Monika1717 Monika1717 komentáře u knih

Já, Mattoni - Legenda o prodavači vody Já, Mattoni - Legenda o prodavači vody Petr Zikmund

Kniha je super, seriál taky. Když ji budete číst, představte si Švehlíka st. i ml. a protivnou Mínu, jinak velmi sympatickou herečku T. Wilhelmovou. Kniha je čtivá, moc se mi líbila, přečetla jsem ji za 2 dny. Jen postava císařovny mi vůbec neseděla.

26.10.2020 5 z 5

Jmenuju se Tomáš Jmenuju se Tomáš Ota Kars

Knihu jsem koupila mamince k Vánocům. Máme moc rády filmy s Tomáškem. Kniha se mi sice líbila, ale zdála se mi tak trošku ušitá horkou jehlou tak, aby vyšla v čase před vánočním.

18.08.2020 3 z 5

Rybaříci na Modré zátoce Rybaříci na Modré zátoce Karel Nový (p)

Krásná kniha o ledňáčcích, dostala jsem ji jako dítě k Vánocům a vždycky jsem si strašně přála vidět tohoto ptáčka v přírodě.Splnilo se mi to až v pokročilém dospělém věku. A bylo to nezapomenutelné. Létající drahokam.

17.08.2020 5 z 5

Poklad na ostrově Poklad na ostrově Robert Louis Stevenson

Několikrát jsem začala a nikdy jsem nedočetla. Kniha mi přišla rozvláčná a nudná.

14.08.2020 2 z 5

Luisa a Lotka Luisa a Lotka Erich Kästner

Čteme velmi často ve škole a potom si pouštíme film. Kniha je velmi poutavě napsaná, je plná rodičovské a sesterské lásky. Holky se potkaly na táboře, nejdřív mezi nimi byla trochu rivalita, potom se rozhodly, ze dají rodiče zase dohromady. Vyměnily se a otec s matkou se nestačili divit. Holky byly stejné a přece každá jiná.

13.08.2020 5 z 5

Pět neděl v balónu Pět neděl v balónu Jules Verne

Verneovky mám ráda, nevadí mi dlouhé popisné pasáže a postavy mi jsou vesměs sympatické. Tak je tomu i u této knihy. Nepatří sice k mým nejoblíbenějším, ale ráda si v ní občas zalistuji.

13.08.2020 4 z 5

Dokonalá kořist Dokonalá kořist Helen Fields

(SPOILER) Kniha mě zklamala. Na začátku 4 brutální vraždy, komisař vyšetřuje na vlastni pěst, další komisař místo vyšetřování slaví zásnuby, Ava mi byla nesympatická. Práce novináře a ajťáka mi přišla zdlouhavá. Příběh s koněm jsem přeskočila, tohle číst prostě nemůžu. Kniha mi prostě vůbec nesedla, četla jsem ji víc než týden. Jediné, co mi bylo jasné od začátku, bylo to, že Ava se s Joem rozejde. Tenhle žánr mám moc ráda, mrzí mě to, zejména když vidím tolik nadšených komentářů. Zkusím ještě jednu knihu této autorky, snad to bude lepší.

12.08.2020 3 z 5

Oznamuje se láskám vašim Oznamuje se láskám vašim Karel Zídek

Křehký příběh z 2. poloviny války je důkazem toho, že láska a smrt si nevybírají. Film se mi moc líbil, ani jsem nevěděla, ze byla napsaná i kniha. Ale vykoukla na mě z knihobudky a už u nás asi zůstane.

Tvrdohlavá Marie Tvrdohlavá Marie Antonín Zhoř

Knihu jsem četla jako dítě školou povinné a moc se mi líbila. I dnes ji musím hodnotit 5 hvězdičkami a ptát se, kde se brala ta vytrvalost, píle, touha vzdělávat se v této ženě. A kam se všechny tyto vlastnosti poděly u většiny dnešních dětí?

Bubáci a hastrmani Bubáci a hastrmani Josef Lada

Nejlepší byla pohádka o perníkovém dědkovi.

09.08.2020 5 z 5

Rubáš pro slavíka Rubáš pro slavíka P. D. James (p)

Knihu jsem přečetla před několika lety, měla jsem ji z knihovny. Moc se mi líbila - jak to všechno zapadalo do sebe. Všechno dokonale vymyšlené. Po všech moderních detektivkách jsem si říkala, že si něco podobného brzy zase vypůjčím. Nesla jsem do knihobudky některé starší učebnice ..... a ona tam byla. Kdo se může chtít zbavit takové knihy?

06.08.2020 5 z 5

Cirkus Humberto Cirkus Humberto Eduard Bass (p)

Moje srdeční záležitost, i když jinak cirkusy nemám ráda.

04.08.2020 5 z 5

Babička Babička Božena Němcová

Knihu nemohu hodnotit. S dílem jsem se seznámila na ZŠ a z donucení přečetla. Výsledek? Mínusový, navíc kniha, kterou jsem měla doma byla bez obrázků s malými písmenky. Několikrát jsem se k ní vrátila, časem se zlepšil můj vztah k ní, začala jsem ji mít ráda, ale za nejlepší dílo BN považuji něco jiného.

04.08.2020

Kdo šije u Podolské? Kdo šije u Podolské? Lucie Hlavinková

Kniha se mi moc líbila. Osudy švadlen, paní Podolské a zejména jejího syna Viktora jsou ukázkou období po únorovém převratu. V době sametové revoluce mi bylo 25 let a socialismus mám stále v živé paměti.

02.08.2020 4 z 5

Otec Kondelík a ženich Vejvara 1 + 2 Otec Kondelík a ženich Vejvara 1 + 2 Ignát Herrmann

Sešitová vydání jsou úplně rozsalátovaná, četly jsme s mamkou několikrát pořád dokola. Někdy mně Vejvara lezl na nervy, smolař jeden. Co vymyslel, všechno bylo špatně a obrátilo se proti němu. Ale nakonec byla svatba. A po ní....... Další dva díly s trochu jiným názvem.

25.07.2020 5 z 5

Palomino Palomino Danielle Steel

Nemám moc ráda knihy o koních. Koně jsem nikdy nechtěla a jízdu na nich považují za dost nebezpečnou. Přesto jsem knihu otevřela a přečetla. Hlavní hrdinka mi byla od první chvíle sympatická, nepoddala se osudu a pomáhala i ostatním. Proto téměř plný počet hvězd. A líbilo se mi jméno koně.

19.07.2020 4 z 5

Vybíjená Vybíjená Michal Viewegh

Kniha se mi moc líbila. Trochu mi připomínala partu z našich školních let. Ale my jsme se po maturitě rozešli a s některými jsem se už nikdy nesetkala.

13.07.2020 4 z 5

Na chalupě s moderním fotrem Na chalupě s moderním fotrem Dominik Landsman

Včera zakoupeno,dnes dočteno. Kniha neurazí, pěkně se čte, místy je vypravování zdlouhavé, ale copak v životě je každý den nacpaný dobrodružnými historkam? Původně jsem zakoupila na dovolenou, je to takové oddechové čtení, něco mi to připomíná,ale nevím přesně co. Že by úsek mého života s rodiči a prarodiči na chatě? A chalupu za takových podmínek bych nechtěla ani zadarmo.

02.07.2020 3 z 5

Mikulášovy patálie Mikulášovy patálie René Goscinny

Knihu máme dnes v salátovém vydání.Několikrát jsem ji četla já i moji synové, smáli jsme se nahlas. I dnes jsou příběhy nezbedných chlapců mezi dětmi velmi oblíbené. Nejlepší byl Malý chemik nebo Mikulášova návštěva u spolužáka. A Marie Lojzička? Ta byla horší než kluk.

30.06.2020 5 z 5

Tajemný hrad Svojanov Tajemný hrad Svojanov Bohuslav Březovský

Doporučuji všem, kdo znají hrad Svojanov, ale nevědí, že je plný strašidel. Knihu jsem četla před lety a pravidelně se k ní vracím.

20.06.2020 5 z 5