Palorizek85 Palorizek85 komentáře u knih

Poslední akt lásky Poslední akt lásky Cathy Rentzenbrink

Smutný emotivní příběh o jednom z nejtěžších rozhodnutí, které je někdy potřeba udělat. Kniha ukazuje příběh z pohledu těch, kteří se o někoho musí starat a dobře vystihuje "démony" se kterými se lidé okolo musí potýkat.

02.07.2022 4 z 5

Star Wars: Válka na Shu-Torunu / Konec her Star Wars: Válka na Shu-Torunu / Konec her Kieron Gillen

Tak zrovna tento komiks na mě moc nezapůsobil. Příběhy mi přišly trochu chabé a i na star wars universum přitažené za vlasy. Prostě je to "too much Disney" než by bylo zdrávo...kam se to hrabe na původní Omnibusy.

27.06.2022 3 z 5

Pod zámkem Pod zámkem Maude Julien

Otřesný příběh psychického týrání a opravdového vymývání mozku. Chudák holka. Chyba je i v tom, že instituce, které by tomu měly zabránit, nefungují tak jak mají - v některých zemích. Tak si i říkám, co ti sousedi a lidé, kteří byli okolo - proč nepomohli až do 16-17 let? Smutné.

26.06.2022 4 z 5

RU: Příběh vietnamské utečenky RU: Příběh vietnamské utečenky Kim Thúy

Kniha na zajímavé téma, ale zpracovaná poměrně chatotickým způsobem. V knize absolutně ztratíte pojem o pojednávaném čase. Připomíná mi to psychadelický výlet, kdy se Vám jedna vzpomínka prolíná s druhou a nejste schopni posoudit co jak a kde. Jsou to spíše sestavené vzpomínky autorky, která zažila peklo převratu ve Vietnamu a její snaha začlenit se do západní kultury, resp. zjistit kam patří a jak by měla žít. Chápu, že to co si prožila muselo být hrozné, ale raději než napsat knihu, tak bych jí doporučil návtěvu psychologa.

11.06.2022 2 z 5

Tolkienovy temné síly Tolkienovy temné síly David Day

Velmi pěkně ilustrovaná kniha - už jen kvůli těm ilustracím se vyplatí ji koupit. Co se obsahu týká, není to vůbec špatné. Je to srovnání Tolkienovi mytologie s různými kulturami napříč dějinami. Osobně jsem i ocenil několik časových os, které upřesňují na důležité události z různých věků PP.

10.06.2022 5 z 5

Ministerstvo nejvyššího štěstí Ministerstvo nejvyššího štěstí Arundhati Roy

Musím se přiznat. Je to první kniha, kterou jsem nedočetl...skončil jsem na straně 210 a knihu jsem dal pryč. Asi bych i pochopil snahu vykreslit indickou kulturu, která je směsící nádhery a hrůzy v jednom, ale přijde mi, že kromě naprosto matoucího způsobu vyprávění autorky (nebo překladu??? kdo ví...) se v ní ztrácíte a po chvíli si chcete vystřelit mozek, protože nechápete jak jste se z bodu A dostali do B a pak přijdete na to, že to šlo přes C a někdy D a někdy, když už jste se začínali chytat, tak se přistihnete, že celou dobu profanované B je vlastně A a nikam jste se nedostali...tuto knihu bych doporučil s čistým svědomým jen velmi otužilým masochystickým čtenářům.

22.03.2022 odpad!

Tajemný rytíř (adaptace) Tajemný rytíř (adaptace) Ben Avery

Hezký komiks jak po stránce ilustrací tak i příběhu. Bohužel na můj vkus trochu krátký.

28.12.2021 4 z 5

Mormonka Mormonka Carolyn Jessop

Kniha super, příběh je to ale strašidelný. Náboženský fanatismus se vším všudy propojený s kultem člověka. A nejhorší je to vymývání mozku spojené s tvrdým dopadem na ženy a děti. Navíc za dohledu autorit, které mají často svázané (nebo neochotné) ruce.

26.12.2021 5 z 5

Safa Safa Waris Dirie

Musím říct, že mě kniha oslovila natolik, že jsem poté shlédl i film, byť ten zachycuje jen zlomek emocí, které jsou vykresleny v knize. Je smutné, že v dnešní době existují takové rozdíly a díky nim se připustí páchání takových zvěrstev. Ještě smutnější je ale apatie států, které by s tím mohli něco udělat a neudělají. Smekám před autorkou a jejím odhodláním.

17.09.2021 5 z 5

Hrozba Hrozba Mats Söderlund

Poměrně zajímavý námět i zpracování. Jasně, má to své "hloupé" momenty, kdy si budete říkat, že to šlo vyřešit i jinak, ale to má asi každá kniha z těchto žánrů. Myslím, že stojí za přečtení.

12.06.2021 4 z 5

Dějiny peloponnéské války Dějiny peloponnéské války Thúkydidés

Z historického hlediska je kniha zajímavá a pro dokreslení tehdejší doby ji mohu doporučit. Nicméně repetitivnost téměře stejných údalostí z ní v druhé části dělá hůře prokousávající se dílo. Přijeli vyhráli/prohráli, odjeli... intriky, svrhnutí, "vyhecování", zrada, a opět to samé.

06.04.2021 4 z 5

Den obrů Den obrů Lester Del Rey

Příjemné překvapení. Kniha se řadí do zlaté éry fantasy a byť jsem měl zprvu trochu obavy o její kvalitě, zcela mě pohltila a přečetl jsem jí jedním dechem. Mohu jen doporučit všem co mají rádi severskou mytologii.

23.02.2021 5 z 5

Zero - Oni to vědí Zero - Oni to vědí Marc Elsberg (p)

(SPOILER) Takový "Béčkový" thriller filmových rozměrů - 65%. Ne, že by zápletka nebyla zajímavá a milovníci konspirativích teorií si v ní jistě najdou své zalíbení, ale jako v každém takovém žánru jsou hlavní "padouši" přeexponovaní a jednají místy zbrkle bez promylšení a hlavní "hrdinka" namísto investigativní novinařiny projevuje jen naivní hloupost - na to jak dlouho údajne pracuje v této branži se toho tedy moc nenaučila...ale jak říkám...tímto nešvarem trpí většina děl tohoto žánru.
Téma je samozřejmě aktuální a myslím, že jej dobře dokresluje i dokument "Sociální dilema" z roku 2020 (jen pro ty, kdo by opravdu chtěli vědět o tom, co o se o nás všechno opravdu shromažďuje).
Za mě osobně jinak určitě horší než Blackout.

30.09.2020 3 z 5

Pandemie Pandemie Robin Cook

Cooka mám rád a jeho knihy jsou čtivé, ale tato mi nějak nesedla a podle námětu a dříve čtených knih jsem čekal něco více. Poněkud zklamání...ale číst se to dá...

22.07.2020 3 z 5

Star Wars: Vader sestřelen / Věznice povstalců Star Wars: Vader sestřelen / Věznice povstalců Jason Aaron

4 hvězdičky už jen proto že to je Star Wars :), nicméně...na 5 to nemá. 3 příběhy, které nejsou ani moc originální a tak trochu až fantaskně přehání Vaderovu moc. Povstalečtí hrdinové jsou jako vždy trochu natvrdlí, ale na to už si asi zvykneme, že? Chybí mi "good old days of Star wars"...Po grafické stránce to ale nemá chybu, takže pro milovníky komiksů je to jasná volba.

23.02.2020 4 z 5

Kněžna de Clèves Kněžna de Clèves Marie-Madeleine Pioche de la Vergne de La Fayette

Mělo to jednu výhodu - bylo to "jen" 200 stránek. Kniha, která se snaží zachytit intriky na královském dvoře, ale jen opakuje dobře známá klišé a nepřináší nic osvěžujícího nebo zábavného. Některé postavy jsou zralé pro doktora Chocholouška a hlavní hrdinka ta by byla zřejmě jeho nejzajímavější pacientkou.

22.02.2020 2 z 5

Star Wars omnibus: Před dávnými časy... Kniha druhá Star Wars omnibus: Před dávnými časy... Kniha druhá Walter Simonson

Trochu jiná verze SW příběhů. Spoiler Alert! Tak Imperium vrací úder je takřka přesně jako dle filmu, ale ty ostatní asi moc do "kánonu" nezapadají. Nicméně vzhledem k tomu, že Disney stejně zrušilo část kánonu a převedli je do "legends" tak je to poměrně zajímavé počtení. Graficky i dialogově bohatší než bývá u nových komiksů.

17.12.2019 4 z 5

Kruh nenávisti Kruh nenávisti Keith R. A. DeCandido

Zajímavý námět, který by si ale zasloužil tak o 100 - 200 stránek více. I tak ale stálo za přečtení.

06.12.2019 4 z 5

Thrawn: Spojenectví Thrawn: Spojenectví Timothy Zahn

Kniha byla velmi zajímavá. Dvojí dějová linka knize neublížila, právě naopak. Alespoň se konečně ukázala historie mezi Vaderem a Thrawnem.

12.10.2019 5 z 5

Katastrofa v Mléčné dráze Katastrofa v Mléčné dráze Waltr Günsberg

Výborná sci-fi. Osobně bych klidně uvítal i delší verzi, protože příběh je zajímavý a mohl být více rozvinut. Ale i tak příjemné zpestření na pár večerů.

24.09.2019 5 z 5