Monybook Monybook komentáře u knih

Šepot run Šepot run Christina Courtenay

Nejslabší v célé sérii. Hodně podobné druhému dílu,kdy hlavní hrdinka lapená v minulosti se zamiluje do prvního vikinga, co potká. Jaká náhoda, že ona je kamarádkou dívky z druhého dílu, kterou potkal stejný osud a on je bratr hlavního hrdiny. Kniha je čtivá, děj ubíhá rychle, ale nijak zvlášť mě neoslnil. Prvním a druhým dílem autorka vyčerpala nápady a třetí je vycucaný z prstu.

17.09.2024 3 z 5

Runy osudu Runy osudu Christina Courtenay

Příjemné počtení. Vikingové mě baví. Zápletka je sice jednodušší, ale čtivá. Zpočátku příběh hodně připomíná Cizinku od Diany Gabaldon. Druhý díl nijak nenavazuje na první, takže může být čtený samostatně. Pouze na konci se objedví postavy, které byly hlavní v první knize série.Už se těším na třetí díl.

10.09.2024 4 z 5

Nebe se bude třást Nebe se bude třást Lena Kiefer

Kdybych věděla, že to bude trilogie, tak to ani nečtu...Druhý díl byl pecka a já doufala, že vše bude vyřešeno, ale konec zůstal opět otevřený....
Druhý díl je mnohem akčnější, hlavní hrdinka má konečně jasno, na čí straně stojí a pro koho tluče její srdce. Přečteno jedním dechem, ale jako že není ještě třetí díl....to mě ranilo :-D

18.09.2024 5 z 5

Svět bude hořet Svět bude hořet Lena Kiefer

Dočten první díl a chystám se na druhý. Kniha mě velmi bavila. Hlavní hrdinka je vtipná, líbí se mi zápletka a nádech budoucnosti a otázky opředené umělou inteligencí. Baví mě situace dvou protichůdných táborů, kdy každý má svým způsobem pravdu, za kterou bojuje. Ani hlavní hrdinka se nemůže rozhodnout, na kterou stranu vlastně patří, no a když každý z těch směrů je pak zastoupen ještě nějakou postavou, do které se zamiluje, to je teprve dilema :-D

17.09.2024 5 z 5

Dvůr stříbrných plamenů Dvůr stříbrných plamenů Sarah J. Maas

No teda wow. Knihu jsem četla s odstupem, nijak zvlášť mě postava vždy rozezlené Nesty nelákala. V podstatě i velkou část knihy mě iritovala svou nerozhodností a přesvědčením, že si nic nezaslouží. Postupně jsem jí ale začala fandit a konec byl napínavý a "maasovský". Přesně dle mého gusta!

11.09.2024 5 z 5

Krvavé ostří Krvavé ostří Sarah J. Maas

I když jsem věděla, jak to skončí, stejně jsem Samovi fandila...Tato knížka je takovou třešničkou na dortu pro fanoušky Maasové. Mám sto chutí si opět přečíst první díl.

06.09.2024 5 z 5

Přání! Přání! Leandra Sold (p)

Kniha je rozhodně čtivá (přečteno za jeden den). Líbila se mi kousavost a ironie hlavní hrdinky, ve které v průběhu knihy (bohužel) polevila. Závěr mi přišel uspěchaný a příliš jednoduchý. Líbilo se mi zvolené prostředí "zimnho království" a názvy pro jednotlivé tvory a místa.

04.09.2024 4 z 5