OldaB OldaB komentáře u knih

Matka hor Matka hor Stan Sakai

Po delší době zase sevřený příběh a sérii to rozhodně prospívá. Tomoe vs. její sestřenice (?) tomu dává grády.

18.10.2015 5 z 5

Záblesky smrti Záblesky smrti Stan Sakai

Další krátké povídky a některé doplněné příběhy - např. Vendeta. Bod za postavu potrhlého vynálezce.

18.10.2015 4 z 5

Na cestách s Jotarem Na cestách s Jotarem Stan Sakai

Další příběhy z králičího universa, který doplňuje některé další osudy hlavních postav. Potěšil Tengu i ďábelský malíř.

18.10.2015 5 z 5

Život a doba soudce A. K. Život a doba soudce A. K. Zdeněk Zapletal

Literární podoba seriálu z ČT. Není to špatné a mně to celkem vyhovovalo, protože jsem některé díly neviděl. Poněkud odbytá práce redaktora.

18.10.2015 4 z 5

Vzestup Guvernéra Vzestup Guvernéra Robert Kirkman

Příjemné počtení pro milovníky komiksu i seriálu. Překvapující konec, hodně dobře napsané dialogy.

20.08.2015 4 z 5

Sláine: Poklady Británie Sláine: Poklady Británie Pat Mills

Legendární fantasy sága, na kterou jsem se kdysi hrozně těšil, ale dnes mě už překvapivě nebaví, jak bych si myslel. S tou počítačovou kresbou mám celkem problém, také příběh mi někdy přijde trochu zdlouhavý. Nechci se rouhat, ale očekávání byla tentokrát větší než skutečnost.

20.07.2015 4 z 5

Lobo: Bullíkův případ a další příběhy Lobo: Bullíkův případ a další příběhy Alan Grant

Návrat Lobákovy klasiky přidávájící nášup dvou sešitů, které u nás ještě nevyšly. Pořád je to výborná oddychovka.

Potulný rytíř (adaptace) Potulný rytíř (adaptace) Ben Avery

Knihu jsem zatím nečetl (chystám se), takže srovnávat nemůžu. A už vůbec ne s Martinovým dílem, protože jsem od něj nečetl nic (musím se polepšit). Fantasy komiksy mám rád a můžu napsat, že tohle se mi líbilo. Příběh hezky ubíhá a není zrovna typický, i kresba k tomu tak nějak pasuje. Líbí se mi, že hlavní hrdina není vyloženě klaďas, ani klasický superman.

20.07.2015 4 z 5

Panoptikum Panoptikum Jiří Marek (p)

Úctyhodná bichle, která zabaví opravdu na dlouho. Zvláště první povídky se mi velmi líbily, často připomínají povídkovou tvorbu Karla Čapka. A obzvlášť milé je porovnávat je s jejich seriálovou či filmovou tvorbou. Poslední oddíl mi přišel už slabší, ale pořád slušný.

20.07.2015 5 z 5

Batman: Dlouhý Halloween: Kniha druhá Batman: Dlouhý Halloween: Kniha druhá Jeph Loeb

Mrazivé finále a výborné zakončení v jednom.

20.07.2015 5 z 5

Češi 1942: Jak v Londýně vymysleli atentát na Heydricha Češi 1942: Jak v Londýně vymysleli atentát na Heydricha Pavel Kosatík

Pro historie chtivé dobrý počin do začátku. Kresba zase jiná, ale hodící se k této ne zrovna veselé době.

Ghost Rider - Cesta do zatracení Ghost Rider - Cesta do zatracení Garth Ennis

Správná temnota a typický Garthův humor. Kresba makabrózní, ale celkem mi k tomu sedla.

Batman: Soví město Batman: Soví město Scott Snyder

Trochu slabší než první díl. Zřejmě moje očekávání byla příliš velká. Přesto mohu jen doporučit.

Batman: Soví tribunál Batman: Soví tribunál Scott Snyder

To je Batman pro náročného čtenáře. Výborný příběh a naprosto přesná kresba. Jsem sám zvědav, jak bude příběh pokračovat.

01.03.2015 5 z 5

11 důvodů proč Adolf Hitler nevyhrál válku 11 důvodů proč Adolf Hitler nevyhrál válku Václav Junek

Zajímavý pohled na některé omyly Adolfa Hitlera. Občas mi chyběl trochu větší odstup autora, který se nechal problematikou příliš pohltit, ale jinak jde o povedené a čtivé dílko.

01.03.2015 4 z 5

Hustej nářez Hustej nářez František Kotleta (p)

Čekal jsem víc, to přiznávám. Po výborné swingers party mi tohle přijde trochu krotké. Ke konci jsem se už trochu nudil a to mám tenhle druh literatury rád. Možná mi to prostě jen nesedlo.

01.03.2015 3 z 5

Příliš dlouhá swingers party Příliš dlouhá swingers party František Kotleta (p)

Moje první setkání s Kotletou a zřejmě ne poslední. Přiznávám, že mám rád podobný styl boha Kulhánka, ale tohle je také řízný koktejl. Autor se nebojí ani otevřených sexuálních scén, povídky tomu také sluší. Hodně dobrá oddechovka.

01.03.2015 5 z 5

Brazilský deník Brazilský deník Jaromír Bosák

Oblíbený Bosák ve formě. Tentokrát je vidět, že se prakticky nezastavil, reportáže jsou tak přece jen ochuzeny o případné další cestovatelské zajímavosti.

31.01.2015 4 z 5

Výtah do pekla Výtah do pekla Jiří Pavlovský

Výtahová taškařice mi přišla výrazně lepší než linie s Jonášem. Příjemné počtení.

31.01.2015 4 z 5

Město mrtvých Město mrtvých Jiří Pavlovský

Přijde mi to slabší než první díl, občas jsem se také v častém střídání děje ztrácel. Předcházející díl se mi líbil víc.

16.12.2014 4 z 5