n.ezn.amy n.ezn.amy komentáře u knih

Toulky českou minulostí 3 Toulky českou minulostí 3 Petr Hora-Hořejš (p)

Třetí pokračování toulek minulostí naší zemí, kdy v boji s turky umírá v bažinách Ludvík Jagellonský a na trůn nastupují Hasburkové. Jejich vládci na území Čech a Moravy, politika, války, vše se dozvíte v této skvělé knize, která přináší shrnutí období těchto dějin

14.09.2024 5 z 5

Posedlá Posedlá Adrian Doyle (p)

Třetí díl pokračování příběhů vampýrky Lilith, kdy jí o život neusilují jen ostatní upíři, ale i kněz, který se rozhodne, že z ní vyžene ďábla a Jeff Warner pokračuje v pátrání okolo záhady zmizelého domu. Naivní příběh stejně jako předchozí naprosto jalový, bez nějakého příjemného hororového mrazení a stupidními dialogy.

24.08.2022 2 z 5

Procitnutí Procitnutí Adrian Doyle (p)

Když se mladá žena probudí na hřbitově, neví kdo je, kde je a je napadena mužem, kterému se ubrání. Snaží se vzpomenout něco o sobě, své minulosti a postupně se jí to daří. Zjistí, že je dcerou upírky a že proroctví jí předurčilo jistou cestu. Horory mám moc rád, ale tento mě vyloženě zklamal. Pátrání po minulosti, jednoduchá zápletka, proměny upíra ve vlkodlaka, prostě divné. Ale zkusím tomu dát ještě šanci, třeba další díly budou lepší.

12.08.2022 2 z 5

Temná věž 6: Pistolník 1: Cesta začíná Temná věž 6: Pistolník 1: Cesta začíná Peter David

Další pokračování cesty Rolanda Deschaina za Temnou věží. Trochu mi přijde, že je to jiný typ vyprávění než byl předchozí díl, ale přesto pro mě stále dobrý příběh s krásnými malbami. Co mi v této knize udělalo největší radost, že se v této knize objevil brumlák.

05.11.2021 5 z 5

Strážci zákona Strážci zákona Richard Bachman (p)

Velice zajímavě pojaté dvě knihy, kdy jednu píše Stephen King a druhé jeho alter ego. Ve Wentworthu v Ohiu je klidné horké odpoledne, které se brzo změní v noční můru pro zdejší obyvatele. Beznaděj i Strážci zákona vyšly současně a je dobře je číst v tomhle pořadí a hned po sobě. V obou vystupují stejné postavy jako v předchozí knize, akorát se jinak chovají než v předchozí knize. Kniha je jeden velký brutální masakr a Richard Bachman si ho vyloženě užil.

02.03.2021 4 z 5

Hostina pro vrány Hostina pro vrány George R. R. Martin

čtvrtá série ságy Hry o trůny. Válka je v plném proudu a království totálně v troskách. Jednotlivé rody zabírají území, rodí se nová spojenctví a aliance a pochopitelně není nouze o intriky a zrady. V tomto díly se setkáme s dalšími hrdiny, kteří se v předchozích dílech moc anebo vůbec nevyskytovali a tím Martin rozvíjí další osudy a spletité příběhy. Každý díl mě moc baví a stejně i tento, sice se zde nesetkáme s hrdiny z předchozích knih, ale kniha je neméně čtivá a napínavá

21.01.2021

Čert a Káča Čert a Káča Božena Němcová

Káča, která ráda tancuje by se upsala i ďáblu, aby mohla protancovat celý večer, což jí splní pán v mysliveckém obleku, který je skutečný čert. Od mala mám moc rád české pohádky a tohle je jedna z nich

03.01.2021 5 z 5

Pan učitel Pan učitel Božena Němcová

Autentické vyprávění o učiteli Purmovi, který učil ve Chvalíně kam chodila Božena Panklová. Vzpomínky na tohoto muže, který miloval učení a své žáky nadevše činí z této novely krásné vzpomínání. Přijde mi, že Němcová v hodně svých dílech si své mládí idealizuje, ale to nic neubírá na kvalitě jejích děl

03.01.2021 4 z 5

Černý dům Černý dům Stephen King

Volné pokračování románu Talisman, kdy z Jacka Sawyera se stal detektiv a je požádán o pomoc při řešení vražd. Musí se opět rozpomenout na dětství a vrátit se do starého světa, aby zamezil Rybářovi v dalších vraždách. U Kinga mě moc baví propojování reálného světa se světem fantasy, jeho popisu světa z druhé strany. Tato kniha je neméně napínavá jak byl Talisman. A musím říct, že mě toto pokračování bavilo i o něco více.

26.08.2020 5 z 5

Mrtvá zóna Mrtvá zóna Stephen King

King rád do svých děl komponuje různé lidské nadpřirozené vlastnosti, ať je to telekineze, pyrokineze atd. V této knize je to schopnost jasnovidectví. Hlavní hrdina se probouzí z kómatu, kdy měl autonehodu a je schopen z dotyků lidí vidět budoucnost. Když si jednoho dne podá ruku s vlivným politikem, uvidí jak by mohla být Amerika za pár let a proto je postaven před zásadní rozhodnutí, nechat to být či to radikálně řešit. Pro mě jedna z nejlepších knih, které King napsal. Je obrovsky těžké se rozhodnout, pokud jako jediný víte, že musíte udělat zásadní rozhodnutí ve prospěch lidstva, kdy vám osobně ovšem nikdo nevěří

14.06.2020 5 z 5

Robinson Crusoe Robinson Crusoe Daniel Defoe

Naprostá klasika mezi romány ... kdo by neznal příběh Robinsona Crusoe, který uteče od rodiny na loď, kdy je zajat piráty a po útěku na moři ztroskotá a ocitne se na pustém ostrově, kde dělá vše proto, aby přežil. Nádherná kniha, ke které se rád vracím

04.06.2020 4 z 5

Tuhle knihu jsem v sedmé třídě poprvé četl ofocenou v plastových deskách. Příběh vojáků PTP, kteří byli bráni jako totální odpad a byli na okraji společnosti, ale oni se tomu dokázali postavit, ukazuje tupost důstojníků, kteří jim veleli. Naprostá česká klasika, která je psána humorným stylem ač chlapi v PTP byli neskutečně perzekvováni a život lehký neměli. Líbí se mi, že je psána tímto stylem a nadsázkou a tragický osud hrdinů je zmíněn pouze napozadí.

30.04.2020

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

kniha, u které se opravdu budete smát

18.12.2015 5 z 5

Sídliště bohů Sídliště bohů René Goscinny

Caesar vymyslí geniální plán jak zlikvidovat galskou vesničku. Povolá architekta Lecorbuse ať vykácí les okolo vesnice a postaví tam sídliště bohů. Galská vesnička se díky tomu ocitne na hraně ohrožení, neboť i sám druid Panoramix podcení situaci a je na Asterixovi a Obelixovi, aby vymysleli plán, jak tento vývoj zvrátit. Opět skvělý příběh, ve kterém najdete i lehce nekorektní vtipy na černé numidy, povahy iberů či belgičanů.

25.09.2024 5 z 5

Nejen bonmoty citáty o pivu, pijácích a nepijácích Nejen bonmoty citáty o pivu, pijácích a nepijácích Vratislav Ebr

Krátké bonmoty, verše či jen slogany, které se týkají piva a jeho konzumentů. Tuhle knížečku máte rychle přečtenou. Na odpočinek či cestu vlakem, by utekl čas naprosto ideální.

05.09.2022 4 z 5

Deník fejsbukové matky (ne)končí Deník fejsbukové matky (ne)končí Lucie Nachtigallová

Kniha přečtená za jedno odpoledne, složená ze statusů facebooku ze života téhle rodiny. Asi nechápu humor autorky, ale její příspěvky mi přijdou trapné a už vůbec ne vtipné. Asi si pochopitelně své čtenáře najde, zkusil jsem tomu dát třetí šanci, ale pro mě zbytečná ztráta času.

15.12.2021 odpad!

Filosofka Tereza aneb Vzpomínky na příběh otce Dirraga a slečny Éradice Filosofka Tereza aneb Vzpomínky na příběh otce Dirraga a slečny Éradice Jean-Baptiste de Boyer, Marquis d'Argens

Příběh Terezy, která píše dopisy hraběti a svěřuje se v nich o svém životě, prostopášnostech v klášteře a na vyprávění kurtizány Bois-Laurielové jaké potkala různé klienty. 18. století nebylo tak puritánské jak by se mohlo zdát. Sice to není žádný knižní klenot, ale jako jednohubka na jednu cestu vlakem naprosto vyhovující.

05.11.2021 3 z 5

Alláhův hněv Alláhův hněv Leoš Kyša

Planeta Alcor, na které žijí různé národy v křehké symbióze, muslimové, křesťané a čínané. Ale zde, na celkem nevýznamné planetě, začne boj o osud lidstva. Daniel Kalandra, v té době ruský špion, se zaplete do velkého mezinárodního konfliktu, který propukne v nemilosrdnou válku. Volné pokračování Poutníka z Mohammeda, kdy i tentokrát je osud lidstva v rukou Daniela Kalandry. Moc se mi v této knize líbil děj, které se promítal do mého oblibeného filmu Casablanca. Tahle jedna velká akce se čte opět skvěle

14.03.2021 4 z 5

1001 filmů, které musíte vidět, než umřete 1001 filmů, které musíte vidět, než umřete Steven Jay Schneider

Hezky zpracovaná kniha o filmech, které dle autora nutno vidět pro jejich kvalitu. Pro velké milovníky filmu zásadní kniha, najdou zde dějové popisy, hezké fotky z filmů, kdo se na nich podílel atd. Pochopitelně je to pouze autorův subjektivní názor, které filmy sem umístit. Osobně mi i třeba některé zde chyběly, ale to je zase můj názor.

17.02.2021 4 z 5

Nemesis Nemesis Isaac Asimov

Na Zemi je svět v chaosu a anarchii, kdy je nalezena nová hvězda Nemesis, která skýtá naději pro lidstvo a je zde šance zde založit novou utopii. Asimova mám moc rád nejen proto, že umí napsat poutavou knihu s propracovaným dějem, ale zakomponuje tam mnoho filozofických myšlenek, takže je třeba se na knihu soustředit a přemýšlet u ní

13.12.2020 4 z 5