Mufa Mufa komentáře u knih

Katova dcera Katova dcera Oliver Pötzsch

Náhodný výběr v knihovně a myslím, že si ráda přečtu i další díly. Takové čtivé detektivka z dob minulých. Když si člověk uvědomí, jak bylo jednoduchý skončit na hranici a jak kdysi některá povolání člověka úplně vyloučili ze společnosti, je rád, že žije teď

29.05.2018 4 z 5

Nebe je naše Nebe je naše Luke Allnutt

Skvělá kniha. Čím si procházejí rodiče nevyléčitelně nemocného dítěte, jak reagují na své okolí, které se snaží, ale ono je to spíš obtěžující i o tom, jak v průběhu času získávají náhled na to, co se jim vlastně stalo a čím prošli.
Pobrečela jsem si.

08.05.2018 5 z 5

Láska v moll Láska v moll Milena Holcová

Už jsem zapomněla, že jsem kdysi Holcovou četla velice ráda. Tenhle titul jsem neznala a bylo to jako všechno ostatní úžasný. Ze života a dost se mě téma dotýkalo. Určitě si přečtu i zbývající knihy od ní, které ještě neznám

15.03.2018 5 z 5

Zpátky ve hře Zpátky ve hře Michal Viewegh

Jak to napsat a neurazit? Už to není, co to bývalo. V nejlepším se má přestat

06.01.2018 2 z 5

Podivuhodná odhalení Artura Peppera Podivuhodná odhalení Artura Peppera Phaedra Patrick

Taková pohádka pro dospělé, nevadilo mi to číst. V některých pasážích jsem si i pobrečela, ale to bylo zřejmě způsobeno i jistou podobností Miriam s mou zesnulou mamkou. Jako oddychová četba je to myslím docela slušný titul

01.01.2018 3 z 5

Dětská otrokyně Dětská otrokyně Nathalie Schwaiger

Téma zajímavé, o malých služkách v Nepálu jsem neměla ani tušení ani to nikdy nikde nezahlédla jako téma k zamyšlení. Ale kniha jako literární dílo už tak dobrá není, tam velké zklamání. V podstatě i to vylíčení otrocké práce v podání Urmily zas nevyznívá až tak otrocky.

14.10.2017 2 z 5

Manžela jsem nezabila Manžela jsem nezabila Liou Čen-jün

Nějak jsem tomu nepřišla na chuť a odhodila po pár kapitolách

24.09.2017 1 z 5

Otrokyní v 11 letech Otrokyní v 11 letech Fatima Boscaro

Kdyby se autorka v některých pasážích víc rozepsala, nemělo by to chybu. Silný příběh, ale "spíchnutý horkou jehlou"

31.07.2017 3 z 5

Vyzvědačka Vyzvědačka Paulo Coelho

Přečetla jsem, ale moc mě to nezaujalo.

14.07.2017 2 z 5

Bílá růže Alžběta z Yorku Bílá růže Alžběta z Yorku Philippa Gregory

Je to beletrie, takže neočekávám, že se kniha bude striktně držet historických faktů. Co mi ale hodně vadilo, byly překlepy v knize (Richard 1352-1485 apod). Jinak jako oddychovka z doby vlády Jindřichů V-VIII. příjemné čtivo.

10.04.2024 3 z 5

Běž, řekla cesta Běž, řekla cesta Markéta Bidlasová

Tuhle cestu mám také někdy v plánu, za měsíc vyrážím na první část do Francie. Některé příběhy jsou zajímavé, některé méně. Četlo se to ale pěkně

03.04.2024 3 z 5

Poutník chodí pěšky Poutník chodí pěšky Petr Hladík

Cestopisy mám ráda, tenhle se mi líbil, protože je z Čech.
Co mi ale dost vadilo, byla velikost písma. Nevím, kdo to schvaloval a revidoval, ale to menší písmo v přidaných odstavcích je téměř na lupu, pokud člověk nečte za plného slunce. Za to pár hvězdiček dolů...

15.01.2024 3 z 5

Jakubův cestovní deník 2 Jakubův cestovní deník 2 Jakub Čech

Cestopisy čtu ráda, i když většinou ze zemí, kam mám šanci někdy opravdu vyrazit. NA PCT ani CDT už nevyrazím, jsem taky generace BBC a věk je už znát. Tenhle deník mě ale natolik zaujal, že jsem chvíli nekriticky přemýšlela, jestli by to jako náhodou nešlo. Nešlo. Ale knihu si určitě koupím (mám jí půjčenou z knihovny) a hned jdu objednat i další díly.
Autor je vyloženě moje krevní skupina. Technická dokumentace na konci mě nadchla, už si dělám zápisky, co nutně potřebuju dokoupit nebo vyměnit. Bohužel jsem jí četla právě teď a do další pochodovací sezóny je daleko...
A Sáru bych tedy nedala ani těch 40 dní, zabila bych jí už po týdnu ;-)

22.11.2023 5 z 5

Kořeny růže Tudorovců Kořeny růže Tudorovců Mari Griffith

Jedna hvězda dolů za to, že v knize bylo spousta chyb, korektor si vzal asi dovolenou. Období vlády Jindřichů v Anglii čtu ráda, tohle je jedna z těch lépe napsaných knih, nově jsem se dozvěděla, proč se vlastně celé linii říká Tudorovci

31.08.2023 4 z 5

Tisíc a jedna noc s Arabem Tisíc a jedna noc s Arabem Renáta Názlerová

Taková pohádka pro dospělé, ale na dovolenou celkem pěkná kniha

31.08.2023 3 z 5

Isis, kněžka noci – ve spárech satanské sekty Isis, kněžka noci – ve spárech satanské sekty Karin Jäckel

Nechce se mi věřit, že se tohle opravdu někde děje. Ujistěte mě někdo, že je to v podstatě žánr sci-fi. Hodně surová kniha

15.07.2023 4 z 5

S Bílým rytířem za sv. Jakubem S Bílým rytířem za sv. Jakubem Martina Josífek Zelinková

Cestu do Santiaga taky plánuju, na kole jezdím hodně, koloběžku mám taky. Ale dát 80km na koloběžce dva měsíce v kuse, to chce odvahu a kuráž. Moc pěkně se to četla, kdysi jsem sledovala i online verzi. Pěkné fotky, občas tak emotivní, že i mně slza ukápla... prostě takhle nějak má cestopis vypadat ;-)

17.06.2023 5 z 5

Pohřbená Pohřbená E. G. Scott

První díl byl hodně slabý, pak se to trochu rozjelo. Dalo se to číst, ten závěr byl hodně useknutý a zkrácený, dalo se s ním mnohem líp pracovat, ten měl totiž docela nápad

01.10.2022 3 z 5

Kde spí lufťáci Kde spí lufťáci Ivanka Devátá

Ze začátku mě to dost nebavilo, pak se to trochu zlepšilo.
Jen tedy ta zášť vůči Pepkovi z toho čiší na každé stránce. Myslím, že to nebylo třeba...

11.05.2022 2 z 5

Ve stínu trůnu Ve stínu trůnu Elizabeth Fremantle

Přestože knihy o Jindřichovi VIII mám ráda a přečetla jsem jich hodně, o tom, že Jana Grey měla sestry, jsem doteď nevěděla.
Kniha je psaná z pohledu několika žen, kapitoly přehledně uvedené datací. Četlo se to samo, "romantické" dialogy mě vůbec nenudily.

30.01.2022 5 z 5