niknikita niknikita komentáře u knih

Touhy a úděl Touhy a úděl Dina Štěrbová

Nelze jinak, než chválit a obdivovat. Nádherná kniha, kterou nutně musím mít doma.
Dlouho jsem si tak krásně čtenářsky neužila - bezchybné a čtivé slohově i obsahem a všechno korunují fotografie, které berou dech...a mně se nedostávají slova.
Děkuji s pokornou úctou k autorce, že naplnila všechny moje smysly a neuskutečnitelné touhy.

13.09.2020 5 z 5

Bouřlivé časy Bouřlivé časy Anne Jacobs

Ubrala bych pár postav a prázdných dialogů...vím, je to sága, ale i tak jsem našla smysl hlavně ve srovnání situace: západ versus východ po pádu komunismu v Evropě.

Na můj vkus trochu zašmodrchaná historie, tak na mne zapůsobila tahle všeobecně kladně hodnocená autorka a její dílo.

04.09.2020 3 z 5

Bretaňské tajemství Bretaňské tajemství Jean-Luc Bannalec (p)

Jestli je tohle Bretaňské finále komisaře Dupina, tak se opravdu povedlo.
Nečekejte, že bude nalezen Svatý grál a král Artuš taky neprozradí nic ze svého tajemného příběhu.

Jean - Luc Bannalec opět nezklame a provede vás spletitými vztahy a magickým krajem Artušovských legend, aby vás nechal tápat ve vztazích lidí, z nichž každý je podezřelý...
Možná už máte skoro jasno, ale...

Přesto budete tento Dupinův případ napjatě sledovat až do samého konce...

03.09.2020 5 z 5

100 dní štěstí 100 dní štěstí Fausto Brizzi

Tohle je jedinečná kniha a jednoduše tvrdím, že se mi dostala pod kůži a do mého ❤️

27.08.2020 5 z 5

Slunce je také hvězda Slunce je také hvězda Nicola Yoon

Zajímavé téma, ale...ALE!
Tolik slov a slovíček? Nechápu, proč se někteří autoři snaží napsat tlustou knihu o ničem. Naštěstí krátké kapitoly trochu rozbíjejí nudu, která z příběhu vylézá na všechny strany. Občas jsem našla pár pěkných slovních spojení a přirovnání, ale děj a napětí se nějak ztrácelo.
Zkusím zjistit, co s tím udělali filmaři.

23.08.2020 3 z 5

Poslední Mohykán Poslední Mohykán James Fenimore Cooper

Četba příběhu, který mne už roky fascinuje ve své filmové podobě byla, mírně řečeno, zklamání - a nejsem tady sama se stejným názorem.
Za pozornost stojí popisy přírody a přírodních zákonů, ale v ději a postavách chybí jakékoliv napětí, takže smekám před filmaři, kterým sloužila tato kniha jako předloha ke skvělému filmovému zpracování.

22.08.2020 3 z 5

Hledá se nejkrásnější kluk Hledá se nejkrásnější kluk Cathy Hopkins

Našla si mne ve vyřazených knihách v knihovně a tak jsem ji koupila za paktel pro svoji vnučku.
Kdyby mi bylo tolik co je dnes jí, asi bych si ji četla pořád dokola. Je to přesně o tom, jak se cítíme, když je nám krásných "náct" a je to o tom, co potřebujeme, abychom se vyznaly samy v sobě.

19.08.2020 5 z 5

Paulus vs. Ihnačák / Ihnačák vs. Paulus Paulus vs. Ihnačák / Ihnačák vs. Paulus Marcel Ihnačák

Za mne ano a plný počet bodů. Skvělé grafické provedení knihy a obsah určitě osloví nejen gurmánsky laděnou část čtenářů.

18.08.2020 5 z 5

Dítě, které v noci našlo slunce Dítě, které v noci našlo slunce Luca Di Fulvio

Za mne je to kniha pro oddechové letní čtení i přes velký počet stran, protože Luca Di Fuvio to s textem umí. Děj sleduje napínavou cestu malého Marcuse až k dospělosti a k tomu neschází ani středověká romantika - ta podle mne nebyla vůbec špatná.
Užila jsem si zajímavý historický příběh a dávám plné hodnocení. Těším se na Dívku, která se dotkla nebe.

17.08.2020 5 z 5

Temné hlubiny Temné hlubiny Robert Bryndza

Přečteno jen do poloviny a pak jen prolistování ke konci, který se dal tušit. Tentokrát se moje nadšení nekonalo...
Mám pocit, že příběh byl plný nesympatických postav a zbytečných slov, takže můj zájem byl postupně ten tam.

Zase jdu proti proudu, ale s tím nic nenadělám.

05.08.2020 3 z 5

Hospoda Jamajka Hospoda Jamajka Daphne du Maurier

Temný příběh , který jsem si znovu připomenula, díky čtenářské výzvě. Pokaždé mne zaskočí syrovostí postav a míst, která umí autorka popsat tak, že je vidíte před sebou a nemůžete se dočkat, až budete na poslední stránce.

10.07.2020 5 z 5

Ruka na zrcadle - Skutečný příběh o životě po smrti Ruka na zrcadle - Skutečný příběh o životě po smrti Janis Heaphy Durham

Věděla jsem, že Ruka na zrcadle je tématem mezi nebem a zemí. Sama jsem se osobně nejednou setkala se skutečnostmi, kdy mi zůstal rozum stát, proto jsem sáhla po knize, která nemusí oslovit každého.

Asi jsem moc kritická, ale autorka do svého příběhu zakomponovala příliš mnoho informací, které se pro mne staly nekonečně nudné.

Ovšem nedá se přehlédnout, že si k vůli knize stačila procestovat pěkný kus světa a měla podporu svého druhého manžela...

07.07.2020 3 z 5

Běh času Běh času Anne Tyler

Opravdu jsem se tou knihou prokousala až na konec? Opravdu jsem to suché a jednotvárné vyprávění jinak zajímavého příběhu přečetla celé?
Bylo to divné a bez emocí a já to neumím objektivně posoudit...

06.07.2020 3 z 5

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

Výborná Colleen Hoover! Opět kniha, od které se těžko odchází.
Dobře vykreslené postavy, neschází napínavý děj a tentokrát taky pořádná dávka erotična.

Zavřela jsem knihu a zůstala mi otevřená pusa údivem...jaká je vlastně pravda?

29.06.2020 5 z 5

Zavolejte sestřičky Zavolejte sestřičky Jennifer Worth

Situaci v poválečném Londýně jsem si neuměla vůbec představit, dokud jsem nečetla knihu Jennifer Worth. Drsný život v té době byl pravděpodobně podobný ve většině měst poznamenaných druhou světovou válkou, ale toto očité svědectví autorka popisuje s nadhledem a nebrání se ani vtipným momentům.
Je to živočišné a pravdivé vyprávění a stojí za pozornost čtenářů.

23.06.2020 4 z 5

Srdce je pohřebiště lásky Srdce je pohřebiště lásky Tamara Colchester

Dekadentní příběhy generace tří žen jsou psány dekadentním způsobem, takže...
je to jako skládanka ze skleněných střepů o které občas zavadíte.
Najdete bohémský svět a spoustu tváří a najdete poetické metafory a možná se v tom všem budete cítit taky tak trochu ztraceně. A nebo ne.

Já jsem si pomáhala internetem, abych tím pohřebištěm lásky jakž takž prošla.

Za hezkou obálku a název ale chválím.

20.06.2020 3 z 5

Smrt v zádech Smrt v zádech Harlan Coben

Moje závislost na knihách Harlana Cobena se umocnila.
Naprosto jedinečný příběh je tato Smrt v zádech a další slova jsou zbytečná...

16.06.2020 5 z 5

Feng-šuej - Zdravý život v harmonii s okolím Feng-šuej - Zdravý život v harmonii s okolím kolektiv autorů

Malá knížka o velkém umění žít...
Je pojednaná hodně stručně, ale obsahuje všechno podstatné z prastarého čínského učení.
Asi není pro každého, ale kdo na sobě cítí vliv prostředí, které ho obklopuje, ten ji určitě ocení.

15.06.2020 4 z 5

Léčení drahými kameny Léčení drahými kameny Josef Pavel Kreperát

Jedna z mých nejpoužívanějších knih. Skvěle doplňuje moji sbírku šutrů...hrdě se hlásím do klubu "šutrologů" :)

13.06.2020 5 z 5

Štvanice Štvanice Bear Grylls (p)

Typický Bear Grylls. Napsal další díl napínavého příběhu a pro ty, kteří nečetli předchozí dva díly vložil i něco z nich, takže se lehce orientujete v tématu.
Tentokrát autor použil hodně svých osobních zkušeností z pobytu v SAS, takže bojové situace nelze zpochybňovat a přidává jim to na dramatičnosti. Pro mne byla trochu méně zajímavá spousta technických údajů, proto nedávám stoprocentní hodnocení.

12.06.2020 4 z 5