muchomurka muchomurka komentáře u knih

Angličtina na rovinu Angličtina na rovinu Darren Crown

Skvělá knížka, která odhaluje taje angličtiny s humorem, byla pro mě správným postrčením v mé výuce. Líbí se mi autorův styl a znalost výuky jazyků. (Chtěla bych mít s autorem aspoň jednu lekci angličtiny.)
Opět mi knížka pomohla si urovnat některé jazykové jevy (i když v tomhle byl pro mě přínosnější druhý díl) a dala rámec.
Určitě se k ní budu vracet.

31.08.2017 5 z 5

Rockový polibek Rockový polibek Kylie Scott

Opět čtivý a milý příběh, i když tento se mi líbil míň než příběh Mala a Anne. Něco tomu chybělo, nějaký vtip nebo lehkost, posun, nevím... Ale přišlo mi, že jsem pořád čekala, co se bude dít a pořád nic. Ale i tak času stráveného s knihou nelituji a jednou se k této nebo ostatním ze série ráda vrátím.

03.01.2017 4 z 5

Polámané panenky Polámané panenky James Carol

Dost dobrá detektivka. Jsem si kolikrát říkala, že už je to jasné a o čem chce autor psát a hle, vždycky bylo něco dalšího. Bylo to neskutečně uvěřitelné, běhal mi celou dobu mráz po zádech. Brrrr. Jediné, co mi na knížce vadilo, byly kapitoly s Rachel. Bez těch bych se určitě obešla. A také jsem doufala, že pachatel bude hoooodně trpět.

27.07.2016 4 z 5

Vášnivý sprosťák Vášnivý sprosťák Christina Lauren

Lehký, vtipný příběh. Líbil se mi. Hlavní postavy se chovaly rozumně, zvládly si to vyříkat a zbytečně se půl knihy netrápit zbytečnou odlukou. Jen mi konec přišel takový uspěchaný, šup šup a konec, jak kdyby to autorky už s postavami nebavilo a rychle to utly. A některé věci by si zasloužily ještě aspoň zmínku (jak to udělali po té, co byli spolu, jak to šlo s tou show, jak dopadla maminka Harlow ad.) Já bych ještě snesla minimálně jednu kapitolku.

15.04.2016 4 z 5

Pátá cesta k pádu Pátá cesta k pádu Kathleen A. Tucker

Škoda, že je to poslední díl série. Vždyť by se našly další postavy, o kterých je co psát. Líbí se mi styl, jakým autorka píše, její humor, propletenost s ostatními knihami.
Velmi jsem se zde bavila a užívala si přímočarost Bena o Reese, jak vše rovnou řekli natvrdo, žádné "měl/a poznat co si myslím". Wilma a Benovi sourozenci, celá banda byla super, doufala jsem, že se hodně děje bude odehrávat v domě u sadu :-) Reese byla ze začátku dost protivná a umanutá, ale jsem ráda, že se srovnala a vzala rozum do hrsti. No a závěr s Jackem, doufala jsem v to a jsem ráda, že to tak dopadlo a hlavně, že to bylo podáno s humorem :-D
Jen škoda, že zde nebylo více postav z předchozích knih, ale jen sem tam náznak.

13.03.2016 4 z 5

Čtyři vteřiny rozhodnou Čtyři vteřiny rozhodnou Kathleen A. Tucker

Oproti předchozím dílům se mi tenhle tak nelíbil. Cain byl super, ale s Charlie bych pořádně zatřásla, aby se vzpamatovala. Chápu, že se musela ujišťovat ve svém rozhodnutí a důvodech, ale bylo to hrozně moc zdlouhavé. Celkově rozjezd příběhu byl zbytečně rozvleklý, pořád dokola se omílalo to samé, než příběh konečně pokročil a něco se stalo. Uvedení do děje je důležité, ale zde by o 100 stran méně na začátku nebylo na škodu. Charlie mi byla nesympatická, vím, že chtěla všechny chránit, ale měla Cainovi aspoň špetku věřit a nechat si pomoci a ne jen rozmazávat samé lži.
A ten konec se Samem? Na to jak byl přehnaně opatrný a paranoidní, mi přišel rychle vyřešený a shrnutý (ale díkybohu za to). Jen na konci bych právě uvítala o trochu víc příběhu na úkor začátku. Ale to už se opakuji. Ke Cainovi mám jen jednu nejasnost - když říkal, že nevěří na druhé šance, tak mi to nedávalo smysl. Proč jinak dával všem holkám v Penny´s šanci na lepší život, pomáhal jim? Vždyť to je přece druhá šance... Ale to jen na okraj. ;)
Přijde mi však, že autorka zde mohla mnohem víc využít potenciál příběhu, spousta věcí byla řečena jen povrchně a nic moc se člověk nedovědět. Ale minimálně dvě hvězdičky za Ginger, Nata, Bena a ostatní :)

26.02.2016 4 z 5

Láska pod parou Láska pod parou J. Lynn (p)

(Obsahuje spoilery.)
Zbožňuju knížky J. Lynn, všechny, včetně této, i když jsem se nedokázala sžít s hlavní postavou (měla jsem mnohem blíž k Syd, i když se v knížce vyskytovala málo) a na začátku čtení mě netěšila představa, že by Andrea byla alkoholička. Chápu, proč se autorce tato kniha nepsala snadno, ona se ani snadno nečetla, jako její ostatní. Ale i přesto ten příběh byl skvělý a hlavně závěr byl dořešený. Celou knihu jsem si lámala hlavu, co Tanner (fakt téměř bezchybný) vidí na Andrei, když se chová fakt děsně. Ale to, jak na konci šla na léčení a byl vidět posun v jejím chování a myšlení, jsem prostě ráda, že dostala rozum a že to všechno dopadlo dobře (kdo by chtěl číst o tom, že spolu i přes všechny těžkosti nebudou, že jo?). Už aby vyšla další knížka! :-)

03.11.2015 4 z 5

Kosti nikdy nelžou Kosti nikdy nelžou Kathy Reichs

(Náznak, minispoiler)
Skvělá knížka, napínavá, vtipná, zkrátka taková, na jaké jsme u Kathy Reichs zvyklí :-) Zbožňuju její styl humoru a nadsázky, sarkasmu.
Jen mi tam teďka chyběla antropologie, jen sem tam zmínka. Chtělo to víc jejích poznatků a objevů o kostech a s tím spojeného. A taky nějaké info o tom, jak se rozhodla vyřešit situaci s bývalým manželem. Minulá kniha skončila v takový ten moment, co většina čtenárů nenávidí - musí se čekat na další knihu, ale v tady ani slůvko o nějakém pocitu, myšlence... Ale zase to mělo jinou zajímavou linii :-) Jsem moc spokojená a už se těším na další příběh.

03.07.2015 5 z 5

Na hraně zapomnění Na hraně zapomnění Jessica Ann Redmerski

Nečekala jsem, že se mnou tenhle příběh tak zamává a zadře se mi pod kůži. Líbila se mi je jeho lehkost, humor, špičkování mezi Cam a Andrewem. To, že byl A. téměř dokonalý mi nevadilo a Cam jsem si také oblíbila, i když ze začátku mi nebyla sympatická a váhala jsem, zda knihu vůbec číst. Líbilo se mi střídání pohledů, jsem ráda, že to autorka udělala v rámci jednoho příběhu a nejsou to dvě téměř tytéž knihy. Takto to bylo lepší, mělo to spád, napětí, lásku, putování - prostě všechno, co jsem od toho příběhu chtěla.
Mnoho z komentující tu odsuzuje ten přeslazený konec, ale já jsem za něj byla ráda, protože spousta věcí v reálném životě nedopadne dobře, tak proč si o tom ještě číst? Mě to pohladilo na duši. Sice jsem u toho brečela jak želva, ale nakonec jsem byla dokonale spokojená. Proč by měla Cam znova trpět? :-) A další díl si nechám na prázdniny, snad bude stát za to!

16.06.2015 5 z 5

Buď se mnou Buď se mnou J. Lynn (p)

Tenhle příběh se mi moc líbil. Byl vtipný (ta přirovnání mě dostávala), milý, ona měla dost rozumu a tentokrát opustil on ji (což byla osvěžující změna). Líbilo se mi, jak byla Tereza vyrovnaná a řešila situace prakticky, prostě přijala fakt a podle toho jednala. U Jace mi přišlo, že občas mluví ne jako by mu bylo 22, ale mnohem víc, avšak proč ne?
Jediné, co mě vytáčelo, bylo, jak když se Tereze líbilo, co Jace dělá, tak se jí z toho zkroutily prsty u nohou. Tohle tam bylo řečena x-krát a dohánělo mě to k šílenství. Ale to je jediná maličkost, co bych vytkla.

16.04.2015 5 z 5

Počkám na tebe Počkám na tebe J. Lynn (p)

Knížka byla naprosto suprová! Moc se mi líbil humor, který autorka do příběhu dala. Cam byl naprosto skvělý, ta jeho nedělní vajíčka mě naprosto dostala :-) Avery občas udělala nějakou tu botu, ale kdo by se na ni dokázal zlobit dlouho? Za mě tahle knížka rozhodně ano!

17.03.2015 5 z 5

Život jedna báseň Život jedna báseň Colleen Hoover

Zhtnuto. Příběh plný emocí, u kterého jsem si i pobrečela. Sice spousta věcí zůstala nedořečených, což mě štve, protože jsem zvědavá a chci vědět, co a jak bylo. Ale přesto tento příběh řadím k jedněm z nejlepších.
Je pravda, že Lake mě chvíli štvala, to jak se chovala jak hysterka a Will to ke konci taky zrovna nevychytal, ale co, nemají si co navzájem vyčítat. Hrozně moc se mi však líbila postava maminky Lake. Byla naprosto skvělá i v těžkých chvílích. Škoda, že si Lake dřív neuvědomila, jak je občas sobecká a sebestředná, ale pak se to srovnalo :-)
Jediné, co mě fakt hodně štvalo, ale to není chyba příběhu nebo autorky, je veliké množství chyb a překlepů. To si tu knihu, než je vydána, nemůže někdo přečíst?

02.03.2015 4 z 5

Pokud zůstaneš Pokud zůstaneš Courtney Cole

První půlka knížky mi neskutečně připomínala Krásnou katastrofu. Bylo to jak stručný výtah. Ale pak to bylo jiné, za což jsem byla vděčná. Fakt jsem se děsila Paxova a Miliina rozkolu, ale nebylo to takové to klasické "milují se, ale z nějakého naprosto blbého důvodu spolu nemůžou být". A naštěstí byl velmi krátký, žádné sálodlouhé trápení a utápění se v tom. Konec se mi fakt líbil, hlavně ta bonusová kapitola byla tečka, kterou mnohé knihy postrádají.

15.02.2015 4 z 5

Čas mezi námi Čas mezi námi Tamara Ireland Stone

Nápad byl super. Neotřelý, nový, zajímavý. Ale zpracování se mi nelíbilo. Nějak jsem nedákazala uvěřit hlavním postavám. Bennett měl být sympaťák, ale prostě jsem mu to nevěřila, pořád mi na něm něco vadilo. Před touto knížkou jsem četla Střípky duší a Alden byl sympaťák, hrdina, kterého si zamilujete. Bennett mi přišel jako laciná náhražka, jako by to nemyslel upřímně. A co se týče Anny - nejdřív ho donutí změnit minulost a pak mu vyčítá, že to udělal i on? Kdo pak je pokrytec, že... Celkově byl děj takový povrchní, chtělo to víc propracovat, pořešit následky apod. Škoda, mohla to být fakt dobrá knížka.
A co mě neskutečně štvalo (ale to není chyba autorky), bylo neskutečné množství překlepů, hrubek a nesmyslných vět. Četl tu knihu někdo, než byla vydána?

30.07.2014 3 z 5

Krásná katastrofa Krásná katastrofa Jamie McGuire

Tuhle knížku jsem přesně teď potřebovala. Souhlasím s mnohými komentáři tady a doufám, že se nebudu moc opakovat.
Čekala jsem jednoduchý děj o lásce, ale dostala jsem strhující děj jako na houpačce s nepřetržitou jiskrou! Příběh jsem hltala a nedokázala přestat. Zamilovala jsem si všechny postavy - nejen Abby a Travise, ale i Ameriku a Shepleye, všechny bratry a otceTravise. Občas sice postavený na hlavu - stačilo by si některé věci pořádně vyříkat a netrápit se, nebo když vždy vyvázli bez stínu podezření z pochybných situací (ale tak to má v takovéto knížce být). Trochu bylo škoda, že děj ohledně otce Abby byl jenom proto, aby se odehrála událost ve Vegas, a pak už se nijak neřešil, zajímalo mě, jak to bylo dál, doufala jsem v potrestání jejího otce.
Co jediné mě na knize neskutečně štvalo, byly neustále chyby (za což autorka nemůže, je to chyba nakladatelství). Úplně nejvíc mě rozlítila chyba na konci, kdy se Abby nechala tetovat - v celé knize se Travisovo jméno psalo s dvěma "d" a v tom tetování bylo jedno...

10.05.2014 5 z 5

Moře klidu Moře klidu Katja Millay

Tahle knížka mi bude dlouho ležet v hlavě. Hrozně moc se mi líbil nápad, že nemluví, pak že mluví jenom s Joshem. Sice jsem Nastyu občas nechápala, mrzelo mně, jak se zachovala k Joshovi, stejně jako on jsem teda nepochopila proč ho tak zranila. Ta poslední čtvrtina byla divná, mě se moc nelíbila, ale musím říct, že tam seděla, že kdyby to bylo napsáno jinak, asi by to nebylo ono. A jsem ráda, že to dopadlo dobře. Moc jsem se bála, že nedopadne, nebo to autorka nechá otevřené ve stylu "domyslete si, jak to dopadlo", ale naštěstí ne :-) Jsem nespokojeně spokojená...

07.02.2014 5 z 5

Vyvolená k smrti Vyvolená k smrti Lisa Jackson

Napínavá detektivka. Jen mě lehce zklamal závěr. Na to, jak autorka buduje atmosféru a příběh, mi přišel useknutý, nedovysvětlený...

24.10.2012 4 z 5

Cesta praštěné slepice za štěstím Cesta praštěné slepice za štěstím Martina Skala

Název zaujal, ale tím to končí. Vtipné mi to nepřišlo vůbec. A v podstatě se to nedalo číst. Souhlasím s komentáři níže (hlavně od Jadunky), že posloupnost textu byla nulová a to znemožňovalo čtení. Ještě, že knížku máme jen půjčenou z knihovny.

10.04.2024 1 z 5

Hrůza na Šibeničním vrchu Hrůza na Šibeničním vrchu Darcy Coates

Další knížka ze série Strašidelné domy mi přišla jak přes kopírák s předchozími díly. Nápad byl dobrý, zpracování fajn a konec zase ukvapený. Ale stejně jako v předchozích knihách, nepochopím jednání hlavní hrdinky, kdy samozřejmě přijede večer (za tmy), bude v domě úplně sama. V domě se nevyzná, ale vybere si pokoj nelogicky nejdál od východu, ještě pro lepší efekt v patře. Přijede absolutně nepřipravená, telefon má zásadně méně jak deset procent. Že by měla třeba baterku, to už bych chtěla moc.
Také moc nechápu, že když je příležitost, tak hlavní postavy nepátrají po minulosti domu - já bych prošla veškeré dokumenty v domě, na internetu, v knihovně. Vyptávala bych se. Chtěla bych vědět, s čím mám tu čest a na co si dát pozor. A mít se od čeha odrazit v hledání řešení.
Příběh ale napínavý byl, ač kratší by byl lepší - autorka se často opakovala a to bylo úmorné. Myslím, že k pochopení stačí jedna děsivá noc, ne dalších x.

23.02.2024 3 z 5

Bez tebe je mě jen půl Bez tebe je mě jen půl Smriti Prasadam-Halls

Krásná knížka. Ty ilustrace jsou úžasné. Vtipné, milé, neotřelé. Radost si knížku jen prohlížet a užívat si je. A příběh nebyl o nic horší, i zrýmovaný byl moc hezky. Jsem ráda, že jsem si tuhle pořídila do knihovničky.

01.02.2024 5 z 5