oolinkaa oolinkaa komentáře u knih

Posedlá Posedlá Lynn Beach (p)

když mi bylo 12, hltala jsem jedním dechem, a považovala jsem to za horor. Teď je mi dvacet, hltám opět, ale nyní je to parádní oddechovka mezi učením!! I když mi to jako horor nepřijde, série stopy hrůzy má nějaké kouzlo v sobě, a určitě se k těmto knihám vrátím.. Přečteno za jeden den, nyní jsem u ,,druhého,, dílu - Nůž!

16.08.2012 3 z 5

Hrobařova dcera Hrobařova dcera Joyce Carol Oates

Bohužel nedočteno,, Děj mě zklamal, očekávala jsem úplně něco jiného. Přijde mi to jako psychologické dílo, kde se zabývá pouze minulostí, změnou jména, a utíkáním člověka sám před sebou,.. Žádná historie, válka a nic podobného v knize nenajdete..:-(

14.08.2012 2 z 5

Jiskra života Jiskra života Erich Maria Remarque (p)

kniha mě docela zklamala..musela jsem se nutit do čtení. Ničím mě děj neoslnil, bylo to takové o ničem..proto 3hvězdičky

06.08.2012 3 z 5

Král z Luxoru Král z Luxoru Philipp Vandenberg

Nádhera, kdyby šlo dát 6Hvězdiček, s radostí je udělím. Nádherně dobrodružný román o Carterovi, který nalezl Tutanchamonovu hrobku. Vrhnu se určo na další Phillipovy knihy..Zítra jdu do knihovna. Nejdříve jsem se bála tloušťky, ale vůbec neklituji, že jsem začala číst. Miluji Egypt, takže dozvědět se další okrajové téma o archeologovy, super nápad. Jen by mě zajímalo, kolik ,,lží,, je v knize napsaných. Pochybuji, že úplně vše tak ve skutečnosti bylo.. Ale to už se asi nikdy nedozvíme..Bohužel :-(

15.07.2012 5 z 5

Hovno hoří Hovno hoří Petr Šabach

moc mě nezaujalo..:-/

15.06.2012 2 z 5

hezké příběhy!! nej: zlatý scarabeus, černý kocour, vražda v ulici Morgue

Revisor Revisor Nikolaj Vasiljevič Gogol

přesně popsaná dnešní doba!! lichvářství, úplácení, před důležitou osobou natřásání, ale nic víc..:-( kniha se mi velmi líbila, i když ruskou literaturu nevyhledávám

Krysař Krysař Viktor Dyk

Jsem nikdo.. Krysař!! Hezky napsané, propracované osoby!! Nakonec na tom byl stejně nejlépe postižený Jargen!!

15.06.2012 4 z 5

Tímto dílem mě to už přestalo bavit, děj se odehrává jakoby mimo školu.. :-// nemá to už nic společného s 1. a 2. dílem!!

15.06.2012 5 z 5

Bylo nás pět Bylo nás pět Karel Poláček

Knížka, se kterou jsem maturovala! Jinak v porovnání s filmem - film je podle mě lepší!

15.06.2012 4 z 5

Farao Farao Bolesław Prus (p)

Nádherná knížka. Nejdříve jsem se bála počtu stran, ale byl to krásný příběh! Doporučuji

15.06.2012 5 z 5

Deník Anne Frankové Deník Anne Frankové Anne Frank

Byla svým způsobem hezky napsaná, ale nedočetla jsem ji :( Bohužel..

14.06.2012 2 z 5

Uzdravení Rose Gold Wattsové Uzdravení Rose Gold Wattsové Stephanie Wrobel

To bylo velmi zajímavé . Příběhy ze skutečných událostí mají vždy něco do sebe , ale je pravdou , že to chvílemi bylo velmi přitažené za vlasy a nechtělo se tomu ani věřit ...

28.12.2023 4 z 5

Oloupený Nil Oloupený Nil Brian Fagan

Starší , ale dobré. Prostě když se zajímáš o Egypt , tak tě to baví

28.12.2023 5 z 5

Z Izrastiny s láskou Z Izrastiny s láskou Jakub Szántó

Úplně to nesplnilo to očekávání, co jsem chtěla

24.12.2023 2 z 5

Hlasy v bouři Hlasy v bouři Darcy Coates

Tak to byl celkem slušný nesmysl. Darcy mám ráda , její série s domy sice každým dílem též napětím odpadá , ale stále se to dá. Toto mě nezaujalo od začátku, ale vydržela jsem dokonce , chtěla jsem tomu dát šanci. Ale bohužel . Na další díly se ani nepodívám ze zvědavosti , byla by to ztráta času

06.08.2023 2 z 5

Bára Bára Josef Strauss

Dost jsem se na knihu těšila ač jsem věděla , že to bude drsné téma . Nicméně je to psané tak nějak stroze a nerealisticky , že se mi tomu až nechce věřit. Jako opravdu by si matka nevšimla u své 10lete holky že se něco děje ? Stále by tolerovala roztrhané obleceni, chybějící pomůcky do školy apod..? Učitelé že by se neohradili ve třídy když ji nadávali , neřešili s vedením apod..? Dost pochybností a celé to vrhá prapodivný stín na celou kauzu . Myslím že i na tam malou osobu toho šikanování bylo dost a nejevilo se na ni záškoláctví , zvracení apod..? Taky takové celé divné .. pro mě zklamaní

15.03.2023 1 z 5

Harry Potter a Tajemná komnata (ilustrované vydání) Harry Potter a Tajemná komnata (ilustrované vydání) J. K. Rowling (p)

Poprvé čtu HP v tomto ilustrovaném vydání. Obrázky mi moc k příběhu nesedí , ilustrace se mi nelibi, další díly budu raději číst opět v klasickém bezobrazkovem provedení .. i format knihy je pro mě nepraktický. každopádně pro mě asi nejhorší díl, Lockhard mě neskutečně štval , nemám ho ráda a kapitoly s ním bylo jedno velké utrpení . Jediný Dobby mě zachraňoval

10.02.2023 3 z 5

Fotbalový král Fotbalový král Jan Žáček

Synovi se velmi kniha líbila , momentálně má fotbal velmi rád . Nenašla jsem , od jakého věku knížka je , ale popis kalhotek, které se zařezávají do půlek a oslovení děvka mi do dětské knihy nějak nepasuje..

14.01.2023 3 z 5

Modrý deník Modrý deník James A. Levine

Ač je téma otřesné a nepředstavitelné, tato kniha mě vůbec nezaujala . Nevím, zda je to tím , že je to psané ,,dětskou ,, formou , která nazývá vše po svém, nebo autorem ? Těžko soudit . Každopádně mi nepřišlo , že hlavní postava jako dítě by se trápila a byla v šoku z praktik, ba naopak , zda se mi , že si to naplno užívá. Za mě toto opravdu ne

19.11.2022 1 z 5