Mruskulka Mruskulka komentáře u knih

Bez sestry neodejdu Bez sestry neodejdu Kristina Jones

Jedním slovem: strašný. Člověk je vážně zvláštní tvor. Jak může někdo takhle slepě poslouchat jiného člověka, který se prohlásí za proroka...A plnit jeho příkazy. Kolik lidí je tak zvrácených, že používali děti ke svému uspokojení...Že jim vyhovuje takhle žít. Opravdu strašné, co si tam ty děti zažili.

16.03.2019 5 z 5

Pianistka Pianistka Elfriede Jelinek

Dala jsem tomu šanci, ale nezačetla jsem se. Po dlouhé době odkládám knihu, aniž bych ji dočetla...

14.02.2019

Útok na pekárnu Útok na pekárnu Haruki Murakami

Ani nepotěšila, ani nezklamala...Podivná knihovna se mi líbila více :-)

08.02.2019 1 z 5

Úpis - Prachy. Sex. Kariéra. Úpis - Prachy. Sex. Kariéra. Michelle Miller

Knížka mě teda zaujala a vtáhla mě rychle do děje. Ze začátku jsem měla problém s množstvím postav, ale celkem jsem se orientovala. Autorka věrohodně popsala prostředí světa bankovnictví a akcií, je vidět, že má zkušenosti. Kniha má 347 stránek, s poděkováním 349, takže řadím do čtenářské výzvy 2019

05.02.2019 5 z 5

Karviná Karviná Irena Hajzlerová

Zajímavé čtení o tom, jak vlastně vznikla Karviná a vlastně i zanikla. Důsledky těžby uhlí se promítá i dodnes. V Karviné nyní žiji a je velká škoda, že tak krásné zámky již nejsou.

24.01.2019 4 z 5

Srdce rebelky Srdce rebelky Nora Roberts

Mám ráda historické romány a tenhle zasazený do divokého Skotska se mi obzvlášť líbil. Příběh poutavý, kniha se četla sama.

22.01.2019 5 z 5

Cesta časem Cesta časem Nora Roberts

Kniha rozdělena do dvou částí, každá část o jedné sestře a o jednom z bratrů. Byl to zajímavý námět a líbilo se mi, že tam nastínila autorka budoucnost. Cestování mezi planetami, lepší zdraví, jiná hygiena, počítače, ale i naopak to, že si nevážíme toho co máme, jako jsou lesy, dřevo, sklo...První část na mě byla moc přeslazená, ale se Sunny už lepší

17.01.2019 4 z 5

Spolek osamělých srdcí Spolek osamělých srdcí Ladislav Pecháček

Kniha o ničem, nepotěšila, ale ani neurazila. Příběh staříka, co mladé holce diktuje návrh na film, z něhož se pak vyklube komiks a pak se vlastně ani neví...Kniha uklizena a podruhé do ruky ji určitě nevezmu.

03.01.2019 1 z 5

Šílené výčitky Šílené výčitky Liane Moriarty

(SPOILER) Začalo to parádně, nemohla jsem se odtrhnout a už už jsem chtěla vědět, co je to za strašné tajemství, co se vlastně na oné zahradě stalo. Byla jsem zklamaná, když jsem se to konečně dozvěděla, ale autorka jistě nezamýšlela nějakou wow situaci. Poukázala na to, jak chvilková nepozornost může způsobit obrovskou tragédii a jak to zamává s lidským životem a psychikou. Také osud Harryho byl smutný. Svým způsobem zachránil dítěti život a zemřel. Kdyby si na to Erika vzpomněla dříve, nemusel tam ležel tolik týdnů. Každopádně moc hezká kniha

26.12.2018 5 z 5

Vítěz bere vše Vítěz bere vše Nora Roberts

Knížka byla pro mě překvapením. Říkám si, paráda, jaký to bere spád, hned na začátku láska jak trám, to se ještě budou dít věci a najednou to skončilo a přišel další příběh. A ten se mi teda nelíbil. Mužská postava mi byla strašně nesympatická a ta Foxy jako puberťačka. Když už přišla s návrhem rozchodu, v duchu jsem se jí omluvila, že není tak hloupá a bum, rozmyslí si to a ještě s ním chce dítě...Příběh spousty žen, které se takhle spálí.

20.12.2018 4 z 5

Specialistka Specialistka Stephenie Meyer

Musím dát 5 hvězdiček. Příběh se mi líbil, bylo to o něčem jiném, než o čem čtu. Velmi mi byl sympatický Kevin a role psů tam byla parádní.

09.12.2018 5 z 5

Manželovo tajemství Manželovo tajemství Liane Moriarty

Příběh tří rodin. Každá z nich má to své trápení. Příběh se moc hezky četl a já se nemohla odtrhnout, abych zjistila, jak to vlastně skončí. Myslela jsem, že to tajemství je o něčem jiném a těšila se, jak se to bude řešit, ale zklamání, že jsem se mýlila, nepřišlo.

14.11.2018 5 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Naprosto úžasná, což jsem vůbec nečekala. Ještě ji stále vstřebávám. Autor v ní dokonale vystihl tehdejší společnost a život v totalitním režimu. Tahle kniha ve mne zanechala mnoho emocí. Určitě doporučuji

11.11.2018 5 z 5

Tvrdej chleba Tvrdej chleba Charles Bukowski

Jsem ráda, že i po jeho smrti se najdou lidi, co jeho básně najdou, opráší a vydají :-)

10.11.2018 5 z 5

Tři přání Tři přání Liane Moriarty

Příběh tří sester-trojčat, jejichž životy jsou odlišné. Příběh mě bavil. Jejich životy prožívá mnoho žen a je fajn, že o tom někdo píše.

09.11.2018 5 z 5

Všechny řitě světa i ta má Všechny řitě světa i ta má Charles Bukowski

Překvapilo mne, jak někteří mohou tuto knihu označit za odpad. Knihu jsem četla před několika lety a opět mě dostala. Bukowski prostě umí psát a šokovat.

05.11.2018 5 z 5

Dobrý start do školy Dobrý start do školy Jean Anderson

Knihu jsem vzala do ruky jen ze zajímavosti, starší dítko se ještě do školy nechystá. Kniha mě potěšila, protože vím, že moje dítě už teď má dobrý základ.

02.11.2018 5 z 5

Učíme (se) jinak - Nápady a rady pro učitele a rodiče Učíme (se) jinak - Nápady a rady pro učitele a rodiče Ernst Kret

Zajímavá kniha nejen pro pedagogy, ale i rodiče. Něco nového jsem se naučila a z praktické části jistě využiju nějaké hry :-)

29.10.2018 4 z 5

Poštovní úřad Poštovní úřad Charles Bukowski

Prostě Bukowski. Příběh Chinaskiho mě pohltil a líbilo se.

22.10.2018 5 z 5

Kapitán odešel na oběd a námořníci převzali velení Kapitán odešel na oběd a námořníci převzali velení Charles Bukowski

Hrozná není smrt, ale život, kterej lidi žijou nebo nežijou. Lidi si života nevážej, serou na něj. Nakonec ho celej poserou.

19.10.2018 2 z 5