muchomurka muchomurka komentáře u knih

Etiketa & špionáž Etiketa & špionáž Gail Carriger (p)

Taky bych chtěla takovou školu navštěvovat! Ty předměty byly skvělý, taky bych je brala :-)
Sofronie byla skvělá, hlavně na to, jakou měla rodinu a jak ta se k ní chovala.
Ale příběh knížky mě moc nebral, když už jsem ji četla - dobrý, ale neměla jsem nutkání, že "musím přečíst ještě stránku, jen dočtu kapitolu" apod. Nevím, něco tomu chybělo, taková ta jiskra... Občas jsem se teda nechytala, hlavně ze začátku - mechaničtí pomocníci, spodničky apod.? Vůbec jsem se nedokázala ze začátku zorientovat.
Další díl si přečtu tehdy, když nebudu mít co jiného číst.

Temnou chodbou Temnou chodbou Lois Duncan

Nápad knížky byl dost dobrý, ale zpracování teda pokulhávalo. Mohl to být boží hororový příběh, ale působil na mě příliš lacině. Je to škoda, autorka mohla využít potenciál, který se zde nabízel. Postavy byly takové nedotažené, působily na mě spíše jako loutky.
Většinou si říkám, když hodnotím příběh, že byl příliš natahovaný a ubíralo mu to. Tady je to však přesně naopak - ještě 2,3 kapitoly bych snesla navíc. Konec byl zbytečně useknutý a jaksi nedořešený.

Nádherný zmatek Nádherný zmatek Kami Garcia

Zatím nejhorší ze všech dílů. Byl neskutečně rozvláčný, ukecaný, ale vlastně nic neříkal. Chyběl mi zde i humor, který byl ve druhém díle. Hodně mě překvapila změna povahy u Linka, vůbec se mi nelíbila, jeho nadhled jak kdyby zmizel. Nedokázala jsem taky pochopit, proč se s Ridley k sobě chovají, jak se chovají. To nedávalo smysl. A Ridley je postava sama o sobě, je jako na houpačce, ale stejně jí a Linkovi fandím, i když se ukázalo, že je pořád mrcha (ať smrtelnice nebo ne). Je pravda, že jí to nikdo moc neusnadňoval, když přišla o své schopnosti, a také nemohla za to, že se stala temnou zaklínačkou, přesto jsem však doufala, že to bude lepší.
Celkově tady ty vztahy byly divoké, kolikrát takové zkratkovité, že jsem si říkala, že jsem snad musela přeskočit stránku.
Všichni tu stále bádali, byli zavření v archivu či knihovně, ale nikdo nic nezjistil. Jakto? Na přímé otázky se tu zásadně neodpovídalo, vždy do toho něco vlezlo, zasáhlo či dotyčný omítnul říct, co ví a jelo se znova. A je pravda, že některé věci jsem si domyslela podstatně dřív sama, což se mi většinou nestává.
A co ten konec??? Doufám, že 4. závěrečný díl bude lepší a bude stát za to.

Archiv Archiv Victoria Schwab

Zajímavý nápad na knížku, ale dlouho mi trvalo, než jsem se začetla. Možná to bylo tím, že jsem musela řešit jiné věci a na knížku neměla odpovídající čas a náladu, než tím, že by kniha byla špatná. Když jsem si k ní konečně sedla, stálo to za to. I když zpočátku bylo na můj vkus příliš mnoho popisů, přesto se děj rozjel a já nedokázala odtrhnout oči od stránek.
Co mi přišlo zvláštní, ale být to muselo, jinak by nebylo moc o čem psát, bylo to, že Mac celou dobu ctila pravidla, ale najednou je začala porušovat. Ne si je lehce ohýbat, ale dělat si v podstatě co uzná za vhodné.
Během čtení se mi nelíbilo její sblížení s Owenem, prostě to nebyl Wes, kterému jsem fandila a byl skvělý, jeho smysl pro humor celou knížku odlehčoval :-) Druhou oblíbenou vedlejší postavou byl Roland s jeho červenými converskami.
Co se mi fakt líbilo, bylo téma starého, opuštěného hotelu, takže mě mrzelo, že nebylo v knížce využité více. Uvidíme, co přinese další díl.

20.09.2014 4 z 5

Ptačí zpěv Ptačí zpěv Meagan Spooner

Obsahuje spoilery.
Když jsem začala knížku číst, děj mi připomínal Inkarceron a strašně jsem doufala, ať to tak není, protože mě Inkarceron - byť přes zajímavý nápad, zase nějak extra nebavil. Mé přání se splnilo a knížku jsme zhltla čistého času za půl dne.
Ze začátku to bylo takové zmatené, moc jsem se nechytala. S každou další stránkou to bylo lepší a lepší. Bavila mě ta část, když Linda putovala, jen mě zarazilo, že se nepokusila třeba oblečení získat v nějakém tom domě za hranicemi města. Ale chápu, že byla "mimo" všemi těmi změnami a zjištěními.
Konec byl teda něco, to jsem tak úplně nečekala. Hlavně mě pořád překvapovalo, že chce utéct, že nechtěla pomoct a bojovat, když pořád tvrdila, že Železný les je její první domov a jak ji všichni přijali.
Ale celkově super :-) Doufám, že se v pokračování (teda jestli nějaké je, ale podle konce to tak vypadá) se pořeší situace s Orenem.

05.09.2014 4 z 5

Bouře Bouře Julie Cross

Podle popisku děje na přebalu to znělo zajímavě. Avšak když jsem začala číst, už to tak dobré nebylo. Hrozně se to vleklo, v ději jsem se zpočátku vůbec nevyznala, postavy mi přišly takové ploché. Je pravda, že pak se to trochu rozjelo, ale nebylo to tím způsobem, že dokud to nedočtu, nejsem schopná knížku odložit. Ano, když už jsem četla, bylo to fajn, i to plynulo, ale žádné nutkání "ještě pár stránek, ještě kapitola" se nekonalo. Je to škoda, příběh měl určitě skvělý potenciál.

05.09.2014 3 z 5

Morbidní muffiny - z temného hrobu přímo na váš stůl Morbidní muffiny - z temného hrobu přímo na váš stůl Zilli Rosen

Knížku mi půjčila sestra, protože miluju muffiny a ráda je peču. Tohle je rozhodně zajímavá knížka, která mě pobavila a velmi inspirovala. Určitě vyzkouším některé nápady udělat (doufám, že to nebude nijak složité, podle návodu to nevypadá). :-)

21.08.2014 5 z 5

Pád Pád Lauren Kate

Já nevím, jestli se mi knížka líbila nebo ne. Tyto pocity se ve mně střídaly po celou dobu čtení. Chvílemi to bylo úporné, natahované, chvílemi strhující děj. Co mě ale fakt štvalo bylo, že Luce nikdo nic neřekl, neodpovídal na její dotazy a že celkově toho moc neobjevila. Když už něco, tak do toho vlezlo něco jiného, co přerušilo jakékoliv zjištění.
Co se týče postav, tak největší "problém" pro mě byl Daniel. Byl tak nějak neuvěřitelný. Měl být tajemný, mystický, krásný, zamilovaný, ale napsáno to bylo šroubovaně, jak kdyby autorka nutila tuto postavu být něčím, čím není. Nevím, ale líp to popsat nedokážu.
Knížka dobrá, ale mohla být ještě lepší, autorka mohla mnohem více využít kulis školy, hřbitova a tajemna.

15.07.2014 4 z 5

Božský cizinec Božský cizinec Christina Lauren

Oproti BB mi zde vadily dlouhé popisné pasáže okolí a prostředí, hlavně ze začátku. Ale jinak co psát k ději? O:-) Těší mě, že to skončilo dobře! :-)

06.07.2014 3 z 5

Vražda podle seznamu Vražda podle seznamu Julie Garwood

Knížka se mi líbila, jen mě překvapil poměrně dlouhý rozjezd děje. To jsem u Garwoodové nečekala. Ale celkově můžu říct, že knížka byla super, rozhodně mě nezklamala. Správná letní oddychovka :-)

04.07.2014 4 z 5

Mrtví do soumraku Mrtví do soumraku Charlaine Harris

Zajímavý nápad, napínavý příběh, ale zpracování trochu pokulhávalo, za což mohlo i neskutečné množství chyb, hrubek a překlepů v textu (což není chyba autorky, ale nakladatele).
Co ale opravdu oceňuji, je to, že Bill nevykládal takový ty řečičky "nemůžeme spolu být, jsem děsně špatný ... blablabla".

17.06.2014 3 z 5

Rozbité zrcadlo Rozbité zrcadlo Alina Bronsky

První díl byl skvělý, napínavý, s novou myšlenkou. Druhý díl byl nijaký, nudný, působil na mě jako vycpávka. Začátek byl příšerně dlouhý, nudný, pořád dokola se opakovalo to samé. A konec? Když už se to konečně rozjelo, tak to najednou skončilo? Takové brutální utnutí? Žádné vysvětlení, prostě najednou skok. Nevím, doufala jsem, že se něco odhalí, že se dozvím něco nového, ale nic moc. Nechápu, proč její maminka pořád mluví v hádankách? A co to dítě? Kolikrát jsem se sama v tom, co čtu, nevyznala... Nevím, jestli bude další díl, nebylo by na škodu to nějak pořádně vysvětlit, ukončit, ale tenhle díl byl pro mě veliké zklamání.

04.06.2014 3 z 5

Espressologie Espressologie Kristina Springer

Prvních tak 40 stran byla děsných, hrozně se to vleklo a ani se mi nechělo číst dál. Nakonec jsem to překonala, ale žádný třeskutý zázrak se nekonal. Jane byla taková zvláštní, přišlo mi, že co mohla, to flákala - školu, práci...
Nápad to nebyl špatný, káva a láska, ale celý příběh byl takový plochý. Postavy, jejich vztahy, děj, všechno jen na povrchu. Chtělo to trochu víc propracovat, dát tomu spád.

24.05.2014 3 z 5

Jako v pavučině Jako v pavučině Cat Clarke

Knížka byla čtivá, sice chvílemi dost úproná, ale... Grace mi přišla jako ufňukaná potvora. Vůbec jsem se do ní, jejích problémů nedokázala vžít. Přišlo mi, že se pořád jen utápí v sebelítosti a ani se nesnaží něco řešit. Její kámoška Sal, která se ze začátku zdála normální, byla teda taky celkem potvora. Nevím, jestli bych jednu nebo druhou chtěla za kamarádku. A to, jak Grace pořád pila, bylo děsný. Vážně jsem si myslela, že je alkoholička (to její jednání/chování tomu dost odpovídalo). Jen škoda, že to zase skončilo tak nějak nijak, chtělo to ještě nějaký epilog, něco ve stylu "o půl roku později..."

19.05.2014 3 z 5

Monument 14 Monument 14 Emmy Laybourne

Skvělý příběh, skvělé prostředí. Trochu jsem se bála, že se objeví zombie, a tím by se pro mě příběh pravděpodobně stal přitaženým za vlasy a šel by do kytek. Naštěstí se to nestalo, pouze chemický únik. To, že napsaný příběh by mohl být realitou (i tou chemickou sloučeninou, i když asi by ve skutečnosti neměnila lidi), jej dělalo napínavým, při čtení mi až běhal mráz po zádech.
(Spojler:) Trochu jsem čekala po smrti Robbieho, že situaci osvětlí pan Appleton, což bych ocenila, ale příběhu to nijak neubralo. Líbily se mi různé povahy postav, to, jak se musely naučit spolu vycházet a vyřešit dané situace, ve kterých se ocitaly. Pořád jsem si říkala, proč příběh vypráví Dean - takový nijaký kluk, byli tam lepší adepti Niko, sympaťák už od začátku, fascinující Alex, ale s každou další stránkou jsem nakonec uznala, že nejlepší volnou byl Dean. Uvidíme, co přinese další díl.

11.05.2014 4 z 5

Okouzlená nocí Okouzlená nocí Amy Plum

Přes pomalejší začátek, který byl kapku nudný, se to parádně rozjelo - nemohla jsem se od knížky odtrhnout. Na příběhu velmi oceňuji, že nebyly hlavním tématem upíři (nic proti nim, ale poslední dobou jich bylo všude nějak moc). Byla jsem napnutá, hltala každé slovo. Nevím, jestli to není překladem, ale zaujalo mě Vincentovo vyjadřování - taková směs staré a nové řeči, krásně to podtrhovalo jeho dlouhý pobyt na Zemi. Zpočátku jsem měla radši Georgii, byla taková správně potřeštěná a do Kate se mi tak obtížněji vžívalo. Dalším kladem je, že i přes množství postav se děj "nerozplizl" do nekonečných odboček, čehož jsem se obávala. Jen škoda, že je to zase trilogie (i když je pravda, že knížka skončila tak, že další díly není nutné číst), tak jen doufám, že se z toho nestane nečitelná a nudná slátanina.

06.05.2014 4 z 5

Před úsvitem Před úsvitem Max Allan Collins

Podle anotace mě knížka hned zaujala. Vypadalo to na dobrý napínavý příběh. Bohužel jsem se zklamala. Námět super, ale zpracování dost pokulhávalo. Děj se vlekl, měla jsem zmatek v popisovaném světě - po katastrofě byla anarachie, téměř nic nefunogovalo, ale od půlky knihy najedou byla síť a počítače, spolubydlící Max měla počítač. Děj byl příliš roztříštěný, sledoval tolik míst, lidí, děje. Na můj vkus také příliš popisované scény násilí, které se pak pořád opakovaly.
A překladatel (či editor) taky nestál za moc, jeho oblíbené slovo bylo beton a často popisoval různé scény dost podobně, a tudíž to bylo zbytečné, jen to zdržovalo.
Podle všeho je to zase první díl ze série. Zajímá mě, jak to dopadne, ale číst se mi to teda moc nechce. Uvidíme...

27.04.2014 2 z 5

Velikost L: Znovu na scéně Velikost L: Znovu na scéně Meg Cabot

Předchozí díly se mi líbily víc, přišlo mi, že tady bylo celkem brzo jasné, kdo je padouch. A občas jak kdyby v knize byly vycpávky, které zdržovaly od děje a k ničemu moc nebyly. Ale oceňuji, že kniha byla čtivá se zápletkou, aniž by musel nastat nějaký rozkol mezi Heather a Cooperem. Líbilo se mi, že jejich vztah byl takový normální, neřešili žádné drama, že se ho někdo snaží svést a on podlehne/nepodlehle. Za tohle velké plus. A další za to, že jsem se u knížky fakt dobře nasmála :-)
Jsem zvědavá na další díl!

22.04.2014 4 z 5

Lunapark Lunapark Stephen King

Takový netypicky typický King. Líbil se mi detektivní příběh, i typicky "Kingovský" styl psaní, ale čekala jsem nevím, něco jiného, něco víc? Ze začátku to bylo hodně rozvláčné, trvalo mi, než jsem se do děje začetla, což se mi většinou u jeho knih nestává. Ale i tak to bylo dobré.

23.02.2014 3 z 5

Někdo se dívá Někdo se dívá Ulrike Rylance

Napínavý příběh, který jsem přečetla během chvilky. Jen škoda, že nebyl trochu delší a propracovanější do hloubky. Konec mi přišel takový překotný, rychlý, snesla bych ho důmyslnější.

22.02.2014 4 z 5