Palorizek85 Palorizek85 komentáře u knih

World of Warcraft: Kronika 1 World of Warcraft: Kronika 1 Chris Metzen

Výborně dokreslí celý svět WOW.

23.07.2017 5 z 5

Heretik 1 - Zůstatek Heretik 1 - Zůstatek Sean Williams

Tak konečně došlo ina impy...bylo na čase, aby se zapojili.

23.07.2017 5 z 5

Cesta osudu Cesta osudu Walter Jon Williams

Další výborný díl. Konečně se někam dostáváme :)

07.07.2017 5 z 5

Válka trpaslíků Válka trpaslíků Markus Heitz

Brilantní, napínavé, fascinující. Víte jak máte někdy strach z pokračování? Tady ho mít nemusíte. Pokud se Vám první díl líbil, druhý si zamilujete a na konci i slzu uroníte. Mohu jen doporučit.

01.07.2017 5 z 5

Zrádce Zrádce Matthew Woodring Stover

Perfektní, výborné, atd. nenalézám dost superlativ abych ocenil tuto knihu. Nadchne a nepustí až do konce.

22.06.2017 5 z 5

Mladí páni v kamaších Mladí páni v kamaších Pelham Grenville Wodehouse

Druhá kniha od tohoto autora...ta první se mi moc nelíbila, ale tato byla perfektní. Řekl bych, že povídkový kurz je mnohem lepší řešení než delší humoreska.

19.06.2017 5 z 5

Mrazivé dědictví Mrazivé dědictví Romain Garnier

Nevím, byl to dobrý nápad a nebýt toho závěru, mohlo to být i super.

18.06.2017 4 z 5

Labyrint zla Labyrint zla James Luceno

Výborná kniha. Dokresluje události vedoucí k třetímu dílu.

10.06.2017 5 z 5

Darth Bane: Cesta zkázy Darth Bane: Cesta zkázy Drew Karpyshyn

Výborná kniha ze Staré Republiky. Už se těším na další díl :)

21.05.2017 5 z 5

Šťastná mořeplavba Montyho Bodkina Šťastná mořeplavba Montyho Bodkina Pelham Grenville Wodehouse

I když nejsem moc příznivcem situací dovedených ad absurdum, přesto to nebylo nejhorší. Takové lehké letní čtení.

19.05.2017 4 z 5

Mezi dvěma světy Mezi dvěma světy Andy Mangels

Výborná Star Trek kniha. Jak je vidět, Will se leccos od Picarda přiučil.

14.05.2017 5 z 5

Nepřátelské linie 2: Bašta rebelů Nepřátelské linie 2: Bašta rebelů Aaron Allston

Výborné, jako vždy. Na rozdíl od některých dílů, byl tento zase plný akce, intrik a špionů - skvělé! SPOILER: Konečně záblesk naděje!

12.05.2017 5 z 5

Aleppský kodex Aleppský kodex Matti Friedman

Dlouho jsem se rozhodoval mezi 3-4 hvězdičkami, ale nakonec autorův ironický závěr mě přesvědčil o čtyřech. Kniha se celkem dobře četla, až na to skákání v čase, ale jinak je to zajímavý dokumentární počin.

07.05.2017 4 z 5

Nepřátelské linie 1: Sen rebelů Nepřátelské linie 1: Sen rebelů Aaron Allston

Výborná kniha, která udrží v napětí až do konce. SPOILER: Konečně také nějaký zářez pro Novou Republiku :)

30.04.2017 5 z 5

Uloupená žena - Osudová láska Karla Velikého Uloupená žena - Osudová láska Karla Velikého Martina Kempff

Nebylo to špatné. Myslím, že to dobře popisuje tehdejší dvůr krále. Celkem mi to přiblížilo postavu Karla Velikého. Jen ty zvyky tehdejší doby dobře vystihuje popis "období temna".

29.04.2017 4 z 5

Poslední strážce Poslední strážce Jeff Grubb

Srdcovka...

28.04.2017 5 z 5

Star Wars omnibus: X-Wing: Eskadra Rogue 1 Star Wars omnibus: X-Wing: Eskadra Rogue 1 Michael A. Stackpole

Trochu kratší než ostatní omnibusy, ale i tak výborné.

24.04.2017 4 z 5

Temná pouť Temná pouť Elaine Cunningham

No, z celé série zatím nejslabší. Kniha se hodně pomalu rozvíjí a až na posledních cca 40 stránkách je to napínavé a záživné. I tak ale rozuzlení stojí za to.

25.03.2017 4 z 5

Tom Jones Tom Jones Henry Fielding

Zajímavá kniha už jen z toho důvodu, že zachycuje život v Anglii v 18. století. Autor dobře vykreslil rozdíl mezi chudými a bohatými a tu velkou propast, která se dá jen těžko překlenout. Potlesk zaslouží i překlad do češtiny, který používá hodně květnatý jazyk a tak, byť to není jednoduché čtení, zajisté je čtivé. Dal bych i pět hvězdiček, ale konec byl moc rychle useknutý a ve stylu "dobro vítězí a zlo je poraženo" a žel skutečnost by byla jistě jiná.

21.03.2017 4 z 5

Imzadi II. – Trojúhelník Imzadi II. – Trojúhelník Peter David

Výborná kniha. Řekl bych, že se vyrovná i prvnímu dílu Imzadi. Jedna z nejlepších knih Star Trek, kterou jsem četl.

14.03.2017 5 z 5