niknikita niknikita komentáře u knih

Chytat slunce Chytat slunce Adam Georgiev

Poslední stránky knihy o Martě Kubišové jsou skutečně autobiografické. Díky za ně, a to na prvním místě.

Ty ostatní údaje jsou přesné informace o tom, jak šel čas a nemohu se ubránit pocitu, že nenadchnou každého.
Přesto všechno je to kniha , která má právo získat si pozornost těch, kteří si cení vzácné osobnosti, jakou Marta Kubišová bezesporu je.
Autor mapuje celou její pěveckou i osobní dráhu a všechny události doprovází známé i méně známé fotografie popsaných událostí. Mne osobně potěšila spousta textů k písním, které zaznívají v
nádherném ❤️ altovém zabarvení hlasu paní Marty.
Grafické pojetí samo o sobě mne zaujalo natolik, že musím prostě hlavně chválit. Naprosto nádherně ladí modrá písmena textu s fotografiemi v modrém tónování.

Jenom mám trochu smutný pocit, že jsem v menšině těch, které kniha Adama Georgieva oslovila.

15.04.2020 4 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Ano, tak má vypadat příběh, který si s chutí přečtu. Ráda si vybírám spisovatele, který čtenáře nezahlcuje množstvím nesmyslných postav, nedělá jim v hlavě guláš ani se nesnaží uměle vybočovat z děje.
Dívka v ledu je výborná detektivka a já jsem objevila skvělého autora - trochu později, ale to bude tím, že tento žánr není na první příčce mých čtenářských priorit.
Robert Bryndza se tímto románem stal dalším z autorů a vypravěčů, který si naplno získává moji pozornost .

13.04.2020 5 z 5

Poslední dny Rabbit Hayesové Poslední dny Rabbit Hayesové Anna McPartlin

Bezesporu citlivé téma, ale...
Nápor pro mne představovalo nepřehledné množství postav a ani uspořádání časových rovin mne nenadchlo. Zbytečně mnoho nepodstatných stránek a naopak vztah Rabbit s Johnnym pro mne postrádal širší záběr.
Nejsem nadšená a čtenářsky jsem se knihou protrpěla - asi jsem rebelka, ale takový je můj názor.

31.03.2020 3 z 5

Pán ohně Pán ohně Peter May

Další skvělá kniha z pera mého oblíbeného autora.
Shodou okolností jsem ji četla ve dnech, kdy je svět ohrožený pandemií velikého rozsahu a snad proto mi připadá příběh z Číny víc než příznačný a místy až mrazivý.
Žijeme ve světě, kde mocní tohoto světa ovládají a řídí naše osudy a to je poselství, které nám Peter May sděluje...

25.03.2020 5 z 5

Matka v krizi Matka v krizi Simona Monyová (p)

Simona Monyová je jistota která svým čtenářům bude už nenávratně scházet.
Inteligentní humor v jejích knihách je osobitý stejně jako sama autorka. Pár titulů si ve své knihovně hýčkám a patří mezi moje "vyprošťováky".

09.03.2020 5 z 5

Tatérka Tatérka Alison Belsham

Čtivá kniha s nevšedním námětem. Příběh autorka vypráví jednoduchým způsobem a nesnaží se mást svoje čtenáře zbytečným množstvím postav. Není na škodu, že podezření na pachatele všech neuvěřitelných zrůdností vás napadne poměrně brzy. Děj je napínavý až do konce a tahle prvotina se prostě povedla.

09.03.2020 4 z 5

Nikdy nezapomenu Nikdy nezapomenu Michel Bussi

Opět výborný a skvěle sestavený příběh, který má neuvěřitelnou zápletku a ne jedinou. Michel Bussi je v tomto směru opravdu hodně dobrý. Hraje si s námi jako kocour s myší a pořádně umí pocuchat naše představy, aby nás nakonec vyvedl z omylu.
Jediný problém jsem měla s počtem stránek a tak musím znovu konstatovat : "méně je někdy více".

01.03.2020 4 z 5

Pohled z vrcholu Pohled z vrcholu Edmund Hillary

Hillary je pojem a není o tom pochyb.Dokázal ve své době skoro zázraky a jeho životní příběh je obdivuhodný.
Poslední kniha kterou napsal je sestavena ze vzpomínek a vzpomínky se hlavou prohání jako vítr. Snad proto Edmund Hillary občas neuspořádal sled svých myšlenek, ale i tak napsal výbornou zpověď ze svého života. Navíc se nebál přiznat k chybám, kterým se nevyhne nikdo z nás a to jej staví na vrchol srovnatelný s Everestem.

01.03.2020 5 z 5

V náručí dejvický noci V náručí dejvický noci Ivan Hlas

Povídat si s mistrem písničkových textů - a za tímto přirovnáním si stojím - je nečekaně příjemný zážitek.Malá ukázka z textu písně Dej mi pár minut:
...
Hedvábí z Číny, z Islandu do whisky led
z Paříže stíny, všechno ti to přinesu hned
na čelo hvězdu můžu ti dát
a v každým průjezdu budem si hrát
vona jen zívá
...

Veliká škoda, že spolupráce Ivana Hlase s Ivanem Králem byla tak krátká, ale můžeme být rádi aspoň za album Alians z roku1997. To uvádím jenom jako svůj soukromý povzdech.
Dávám této knize vysoké hodnocení za otevřená slova, kterými mne Ivan Hlas provází životem.

22.02.2020 5 z 5

P.S. P.S. Aňa Geislerová (p)

P.S.
Milá Aňo, až zase budu potřebovat poklábosit s kamarádkou, otevřu si tuhle knížku - je jedno na které stránce - vždycky se budu cítit hezky.

P.P.S.
Baví mě, jak krásně a lidsky splývají sny s realitou života...

Děkuji ♥️

14.02.2020 5 z 5

Milostný listář Milostný listář Jaroslav Hašek

Pěkný náhled do srdcí dřívějších generací a k tomu moc pěkné reprodukce - jako hodně staré vzpomínky na minulost.

14.02.2020 3 z 5

Jenny Jenny Sigrid Undset

Některé návraty vás zklamou a přesně tohle mne potkalo v případě Jenny.
Dnes nepochopím, jak se mi kdysi mohla tato romantika líbit...

13.02.2020 2 z 5

Lev / Námluvy na irském venkově / Volání hrobu / Bezpečný přístav Lev / Námluvy na irském venkově / Volání hrobu / Bezpečný přístav Nicholas Sparks

Výborný počin od Reader's Digest, vydat čtyři v jednom...sice jsou všechny knihy ve zkrácené verzi, přesto jim nic neschází. Řekla bych, že je to prospěšné pro nedočkavé čtenáře, kterým nevyhovují rozsáhlé a vypasené knihy s množstvím zbytečných slov.
Za mne skvělé a zrovna tento výběr autorů se opravdu povedl kvalitou a různorodostí žánrů.

10.02.2020 5 z 5

Lev Lev Nelson DeMille

Nevím, jestli se počítá, když jsem tohle četla v souboru "nejlepší světové čtení", ale myslím, že jsem objevila skvělého autora.
Je to napsáno přesně podle mého vkusu a bavila jsem se navzdory drsným scénám...John Corey je jednoznačně sympaťák a navíc frajer všech frajerů a mne si získal svým sarkasmem - a asi nejen tím.

Výborné a hodně aktuální čtení je tenhle Lev.

05.02.2020 5 z 5

Schůzka v Paříži Schůzka v Paříži Harlan Coben

Brilantní a znepokojivá zápletka a taky dost mrazivá s přihlédnutím k době, ve které žijeme.
Cobenova postava agenta Myrona Bolitara je z těch, které vám kradou spánek.
Sympaťák a chlap, jaký se ženám plete do snů se opravdu povedl - bravo Harlane!!!

Přestože Schůzka v Paříži byla už moje druhé rande s touto knihou, s radostí si ho zopakuji ❤️ bůhví pokolikáté ještě.
Je to promyšlené, je to napínavé a přes všechny neuvěřitelně dramatické zvraty je to vtipné...a nepostrádá to ani romantiku.

Harlana Cobena mám prostě ráda...

Cituji:
\"Nejspíš máte dojem, že svět kolem nás je příšerný, ale věřte mi, že je ještě daleko horší.\"

02.02.2020 5 z 5

Hollywood Hollywood Charles Bukowski

Bouřlivák Chinaski...je živočišný a drsný, stejně jako svět ve kterém žije.
Ale je pravdivý a nestojí o náš názor a souhlas...tak jednu citaci za všechny:

"To nejlepší ze spisovatele je na papíře. Zbytek jsou většinou nesmysly."

30.01.2020 4 z 5

Vážka Vážka Michel Bussi

Vážku jsem si zopakovala a líbí se mi čím dál víc, takže není vyloučeno, že mne po čase zláká potřetí.
Michel Bussi má krásně čtivý rukopis - co víc dodat? Třeba malou citaci:

"Osud se chová jako kluci o přestávce, útočí na ty nejslabší."

30.01.2020 5 z 5

Básně 1974–1978: Láska je pes Básně 1974–1978: Láska je pes Charles Bukowski

Syrové, někdy vulgární a živočišné jsou básně Charlese Bukovského. A stejně v nich dřímá bohatá a citlivá duše tohoto rebela...

..."tak obrovská osamělost je na tomto světě
že ji můžeme spatřit v pomalém pohybu
hodinových ručiček.

lidé tak znavení
zmrzačení
láskou nebo nedostatkem lásky."

29.01.2020 5 z 5

Toskánsko na každý den Toskánsko na každý den Frances Mayes

Tentokrát se autorka vydala na spoustu dalších zajímavých míst v Itálii a zprostředkovala čtenářům setkání s mnoha uměleckými díly /a jak je jejím dobrým zvykem, taky s mnoha recepty/.
Příjemně strávené chvíle s Frances Mayesovou každému ráda doporučím.

P.S.
Potřebovala bych nutně navštívit Elbu a městečko Camogli.

28.01.2020 5 z 5

Dům v Bretani Dům v Bretani Marta Davouze

Krásně jsem si užila Bretaň a všechna setkání, která mi paní Marta Davouze svým vyprávěním poskytla.
Vracím se ke knihám této moudré a inteligentní dámy s nostalgií...a s díky ❤️

22.01.2020 5 z 5