Nermal Nermal komentáře u knih

Po této knížce jsem sáhl, když jsem cítil, že si potřebuju přečíst nějakou zamilovanou oddechovku. A byl jsem spokojený. Humor, postupné jiskření a láska obou protagonistů, sympaticky napsané pro poklidné čtení s úsměvem na rtech. Četlo se to velice dobře, až jsem zapomínal, že už je hluboko po půlnoci.

14.08.2022 5 z 5

Dušemrdi Dušemrdi Natascha

Otřesná kniha o otřesných věcech napsaná otřesným způsobem.

12.08.2022 2 z 5

Kontrakt 2 Kontrakt 2 Melanie Moreland

Tento díl se zdál být lepší než ten první, ale neměl takovou dynamiku vývoje. Karty už byly rozdané v prvním díle, takže se víc prostoru dostalo na lásku a pevné pouto mezi Katy a Richardem, které nakonec překoná všechny překážky. V tomto žánru očekávaný happy end - láskou a vynaloženými penězi se podaří zvítězit nad následky nehody. Což se jinak podaří jen zřídka.
Četlo se to velmi dobře, zvlášť pasáže popisující lásku k malým dětem.

11.08.2022 4 z 5

Gentleman devět Gentleman devět Penelope Ward

Rozhodně se nedejte odradit od čtení negativními komentáři. Protože toto je přesně ten typ knihy, kterou bude každý hodnotit jinak. Ale kdo má rád současnou romantiku a pozvolné příběhy o lásce se šťastným koncem, tomu určitě při čtení nic vadit nebude. A je lepší, než se zdá podle anotace.

08.08.2022 4 z 5

Kontrakt Kontrakt Melanie Moreland

Katy musela být světice, když vydržela všechno, co si Richard usmyslel. Měla k tomu důvod, ale i tak. Čímž neříkám, že mi to při čtení vadilo. Ani si nepamatuju, kdy jsem takhle tlustou knihu přečetl tak rychle. Inu, Melanie Moreland prostě umí hezky psát. Tyhle příběhy mě baví a nevadí mi ani příliš růžového či sladkého. Protože v životě je ho tak málo.

08.08.2022 4 z 5

Dvakrát za uherský rok Dvakrát za uherský rok Christina Lauren

Této knížce chybí podle mě šmrnc a humor, na který jsme z předešlých knih zvyklí. Příběh je docela silný, ale těžko se mi hodnotí. Možná jsem nebyl při čtení ve správném rozpoložení. Takže si ho budete muset přečíst a zjistit sami, jestli vás osloví, nebo ne.

04.08.2022 3 z 5

Zápisky šílencovy Zápisky šílencovy Ivan Mládek

Ani se mi nechtělo věřit, že něco takového mohl vyplodit Ivan Mládek, můj oblíbenec.

02.08.2022 odpad!

Láska a jiná slova Láska a jiná slova Christina Lauren

Tak tohle bylo moc milé čtení o první velké lásce a jejím postupném probouzení. Především musíte zapomenout na všechny předešlé silně erotické série. Tohle je naopak velmi křehký příběh dívky, která žije bez maminky a musí se s dospíváním vyrovnávat sama, jen s tátou. Naštěstí narazí na velmi citlivého kluka, se kterým si rozumí. Vůbec mi nevadilo, že děj postupuje pozvolna, bylo to velice pěkně napsáno. Byl jsem mile překvapen, že autorky umí psát i takhle.

31.07.2022 4 z 5

Motýli a housenky střední Evropy. IV., Denní motýli Motýli a housenky střední Evropy. IV., Denní motýli Jan Macek

Tento díl řady atlasů motýlů bude asi zajímat nejvíc čtenářů, hlavně z řad laiků a musím říct, že se vyplatí si ho pořídit. A zároveň se musím přimluvit za jeho dotisk, po kterém by se jen zaprášilo, protože je momentálně prakticky nedostupný. Není se co divit...

29.07.2022 5 z 5

Každá ráda kamaráda Každá ráda kamaráda Christina Lauren

Nemáte někdy v životě pocit, že jsme sem tam trochu upjatí a komisní? Pak zrovna takováhle Hazel může do našich životů vpustit trochu čerstvý vítr.
Od začátku jsem si oblíbil její nekomplikovanou a bezelstnou povahu, která mi ukázala, že občas bereme život i sami sebe příliš vážně. A na tom byl vlastně založený celý vtip tohoto čtivého příběhu Hazel a Joshe.

Za mě to byl návrat ke kořenům toho dobrého, co duo Christina Laurenová umí psát. V poslední době jsem ten pocit neměl, až zase teď se mi stalo, že jsem byl zvědavý, co bude dál.

Nečtěte tuto knihu s mizernou náladou, to by se vám mohla zdát slabá; přečtěte si ji, až si budete chtít odpočinout a budete v pohodě, pak právě oceníte Hazelinu bezprostřednost.
Stejně si ale od té doby kladu otázku: Směla by mi má nejlepší kamarádka pozvracet boty?

27.07.2022 4 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Pokud budeme takovými zvířaty vedenými prasaty s neznalostí vlastní historie (tj. nepamatující si původní znění sedmi přikázání), tak hrozí opakování tohoto příběhu. Člověk se až děsí role mlčícího davu, který tupě vykonává, co se po něm chce. Absolutně bez přemýšlení, nebo spíše bez odporu. Mráz mi běhá po zádech...
A kdo si myslí, že se podobenství týká jen komunismu a bolševiků, tak nic nepochopil. Jen se podívejte kolem sebe, kolik je tady nejrůznějších manipulátorů a osvícenců, kteří si myslí, že práce se jich netýká a že jen oni umí vše skvěle řídit.

25.07.2022 3 z 5

Šéfom môjmu šéfovi Šéfom môjmu šéfovi Michaela Zamari (p)

Tak jsem se nakonec pustil i do pokračování série. Tato kniha se mi zdála lepší než první část série, ale je fakt, že kdyby byla o něco kratší, prospělo by to posunování děje kupředu. Nejlepší byla druhá část, kde byl příběh nejzajímavější. Nel se mi zdála vůči Thomasovi příliš náročná, ale pak jsem si říkal, že to je třeba temperamentnější slovenskou povahou. Nakonec se mi nejvíc líbily dějové linky vedlejších postav, třeba Kristy, nebo Gabi a Liany. Možná si kvůli příběhu Liany a Johannese ještě přečtu i třetí část série.

24.07.2022 3 z 5

Láska a tetování Láska a tetování J. D. Hawkins

Chtěl jsem změnu, nejen (chudá) holka a milionář, a tak jsem zkusil tetovací salón. Postavy byly sympatické, knížka čtivá, ale jako celek mě to moc nenadchlo, čekal jsem víc. Nevím, jestli to bylo tím, že to napsal chlap (spíš ne), ale v rámci žánru to byl spíš průměr. Takže Hawkinse dál asi moc číst nebudu a radši zůstanu u žen-spisovatelek.

22.07.2022 3 z 5

Zlatý klíček Zlatý klíček Alexej Nikolajevič Tolstoj

Tuhle knihu jsem dostal k vánocům. Zprvu se mně moc nelíbila, postavičky mně byly nějak cizí, ale nakonec mě dostal zloduch Karabas Barabas. Později jsem poznal i Pinocchia a bylo mi divné, že jsou si s Buratinem tak podobní.

20.07.2022

Neználkovy příhody Neználkovy příhody Nikolaj Nikolajevič Nosov

Nevím proč, ale Neználek mi nikdy k srdci nepřirostl.

20.07.2022 1 z 5

Lásky hra ostudná Lásky hra ostudná Jiří Robert Pick

Takový typografický mrňousek, ale uvnitř skvostný.

19.07.2022 4 z 5

Petr  Muk - Oceán, Shalom, Slavíci, on (a já) Petr Muk - Oceán, Shalom, Slavíci, on (a já) Karel Deniš

Děkuji čtenářům DK, že mi pomohli objevit tento titul. Pro mě je Petr Muk v našich končinách špičkovým zpěvákem a neskutečným člověkem. Jdu si pustit jeho Naději.

18.07.2022 5 z 5

F. L. Věk I.-II. F. L. Věk I.-II. Alois Jirásek

Doma jsme měli v knihovně poměrně hodně Jiráska, a když jsem se o obsah domácí knihovny začal zajímat, doporučila mi máma, ať zkusím F. L. Věka. A tak jsem někdy v deseti letech všech pět dílů přečetl - a ono mě to bavilo! Dokonce i televizní seriál jsem viděl až o hodně později. Pravda, nerozuměl jsem určitě všemu a některé popisné pasáže mě tolik nebavily. Dnes bych si určitě toto dílo užil zase jinak než tehdy. Ale určitě patří F. L. Věk k tomu nejčtivějšímu z pera Jiráskova.

18.07.2022 5 z 5

Honzíkova cesta Honzíkova cesta Bohumil Říha

Já jsem to s touto knížkou měl jinak než ostatní. Kniha mě nebavila, přestože jsem prožil nádherné prázdniny u tety na venkově. V době, kdy to měla být má povinná četba, jsem měl už dávno jiné čtenářské zájmy.

18.07.2022

Šéf môjho šéfa Šéf môjho šéfa Michaela Zamari (p)

Kniha měla na můj vkus velice těžkopádný rozjezd. A já jako čtenář taky; ačkoli nemám se slovenštinou jazykově potíže, trvalo mi asi 50 stránek, než jsem přišel na to, jak cizojazyčnou knížku číst, aby mi každou chvíli nepadal řemen. (Toto byla moje vůbec první beletrie ve slovenštině.) Možná jsem byl taky trochu zmlsaný knížkami Elle Kennedy, ale spíš to bylo dáno mládím autorky a určitě se to bude v čase zlepšovat. Každopádně se mi zdá, že si autorka vlastně jen připravovala půdu pro ten opravdový příběh, který se odehraje až ve druhém svazku této série. Jsem navnaděný, a jak jsem tak nakukoval dál, bude to teprve teď ono! Jdu na to.

17.07.2022