochopila. Ale já vím, ze tuto knihu už nikdy neotevřu. Nesnáším knihy, ve kterých se ubližuje dětem nebo zvířatům. A já lituju, že jsem knihu neodložila ve chvíli, kdy ten zmetek Rickyho unesl. Co z toho života kluk měl? Despotický opilý otec nebo psychopatický vrah. Nejsem vůbec slabá povaha,ale několikrát mi slzičky kapaly. Bude trvat dlouho než nějakého Cartera zase otevřu, a to se mi jeho kniha Jeden za druhým moc líbila. Ale tohle bylo pro mě nestravitelné.

10.05.2021 2 z 5

V lese visí anděl V lese visí anděl Samuel Bjørk (p)

Oscilovala jsem mezi 3 hvězdičkami a 4 hvězdičkami. Nakonec jsem dala 3 a jsem se svou volbou spokojená. Nějak tak mi moc nikdy nesedí vraždy dětí. Docela dlouho jsem se v příběhu orientovala. Severské detektivky mám ráda, ale tady mi něco vadilo. Knížku jsem původně koupila kamarádce k narozeninám, ale nedalo mi to, otevřela jsem ji, začetla se..... Nenechala jsem si ji.

07.04.2021 3 z 5

Vlaštovka v bublině Vlaštovka v bublině Markéta Lukášková

(SPOILER) Při čtení jsem tak trochu tápala v čase, stejně jako u Pandy. Panda se mi líbila víc. Tady jsem se někdy tak trochu ztrácela, nevěděla jsem, co je zrovna za rok. Ekologické téma - problémy s vodou - se prolínají s multikulti - adopce chlapce snad ze Sýrie / vybral si ho z katalogu, no nevím /. Na druhou stranu, smrtelně nemocná žena se uzdraví a začne zase chodit do práce, i když její dcera všechen její majetek prodala. Spoolečně vychovávají miminko, o malého Syřana přijdou, najednou se najde matka. Tak trošku slátanina, od všeho kousek. Ani nevím, jestli mám chuť se pustit do lososa / ale asi ano, chci se tak trochu prokousat současnou českou knižní tvorbou/.

15.03.2021 3 z 5

Bezdětná Bezdětná Monika Baudišová

Kniha mi padla do oka tady na databázi a jsem ráda, že jsem si ji koupila. Je to taková jednohubka s hořkou příchutí. Knížečka mě oslovila, i když jsem na druhé straně barikády a celý život jsem se snažila, abych těhotná už nebyla, neboť dva raubíři mi úplně stačili. Člověk vždycky nejvíc touží po tom, co nemá nebo mít nemůže.

15.03.2021 5 z 5

Biela veľryba Biela veľryba Herman Melville

Knihu jsem dostala před několika desítkami let k Vánocům. Malá písmenka, žádné obrázky. Presto jsem se do ní / já knihomol / okamžitě pustila. Nadšení mě po pár stranách opustilo. Několikrát jsem se k ní vrátila, ale bezvýsledně. Je to jedna z mála knih, které jsem nedočetla a asi už nikdy nedočtu / ledaže bych se s ní ocitla na opuštěném ostrově, ale to je více než nepravděpodobné /. Rybo, promiň.

11.01.2021

Inkoust Inkoust Alison Belsham

Knihu jsem dostala k narozeninám, první díl jsem nečetla. Kniha se mi líbila, je v ní zajímavé prolínání dvou dějů, vraha jsem neodhalila. Napínavé až do konce.

01.01.2021 4 z 5

Zrcadlový muž Zrcadlový muž Lars Kepler

(SPOILER) Zajímavé a napínavé, možná trochu překombinované, vrah byl tak trochu nadčlověk, někdy se mi zdálo, že byl současně na 2 místech. Přesto se mi ho podařilo odhalit a kdo pozorně čte, odhalí ho taky, v jedné kapitole je jedna věta a podle ní ho spolehlivě poznáte. Knihu vřele doporučuji.

01.01.2021 4 z 5