papajapa papajapa komentáře u knih

Armada Armada Ernest Cline

A proc by to vlastne nemohla byt pravda?
Armada se mi libila jeste vic nez Ready Player One. Postavy byly sympatictejsi a celkove proste lepsi.

14.10.2017 5 z 5

Dracula Dracula Bram Stoker

Do knihy jsem se pustila diky ctenarske vyzve. Mela jsem strach, ze bude uzito dost archaizmu, ale naopak se cetlo uplne samo. Jedine u ceho se pozastavim byl popis citu, tehdejsi galantnosti a hlavne se za to nikdo nestydel.
Knihu hodnotim jako bestseller te doby.

08.10.2017 5 z 5

Sirotek č. 8 Sirotek č. 8 Kim van Alkemade

Po prvni kapitole jsem zustala zirat.
Tohle byl muj salek kavy a skoky v case mi vubec nevadi.
Doplnujici udaje na konci knihy, kde bylo uvedeno co je skutecnost a co fikce vyporne podtrhly celkovy dojem z knihy. Muzu jen doporucit

28.07.2017 5 z 5

Bouře mečů Bouře mečů George R. R. Martin

Boze, tahle mela jeste vic stranek nez predchozi. Nicmene byla zajimavejsi, plna necekanych zvratu, zrad, snatku a umrti. Nektere casti potesily, jine nikoli, ale tak uz to chodi podle toho komu fandite.

03.06.2017 5 z 5

Knihovna duší Knihovna duší Ransom Riggs

Prvni dva dily jsem cetla pred vice nez rokem proto mi chvili trvalo se v deji orientovat. I tak mi prislo putovani do Dablova Akru zdlouhave a nezazivne. Pak se vse obratilo a konecne to melo zadany spad. Konec me dokonce prekvapil. Takovy happy end jsem ani necekala.

Film nebyl spatny, ale z tretiho dilu tam snad nebylo nic.

18.04.2017 5 z 5

Soumrak Soumrak Dmitry Glukhovsky

Zacatek knihy me nadchl - vyborny namet: mayska kultura, proroctvi, demoni, nalezeny denik atd. Bavilo me cist preklady z deniku, mene pak uvahy ze zivota Dmitrije. Posledni cca 3 kapitoly me zklamaly. Udelat jako "boha" umirajiciho cestovatele, ktery v morfiovem opojeni sni o svem vysvenem svete. To bylo trochu moc.

17.12.2016 3 z 5

Agent 6 Agent 6 Tom Rob Smith

Z cele trilogie nejslabsi, ale uz jsem si na postavy zvykla tak mi to ani moc nevadilo. Nudnejsi zavatek casti v Afganistanu a trochu vic odboceni od puvodniho deje. Rozuzleni Raisiny vrazdy pro me bylo zklamani. Cekala jsem vetsi pecku. Naopak se mi libil zacatek: navsteva J.Austina, Lvovo a Raisino seznameni a pak celkova navsteva USA.

28.11.2016 4 z 5

Příliš mnoho Kateřin Příliš mnoho Kateřin John Green

V poradu jiz 4 Greenovka a myslim, ze posledni. Bohuzel mesta, Aljaska i Kateriny mi prisli dost podobne. Inteligentni kluk, ktery se zakouka do zahadne a nekdy az divne divky. K tomu par vtipnych pratel a pribeh je na svete. Kazda z tech knih asi ma nejake to wow a hlubsi myslenku, ale me nejvice zaujaly Hvezdy.
Kazdopadne aspon v Katerinach probehl maly happy end a cteni me zacalo bavit az ke konci po honu na kance.

18.11.2016 3 z 5

21. den 21. den Kass Morgan

Precteno jednim dechem a musim snad poprve rict, ze se mi druhy dil libil vic nez prvni. Setkani s pozemskymi, odhaleni o prvni misi a vklinene vzpominky tomu dodaly na zajimavosti. Jestli bude dalsi dil tak jedine dobre.

17.07.2016 4 z 5

Kmotr Mrázek III - Válka kmotrů Kmotr Mrázek III - Válka kmotrů Jaroslav Kmenta

Po precteni cele trilogie o Mrazkovi jsem opravdu ztratila veskere iluze o deni v teto republice. Je smutne, ze vsem darebakum to prochazelo a prochazi a ti, kteri se opravdu snazili najit pravdu to odnesli a byli za "spatne". Vsem, kteri vahaji si tyto knihy precist, doporucuji. Je to zajimave a poucne cteni.

11.07.2016 5 z 5

Silo Silo Hugh Howey

Zajímavý námět na knihu. S takovým tématem jsem se ještě nesetkala. Co mě mrzí je to, že jsem knihu četla na můj vkus dlouho a rozkouskovaně (moje chyba z nedostatku času). Kdybych ji četla uceleně, určitě bych si ji užila víc.

13.06.2016 4 z 5

Minority Report a jiné povídky Minority Report a jiné povídky Philip K. Dick

K teto knize jsem se vratila v ramci ctenarske vyzvy po nekolika letech. Musim priznat, ze Dick mel az nadcasove napady, ktere se klidne muzou jeste stat :) Nejvice se mi libila povidka Druha serie, ale ani ostatni nebyly spatne.

05.06.2016 3 z 5

Dárce Dárce Lois Lowry

Kniha se mi moc libila. Velmi ctiva. Nekdo mozna zaradi mezi detske knihy, ale urcite je zde mnoho nametu k zamysleni. Osobne mi byl pribeh blizky zejmena postavickou Gabriela, pripomnel mi syna :)

13.03.2016 5 z 5

Dívka pod hladinou Dívka pod hladinou Andrew Mayne

Ke knize jsem přišla náhodou a me hodnoceni je „uveritelna„ Dnes je spousta knih, kde je az moc vše vypočítáno tip top, hrdiny na poslední chvíli zachrání někdo, něco, náhoda? Tahle kniha me zaujala právě tim, jak je reálná. Pro někoho možná nudné, pro me odpočinkové.

24.04.2022 3 z 5

Obsidio Obsidio Amie Kaufman

Za me spokojenost. Ačkoliv stále platí, že je to přiřazené za vlasy. Škoda, že už je konec.

17.04.2022 5 z 5

Chlapec z lesů Chlapec z lesů Harlan Coben

Trochu me překvapilo lehké provázání s knihou Na útěku, kterou jsem četla nedávno. Musím říct, ze tato byla asi nejslabsi co jsem od Cobena četla. U koho byla Naomi ukryta bylo očividne.

13.03.2022 3 z 5

Hypotéza zla Hypotéza zla Donato Carrisi

Uz je to nějaká chvíle co jsem četla Naseptavace takže mi trochu trvalo se do čtení dostat. Některá odhaleni byla předvídatelná, některá pro me překvapením.

19.02.2022 4 z 5

Rudá volavka Rudá volavka Jason Matthews

Od knihy jsem cekala neco jineho. Nebyla spatna, nicmene jsem postradala vice stranek z Dominicina vycviku. Celkove to bylo takove neslane nemastne.

04.10.2018 4 z 5

Poslední Poslední Alexandra Oliva

I pres ne kladne hodnoceni jsem si ji koupila. Nelituji. Souhlasim, ze orientace meti postavami byla obcas orisek. Kazdopadne hlubsi zamysleni v co vlastne verit, co je skutecnost a co hra, me nutilo cist dal. Obcas jsem opravdu pochybovala. Cekala jsem hlubsi zapletku mezi Zoo a Stoparem, skoda.

13.09.2018 4 z 5

Rumcajsova loupežnická knížka Rumcajsova loupežnická knížka Václav Čtvrtek (p)

Krasna kniha. Jedine co bych vytkla byla ta krkolomna slova.

05.08.2018 4 z 5