n.ezn.amy n.ezn.amy komentáře u knih

Dolanův cadillac Dolanův cadillac Stephen King

Další z povídkových knih Stephena Kinga, které si stále udržují svoji kvalitu. Baví mě jeho nápady, např. na pomstu, kdy vdovec originálně nechá zemřít vraha své ženy anebo o psychickém zhroucení učitelky v povídce Nechte dítek jíti ke mě. Už jsem asi četl lepší povídky od Mistra, ale přesto si každou rád přečtu a najdu si v ní to svoje, čím mě zaujme.

19.05.2020 4 z 5

Rose Madder Rose Madder Stephen King

Příběh o fyzickém a psychickém týrání ženy, jejím manželem, který je policista. Poté co po jeho napadení potratí, tak se rozhodne o něj utéci a začít žít nový život. Pro ego jejího psychopatického manžela je to naprosto ponižující a rozhodne se manželku najít a řádně jí ztrestat za její opovážlivost. Kniha se mi moc líbila a vůbec mi nevadila ta mystika v jiném světě, naopak oceňuji tuhle kombinaci reálného světa a světa fantasie. Tohle prolínání světů King již aplikoval v jiných dílech a mě moc baví.

07.05.2020 5 z 5

Pustiny Pustiny Stephen King

Další skvělé pokračování putování za Temnou věží. Líbí se mi popsaný ten trochu postapokaliptický svět, plný úpadku. Co mě na této knize hodně bavilo, byla šílená jízda vlakem Blain Mono a hádání hádanek s ním. Přijde mi, že i díky vlaku se tento díl rozjel šíleným tempem, což je jedině kuprospěchu díla.

07.05.2020 5 z 5

Mám moc rád spisovatele, kteří stáli u zrodu hororů a jejich díla, která v té době vznikla. Jedním z nich je i tento příběh o dr. Jekkylovi, který díky svým experimentům mění na lidskou stvůru. Tato kniha je pro mě klasikou mezi horory

04.05.2020 5 z 5

Cestou vlka – Tulák 1 Cestou vlka – Tulák 1 David Gemmell

Další skvělý příběh z drenajských ság. Tulák jenž zabil krále musí v zemích Nadirů nalézt bronzovou zbroj, aby zachránil říši. Gemmel rozvíjí příběh rozporuplného hrdiny, kdy člověk, který zradí, se nakonec může stát spasitelem.

26.04.2020 5 z 5

Študáci a kantoři Študáci a kantoři Jaroslav Žák

Nádherně a vtipně napsaná kniha, kdy boj mezi študenty a kantory je věčný a je jedno zda to bylo za první republiky nebo v dnešní době. I když mi přijde, že za první republiky to bylo takové kultivovanější

18.04.2020 5 z 5

Kluci, holky a Stodůlky 1 Kluci, holky a Stodůlky 1 Eva Bernardinová

Jsou knihy nadčasové, které se dají číst v jakémkoliv věku a jsou knihy, které se dají číst jen v určitém věku. A tuto knihu řadím mezi druhou řadu. Ve věku kolem 12-13 let je to dobrá četba a člověk se hodně s hlavními hrdiny ztotožní, protože autorka přesně vystihne ty problémy a situace kolem dospívání. V pozdějším věku už tyto témata člověka tak neberou, ale přesto za mě dobrá kniha

22.01.2019 3 z 5

Aleš & spol. Aleš & spol. Vojtěch Steklač

Velmi vtipně popsané příběhy party kamarádů, kdy každý je povahově jiný, přesto stojí pevně při sobě. Osobně se mi na knihách líbí, kdy na mě dýchne trocha nostalgie a zde popsané staré Holešovice naprosto nemají chybu.

01.01.2019 5 z 5

Už je tady zas Už je tady zas Timur Vermes

Mám moc rád a humor a nadsázku a pokud si němec dovede udělat legraci z návratu Vůdce, tak za mě upřímně jedině dobře. Adolf poznává dnešní dobu a je překvapen jak jeho vize a myšlenky se změnily v opačný směr. Přesto dál zůstává sám sebou a snaží se v této době praktikovat své názory. Za mě skvělá a zábavná kniha.

01.04.2018 5 z 5

Skleněný trůn Skleněný trůn Sarah J. Maas

Čekal jsem, jestli další díl bude lepší než Krvavé ostří a bohužel musím konstatovat, že byl horší, kdyby autorka vynechala věčné popisy šatů, tak by kniha měla o 90 stran méně a hlavně ať už nikdo nebrouká

09.02.2018 2 z 5

Legenda Legenda David Gemmell

Legenda byla úplně první kniha, kterou jsem četl od Davida Gemmella a naprosto mě uchvátila. Druss bojovník a chladnokrevný zabiják se sekerou, který se nebojí postavit sám na hradby statisícovému vojsku. Každý z hrdinů má důvod stát na hradbách a bojovat a i čtenář chápe důvody protivníka Ulrika, dobít pevnost. Naprosto skvěle popsané bojové scény a celková bitva, prostě fantasy se vším všudy

30.08.2017

Fotbalová mise - Tajný mezi chuligány Fotbalová mise - Tajný mezi chuligány James Bannon

kniha, která se odehrává 80. letech, kdy ještě existovalo pravé chuligánství a policie infiltrovala tvrdé jádro Milwallu. Celkem dobře napsaná kniha, která mě utvrdila v antipatii fízlovství

07.03.2017 4 z 5

Granátníci Granátníci Kurt Meyer

Výborně napsaná kniha, kdy autor zcela syrově píše o jeho akcích z druhé světové války, žádná ideologie, jen surové vyprávění, kdy sám realisticky hodnotí, že zvěrstva se staly na obou stranách a nevidí svět černobíle

01.03.2016 5 z 5

Hóóónza Berger aneb Jinak to nevidim Hóóónza Berger aneb Jinak to nevidim Vladimír Zemánek

Prostě Honza není člověk, Honza je bůh

18.12.2015 5 z 5

Hilsneriáda: texty z let 1898-1900. I a II Hilsneriáda: texty z let 1898-1900. I a II Tomáš Garrigue Masaryk

Spisy T.G.Masaryka, které se z větší části věnují případu polenské vraždy. Nelze Masarykovi upřít jeho snahu o pokud možno s nadsázkou řečeno "objektivní" obhajobu polenské vraždy a odsouzení Leopolda Hilsnera. Domnívám se ovšem, na základě četby jiných knih a dokumentů, že v tomto případě se mýlil. Ovšem je pochopitelně na debatu, zda-li byl něčím či někým ovlivněn a z čeho vycházely jeho dedukce.

11.09.2020 1 z 5

Cesta k vítězství Cesta k vítězství Pat Riley

Pata Rileyho si pamatuju jako skvělého trenéra New York Knicks a proto mě zaujala tato kniha, která je pojatá jako jeho filozofie úspěšného života. Autor píše jak využít své skryté lidské rezervy, jak se jako člověk posunout dál, jak správně řídit skupinu lidí atd. Pat Riley čerpá z vlastních zkušeností a je velmi zajímavé si tuto knihu přečíst

18.06.2020 4 z 5

Psohlavci Psohlavci Alois Jirásek

Klasický román o chodském povstání proti šlechtici Lammingerovi, který chodům odpíral jejich historická práva, které se oni nechtěli nechat vzít. A pak samozřejmě o jedné vyplněné kletbě, kterou pronesl slavný chodský bojovník Jan Sladký Kozina. Líbilo se mi, že v tomto díle do toho dobře zakomponoval chodské nářečí a tím kniha získala na autentičnosti.

10.06.2020 4 z 5

Králíku, utíkej! Králíku, utíkej! John Updike

Bývalá basketbalová univerzitní hvězda poznává realitu všedních dní, kdy už jej nikdo neplácá po ramenou a pomalu již jej nikdo nepoznává. Těžce se vyrovnává s nastalým stavem, neboť byl zvyklý na obdiv a když není úplně šťastný doma a úspěšný není ani v práci, tak jediné východisko vidí v útěku od rodiny a i před sebou. Výborná kniha, ve které se pravděpodobně pozná hodně bývalých sportovců, pro které skončila kariéra a pomalu upadají v zapomění

03.06.2020 4 z 5

Historie Svorné sedmy Historie Svorné sedmy Jaroslav Foglar

Útlá kniha, která pojednává o partě dětí z jednoho domu, kteří touží mít klubovnu, ale dospělý tomu nejsou vůbec nakloněni. Je to klasická foglarovka v tom, že je zde parta, která se snaží pomáhat a konat jen dobro a překonává další překážky. Co je trochu neobvyklé na Foglara je to, že zde v partě vystupují děvčata. Jinak moc fajn a pohodová kniha

29.05.2020 4 z 5

Pátá čtvrtina (11 povídek) Pátá čtvrtina (11 povídek) Stephen King

Další z povídkových knih Mistra. King si udržuje svůj standart, kdy o žádné povídce bych nemohl říct, že se mi nelíbila. Ale samozřejmě i v této sbírce jsou povídky, které se mi líbily více např. Lituji, voláte správně, kdy hlavní hrdinka se snaží zpětně zachránit svého mrtvého manžela. A co mě opravdu potěšilo jako fanouška Sherlocka Holmese, že i King obohatil případy slavného detektiva svým příběhem.

19.05.2020 4 z 5