Palorizek85 Palorizek85 komentáře u knih

Chaos na vzestupu Chaos na vzestupu Timothy Zahn

Výborné - takto by SW kniha měla vypadat! Zápletky, zvraty, okénka do minulosti - po dlouhé době něco, co se dá číst - a jako bonus charismatická osobnost Thrawna.

10.06.2024 5 z 5

Černý král Černý král Andy Mangels

Za mě dobré a plnohodnotné pokračování s postavami, který snad každý fanoušek ST universa miluje.

03.06.2024 5 z 5

Tyran Tyran Archibald Joseph Cronin

Velmi zajímavé dílo popisující psychické týrání narcisitně dominantní osobou.

21.05.2024 5 z 5

Vzpoura na Enterprise Vzpoura na Enterprise Robert Edward Vardeman

Opět Vám budou postavy staré posádky USS Enterprise ožívat před očima. Přečteno takřka na jeden zátah :)

12.05.2024 5 z 5

Střet králů. Svazek druhý Střet králů. Svazek druhý Landry Q. Walker

Nádherně graficky zpracovaný román ze světa GOT.

06.05.2024 5 z 5

Hvězdy jako prach Hvězdy jako prach Isaac Asimov

Klasické Asimovské sci-fi v poněkud odlehčenější verzi.

03.05.2024 5 z 5

Teorie strun 2 – Fúze Teorie strun 2 – Fúze Kirsten Beyer

Při čtení této knihy Vám postavy z U.C.C Voyager obrazně ožívají před očima. Je to čtivé, udrží Vás to ve střehu a knihu nebudete chtít odložit...klasicky se dostanete do situace "ještě jednu kapitolu" - prostě skvěle napsáno.

26.04.2024 5 z 5

Operace Vade Retro Operace Vade Retro Markus Heitz

Klasický Markus Heitz a jeho temné lazené scifi. Za mě super kdo zná Heitze z Trpaslíků, tak ocení jeho styl.

14.04.2024 5 z 5

Boj o moc Boj o moc Howard Weinstein

Klasický příběh ze světa Star Treku - vždy když tyto knihy čtu, tak se mi vybaví i seriálové zpracování a vrátí mě to tak o 25 let zpátky.

22.03.2024 5 z 5

Pojď se mnou Pojď se mnou Ronald Malfi

Průměrná detektivka se zbytečnými prvky nadpřirozena. Je to snad snaha o nějaký napůl horor? Nevím...kdyby napsal čistě detektivku, lépe by udělal.

04.03.2024 3 z 5

Star Wars - Pokrevní linie Star Wars - Pokrevní linie Claudia Gray (p)

(SPOILER) Pěkná kniha, která se tak trochu podobá původním knihám Star Wars, ALE...překlad stojí místy za houby...nechápu proč když se nepřekládají X-Wingy, tak se prostě musí překládat "Zrcadlivá"...to je teda zase paskvil toto. No a pak taky, protože je nová doba, tak tam musí být nějaký odkaz na "menšiny" - ach jo. Aspoň že ten námět a zpracování bylo dobré.

20.02.2024 4 z 5

Srdce Drengirů Srdce Drengirů Cavan Scott

Hezké, ale velmi krátké. Zlaté omnibusy.

05.01.2024 4 z 5

Závoj strachu Závoj strachu Samia Shariff

Smutný příběh s dobrým koncem. Doufám, že se v Kanadě má autorka o poznání lépe.

04.01.2024 5 z 5

Není strachu Není strachu Cavan Scott

Hezké, trochu krátké.

09.12.2023 4 z 5

Má tajemství Má tajemství Norah Shariff

Smutný příběh z Alžírksa o útrpách žen. Psychické a fyzické týrání je zřejmě stále normou v daných zemích.

07.12.2023 4 z 5

Spock: Oheň a růže Spock: Oheň a růže David R. George III

Hezké pokračování se Spockovým příběhem. Rozvláčné, pozvolné, ale trochu předvídatelné.

23.11.2023 4 z 5

Příběhy před usnutím Příběhy před usnutím * antologie

Pěkné, ale hodně krátké...

29.10.2023 3 z 5

Ze stínů Ze stínů Justina Ireland

Z této knihy mám hodně rozporuplné pocity. Příběh je dobrý - klasické SW s Jedii, pašeráky atd...prostě super. Ale...příjde mi, že v některých částech jsou Nihilové trochu přesílení...a také, a tím nechci nikomu vnucovat své názory na život, mě vadí že hlavní postava má milostný vztah se stejným pohlavím. Jasně, každý to může vnímat po svém, ale mě to prostě do světa Star Wars, nepasuje. Všechno tohle nucené vtěsnávání menšín mi zkrátka kazí dojem z Universa.

05.10.2023 3 z 5

Mami, slituj se Mami, slituj se Cristina Obber

Smutný příběh s dobrým koncem. Poněkud kratší a povrchnější, ale i tak to myslím dobře poukazuje na zvěrstva, která se tam dějí.

01.10.2023 3 z 5

Dračí lov Dračí lov Richard A. Knaak

No nic moc...trochu zklamání. Děj je známý i z jiných knih, ale v tomto provedení mi to přišlo hodně nepřehledné a chaotické. A také ten japonský styl mi moc nesedl.

13.09.2023 2 z 5