pavčape pavčape komentáře u knih

My, sex a podpatky My, sex a podpatky Kamila Tomsová

Knížku musíte pojmout jako oddychovku bez hlubšího poselství... Dočtete se o partičce zazobanců, kteří řeší v podstatě kraviny, a v životě jim vše vychází. Nicméně je knížka čtivá a úsměvná.

06.04.2018 3 z 5

Vánoční koleda Vánoční koleda Charles Dickens

Nevím, jak knihu hodnotit. Samozřejmě je psána stylem, který se dnes už nevidí, ale odkaz povídky je stále aktuální. Na posledních stránkách jsem měla slzu na krajíčku. Kéž by život byl takový, jak je zde popsáno...

25.03.2018 4 z 5

Ostrov šedých mnichů Ostrov šedých mnichů Michaela Klevisová

Klidná česká detektivka bez potoků krve a šílených vrahů. Líbí se mi postava Josefa Bergmana, její vývoj. Autorka skvěle vystihla atmosféru dle mě pochmurného ostrova.

23.03.2018 4 z 5

Tři přání Tři přání Liane Moriarty

Myslela jsem, že ta tři přání budou nějakou fatální příčinou toho, co se stalo na oslavě narozenin. Byla to jen taková fantazie čtrnáctiletých dívek. Ač trojčata, každá jiná.. V dětství i dospělosti. Knížka nebyla nejlepší co jsem od Moriarty četla, ale bavila mě. Taková "normální" rodinka.

20.03.2018 3 z 5

Němý křik Němý křik Angela Marsons

Tak nevím... Komentáře předpovídají vynikající čtivý thriller, proto jsem byla plná očekávání. Nemůžu říct, že by se mi kniha nelíbila a příběh nezaujal, ale čekala jsem větší bombu! Občas se mi myšlenky toulaly jinde, ale krátké kapitoly se četly dobře. Ve srovnání s Ch. Carterem - ten nemá konkurenci. Nicméně jistě si přečtu všechny díly a dám Kim šanci, ale už k nim budu přistupovat s větší obezřetností a menším očekáváním ! :-)

17.03.2018 3 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Jak skvělé! Autorka umí! Příběh začíná narozením Václava v roce 1939 a končí jeho smrtí v roce 2002. Kolik se toho za tu dlouho dobu přihodilo? A stejně tak i v této rodiné sáze. Skvěle propracované detaily. Lidé se potkávají, zasahují vědomky nebo nevědomky do osudů svých blízkých úmyslně či neúmyslně. Oblíbila jsem si hotýlek za městem, neutuchající snahu dědy Leopolda udržet jeho ducha v každé době, před válkou, během ní, za socialismu. Vždy se mu to dařilo. Své žezlo předal vnukovi Václavovi, který se o to také snažil, ale... Václav nebyl Leopold. Nebyl zlý, ale v životě bohužel ublížil... Oblíbila jsem si jeho maminku Štěpánku, nevlastního otce Bedřicha, se kterým Štěpánka tvořila pevný svazek. Oblíbila jsem si Leopolda i babičku Majku. Chápala jsem pohnutky tety Marie i nešťastné veselé Marcelky, jejíž snaha, která ji stála život, vyšla nadarmo. Osud nevlastního bratra Oldřicha mě zasáhl. Kdo chcete vědět více, přečtěte si Hotýlek, opravdu stojí za to!
PS: A to, že smrt Václava je avizována hned na začátku knihy mi nevadilo. Kdo v té době ví, kdo je Renata, Jindra a proč Lucii zpráva o smrti manžela nechala chladnou...

04.03.2018 5 z 5

Otevřený hrob Otevřený hrob Angela Marsons

Tak čtvrtý díl jsem bohužel četla jako první, protože je problém knihu v knihovně zapůjčit. Dávám čtyři hvězdy za to, že se knížka četla svižně, je psaná tak, že dává smysl, nejsou v ní žádné zbytečné dějové linky navíc, pohutka vraha uvěřitelná a závěr překvapivý! Těším se na další knížky autorky, jelikož předchozí případ byl zde zmíněn a vypadá dobře!

22.02.2018 4 z 5

Hon se smrtí Hon se smrtí Peter James

Čtivá kniha, citlivé téma, sympatický detektiv. Příběh hlavního hrdiny se od prvního dílu vyvíjí, vyvíjí se jeho postava i vztah s Cleo a záhada ohledně zmizelé manželky. Všechny díly série, které jsem zatím přečetla, stojí za to. Každá jiné téma a vždy aktuální . Určitě si postupně přečtu celou sérii.

20.02.2018 4 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Krásná, úžasná kniha.. V poslední době jsem nečetla nic, co by mě víc chytlo u srdce. Styl psaní je čtivý, příběh dojemný, postavy všech hrdinů mi byly svým způsobem sympatické. Pokud je tohle nejslabší knížka autorky, tak nevím co čekat od těch dalších, na které se neskutečně těším. Po dlouhé době knížka, kterou MUSÍM doporučit!

17.02.2018 5 z 5

Nakonec přijde smrt Nakonec přijde smrt Agatha Christie

Skvělá Christie. Mám přečtené všechny příběhy královny detektivek (tedy všechny asi ne, ale převážnou část :-) ) a musím říct, že tahle je jedna z těch lepších! Poprvé jsem ji četla na cestě autobusem z Prostějova do Popradu a za cestu ji dočetla. Mám několik favoritek mezi jejími detektivkami, ale tahle se svojí netradičností umístila hodně vysoko.

12.02.2018 5 z 5

Smrt ve vyšší společnosti Smrt ve vyšší společnosti Peter James

Knížka se čte dobře, je napínavá, konec jsem tušila, přestože už mi přišel už tak trochu moc - stačily by dvě (ale to už možná trochu "spoileruju"). Ale za to, že jsem se neztrácela v postavách, že děj měl spád a Roy Grace působí přirozeně má u mě 4*

03.02.2018 4 z 5

Nejoblíbenější jídla krále komiků - Vlasta Burian hodující Nejoblíbenější jídla krále komiků - Vlasta Burian hodující Pavel Holík

V knize autor uvádí některé recepty, které Vlasta Burian preferoval . Je vidět, že byl veliký gurmán, který netrpěl finanční nouzí :-) Nicméně zajímavé

28.01.2018 2 z 5

Vražedné cédéčko Vražedné cédéčko Peter James

Už jsem od P. Jamese četla lepší. Chvílemi rozvláčné, ze začátku celkem dost postav, které jsem si musela zpětně připomínat. Nakonec ale tři hvězdičky zaslouží

25.01.2018 3 z 5

Malovaná pýcha Malovaná pýcha Jarmila Pospíšilová

Milá příjemná kniha. Knížky Jarmily Pospíšilové mají své kouzlo

19.01.2018 4 z 5

Není cesty zpět Není cesty zpět Tim Weaver

No já nevím jak se ke knize postavit. Má dost stran. Možná kdyby některé popisy prostředí a situací nebyly několikrát opakované, děj by se zrychlil a dostal by spád. Zpočátku jsem měla chaos v postavách, jmen bylo dost a musela jsem přemýšlet kdo je kdo... Závěr byl - jak bych to řekla - dlouho se k němu autor propracovával. Konec byl tak překombinovaný, že to působilo nevěrohodně. Hlavní hrdina byl opravdu Hrdina! Takřka nepřemožitelný. Ale na jeho obranu musím uznat, že je spravedlivý, neúplatný a čestný. Dodrží slovo a je jistě sympaťák.Tolik kritika. Jako pozitivní na knížce hodnotím to, že autor má opravdu bohatý slovník, používá spoustu metafor, je vidět, že je vystudovaný novinář. Tyhle popisy by byly super v jiném příběhu, ne v thrilleru, tam spíše zpomalovaly děj. Ale cca od poloviny se mi knížka začala číst mnohem lépe, už jsem se orientovala v postavách a začalo to být opravdu napínavé.
Jestli si od autora ještě něco přečtu, nevím, spíše ano, ale musím si dát chvíli pauzu. A taky, jak kritizují čtenáři níže, nechápu, proč série není vydávána od prvního dílu?

18.01.2018 3 z 5

Kořeny zla Kořeny zla Dominik Dán

Dán mě zatím nezklamal

15.01.2018 5 z 5

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Musím uznat, že Liane to umí. Alespoň v této knize se mi její styl líbil. Má skvěle propracované postavy, jejich charaktery. Umí uchovávat jejich tajemství do té doby, dokud nepřijde čas je odhalit. Je to teprve moje druhá knížka autorky po Manželově tajemství, a vím, že si přečtu i další. Jestli s nimi budu spokojená jako s touhle, uvidím.
V Sedmilhářkách se mi líbil styl vyprávění, to jak nás autorka nutí číst, abychom se dozvěděli, co že se přihodí na připravovaném kvízovém večírku, líbily se mi komentáře vyslýchaných i detektiva. Při událostech, které se strhly na onom večírku, jsem se dokonce i nahlas zasmála. Úplně jsem ten chaos a povyk viděla! :-) Těším se, až se podívám i na filmovou podobu. Nicméně kniha byla napsána i z jiného důvodu. Aby dala popud k zamyšlení nad tím, co se kolem nás neustále děje a před čím třeba i zavíráme oči - šikana a domácí násilí.
Dávám s klidným svědomím 5 *

09.01.2018 5 z 5

Polednice Polednice Jiří Březina

Knížka přečtená za dvě odpoledne, ale bohužel mě moc nenadchla. Pachatele jsem tušila od začátku a nespletla jsem se . Takový trochu kostrbatý příběh, ale bez velkého krveprolití. Četba tak akorát na ta dvě klidná odpoledne :-)

01.01.2018 3 z 5

V sevření mrtvého V sevření mrtvého Peter James

Tato série mě baví

31.12.2017 5 z 5

Dokonalá vražda Dokonalá vražda Peter James

Kratičká knížka, ale skvěle jsem se u ní pobavila. Kriminální zápletka, černý humor a očekávaný konec. Vše jak má být!

14.12.2017 5 z 5