ninano ninano komentáře u knih

Zapomenutá dívka Zapomenutá dívka Karin Slaughter

Slušná detektivka, které by ale přispělo trochu zkrácení. Závěr je ale strhující. Takže za mě 85%

27.10.2023 4 z 5

Více mě bavil první díl, ale od četby neodrazuji, určitě si kniha své čtenáře najde.

22.10.2023 3 z 5

Dokonalá tma Dokonalá tma Helen Fields

Tady bylo těch nesmyslů a prohřešků proti logice tolik, že musím jít proti proudu, a vůbec z toho nemám špatné svědomí.

28.08.2023 1 z 5

Smrt v ledu Smrt v ledu Amy McCulloch

Kniha mě neskutečně bavila, přečetla jsem ji téměř na jeden zátah. Velmi oceňuji i autorčinu znalost prostředí.

07.08.2023 5 z 5

Neklidná krev Neklidná krev Robert Galbraith (p)

Autorka psát umí, ale knize by prospělo výrazné zkrácení. Takto je tempo příliš pomalé a příběh je tím pádem hodně rozvláčný.

18.03.2023 3 z 5

Adventní kletba Adventní kletba Vlastimil Vondruška

Úžasná historická detektivka s vynikajícími popisy místa i středověkého života. Tahle je navíc skoro strašidelná a hodně tajemná.

06.03.2023 5 z 5

Nalezení Nalezení Jiří Březina

Těšila jsem se na "držitele dvou ocenění detektivka roku" a půjčila si tři autorovy knihy. Jedním slovem zklamání. Jednoduchý, předvídatelný děj, nepřesvědčivé dialogy. Možná je ta pravá kvalita v těch zbylých třech, ale ty už zkoušet nebudu.

02.03.2023 2 z 5

Pět mrtvých psů Pět mrtvých psů Michal Sýkora

Slušná tuzemská detektivka s originálním nápadem i prostředím.

25.01.2023 4 z 5

A s klauny přišly slzy A s klauny přišly slzy Johannes Mario Simmel

Přestože tato Simmelova kniha nebyla špatná, stejně u něj dávám přednost jiným titulům.

06.01.2022 4 z 5

Třikrát život a skutky soudce Ti Třikrát život a skutky soudce Ti Robert van Gulik

Velmi pěkné detektivky ze staré Číny. Jen mi dělá trochu problém se v začátcích zorientovat v těch jménech.

28.11.2021 4 z 5

Lovec králíků Lovec králíků Lars Kepler

Tak tohle bylo na rozdíl od jiných dílů z této série hodně slabé. Už samotná hlavní myšlenka je hodně za hranicí reálnosti a uvěřitelnosti.

26.10.2021 2 z 5

Němý křik Němý křik Angela Marsons

Další kniha ze série s Kim Stoneovou. Nečte se to špatně, přesto mi tam k plnému počtu bodů něco chybí.

25.09.2021 3 z 5

Debutantka Debutantka Jan Gardner

Celkem slušná detektivka, i když chvilkami za hranou uvěřitelnosti. Musím ale souhlasit s předchozími komentáři, že jazyk postav příliš nekoresponduje s dobou, kterou známe z filmů "pro pamětníky". Přesto chválím a uděluji čtyři hvězdičky.

05.09.2021 4 z 5

Není kouře bez ohýnku Není kouře bez ohýnku Agatha Christie

Výborná klasická detektivka, přečteno podruhé a opět téměř na jeden nádech.

24.08.2021 5 z 5

3x Hercule Poirot 6 3x Hercule Poirot 6 Agatha Christie

Ze všech tří příběhů považuji za suverénně nejlepší Pět malých prasátek. Zbylé dvě detektivky jsou dle mého spíše průměrné. Určitě bych vybrala do této kompilace dvě mnohem lepší.

21.08.2021 4 z 5

Řeznice z Malé Barmy Řeznice z Malé Barmy Håkan Nesser

Kniha se nečetla špatně, přesto mi v ní k udělení plného počtu bodů něco chybělo. Ve srovnání se sérií s Van Veeterenem se mi ale tento titul líbil víc.

08.08.2021 4 z 5

Slyšet jeleny zpívat Slyšet jeleny zpívat František Šmehlík

Tuzemským autorům detektivek fandím, proto jsem sáhla i po této knize, jejíž obal sliboval podobný obsah jako je tomu u zahraničních titulů tohoto žánru. Bohužel se mé očekávání nenaplnilo a byla jsem trochu zklamaná.

08.08.2021 3 z 5

Tajemství obří číše Tajemství obří číše Hana Prošková

Detektivní povídky od jedné z našich nejlepších autorek tohoto žánru. Přece jen je ale na nich znát, že byly psány v minulém století.

02.05.2021 4 z 5

Milostné rošády Milostné rošády Roald Dahl

Skvělé!!!

01.05.2021 5 z 5

Ústav Ústav Stephen King

Tato kniha mě příliš nenadchla, rozhodně má tento famózní autor lepší tituly.

01.05.2021 3 z 5