muchomurka muchomurka komentáře u knih

Mluvíme o sexu 4-6 let Mluvíme o sexu 4-6 let Isabelle Fougère

Knížku jsem koupila na doporučení a jsem ráda, že jsem ji pořídila. Je napsaná skvěle. Jednoduše, ale zároveň srozumitelně a s citem. Sama bych to takto nedokázala vysvětlit. Buď bych byla příliš obsáhlá, nebo se do toho zamotala. Bambulku knížka bavila, sem tam se na něco doptala. A Já jsem spokojená, protože je to skvělý začátek sexuální výchovy. Teď ještě sehnat ostatní díly.
A ještě abych nezapomněla - ilustrace jsou moc pěkné.

19.04.2024 5 z 5

Jednoduše: Psychologie Jednoduše: Psychologie kolektiv autorů

Knížka je takovým průvodcem v oblasti psychologie. Občas to bylo zjednodušené až moc, občas jsem nepochopila návaznosti stran na sebe. Ale celkově se mi knížka moc líbila. Je to skvělý přehled, od kterého je možné se odrazit (hlavně díky terminologii) a najít si jednotlivé informace ke zmíněným faktům podrobněji.
A oceňuji hravou grafiku knížky, mně se líbila, dobře se mi v knize četlo a orientovalo.
Jediné, co mi chybělo, je odkazový aparát. Ten bych v takovéto publikaci velmi ocenila. Usnadnilo by mi to hledání některých zajímavých faktů, o kterých se chci dozvědět více.

13.02.2024 4 z 5

Moje! Moje! Klara Persson

Úplně se v knížce vidím. Také bych nejradši spoustu věcí schovala do skříně, že jsou jen moje...
Poselství knihy chápu a moc se mi líbí, s jakou lehkostí a vtipem je napsaná/nakreslená. Asi vím, co nám rozšíří knihovničku.

17.01.2024 4 z 5

Nevrlý Ruda Nevrlý Ruda Suzanne Lang

Knížka se nám s Bambulkou líbila. Je o vzteku a jak s ním naložit a to jsme potřebovaly. Je fajn slyšet, že vztek je v pořádku, že je to normální emoce a někdy prostě je. A ty ilustrace, ty jsme si užily. Určitě budeme číst opakovaně.

10.10.2023 4 z 5

Hry, sítě, porno Hry, sítě, porno Michaela Slussareff

Knížka byly velmi podnětná. Akorát se špatně četla, jak kdybych se brodila medem. Autorka všechno brala hodně zeširoka, často odbíhala k tématům, která sice souvisí, ale stačilo by krátké shrnutí a odkaz na příslušnou studii, knihu či výzkum. Mimochodem soupis zdrojů na konci knihy velmi oceňuji.
Docela mě mrzí, že je to kniha a není možné pokládat otázky. Třeba by mě zajímal autorčin názor na Albi tužku a knihy.
Mám od autorky i její e-kurz a její stránky jsou také zajímavým zdrojem informací.
No, mám o čem přemýšlet a co zavádět do praxe.

26.08.2023 4 z 5

Bafni na něj! Bafni na něj! Honza Vojtíšek

Mně ani Bambulce se nelíbila. Moc jsme ji asi nepochopily. Text nás nenadchl a některé ilustrace byly dost děsivé i na mě, natož na Bambulku.

20.08.2023 1 z 5

Strašení v Rookwardu Strašení v Rookwardu Darcy Coates

Bylo to sice celkem čtivé, ale takový rozčilujícím způsobem. Námět byl zajímavý, ale zpracování nedotažené. A po budování atmosféry byl závěr tragicky odbytý. Hlavní postava mi byla nesympatická, nedokázala jsem se do jejích pocitů vcítit. A její nelogické jednání mě ubíjelo.
Úplně přesně to vystihla knihomolka27.

20.08.2023 3 z 5

Únikovka Únikovka Marc Meller

Od knížky jsem nic moc nečekala, koupila jsem si ji naslepo na dovolenou. A byla jsem mile překvapená. Knížka se velmi dobře četla a byla napínavá.
Konec mě překvapil, nečekala jsem, že to bude mít pokračování, i když není nutné ho přečíst, děj byl uzavřený.

20.08.2023 4 z 5

Tlapková patrola – Dobrodružství s dinosaury Tlapková patrola – Dobrodružství s dinosaury kolektiv autorů

Příběhy Tlapek má Bambulka ráda a tuhle knížku si vybrala. Nám se tato knížka líbila, dvě dobrodružství Tlapek s fdinosaury a taky jedna nová Tlapka, kterou neznáme ze seriálu. Bambulka je nadšená.

17.08.2023 4 z 5

Děsy Leigh Harkerové Děsy Leigh Harkerové Darcy Coates

Tahle knížka se neskutečně vlekla, až jsem se bála, že ji snad nedočtu. Pořád dokola popisované to samé, jak se něčeho Leigh děsí, ale místo, abych se bála, tak jsem se nudila. Pak se to teda trochu rozjelo a když to začala být čtivé, tak to autorka rychle ukončila. Za mě zatím nejslabší ze série Strašidelné domy. Dvě hvězdičky dávám za nápad, z jakého pohledu je to vyprávěno a za Sáru.

14.08.2023 2 z 5

Strakáč a Tioni Strakáč a Tioni Daniel Rušar

Trhalo mi to srdce za Strakáče. Jinak napsáno s citem, sílou, pochopením a snad i kladným závěrem.

22.05.2023 4 z 5

Modrý tučňák Modrý tučňák Petr Horáček

Nebyla špatná, ale u nás mezi top knížky patřit nebude. Ale její poslání se mi líbilo.

21.05.2023 3 z 5

Zámek princezny Čurbesky Zámek princezny Čurbesky Benjamin Bécue

Další ze série prince Bordelníčka a pořád se nám líbí stejně. Rády s Bambulkou hledáme a díváme se, co všechno princezna má a že kolikrát by nás to ani nenapadlo. A fajn je, že když se nám to opravdu najít nedaří a nepodaří, je v knížce na konci řešení.

22.04.2023 5 z 5

Fakta a výmysly o dracích Fakta a výmysly o dracích Nikola Kucharska

Tuhle si vybrala Bambulka, mě se nepozdávala, ale je skvělá. Jeden by věřil, že Ti draci opravdu žili. A Bambulka chce tuhle knížku hodně číst a i si ji hodně prohlíží úplně sama. Jsem mile překvapaná.
Knížka má krásné ilustrace, skvělý nápad a vtip. My doporučujeme.

22.04.2023 4 z 5

Zpřetrhaná pouta Zpřetrhaná pouta Linda Castillo

Bylo to čtivé a i celkem napínavé, ale takové zdlouhavé a vlastně se tam nic moc nedělo. Kate hodně vzpomínala, což mě nějak nebavilo. Samotné vyšetřování se teď dělo tak nějak mimochodem a vyústění příběhu bylo hodně rychlé - šup a najednou konec. Ale za mě je hlavní, že romantická linka je tak jak má být a vyvíjí se správně. To by mě hodně mrzelo, kdyby autorka Kate a Tomassetiho rozeštvala.

19.04.2023 3 z 5

Než řeknete hody hody Než řeknete hody hody Regina Schwarz

Ty ilustrace jsou skvělé. Vtipné, neotřelé a ty detaily. U těch jsme se zabavily s Bambulkou dlouho. Je škoda, že text pokulhává. Ale ono napsat to v rýmech, no nevím. Bambulka je však spokojená a knížku chtěla číst víckrát.

09.04.2023 4 z 5

Možná je to jablko Možná je to jablko Šinsuke Jošitake

Skvělá knížka, originální a s tolika nápady. Baví nás číst, baví nás prohlížet. I opakovaně.

07.04.2023 5 z 5

Žoužel Žoužel Dagmar Kýrová

Líbil se mi nápad propojení reálných fotek a malovaných obrázků hmyzáků. Ale jak řekl můj muž, v příbězích nám vadilo, že se kolikrát těžko rozeznávala fakta od fikce.
A nějak jsme nepochopili, proč ve všech těch konkrétních příkladech hmyzu bylo např. dva broučči si šli opéct špekáček.
Příběhy ale byly akorát krátké, Bambulka u nich v pohodě vydržela. Ale jak bývá zvykem, když se jí něco líbí, že to chce číst znova a znova, tak u této knížky ne. Stačilo jednou.

12.02.2023 3 z 5

Sam & Julie v divadle Sam & Julie v divadle Karina Schaapman

Tak nějak přicházíme Domu myšek na chuť. Vyhovují nám krátké kapitoly a čím dál více si užíváme i jednotlivé scény. Ty promyšlené detaily jednoho uchvátí.
Tady v tom díle mi vadilo jediné, že příběhy byly hodně nakouskované a vyprávění působilo takové neucelené. Čekala jsem tam více toho divadla. Ale Bambulce se knížka líbila.

13.12.2022 4 z 5

Ledové království Pohádky z Arendelle od Anny a Elsy Ledové království Pohádky z Arendelle od Anny a Elsy Calliope Glass

Mně by stačila přečíst jednou a bylo by to fajn počtení s pěknými ilustracemi. Ale Bambulce se líbí hodně, čteme ji teď pořád dokola, takže ji asi budeme muset pořídit domů, protože ji nebude chtít vrátit do knihovny.

07.11.2022 4 z 5