Nuttelka Nuttelka komentáře u knih

Něco skutečného Něco skutečného Erin Watt

I když je asi kniha určena pro mladší ročníky, mně se děj moc líbil a líbilo se mi pozorovat, jak se "něco falešného" začalo měnit na "něco skutečného" :-)

30.09.2018 5 z 5

Řekni něco legračního Řekni něco legračního Penelope Ward

Miluju Landona... Sice takoví kluci - chlapi po světě nechodí, ale je krásné si o nich číst. Příběh se mi moc líbil, mnohokrát mě dojal, slza ukápla, emoce pracovaly na plné obrátky, za mě výborná kniha a těším se na další :-)

15.09.2018 5 z 5

Život po tobě Život po tobě Jojo Moyes

Jsem ráda, že o Lou víme, jak se se vším "poprala", sama si takovou situaci vůbec nedovedu představit, když člověk přijde o milovaného člověka... Ale nejdřív jsem se ke čtení musela trošku nutit, Lily mi tedy strašně lezla na nervy, ale pořádně jsem se začetla až od chvíle, kdy nám Jojo dopřála kapitolu z pohledu Lily, proč je vlastně taková, proč se tak chová a od té chvíle jsem se nemohla od knihy odtrhnout. Sam mi byl sympatický od samého začátku, drama nám bylo též dopřáno a samozřejmě i slzy mi ukáply, jak se všichni sešli na střešní terase... Jsem ráda, že knihu mám ve své knihovně a určitě se k ní zas časem vrátím...

21.01.2017 4 z 5

Učiněná katastrofa Učiněná katastrofa Jamie McGuire

Co k tomu dodat, i když jsem četla děj znovu, stejně to bylo jiné :-) Travis je prostě úžasný Travis a dokud jsem si nepřečetla epilog, utvrdila jsem se, že si ho Abby nezaslouží, ale epilog mě teda dostal, tím si to Abby napravila :-) S Travisem jsem celou knihu prožívala, smála se s ním i brečela, prostě krásně romantické...

16.12.2014 5 z 5

V ringu V ringu Katy Evans

Uf... teda to byl ale URAGÁN!!!! Jednoznačně patřím do fanklubu Remingtona Tata :-) Suprové čtení, děj mě pohltil od samého začátku a nechtěl pustit, bože, taková láska jako trám, to je mé gusto a Remyho monolog na konci knihy, kdy se ze všeho Brooke vyzná, áááááááách! ... takže hned se vrhám na další díl ;-) PS: Písničky jsem si samozřejmě také pustila všechny :-)

06.11.2014 5 z 5

Nahá Nahá Raine Miller

ano... jediná výtka je ta, že knížka je malá a krátká :-))) ale jinak fakt super... tento žánr já prostě žeru :-))) láska, vášeň, sex... a to, jak to všichni srovnávají s Odstínama či Crossfire, tak je myslím blbost... ano, podobá se to, ale spisovatelky jsou jiné a každá má svůj styl psaní... mně se líbí jak Odstíny, Crossfire, tak i teď Blackstone a už se těším na další díl...

05.06.2013 5 z 5

Vrah je v každém z nás 2 Vrah je v každém z nás 2 Lucie Bechynková

Před panem Štočkem také smekám! Od poslechu jsem se nemohla odtrhnout, často jsem měla husí kůži po celém těle, co všechno člověk dokáže a hlavně, co ho vede k tomu, aby zabil.. Svým způsobem je to fascinující, všechna vyšetřování, i když bych si přála, aby vždy byl viník potrestám tak, aby spravedlnosti bylo učiněno za dost, ale co si budu nalhávat, žiji v ČR.. Oceňuji, že vyprávění všech případů nebylo narušováno vstupy paní Lucie, to mě v prvním díle hodně rušilo.. Martin Zahálka opět perfektní!

29.07.2024 5 z 5

Strach Strach Jozef Karika

Mé první seznámení s autorem a jsem ráda, že jsem si audioknihu pouštěla jen přes den :-) I když jsem se úplně nebála, měla jsem mrazení po celém těle.. Závěr už pro mě ani tak překvapivý nebyl, čekala jsem to.. Ale hodnotím plným počtem, jelikož námět je opravdu moc povedený a určitě si od Kariky pustím další knihy..

05.05.2024 5 z 5

Srdcerváči. Kniha 5 Srdcerváči. Kniha 5 Alice Oseman

Nick a Charlie.. oni jsou tak roztomilí a kluci mi tedy chyběli, moc ráda jsem se vrátila ke komiksu, všechny ilustrace jsou boží! Jsem ráda, že bude ještě pokračování, i když jsou kluci opravdu mladí, přeji jim "štastně až navěky"

03.05.2024 5 z 5

Legendy & latéčka Legendy & latéčka Travis Baldree

Chtěla jsem vědět, co všichni na této knize mají.. čekala jsem nějaký bombastický příběh, který mě uchvátí.. no a nestalo se tak.. jakože ok, takový nenáročný děj, neobvyklé postavy, co si splní sen a otevřou si kavárnu.. úplně špatné to nebylo, ale odvázaná z toho taky nejsem, takový lepší průměr :-) Spíš jsem dostávala chuť na sladké Knoflíkovo pečení než na kávu :-)

17.03.2024 3 z 5

Smrtící kolotoč Smrtící kolotoč Alexander Gordon Smith

(SPOILER) Co více k této sérii dodat, každý díl chytí od první kapitoly a nenechá vydechnout do samého konce.. ale i tak na konci vždycky nadávám, že okamžitě potřebuji další díl, jelikož u této série jsou ty konce prostě takové otevřené.. Billie se vrátila domů, ale nějak si k ní nedokážu najít cestu, nevěřím jí.. obávám se, že samotné zlo ještě neřeklo sbohem.. a tento případ s dětmi? .. to teda zase bylo něco.. už jsem si zvykla, že Robert je "nesmrtelný", jen nechápu, kdy ten člověk spí a dobíjí baterky :-))

17.03.2024 5 z 5

Projekt manželka Projekt manželka Graeme Simsion

Nechápu, proč jsem tuto knihu tak dlouho odkládala.. Tohle byl skvělý poslech! Jan Zadražil k Donovi sedl naprosto skvěle, užila jsem si snad každou minutu :-) Jelikož mám v rodině "Aspíka", naprosto jsem s Donem souzněla a chápala jeho povahu a postoj k životu :-) O to krásnější byl závěr, že i člověk s takovým syndromem najde svou spřízněnou duši, i když vůbec nesplňuje jeho "tvrdá" kritéria pro dokonalou manželku.. Rosie s Donem se mi opravdu moc líbili, poslouchala jsem s úsměvem na tváři, protože "Aspíci" jsou prostě "Aspíci" a kdo nezná, možná ani nepochopí :-)

09.03.2024 5 z 5

Ta druhá Belle Ta druhá Belle Whitney G. (p)

Ha, já půjdu proti proudu :-) Mně se to líbilo!! Nic jsem nečekala a tak mě to chytlo, že jsem to dala na jeden zátah.. Belle s Gastonem skvělá dvojka.. Je to pohádka pro dospělé, taková hořká čokoláda s chilli papričkou :-) Je to fiktivní děj a také k tomu tak přistupuji, ano, jsou tam vtipné "wtf" momenty, spousta pohádkových postav, ale mně to fakt sedlo :-)

03.03.2024 5 z 5

Smrt staré posluhovačky Smrt staré posluhovačky Agatha Christie

Opět "milovaný" Poirot, skvělý Lukáš Hlavica a prostě Agatha, mistryně svého oboru :-) Mám své oblíbené díly, pak i ty méně.. v tomto díle jsem se trošku ztrácela ve jménech, ale jelikož mám najetá všechna filmová zpracování, tak jsem se neztratila úplně :-))) Proto dávám o hvězdičku méně, jinak má Poirot vždy plný počet, jak jinak..

18.02.2024 4 z 5

V kleci V kleci Ellison Cooper

Výborný poslech! Kniha mě chytla a nepustila, mělo to grády.. Sayer se mi hodně líbí jako hlavní postava a určitě si v brzké době pustím i další díly. Jen jsem se trošku bála, jestli se potvrdí můj tip na vraha, zda by to bylo tak okaté, ale naštěstí se tak nestalo a já s čistým svědomím dávám plný počet bodů :-)

12.02.2024 5 z 5

Formulista Formulista Michaela Schmiedlová

Pro mě to byl moc milý příběh, hezky se mi kniha četla.. A moc chválím prostředí Formule 1, příjemná změna.. Sice pár výtek mám, které jsou pro mě už jaksi přitažené za vlasy, ale spojení "Elfka s Formulistou" si jinak k sobě skvěle sedlo :-)

21.01.2024 4 z 5

Nenávist Nenávist Chris Carter

Měla jsem v plánu dát o hvězdu méně, kvůli Lucienovi a že celou dobu se ho všichni snaží dopadnout.. ALE.. jelikož mě asi poslední 2 hodiny poslechu opět k ději úplně přikovaly a já zase ani nedutala, změnila jsem názor :-) Lucien je opravdu šílený psychopat, ale dost chytrý a o to je to vše horší, příšerná noční můra.. budu doufat, že se s ním už nepotkáme, ale kdo ví, co si na nás Carter ještě připraví, jelikož já už ani nezkouším hádat.. v každém díle mě úplně dostane, většinou tedy hlavně šokuje, co se způsobu vražd týče.. i když byl konec takový opět "nesmrtelný" Hunter, je mi to jedno, prostě Carter + Hunter + Saic, to je pro mě nesmrtelné kombo trio a já je miluju! :-)

14.01.2024 5 z 5

Jak si správně přát Jak si správně přát Pierre Franckh

(Audiokniha)
Rok 2023 jsem zakončila touto audioknihou a nemohla jsem si zvolit lépe.. Moc krásná kniha a už teď jen věřit a správně si přát.. Moc doporučuji!

31.12.2023 5 z 5

Hejno havranů Hejno havranů Kate Stewart

(SPOILER) Jednu hvězdičku si schovávám pro další díly, i když jako teda Havrani mě baví! Neotřelé téma, hodně tajností, zajímavé prostředí.. S Cecílií se ještě jakože sžívám, jelikož je mlaďoučká, tak mi občas leze na nervy :-)) Ale má to teda holka štěstí, co si budeme povídat.. Já tedy vůbec nejsem pohoršená, naopak, konečně je v knize zase pikantní vzrušení, kde nejsou ve vztahu jen dva.. A kapitola, ve které si vyrazili na člun? No fíííha, to mě teda vůbec nenechalo chladnou a úplně mi to nabudilo.. Sean a Dominik je teda dvojka k pohledání, sem s nimi!! :-) Hned se pouštím do pokračování a jen budu doufat, že nebudu zklamaná..

28.10.2023 4 z 5

Hacker Hacker M. K. Hardy

Velmi povedená a příjemná kniha na zlepšení nálady :-) Mám ráda příběhy z vysokoškolského prostředí, první vážná zamilování, pošťuchování a vše, co k tomuto studiu patří.. Jessie byla skvělá, ta mi padla do oka hned, stejně tak Johny, moc povedené postavy.. Romantičky, zde si přijdete na své :-)

04.07.2023 4 z 5