notburga notburga komentáře u knih

Svět draků, obrů, skřítků a jiných tajemných bytostí Svět draků, obrů, skřítků a jiných tajemných bytostí John Malam

Úžasná kniha. Prvoplánově jsem si ji koupila pro sebe jako bestiář pro Dračí doupě (protože kdo má ty potvory pořád vymýšlet), ale velmi brzy mi ji zabavil syn. Zajímaly ho řecké báje, tak hledal příslušné nestvůry. Poměrně rychle se prokousal i k ostatním kapitolám. je tu opravdu průřez různých tajemných bytostí ze všech koutů světa. Pravidelně jsou přidávány různé zajímavosti nebo skutečné historické či místopisné reálie. Takové vzdělávání nenásilnou formou. A obrázky jsou také vážně luxusní :)

25.06.2015 5 z 5

Projekt Sakkára Projekt Sakkára Andreas Wilhelm

Z celé série pro mě nejčtivější kousek. Ale netuším, nakolik to ovlivnila moje záliba ve starém Egyptě :)

25.06.2015 4 z 5

Africké fialky a jejich příbuzní Africké fialky a jejich příbuzní Jan Stanzel

Absolutně úžasná věc, díky které se o fialkách dozvíte neuvěřitelné množství věcí. Například mají docela rády rosení a dají se množit i květními stonky... Díky této knize přestaly mé fialky na parapetech skomírat a kvetou jedna radost (a to jsem si předtím o nich přečetla kdejakou internetovou radu). Velmi mě potěšila i kapitolka o historii a šlechtění.

23.06.2015 5 z 5

Inheritance Inheritance Christopher Paolini

A vypadalo to tak slibně. Už jsem si říkala, že alespoň jedna kniha ze série ode mně dostane čtyři hvězdičky. Ale ne. Hodně věcí se v závěru dalo předvídat a konec mi přišel takový odfláklý. Bohužel.

17.06.2015 3 z 5

Eragon Eragon Christopher Paolini

Průměrná fantasy. Nebýt té mediální masáže, asi o ní nezavadím. Ale za pár let se to bude synovi hodit, neb strčit mu rovnou Tolkiena asi nebude nejlepší nápad :)

17.06.2015 3 z 5

Nebešťan na zemi vyhnaný Nebešťan na zemi vyhnaný Ferdinand Stočes

Svým způsobem jedinečný počin. Podrobně sepsaný životopis asi nejslavnějšího čínského básníka, který podrobně vyvrací některé zažité mýty. Mnoho básní navíc umísťuje do kontextu, díky kterému jsou pak lépe pochopitelné.

26.05.2015 5 z 5

Star Wars - Obrazová encyklopedie Star Wars - Obrazová encyklopedie David West Reynolds

Moje první kniha o Star Wars. Ležela jsem v ní prakticky pořád a dodnes se k ní vracím. Pomohla mi zařadit hodně detailů a souvislostí na správné místo.

Pohanka ve mlýně a v kuchyni Pohanka ve mlýně a v kuchyni Zdeněk Šmajstrla

Některé recepty, zvláště postupy, by opravdu neškodilo více rozepsat. Jako začínající kuchařka jsem si s touto knihou neporadila prakticky vůbec, řada na ni přišla až mnohem později. Jinak pěkně popsaná historie a zpracování :)

26.05.2015 4 z 5

Hra o trůny Hra o trůny George R. R. Martin

Po delší době opravdu dobrá fantasy kniha. Dělení kapitol podle osob má něco do sebe a děj se mi také pokaždé předvídat nepodařilo, což velmi cením. Na různé popisné pasáže jsem zvyklá už od Tolkiena, takže ty mi nevadily. Při prvním přečtení mívám tendenci je přeskakovat a vychutnávat si gradující děj, ale vše napravuji při další četbě.

26.05.2015 5 z 5

Ztracené pyramidy, zapomenutí faraoni (Abúsír) Ztracené pyramidy, zapomenutí faraoni (Abúsír) Miroslav Verner

Moje oblíbená kniha o české egyptologii. Miluji styl psaní pana Vernera, díky kterému občas zapomínáte, že čtete vědecky vysoce hodnotnou literaturu.

19.05.2015 5 z 5

Život starých Egypťanů Život starých Egypťanů Evžen Strouhal

Moje první kniha o starém Egyptě a dokonale mě chytila za srdce. Spousta zajímavostí i historických faktů dovedně shrnutých na jednom místě a doplněných množstvím nádherných fotografií.

19.05.2015 5 z 5

Minecraft - Základní příručka Minecraft - Základní příručka neznámý - neuveden

Hodně jednoduchý výcuc základů pro absolutní začátečníky. Přehlednosti velmi pomáhají obrázky ze hry. A rozhovor s Notchem a Jensem je docela zajímavý - tedy rozhodně pro mladší věkovou skupinu, na kterou je kniha cílena.

17.05.2015 4 z 5

Výprava za diamantovým mečem Výprava za diamantovým mečem Winter Morgan

Nebylo to špatně, i když asi zatím nejslabší příběh, který jsem s touto tématikou četla. Děj se dal hodně předvídat, ale pravda, nejsem dvanáctileté dítě.

17.05.2015 3 z 5

Milenci z Jeda Milenci z Jeda * antologie

Chtělo to více, než jedno přečtení, abych mohla dát knize adekvátní hodnocení. A také alespoň minimální znalost japonských lidových reálií, jinak budou některé příběhy velmi těžko pochopitelné a srozumitelné, i když se autor v úvodu snaží o opak.

15.05.2015 5 z 5

Kostýmy pro orientální tance Kostýmy pro orientální tance Iva Czyžová

Velmi dobře zpracovaná kniha. Pokud se o toto téma je trochu víc zajímáte, nejspíš se nic moc nového nedozvíte. Ale můžete se pokochat nádhernými fotografiemi.

14.05.2015 5 z 5

Rostlina jako symbol v čínské a japonské kultuře Rostlina jako symbol v čínské a japonské kultuře Aleš Trnka

Dlouho jsem s hodnocením váhala. Z knihy jsem absolutně nadšená, ale pár poznámek mám. Vadí mi mísení čínské a japonské symboliky. Pokud ztratíte jen trochu koncentraci, lehko se přestanete orientovat a zaměnit obě země při jejich podobnosti je tak snadné. Navíc jsou zde použity staré překlady ještě zveršovaného haiku, které jsou po jazykové i historické stránce nesprávné.

14.05.2015 4 z 5

Jak chovat dinosaury Jak chovat dinosaury Robert Mash

Kniha nezklamala. Vše vtipně a zajímavě popsáno. Teď už zbývá jen sehnat toho dinosaura...

14.05.2015 4 z 5

Cesta do pravěku - dávný svět v obrazech Zdeňka Buriana Cesta do pravěku - dávný svět v obrazech Zdeňka Buriana Bořivoj Záruba

Moje nejoblíbenější knížka o pravěku. Nádherné ilustrace jsem se často pokoušela přemalovat, a tím se hodně naučila. Ani texty nezklamaly.

Na úsvitu českých dějin Na úsvitu českých dějin Helena Mandelová

Jedna z mých nejoblíbenějších z celé série. Používala jsem to ve škole na referáty a schovám i pro svého syna. Pěkně a zajímavě pojaté :)

Ledový oheň Ledový oheň Chris D'Lacey

Nádhera! Knížka mě chytla a nepustila narozdíl od prvního dílu. líbí se mi, když nejde děj tak docela předvídat :)

13.05.2015 5 z 5