Pajulk Pajulk komentáře u knih

Do vody Do vody Paula Hawkins

Nějak jsem se v tom motala. A ani konec se mi moc nelíbil. Mám spíš víc otázek a ani ne v tom dobrém smyslu. U některých knih to bývají otázky o kterých chci debatovat s ostatními. Zde ne.

14.05.2024 2 z 5

S láskou z Londýna S láskou z Londýna Jules Wake (p)

(SPOILER) Přečteno jedním dechem.

SPOILER!!! Nevím pouze zda mi tam seděl ten románek kolegy s tím snoubencem. Ale to hodím za hlavu

16.03.2024 4 z 5

Ztracena v bílém šumu Ztracena v bílém šumu Javier Castillo

Moc se mi líbila kniha. Zezačátku jsem se musela začíst, ale potom mě pohltila. Konec jsem čekala trochu jinačí, ale proč ne. Za mě moc hezký napínavý příběh k zamyšlení.

PS: Asi si nedokážů představit, že by to četl někdo kdo má malé děti.

14.03.2024 5 z 5

Královna a její corgi Královna a její corgi Caroline L. Perry

Kniha kterou musí mít milovníci corgi! Pro mě must have.
Milý příběh o anglické královně a její první fence. Knížka pro děti je krásně ilustrovaná a myslím, že bude v knihovně oblíbená.

27.02.2024 5 z 5

Vrah je v každém z nás Vrah je v každém z nás Lucie Bechynková

Bavilo moc. Jan Štoček byl super a nemohla jsem se odtrhnout.

27.02.2024 5 z 5

Ženy zločinu Ženy zločinu Lucie Bechynková

Příběhy vražedkyň byly zajímavé. Proto jsem si tuhle knihu kupovala. Rozhovory mě neoslovily, některé byly obzvlášť vleklé.

27.02.2024 3 z 5

Sedm manželů Evelyn Hugo Sedm manželů Evelyn Hugo Taylor Jenkins Reid

Příběh Evelyn byl zajímavý. Ukázka, že jak se prezentujeme světu, nemusí být vůbec pravda.
Konec mě zklamal. Bylo toho už moc. Moc překombinované. Osobně by mi stačilo, kdyby to ukončili po Evelyným vyprávění.

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

Kniha na zamyšlení. Koho zajímá posmrtný život, je to knížka pro něj. Krásný příběh, který je čtivý. Lehce jsem se orientovala a těšila se jaký bude další paralelní vesmír.

Oběd v Paříži Oběd v Paříži Elizabeth Bard

Dějově nic moc. A recepty, které prokládají knihou, mi spíš vadily. Chtěla jsem příběh, ne kuchařku.

22.02.2024 1 z 5

Se špetkou skořice Se špetkou skořice Elizabeth Acevedo

Oddechovka na dovolenou, proč ne. Ale moc mě to nenadchlo. Mladá matka, která přehodnocuje svoji budoucnost.
Trošku mám pocit, že se jednalo o knihu, která mladšímu čtenáři ukazuje možné následky. Ale je to americká kniha, tak to má šťastný konec.

22.02.2024 3 z 5

Paříž pro jednoho a jiné povídky Paříž pro jednoho a jiné povídky Jojo Moyes

Za mě velké zklamání. Dvě povídky byly super, ale nic vlastně mi nepřišlo dokončené. Přišlo mi to jako takové náměty. Než člověk vlastně se zorientoval, tak byl konec. Autorku miluji, ale víc se mi líbí jeden příběh propracovaný než tento styl.

22.02.2024 2 z 5

Šelma Šelma František Šmehlík

Přišlo mi toho trochu moc. Moc komplikované a moc podmětů. Ale, nešlo to nedočíst. Napínavé.
Pro některé skupiny to nemusí být lehké čtení (např. těhotné)

Vinice ve Francii Vinice ve Francii Julie Caplin

Máte taky jako já, že se tam chcete vydat? Já hned!
Zas krásný příběh.
Osobně mi přijde, že se jedná o nejslabší příběh z celé série. Ale je pravda, že laťku má hodně vysoko :-)

Konec hry Konec hry Daniel Cole

Sérii Hadrového panáka jsem milovala. Propadla jsem stylu psaní autora. Pouze v poslední díle, jsem se trochu motala. Kde, co, kdy. Vše vlastně až vysvětlil a rozmotal konec.

Námi to končí Námi to končí Colleen Hoover

První kniha od Hoover a popravdě jsem slyšela všude chválu, ale přitom ze začátku se mi do ní nechtělo. Nakonec jsem jí propadla. Hned objednávala další a to díky této knize.
Silné téma, které si všichni přejeme, aby nás nepotkalo v životě. Krásně, mile psané a vysvětlené. Vždy je světlo na konci tunelu.

Vzpomínky na něj Vzpomínky na něj Colleen Hoover

POZOR! Tahle knížka není na čtení na veřejnosti. Zatahovat slzy v metru byl oříšek, protože konec byl velmi emotivní.
Líbí se mi na Hooverové, že otevírá témata, která jsou stále "tabu". Asi díky tomu si mě získala.

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

Měla jsem za sebou již pár knih od Hooverové, tak jsem čekala stejný styl.
Omyl!
Tohle bylo super!
Nemohla jsem jí odložit Byla jsem jak na trní co bude dál. Napínavé, zajímavé, temné a chci vědet zda to byla pravda nebo lež!

21.02.2024 5 z 5

Seznam hostů Seznam hostů Lucy Foley

Nedokázala jsem se odlepit. Do poslední chvíle nevíte kdo to co teda. Za mě super!

05.11.2022 5 z 5

Za hranicí fantazie Za hranicí fantazie Michaela Mitroci

Kniha, kde si říkáte to snad ne. Přišlo mi to moc splácené a trapné. Části historické knihy v příběhu jsem musela přeskakovat. Celou dobu jsem si říkala, bože ať už se něco stane! Konec tu knihu alespoň trochu zachránil. Ještě, že jsem jí někde dostala jako dárek k nákupu, protože tohle byl velký přešlap vedle.

05.11.2022 1 z 5