n.ezn.amy Online n.ezn.amy komentáře u knih

Černá smečka Černá smečka František Kotleta (p)

Filip Aksamit je lovec démonů a je povolán z Argentiny zpět do Prahy, neboť organizace začíná mít problém s narůstajícím počtem démonů. Ovšem po příletu zjistí, že situace je mnohem vážnější a že i mezi členy Bratrstva je možný zrádce. A mezitím noc začíná přecházet z červené barvy do rudé a příchod Belzebuba, Baala a Černé smečky se přiblížil, takže záchrana světa je pouze na něm, jeho sestře a Aleše, která jim ovšem nedůvěřuje, neboť oba sourozenci si nesou v sobě určité tajemství.

"Ctiněves"
"Co to je?"
"Prdel světa. Našel jsem to na mapách. Na Googlu psali, že tu podle legendy pochovali praotce Čecha."
"A my ho jdeme vykopat?"

Kotleta je zpět a opět ve formě. Román plný skvělých vtipných hlášek, nekorektního humoru, ne více sexu jak v jiných jeho knihách, ale hlavně rychlého a svižného děje, který vás hned vtáhne a vy absolvujete s hrdiny strhující boj s démony.

Chvíli se nic nedělo, ale když jsem dokouřil cigaretu a hodil jí na vrcholek hromady, skutálela se dolů, jak se ta hromada konečně pohnula. Ale ne moc. Jen na tolik, abych spatřil jeho špinavý obličej s dvěma pet láhvemi s něčím, co byly nejspíš původně chcanky. Anebo pivo Braník, to vyšlo na stejno .... Hromádka zvedl hlavu, z profilu mi připomněl Emmu Smetana.

Kniha Františka Kotlety, jeho humor, přestřelený děj, mám prostě hodně rád a tahle kniha mi fakt sedla

11.01.2024 5 z 5

Černá krabice Černá krabice Joe Hill (p)

Judas Coyne, bývalý zpěvák death metalové skupiny, má zvláštní zálibu ve sbírání děsivých a sadistických věcí. Když jednoho dne dostane nabídku na ducha, hned se se té možnosti chytne. Je nadšený z nové věci do sbírky, ovšem jen do té doby než zjistí, že ducha opravdu vidí a najednou se kolem něj dějí zvláštní věci a začíná mu jít o život. Když zjistí, kdo je onen duch a kdo mu ho poslal, začíná cesta za záchranu svého a života své přítelkyně Marybeth. Dokáže zlomit kletbu nebo je dřív dostihne duch a kletba jisté ženy?

Nikdy se mi tvoje muzika nelíbila. Anna jí pouštěla tak nahlas, že by z toho normálnímu člověku krvácely uši. Víš, že odsud do pekla vede silnice? Jel jsem po ní. Už mockrát. A povím ti, že na té silnici se dá chytit jen jedna stanice a tam pořád hrajou tvojí hudbu. Ďábel tím asi trestná hříšníky.

Joe Hill úspěšně kráčí ve stopách svého otce. Tato jeho další kniha, kterou jsem přečetl, mě opět nadchla. Rychlý a svižný děj od počátku, který postupně graduje a vy nemůžete přestat číst, neboť spolu s Judem a Marybeth jste na útěku a neustále se otáčíte přes rameno, jestli je vám duch Craddocka v patách.

Mrtví stahují živé dolů

22.12.2023 5 z 5

Komouši, grázlové, cikáni, fízlové & básníci Komouši, grázlové, cikáni, fízlové & básníci Jan Novák

Autobiografický román, kdy autor se po dvaceti letech života v Chicagu vrací na začátku devadesátých let i se svou rodinou zpátky do Československa, aby jeho děti poznali, kde se narodil a mohl zde napsat nějakou svou další knihu. Jeho reálný pohled či humorný nadhled na tehdejší "devadesátky" a jeho občany. Setkání s Milanem Uhdem, Bohumilem Hrabalem a dalšími známými osobnosti této země. Přesně a trefně vystihl tehdejší dobu a i já se díky němu ve vzpomínkách vrátil do doby před třiceti lety a rozumím jeho kritickému pohledu. Možná i díky té nostalgii se mi kniha líbila.

Velkou část toho roku, co jsme byli v Praze, strávil Havel nevyhlášenou volební kampaní. Očividně strašně stál o to, abys se po rozpadu stal prezidentem České republiky. Nakonec se mu to podařilo, jenže to už byl Havel někým jiným, v čele jiné země, s jinou rolí a jinou představou o sobě. Člověk se tomu nestačil divit, jak mohl maličký politik v útrobách umělce tak rychle spolknout svého původce? Copak si Havel neuvědomoval, co se s ním děje? Jenže nebylo to vždy naopak, nebyl snad dramatik ve skutečnosti spíš politikem? A co to vlastně tak zamávalo s literátem Havlem? Zkazili snad všechny ty limuzíny, ochranky, zámky, letní sídla, kolegové státníci, rozdivočelé smečky fotografů, zkazilo snad tohle všechno fajnového chlapa? Zničí moc opravdu každého? Co vlastně chtěl? Dokázat, že je jenom člověk? Bylo opravdu tak těžké odejít z planetárních obrazovek? Nezačal se náhodou Havel bát svého psacího stroje? Jenže proč by z něj měl najednou mít hrůzu? Nebylo to třeba proto, že život je jinde?

30.11.2023 4 z 5

Lásky černého barona Lásky černého barona Miloslav Švandrlík

Roman Kefalín snažící se dostat se na jakoukoliv školu a tím oddálit nástup do práce, kterou by s budovatelským nadšením vykonával. A přitom se hlavně věnuje něžnému pohlaví všeho druhu, ať to jsou mladé nesmělé svazačky, ale i zkušené ženy ač vdané či svobodné. Krátké povídky, ve kterých najdete hlavně laskavý a milý humor se špetkou erotiky.

Zakalení svazáci zde pěli písně o ocelových brigádách a čadících komínech, tančili kolečka, z nichž nejoblíbenějšího bylo Ptala se Zuzana Kuby, jestli má veverka zuby ... a vyměňovali si zkušenosti z názorné agitace.

19.10.2023 4 z 5

Vražda mlsného humoristy Vražda mlsného humoristy Miloslav Švandrlík

Dvojice kriminalistů řeší vraždu známého spisovatele a gurmána pana Orobejla, který byl otráven mochomůrkou zelenou. Ovšem tím, že byl velký gurmán a houby ten den jedl na několika místech v Praze, tak okruh podezřelých je velký. A když se do případu začne plést i láska, tak okruh podezřelých se ještě zvětšuje. Ovšem důkladná a pečlivá policejní práce vždy přináší výsledky. Krátký román s nezaměnitelným humorem Miloslava Švandrlíka, který prostě mám moc rád.

"Jenomže co je to platný, když to jeho povídání o manželství je mi proti mysli. Podle mne se do takovejch věcí nemá vůbec plést. Psychiatr má postříkat studenou vodou člověka, který si vo sobě myslí, že je Napoleon nebo Vochomůrka, a dát svěrací kazajku zuřivci, co vytlouká veřejné místnosti. Krom toho ještě může odborně léčit ty pány co choděj do parku děsit mladý holky v pršiplášti, pod kterým lautr nic nemají. Ale mluvit lidem do manželství, to je naprostá troufalost. Kór, když tomu vůbec nerozumí!"

12.10.2023 5 z 5

Život proti smrti Život proti smrti Marie Pujmanová

Třetí díl politického románu. Tentokrát se opět věnuje více Ondřeji Urbanovi, který uvědoměle odchází do Sovětského svazu, aby v Batumi našel komunistický ráj, který utne druhá světová válka se svou milovanou dívkou Keto vstupuje do Rudé armády a díky svému hrdinství došel až do osvobozené Prahy. Povinná četba na základní škole, ze které číší láska k Sovětskému svazu a moudrému Stalinovi i ze slov hlavního hrdiny, který se diví rčení .... vidět Neapol a zemřít, neboť on má svoje přísloví ... vidět Batumi a žít ..... prostě klasický propagandistický román, ve kterém spisovatelka adoruje komunismus, vše a všechny kdo s ním jsou spojeni

04.07.2023 1 z 5

Taková normální kuchařka Taková normální kuchařka Zdeněk Pohlreich

Protože rád vařím, ovšem mi chybí fantazie a občas inspirace tak rád sáhnu po dobré kuchařce. Tahle kuchařka Zdeňka Pohlreicha se mi líbí, protože zde najdete jednoduché recepty z dostupných surovin a dobře popsané postupy při vaření. Součástí jsou i krásné fotografie.

16.06.2023 5 z 5

The best horror - povídky. IV The best horror - povídky. IV * antologie

Hororová sbírka povídek, která mě nalákala hlavně na díla mých oblíbených spisovatelů Stephena Kinga, Cliva Barkera a Roberta Blocha. Nemůžu říct, že bych byl vyloženě zklamaný, ale některé povídky mě zas až tolik nebavily. Kingova upírská tématika mě ovšem baví vždy a to samé povídky Roberta Blocha, které mám moc rád. Celkově bych o knize řekl lepší průměr.

22.05.2023 4 z 5

Světem zvířat IV.: Ryby, obojživelníci, plazi Světem zvířat IV.: Ryby, obojživelníci, plazi Jiří Felix

Další nostalgie, kdy tuto knihu jsem si od malička rád doma prohlížel. Vyobrazení a popis života všech různých druhů ryb, hadů, obojživelníků. V dobách, kdy o internetu ještě nebylo ani slyšet, skvělá kniha do hodin přírodopisu. Chápu, že v dnešní době už asi nikoho moc nezaujme, ale přesto ....

28.03.2023 5 z 5

Kedrigern a kouzelný pár Kedrigern a kouzelný pár John Morressy

Když se Kedrigern vrátí konečně z cest zpět domů do Hor tichého hromu a chce si užívat svého osamělého života, navštíví ho chlapec, který se za úplňku mění ve vlkodlaka. A když Kedrigerna navštíví posel od krále Ithiana, že jeho dcera trpí stejným prokletím lykantropie, nezbývá mu než se svou Princeznou vyrazit pomoci nešťastné princezně Berzel. Ovšem nikdy to není tak jednoduché jak se zdá a vše se zkomplikuje. Další dobrodružství známého čaroděje, ve kterém najdete i lehkou parodii na knihu Jméno růže. John Morressy měl úžasný smysl pro humor.

"Jsi bezcitná, madam". Fred byl nešťastná oběť společnosti, zatoulaná ovečka. Příliš nepřeháním, když řeknu, že Fred dokázal ukrást sedlo zpod jezdce na běžícím koni, když sám běžel pěšky v protisměru. A tak nadaný muž, tak velký talent, neváhám říct génius byl tupen označením zloděj."

04.01.2023 5 z 5

Mexiko Mexiko kolektiv autorů

Cestopisy od Ikaru jsou vždy skvěle napsané a graficky provedené. Mexiko je pro mě zemí, kterou toužím procestovat a poznat a zatím se mi to nepodařilo, takže jsem jí zatím "procestoval" touto knihou. Krásně popsaná historie této země, nádherná příroda, kulturní památky či co ochutnat z místní kuchyně. Toto vše čtenáře prostě musí nalákat k návštěvě této země. Jen víc takovýchto cestopisů.

17.10.2022 5 z 5

Tekuté krystaly Tekuté krystaly Petr Heteša

Elitní detektiv Raynar je obviněn z vraždy náměstka NSA. O své vinně není ovšem přesvědčen a když při převozu do jiné věznice se mu náhodou podaří utéct, jeho jedinou snahou je si rozpomenout na poslední čtyři měsíce svého života, na které zapomněl. Anebo mu byly zapomenuty? Ovšem jsou tu i ti druzí, kteří si za žádných okolností nepřejí, aby si vzpomněl a tak začíná pronásledování a hra kočky s myší. Skvělý román Petra Heteši, který mě knihu po knize baví čím dál víc. Hlavní hrdina velký sympaťák, nekompromisní a drsný, klasicky se svým milovaným Jackem Danielsem a camelkou. Příběh, který vás od prvních stran vtáhne do děje a nepustí až na konci. A ten konec románu jsem nečekal ani v nejmenším ....

28.09.2022 5 z 5

Prima sezóna Prima sezóna Josef Škvorecký

První díl série knih s Dannym Smiřickým, kdy jako středoškolák se trápí ve škole, hraje v kapele a prožívá první lásky. Snaží se neustále neúspěšně nahánět spolužačky, ovšem jeho snahy často končí nezdarem. Krásně popsané mládí, studenský život v době protektorátu, jazzu a touhy po dívkách.

13.09.2022 4 z 5

Osudy dobrého vojáka Švejka 2. díl Osudy dobrého vojáka Švejka 2. díl Jaroslav Hašek

I druhé pokračování naprosté klasiky české literatury. Švejk po příchodu do Budějovic zažívá anabázi do Ruska a stále svým neotřelým a vtipným humorem glosuje nastalé události. Jediné co mu jde, nějakým způsobem přežít válku. Švejk není pitomec, jak si mnozí důstojníci domnívají, ale prostý člověk, který má rád život a dobré pivo.

25.04.2022 5 z 5

Čarodějky na cestách Čarodějky na cestách Terry Pratchett

Když se čarodějkám dostane do ruky dopis, ve kterém se píše, aby se nepletly do sňatku služebné a prince, tak pochopitelně udělají pravý opak a vyrazí na cestu, protože Bábi Zlopočasou a Stařenku Oggovou nikdo nezastaví, protože ony mají svou pravdu, jsou tvrdohlavé a vždy si prosadí to svoje. Chudák Magráta Česneková vyrazí s nimi a nestačí se divit co se kolem ní děje. Příběhy o čarodějkách jsou pro mě nejvtipnější ze série Zeměplochy.

03.09.2021 5 z 5

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

První díl série o soukromém detektivu Cormoranu Strikovi, který vyšetřuje úmrtí slavné modelky. Smrt vypadá jako sebevražda, ovšem vyšetřování přinese překvapivý zvrat. Klasická detektivka, nijak extra originální, ale dobře se čte. Tento díl se mi zatím z celé série líbil nejvíc, nejvíce se mi líbí je popis reálií Londýna, atmosféra příběhu a vypodobnění cynického ztroskotance Cormorana.

06.05.2021 3 z 5

Není kouře bez ohýnku Není kouře bez ohýnku Agatha Christie

Mladý pilot Jerry se nastěhuje do městečka Lymstock ke své sestře Joanně, aby se zde zotavil ze svého zranění. Nedlouho poté dostane anonymní dopis, že se svou sestrou nejsou sourozenci a anonymní dopisy plné nenávisti začnou dostávat i ostatní obyvatelé městečka. A na scéně se objeví slečna Marplová, aby pomohla vyšetřit kdo posílá anonymní dopisy a proč. U Agathy Christie jsem nikdy dopředu nezjistil kdo je vrah a vždy na konci to pro mě bylo velké překvapení, možná i proto mám její knihy tak rád

06.12.2020

Asterix v Helvetii Asterix v Helvetii René Goscinny

Další ze skvělých komiksových příběhů hrdinů z Galie, kdy tentokrát římský guvernér Bacilovir, aby zakryl machinace s penězi, otráví kvestora Claudia Zánětnervuse, který přišel na kontrolu financí. Panoramix Asterixe s Obelixem pošle do Helvetie, aby našli květinu, která působí jako protijed. Jako většina příběhů i tento je parodií na chování národa, tentokrát Helvétského, kdy si dělá legraci z jejich národních zvyků.

Ty přesýpací hodiny jdou přesně, helvétský výrobek, ale musíte se o ně starat. Vždycky když zavolám "kuku" mají je všichni hosté v hotelu obrátit.

30.05.2024 5 z 5

Ani sami bohové Ani sami bohové Isaac Asimov

Vědci vymyslí elektronovou pumpu, která umožňuje čerpat energii z vesmíru. Ovšem hrozí, že díky tomu se naruší stabilita vesmíru. Peter Lamont na toto nebezpečí začne upozorňovat, ovšem levná energie je pro některé lidi víc než katastrofa, která může přijít. Klasický Asimov, kde si moc velké akce neužijete, ovšem intriky jsou krásně vykombinované. Asimov za mě patří mezi největší velikány sci-fi

13.05.2024 5 z 5

Vlčák Kazan Vlčák Kazan James Oliver Curwood

Vlčák Kazan je na půl vlk a na půl pes. Když Kazan zachrání v kanadské divočině život své paní, tak se mylně domnívá, že se jeho pán snaží potrestat a prchne. V lese potká vlčí smečku a po vítězném zápase se stane jejich vůdcem. Stále v něm ale bojují dvě povahy, psí a vlčí, takže se jednoho dne postaví proti smečce, která chtěla napadnout dívku a od té doby žije s věrnou družkou Šedkou osamělý život, ve kterém jsou oba šťastni. Ovšem život přináší zvraty a jejich osud se ještě mnohokrát zamotá. Nádherný příběh z Kanady o lásce ke své družce, rozpolcenosti povahy a hlavně krásné přírodě, ve které Kazan prožívá svůj dobrodružný život.

03.04.2024 5 z 5