Nuttelka Online Nuttelka komentáře u knih

Život po tobě Život po tobě Jojo Moyes

Jsem ráda, že o Lou víme, jak se se vším "poprala", sama si takovou situaci vůbec nedovedu představit, když člověk přijde o milovaného člověka... Ale nejdřív jsem se ke čtení musela trošku nutit, Lily mi tedy strašně lezla na nervy, ale pořádně jsem se začetla až od chvíle, kdy nám Jojo dopřála kapitolu z pohledu Lily, proč je vlastně taková, proč se tak chová a od té chvíle jsem se nemohla od knihy odtrhnout. Sam mi byl sympatický od samého začátku, drama nám bylo též dopřáno a samozřejmě i slzy mi ukáply, jak se všichni sešli na střešní terase... Jsem ráda, že knihu mám ve své knihovně a určitě se k ní zas časem vrátím...

21.01.2017 4 z 5

Učiněná katastrofa Učiněná katastrofa Jamie McGuire

Co k tomu dodat, i když jsem četla děj znovu, stejně to bylo jiné :-) Travis je prostě úžasný Travis a dokud jsem si nepřečetla epilog, utvrdila jsem se, že si ho Abby nezaslouží, ale epilog mě teda dostal, tím si to Abby napravila :-) S Travisem jsem celou knihu prožívala, smála se s ním i brečela, prostě krásně romantické...

16.12.2014 5 z 5

V ringu V ringu Katy Evans

Uf... teda to byl ale URAGÁN!!!! Jednoznačně patřím do fanklubu Remingtona Tata :-) Suprové čtení, děj mě pohltil od samého začátku a nechtěl pustit, bože, taková láska jako trám, to je mé gusto a Remyho monolog na konci knihy, kdy se ze všeho Brooke vyzná, áááááááách! ... takže hned se vrhám na další díl ;-) PS: Písničky jsem si samozřejmě také pustila všechny :-)

06.11.2014 5 z 5

Nahá Nahá Raine Miller

ano... jediná výtka je ta, že knížka je malá a krátká :-))) ale jinak fakt super... tento žánr já prostě žeru :-))) láska, vášeň, sex... a to, jak to všichni srovnávají s Odstínama či Crossfire, tak je myslím blbost... ano, podobá se to, ale spisovatelky jsou jiné a každá má svůj styl psaní... mně se líbí jak Odstíny, Crossfire, tak i teď Blackstone a už se těším na další díl...

05.06.2013 5 z 5

Láska na hraně Láska na hraně Penelope Douglas

(SPOILER) Tento svět "dark romance" je teda něco pro mě! :-) Ač to třeba někdo bere jako brak, nebo něco "špatného", že se nám líbí ujeté a nezdravé vztahy, ale kurňa, má to pořádné grády!! Však zakázané ovoce chutná vždy nejvíce a kdo říká, že nikdy nechtěl - nechce ochutnat... tak kecá :-)) Tohle bylo naprosto žhavé, živočišné, vzrušující a tak skvěle se to četlo, že jsem se strašně nerada s touto "rodinkou" loučila.. i když bych se teda obešla bez epilogu :-)) Jak se objeví děti, nějak mě to vzrušení opouští :-))) Čekala jsem, že to vygraduje v úplnou sodomu, že spolu skončí v posteli všichni čtyři, ale dobře, i ta trojka byla fakt hot! Přiznám se, že mě kniha opravdu chladnou nenechala a je pravda, že jsem největší fanoušek Jacka.. takového strýčka bych si i já nechala líbit :-) Jak už je tu zmíněno, Tiernan i všichni tři kluci byli svým způsobem polámaní, zranění, ale všichni si vzájemně byli i lékem, uzdravením a já jsem všem naprosto propadla.. Prosím, více takových knih, pro své zdraví potřebuji více zakázaného ovoce :-))

15.06.2024 5 z 5

Vražedná čísla Vražedná čísla Barry Hutchison

I já se přikláním, že předchozí díly byly o něco lepší, co se případů a motivu vražd týče.. jinak Jack je stále skvělá postava, jeho povaha se mi líbí :-) Jsem zvědavá, co nás čeká v dalším díle, jak už závěr knihy napovídá..

20.03.2024 4 z 5

Legendy & latéčka Legendy & latéčka Travis Baldree

Chtěla jsem vědět, co všichni na této knize mají.. čekala jsem nějaký bombastický příběh, který mě uchvátí.. no a nestalo se tak.. jakože ok, takový nenáročný děj, neobvyklé postavy, co si splní sen a otevřou si kavárnu.. úplně špatné to nebylo, ale odvázaná z toho taky nejsem, takový lepší průměr :-) Spíš jsem dostávala chuť na sladké Knoflíkovo pečení než na kávu :-)

17.03.2024 3 z 5

Smrtící kolotoč Smrtící kolotoč Alexander Gordon Smith

(SPOILER) Co více k této sérii dodat, každý díl chytí od první kapitoly a nenechá vydechnout do samého konce.. ale i tak na konci vždycky nadávám, že okamžitě potřebuji další díl, jelikož u této série jsou ty konce prostě takové otevřené.. Billie se vrátila domů, ale nějak si k ní nedokážu najít cestu, nevěřím jí.. obávám se, že samotné zlo ještě neřeklo sbohem.. a tento případ s dětmi? .. to teda zase bylo něco.. už jsem si zvykla, že Robert je "nesmrtelný", jen nechápu, kdy ten člověk spí a dobíjí baterky :-))

17.03.2024 5 z 5

Z popela Z popela Aly Martinez

(SPOILER) Mám tuto autorku opravdu ráda, její knihy se čtou skoro samy :-) Čekala jsem, že mě zase vyždíme ze všech emocí, ale ono se tak úplně nestalo.. její předešlé knihy mě dostaly mnohem více.. Od samého začátku víme, jakým směrem se děj bude ubírat. Eason je po celou dobu úplný světec, čekala jsem, kdy se co po*ere, ale až na závěrečné "drama" se vlastně nic takového nestalo. S Bree jsou výborná dvojka, která se skvěle doplňuje a naprosto milují svou rodinu. Kniha mě hodně zahřála na srdci, vztah s dětmi je tu naprosto skvělý, proto dávám plný počet bodů, jelikož je to opravdu krásná kniha..

13.03.2024 5 z 5

Projekt manželka Projekt manželka Graeme Simsion

Nechápu, proč jsem tuto knihu tak dlouho odkládala.. Tohle byl skvělý poslech! Jan Zadražil k Donovi sedl naprosto skvěle, užila jsem si snad každou minutu :-) Jelikož mám v rodině "Aspíka", naprosto jsem s Donem souzněla a chápala jeho povahu a postoj k životu :-) O to krásnější byl závěr, že i člověk s takovým syndromem najde svou spřízněnou duši, i když vůbec nesplňuje jeho "tvrdá" kritéria pro dokonalou manželku.. Rosie s Donem se mi opravdu moc líbili, poslouchala jsem s úsměvem na tváři, protože "Aspíci" jsou prostě "Aspíci" a kdo nezná, možná ani nepochopí :-)

09.03.2024 5 z 5

Ta druhá Belle Ta druhá Belle Whitney G. (p)

Ha, já půjdu proti proudu :-) Mně se to líbilo!! Nic jsem nečekala a tak mě to chytlo, že jsem to dala na jeden zátah.. Belle s Gastonem skvělá dvojka.. Je to pohádka pro dospělé, taková hořká čokoláda s chilli papričkou :-) Je to fiktivní děj a také k tomu tak přistupuji, ano, jsou tam vtipné "wtf" momenty, spousta pohádkových postav, ale mně to fakt sedlo :-)

03.03.2024 5 z 5

Uprdelismus Uprdelismus Jan Menděl

Evidentně půjdu proti proudu, ale já s touto knihou naprosto souzním.. našla jsem se ve spoustě situacích a naštěstí s věkem už vím (nebo si to aspoň myslím), jak sama se sebou pracovat.. "Uprdelismus" mi naprosto kápnul do mého rozpoložení a stavu mysli, takže já dávám plný počet a budu se ke knize často vracet..

18.02.2024 5 z 5

Formulista Formulista Michaela Schmiedlová

Pro mě to byl moc milý příběh, hezky se mi kniha četla.. A moc chválím prostředí Formule 1, příjemná změna.. Sice pár výtek mám, které jsou pro mě už jaksi přitažené za vlasy, ale spojení "Elfka s Formulistou" si jinak k sobě skvěle sedlo :-)

21.01.2024 4 z 5

Nenávist Nenávist Chris Carter

Měla jsem v plánu dát o hvězdu méně, kvůli Lucienovi a že celou dobu se ho všichni snaží dopadnout.. ALE.. jelikož mě asi poslední 2 hodiny poslechu opět k ději úplně přikovaly a já zase ani nedutala, změnila jsem názor :-) Lucien je opravdu šílený psychopat, ale dost chytrý a o to je to vše horší, příšerná noční můra.. budu doufat, že se s ním už nepotkáme, ale kdo ví, co si na nás Carter ještě připraví, jelikož já už ani nezkouším hádat.. v každém díle mě úplně dostane, většinou tedy hlavně šokuje, co se způsobu vražd týče.. i když byl konec takový opět "nesmrtelný" Hunter, je mi to jedno, prostě Carter + Hunter + Saic, to je pro mě nesmrtelné kombo trio a já je miluju! :-)

14.01.2024 5 z 5

Jak si správně přát Jak si správně přát Pierre Franckh

(Audiokniha)
Rok 2023 jsem zakončila touto audioknihou a nemohla jsem si zvolit lépe.. Moc krásná kniha a už teď jen věřit a správně si přát.. Moc doporučuji!

31.12.2023 5 z 5

Až najdu klíč Až najdu klíč Alex Ahndoril (p)

(Audiokniha)
Já půjdu proti proudu, jelikož jsem tvorbou dua Kepler stále nepolíbená... Mně se to moc líbilo, jsem milovnice Hercula Poirota a slečny Marplové od skvělé Agathy Christie, takže tento první díl série v tomto duchu je moc povedený.. a navíc, když do úplného konce nevím, kdo je vrah a jaký byl motiv vraždy, to je pro mě "žůžo labůžo" :-)) Veronika Lazorčáková skvěle načetla a já dala audioknihu na jeden zátah, jsem spokojená!

25.11.2023 5 z 5

Není úniku Není úniku Yrsa Sigurðardóttir

(Audiokniha)
Zvědavost mi už nedala a chtěla jsem vědět, čím si Yrsa své čtenáře tak získala :-) Jako nebylo to úplně špatné, jen jsem si teda úplně na zadek nesedla. Trošku mě i zklamal motiv k vraždám, čekala jsem něco hlubšího. Každopádně závěr knihy nás teda navnadil na pokračování. Opět tu máme vyšetřovatele, který má za sebou tragické dětství, to už je také ohrané klišé, co si budeme povídat, ale chápu, do těchto knih to patří. Atmosféra nebyla úplně příjemná, to musím přiznat.. do knihy jsem byla hodně zaposlouchaná a představa, že na mě někdo nečekaně promluví, asi bych vylétla z kůže :-))) Jsem zvědavá, jaké bude pokračování..

20.11.2023 4 z 5

Znovu od začátku Znovu od začátku Kylie Scott

Sice nic extra překvapivého, či zvratového, hodně předvídatelné.. ale mně se to líbilo :-) Přiznám se, že mě děj spíše dojímal.. zakomponována i troška napětí, které jsem teda taky odhalina na první dobrou, ale nijak to na čtivosti neubralo.. Ed se mi líbil hned, Clem začínala s čistým štítem, nedovedu si představit, že bych přišla o paměť, samozřejmě něco by rád člověk zapomněl i dobrovolně :-)) ale vzpomínky a zkušenosti nás utvářejí, jací jsme.. proto i Clem po úrazu byla úplně jiná a moc se mi líbilo, že se s ničím "nepárala", co na srdci to na jazyku.. a teď si posvítíme na bratříčka Leifa :-)

20.11.2023 4 z 5

Hejno havranů Hejno havranů Kate Stewart

(SPOILER) Jednu hvězdičku si schovávám pro další díly, i když jako teda Havrani mě baví! Neotřelé téma, hodně tajností, zajímavé prostředí.. S Cecílií se ještě jakože sžívám, jelikož je mlaďoučká, tak mi občas leze na nervy :-)) Ale má to teda holka štěstí, co si budeme povídat.. Já tedy vůbec nejsem pohoršená, naopak, konečně je v knize zase pikantní vzrušení, kde nejsou ve vztahu jen dva.. A kapitola, ve které si vyrazili na člun? No fíííha, to mě teda vůbec nenechalo chladnou a úplně mi to nabudilo.. Sean a Dominik je teda dvojka k pohledání, sem s nimi!! :-) Hned se pouštím do pokračování a jen budu doufat, že nebudu zklamaná..

28.10.2023 4 z 5

Letní bouřky Letní bouřky Eva Pospíšilová

(SPOILER) Já ty holky Pospíšilky miluju! :-) Krásná obálka knihy, skvělý příběh (i když nejsem cílová věková skupina), kluci paličáci, ale všechno jsem jim věřila a prožívala s nimi.. A hlavně Floydovo strach z bouřek, jak já s ním soucítím.. Opět jsem si knihu maximálně užila a vím, že od holek si prostě koupím vše, co napíšou :-)

13.09.2023 5 z 5