muchomurka muchomurka komentáře u knih

Deset malých nadechnutí Deset malých nadechnutí Kathleen A. Tucker

(Obsahuje spoilery).
Od této knížky jsem očekávala klasický YA. ale dostalo se mi o něco víc. Obvyklá roztržka, kdy ona uteče z úplně pitomého důvodu se zde naštěstí nekonala. Nejdřív jsem se s Kacey nemohla sžít, byla mi protivná a příliš tvrdá. Ale postupně jsem jí přicházela na chuť a ke konci fandila, ať najde štěstí a mír. Právě vývoj Kacey se mi na knize moc líbil, to, že se uměla postavit čelem i tomu nejhoršímu a nakonec, že si nechala pomoci. Škoda, že období její léčby bylo v knize shrnuto tak krátce, ale zase lepší než natahovaná nuda.
Přes celkem těžké téma se mi líbila lehkost příběhu a hlavně jeho humor. Kacey měla ostrý jazýček a neváhala ho použít, u čehož jsem se i dost nasmála :-)
Jsem ráda, že knížka dopadla dobře, doufala jsem, že k sobě Kacey a Trent naleznou cestu i přes prožitou hrůzu. Mrzelo by mě, kdyby nebyli spolu. Děkuji autorce za epilog. Že spousta věcí byla téměř dokonalá (sousedky a zaměstnavatelé či zaměstnanci v klubu pro dospělé), neproblémová a sladká mi nevadí, mám ráda, když knihy dopadají dobře :-)

17.01.2016 4 z 5

Za hranicí nevinnosti Za hranicí nevinnosti Abbi Glines

Knížka se mi líbila a dobře se četla, ale teda Blaire bych kopla za to její příšerný chování do kotníku. To, že na konci prvního dílu utekla, to bylo děsný, ale tady se nechovala o nic líp. Chudák Rush, ta nejistota, jestli ho znova odežene či uteče, musela být děsná. Jo, situaci se sestrou mohl zvládnout s větší noblesou, zvlášť, když, jak připustil, tu pro ni vždycky byl a všechno za ni řešil a platil. Ale zase Nan mohla pochopit, že je zamilovaný a snažit se Blaire přijmout a vyjít jim vstříc.
Na tomhle díle mi nejvíc vadil ten tón vztahu Rushe a Blaire, kdy ona se chová jako praštěná a on je pořád v nejistotě. A to, jak B. říkala, že už nechce lhát, tak proč se podle toho neřídila? Místo aby si domýšlela katastrofické scénáře, stačilo by si s Rushem narovinu promluvit a bylo by po problému... (A teda i po knize, pravda...)
Ale přesto všechno - jsem spokojená a příběh nebyl špatný :-)

27.12.2015 4 z 5

Šerif z Thunder Pointu Šerif z Thunder Pointu Robyn Carr

Na knížku od Robyn Carr jsem se moc těšila, ale tahle byla zklamáním. Předchozí mi přišly takové ucelé, milé, oddychové. Ale tahle byla jiná, příliš mnoho postav a jejich příběhů. Bylo to takové roztříštěné, neucelené. Navíc některé příběhy by si zasloužily více prostoru. Možná i svoji knihu. Myslela jsem, že kniha bude hlavně o příběhu Maca a Giny, ale přišlo mi, že tam moc nebyli. Taky o čem, když měli vše srovnané a jasné, že. Nejvíc mě štvala Sára, její tvrdohlavost a urputnost, všechno já já já sama, grrrr. Přitom má skvělýho bratra a přítele. Uvidíme, jaké budou další knížky, ale doufám, že se vrátí k tomu, jaké byly příběhy o Virgin River.

28.11.2015 3 z 5

Stanice Zodiak Stanice Zodiak Tom Harper (p)

Skvělý příběh, strašně dobře se mi četl, byla jsem napnutá, jak to celé dopadne a kdo je vrah a proč. Celou dobu, co jsem knížku četla, jsem úplně jasně cítila tu zimu, co leze pod oblečení, profukující vítr, ledový sníh. Brrrr. K tomu konci, co je knize vyčítán, mně to přišlo v pohodě, bylo to sci-fi, ale proč ne? Jen jsem si říkala, že to bylo hrozně rychle odbýté, ještě jsem chtěla kousek na dovysvětlení. Takto to skončilo tak nedořečeně...

06.11.2015 4 z 5

Vražedná léčba Vražedná léčba James Dashner

(SPOILER) U třetího dílu jsem čekala nějaký úžasný závěr. Ale nekonal se. Byla jsem zklamaná, oproti prvnímu dílu pořád slabé, oproti druhému dílu výrazně lepší. I tak to bylo 300 stran utrpení. S postavami jsem se nedokázala sžít. Vždycky, když se Thomas, Newt, Minho a další měli nějak rozhodnout, vybrali si to nejhorší a nejblbější možné rozhodnutí a uskutečnili ho. Jak kdyby autor neměl moc o čem psát a tímto si vždycky udělal kličku na dalších pár stran.
Co mně ještě velmi vytáčelo, bylo to, že Thomas byl neskutečný pokrytec. Brendě odpustí a jsou velcí kámoši, hurá, ale Teresu ani nevyslechne? Navíc to rozhodně nebyla všechno její vina, podílel se na tom sám dost, a že změnil názor, no a co? Ne všichni ho museli mít jako on.
A co se týče Newta, to autor vážně nemusel.
Celkově - zklamání. Autor měl dopsat k prvnímu dílu nějakých 100 stran a příběh uzavřít. Tohle umělé nastavování se mu fakt nepovedlo.

28.10.2015 3 z 5

Vzdej se mi Vzdej se mi J. Lynn (p)

Knížka se mi líbila, ale oproti ostatním měla fakt dlouhý rozjezd a více byla rozvleklá. A také jí něco oproti ostatním knížkám chybělo.
Hlavní hrdinka byla v předchozím díle fajn holka a většinou i zde, ale na chvíli se z ní stala emocionální hysterka. Chápu proč a jsem ráda, že se pak srovnala, ale v tu chvíli mě neskutečně štvala. Velký plus má tento příběh za ostatní "vedlejší" postavy. Katie a Nick byli prostě skvělí, Katiina bezprostřednost je osvěžující, fakt se mi líbí, že všechno říká na plná ústa a nepáře se s tím. A bylo fajn i to, že zde byly postavy z předchozích dílů :)
No a kdo by nezbožňoval Reece? :-p Naprosto boží chlap! To, jak reagoval, kdyby Roxy otěhotněla, klobouk dolů. Prostě téměř ideální muž :)

28.09.2015 4 z 5

Čemu jsem věřila Čemu jsem věřila Huntley Fitzpatrick

Knížka se mi moc líbila, byla taková lehká, letní, líná a milá. Ale je pravda, že se toho v knize příliš nedělo, přišlo mi, že spousta věcí byla pouze nakousnutá a nedořešená, že se autorka zaobírala nepodstatnými detaily. Vůbec jsem nechápala chování jejího otce a doufala, že se to nějak vysvětlí, a vůbec všech dospělých, kteří spíše působili jako pozadí. Brigáda u paní E. byla fajn, ale i zde, jako skoro v celém příběhu, je nevyužitý potenciál. Mohly tam být zajímavé, vtipné scény, což sem tam i byly, ale šlo z toho vyždímat více. Přesto se mi knížka líbila, že plynula tak líně a neměla v sobě nějaké příšerné zvraty a obraty a když už, tak byly ve formě vzpomínek.

20.09.2015 4 z 5

Městečko Pines Městečko Pines Blake Crouch

Přesně tohle je typ knihy, které zbožňuju. Napínavá, čtivá, strhující, nutící mě otáčet stránku za stránkou, dokud nedočtu. Celou dobu jsem ji hltala a byla zvědavá, jak to dopadne. Ten konec jsem vůbec nečekala, celou dobu jsem si myslela, že Ethan stojí proti spoustě padouchů, ale čím více o tom přemýšlím, tím víc se mi tenhle konec líbí. Moc jsem Ethanovi fandila, aby se mu útěk vydařil a vrátil se za ženou a dítětem, ale příběh předčil mé očekávání a jsem spokojená.
Co mě příjemně překvapilo, bylo, že Ethan byl velmi lidský, ne nějaký super namakaný hrdina, který spasí svět i když do něj někdo napumpuje zásobník, ale přesto jsem si říkala, jeslti těch zranění a zároveň toho fyzického výkonu není moc a neměl by prostě padnout vyčerpáním. Na druhou stranu jsem však čekala, že se bude chovat víc jako vycvičený agent, než ustrašený uprchlík, bude přemýšlet a skládat si jednotlivé dílky podivného příběhu.

25.08.2015 4 z 5

Důvěřuj mi Důvěřuj mi J. Lynn (p)

Konečně jsem dokopala k tomu, abych přečetla příběh Avery a Cama z jeho pohledu. Nevím, ale většinou se mi nechce číst příběh, který už jsem jednou četla. Navíc když vím, čím si musí postavy projít a často je to zbytečné a nesouhlasím s tím. Cam byl naprosto skvělý, stejně jako v první knížce, kdežto Avery mě tu mnohem víc štvala. Přišlo mi Cama líto, když se chovala, jak se chovala a nic mu nevysvětlila. Jsem si říkala, že Cam má fakt svatou trpělivost a i přes všechnu lásku, bych na Avery vyjela a poslala ji k šípku. Přesto všechno se mi příběh líbil, ty odluky nebyly tak hrozné (buď to bylo tím, že už jsem věděla, co je čeká, a nebo tím, že Cam to bral líp než Avery.) A humor byl opět super :-) A líbily se mi i dvě přidané kapitoly. Sladká tečka na závěr. Ale na druhou stranu, také jsem doufala, že zde bude více interakce s Jaceem, prostě víc věcí, co nemohly být v knížce z Averyina pohledu. Škoda.
Moc se těším na další knížky této autorky!

09.08.2015 4 z 5

Hranice nevinnosti Hranice nevinnosti Abbi Glines

Ten příběh je naprosto sladký a skvělý, tedy až na ten konec. Ten se mi nelíbil a nesouhlasím s ním a nutně potřebuji další díl. Čekala jsem, že odhalené tajemství Blaire bude něco děsně traumatizujícího, ale tohle, jo bylo to děsný, zraňující a nefér, ale nemusela se kvůli tomu zachovat jako hysterka, nikoho si nevyslechnout a zachovat se jako největší kráva. To, že si maminku vystavěla na piedestal, neznamená, že nebyla lidskou bytostí s chybami, což si vůbec nebyla schopná připustit. A to její vydedukovávání si odpovědí, které byly úplně mimo, mi lezlo krkem, občas mě děsně štvala.
Doufám, že v dalším díle dostane rozum a dopadne mnohem lépe. Za její hysterický výlev a ten konec nemůžu dát 5*, protože mě to děsně štve.

24.06.2015 4 z 5

Zůstaň se mnou Zůstaň se mnou J. Lynn (p)

Nenávidím sousloví "Kroutily se mi z toho palce u nohou." To v knížce bylo snad 100x, přesto se mi ale knížka líbila, přesně mi sedla do nálady. Sice byl rozjezd pomalejší než u předchozích příběhů, ale pak jsem se začetla a nemohla přestat číst. A fakt se mi líbilo, jak mluvil Jax. Některé až vulgární věty většinou nemusím, ale sem pasovaly a seděly mi tu. A další fajn "věc", že se tu objevily postavy z dalších knížek.
Stejně jako mnoho dalších, i mně se zatím nejvíce líbil příběh Teresy a Jase. A těším se na další knížky této autorky, i když nejsou náročné, jsou přesně to pravé, co občas člověk potřebuje :-)

11.06.2015 4 z 5

Růže podzimu Růže podzimu Abigail Gibbs

(Obsahuje spoilery či náznaky děje).
Po přečtení téhle knížky můžu říct, že kdybych měla shrnout, o čem byla, tak fakt moc nevím. Myslela jsem, že počáteční zmatek pomine a chytnu se, ale ne. Všechno bylo hrozně zdlouhavé, nedařilo se mi do toho zasadit děj prvního dílu a Violet Leeovou (tedy do té doby, než zmínili asi ve dvou třetinách knihy masakr, kterým začínal díl první). Také to politikaření nebylo úplně dle mého gusta...
A hlavně jsem se nedokázala sžít s Růží. Sice pořád psali a všichni říkali, jak je vyspělá a blablabla, ale mě přišla dost rozmazlená, uminutá, zbabělá a nezralá. Když nebylo po jejím, tak se vzepřela, až nakonec bylo, jak chtěla, i když to znamenalo, že to uškodí úplně všem a budou zlé následky. Její charakter byl jak na houpačce a stejně takové byly i scény v knize - z extrému do extrému. To porozumění příběhu nepřidalo.
Mno, vůbec nevím, co si o téhle knize myslet. Navíc mě dost zklamalo, že Kaspar a Violet se dostali do takové ošklivé bubliny :-(
Achjo, jsem si říkala, že když Růže má být druhá hrdinka, že se vzchopí a bude to stát za to, udělá nějaké rozumné rozhodnutí, ale i když ho náhodou udělala, zase to zabila svou paličatostí a dětinskostí. Působila na mě svými útěky tak, že akorát trápila všechny kolem a ničemu moc nepomáhala.

26.05.2015 3 z 5

Losing it Losing it Cora Carmack

Sladký příběh, oddychovka na jedno odpoledne. Škoda, že tam nebylo více vtipu. Ale přišlo mi, že postava Bliss byla taková nedotažená, odtažitá, jako by jí něco chybělo, nedokázala jsem se do ní úplně vžít.
(SPOILER) Obešla bych se v tomto příběhu bez milostného trojúhelníku. Přišel mi zbytečný, byla to škoda skvělého kamarádství mezi Bliss a Cadem.
A co ta mononukleóza? To mě fakt dostalo, klidně ať se šíří mezi celou školu a pak jen pár dní v posteli a je po ní?
Ale co se mi líbilo, jak Garrick oslovoval Bliss "lásko" už od začátku knihy. Nevím proč, ale bylo to ono. :-)

22.05.2015 4 z 5

Svůdné zúčtování Svůdné zúčtování Wendy Higgins

Dočetla jsem :-) Teďka je mi to líto, chtěla bych ještě kousek. Ale dokud jsem neměla dočteno, přišlo mi, že čtu příliš pomalu. Celá trilogie se mi moc líbila, hltala jsem ji jedním dechem. Oblíbila jsem si hlavní postavy, strašně moc se mi líbil humor a škádlení, kolikrát jsem se přistihla, jak se potutleně usmívám. Vyhovovalo mi aji to, jak knížka plynula, nijak rychle, nijak pomalu. A že všechno dobře vycházelo, to mě těšilo, protože knížek, kdy se všechno blbě komplikuje, je hodně. Za mě rozhodně ano a těším se na další knížky od této autorky! :-)

20.05.2015 5 z 5

Městečko Thunder Point Městečko Thunder Point Robyn Carr

Super knížka. Moc se mi líbilo, že tam bylo více příběhů, než jen ten o Cooperovi. I když Sara a Cooper byli od poloviny otravní, pořád opakovali svůj názor jako nějakou mantru. Líbil se mi příběh Giny a Maca, Landona a dalších. A taky se mi líbil ten humor a lehkost příběhu. A co mě ještě potěšilo, že tam nebyli zuřivé dramatické zvraty a vyšetřování. Mile to plynulo, ale nebylo to nudné. Sice bylo Městečko Virgin River lepší, ale i tohle bylo fajn :-)

08.05.2015 4 z 5

Spáleniště: Zkouška Spáleniště: Zkouška James Dashner

Druhý díl byl oproti prvnímu podle mě horší. Přišel mi příliš rozkouskovaný, roztříštěný. Spousta minipříhod, jejichž řešení však často bylo naprosto bezvýchodné a čekalo se na zázrak. Thomas mi na jednu stranu přišel odevzdaný, radši nic nezkoušet a nebojovat, na druhou stranu byl bojovný. Bylo to jak dvě postavy v jedné, které se mezi sebou hádají. A ještě k tomu pěkný sobec. Škoda, že tam nebylo více Minha a Newta, že s nimi více nevedl hovory. Mohlo to být vtipnější a někam se děj posunovat, něco odhalit. Takto mi to přišlo, že Thomas pořád nad něčím uvažuje, něco mu nedává smysl, nikomu nic neřekne a čtenář se nedozví nic nového, žádné dovtípení, prozření se nekoná. Akorát se to všechno jen víc a víc zamotalo. A co ten konec? Po prvním dílu jsem byla napnutá, po druhém naštvaná.

14.03.2015 3 z 5

Dash & Lily: Kniha přání Dash & Lily: Kniha přání Rachel Cohn

Knížka mě upoutala anotací, navnadila mě na skvělý nápad. O to větší bylo mé zklamání, když jsem ji četla. Příběh mi přišel těžkopádný, vůbec neplynul. Hlavní postavy mi nebyly nijak zvlášť sympatické, vůbec jsem se nedokázala se do Lily vžít, na Dashe jsem si tak nějak zvykla.
Co však velmi oceňuji je překlad, kdy spousta vtipů a postřehů a narážek založených na jazyce byla přizpůsobena češtině a po této stránce tak nedošlo k zabití pointy vtipu.

06.03.2015 3 z 5

Nezapomenutelná Nezapomenutelná J. R. Ward (p)

Průměrná knižka, který však měla na to být mnohem lepší. První dvě třetiny knihy mi přišlo, že autorka kus napsala, pak zapomněla, že už jednou podobnou scénu psala a napsala ji znova. Takto se to opakovalo skoro do konce. Bylo to únavné a nikam to děj neposouvalo. Přitom mohla rozpesat to, co pouze nastínila, například něco z minulosti Johna, více rozepsat situaci s otcem, o které se dozvěděla, více o rozvodu atd.
Konec knížky byl lepší, příběh měl lepší spád, ale pořád se psalo o tom samém, bylo to překotné a spousta věcí nedořečena, nedovysvětlena, opomenuta. Škoda...

13.02.2015 3 z 5

Prorok Prorok Amanda Stevens

Nevím, zda je to tím, že jsem tento díl četla hned po předchozím, ale neskutečně mě vytáčelo neustálé po opakování a omílání pocitů Amélie. Když aspoň po sté opakovala, že by měla dodržovat pravidla, že ji Mariama je nebezpečná, že by se od Devlina měla držet dál, protože ho vysávají duchové, to se mi chtělo řvát. Děj a nové informace byly tak na posledních 50 stranách, do té doby zaseknutý kolovrátek. Nápad byl dobrý, ale zpracování pokulhávalo.
Druhý díl byl podle mě lepší, ucelenější, napínavější. Ta atmosféra a napětí.
Doufám, že pokračování tuto dobře našlápnutou sérii nebude více kazit, ale že se postupně vše dořeší, vysvětlí a dobře to dopadne s Devlinem. :-)

29.11.2014 3 z 5

Daň peklu Daň peklu Holly Black

Tenhle příběh mě teda vůbec nenadchl. Přišel mi celou dobu povrchní, nic se neřešilo do hloubky, všehcno bylo jen takové nakousnuté. Hlavní hrdinka byla nesympatická, vztahy s babičkou a maminkou byly zvláštní, ale myslela jsem, že jsou důležité pro děj, což mi nepřišlo, spíš to působilo jako vycpávka. Stejně tak dějová linka s Cornym v říši elfů. Celkově vztahy v knížce byly takové divné, neupřímné, ploché. Čemuž nepomohlo ani zkratkovité vysvětlování, které ne vždy vše objasnilo jak mělo. A láska? Ehm, působilo to tak nějak vynuceně, navíc jednu chvíli ji Roiben nenávidí, a pak jak otočení vypínečem ji miluje? Co tak náhlý obrat?
Je mi líto, i když se mi námět zdál zajímavý, celkové zpracování to zabilo.

16.11.2014 1 z 5