Peace Peace komentáře u knih

Milenka mého muže Milenka mého muže Lucy Dawson

"Nikdo není bez chyby, každý vztah vyžaduje spoustu práce, a jakmile narazíš na člověka, kterého opravdu, z celého srdce miluješ, je jedno, jestli nechápe, proč se chceš do něčeho pustit. Úplně stačí, že tvé rozhodnutí podpoří i přesto, že mu nerozumí."

Dlouho se mi nestalo, že bych četla knihu, u které bych tak moc nesouhlasila s činy a myšlenkovými pochody hlavní hrdinky. O to více je tato kniha pro mě příjemným překvapením, protože i navzdory této "nesouhře" mezi mnou a hlavní postavou, jsem si knihu maximálně užila.
Je totiž napsaná velice čtivě, příběh je podáván reálně a nic nevykresluje jásavými žůžo barvičkami.
Autorka u mě jednoznačně zabodovala a řadí se tím právoplatně ke spisovatelkám, jejichž tituly budu s radostí vyhlížet a následně číst.

22.12.2014 5 z 5

Trojice Trojice Sarah Lotz

"Proč chodíme na lov, když přitom máme co jíst? Proč se zabíjíme kvůli maličkostem?"

Po dlouhé době jsem se hodně rozmýšlela, jak knihu hodnotit. Trojice je pro mne trošku oříšek, protože mě některé části bavily opravdu hodně a u některých jsem se zase dost nudila, jelikož mi přišlo, že se různými obměnami omílalo stále jedno a totéž. Knize by prospělo zkrácení a odebrání hluchých míst.
Co však nelze upřít je originalita příběhu i způsob vyprávění - díky tomu na knihu určitě nezapomenu.

17.10.2014 3 z 5

Zhubni Zhubni Richard Bachman (p)

"Copak to, za co stojím, závisí na tom, kolik místa v tomhle světě zabírám?"

Mé první setkání s panem Kingem a hned velké nadšení. Abych pravdu řekla, sama nevím, proč jsem se jeho knihám stále vyhýbala - až do jednoho krásného dne, kdy jsem zaslechla o tématu, které mě zaujalo - o kletbě. A bylo rozhodnuto.. už i já propadla jeho kouzlu ;o)
Skvěle napsáno, chvílemi jsem měla pocit, že snad začínám hubnout taky :o))

26.08.2014 5 z 5

Chyť mě Chyť mě Lisa Gardner

"Myslím, že jsem musela zapomenout. Myslím, že to byla jediná možnost, abych si vzpomněla, jak znovu žít."

Napsáno čtivě - to nemůžu autorce upřít. Bohužel však také na můj vkus rozvlekle, některé pasáže bych zkrátila na minimum, spekulace o pachateli se opakovaly natolik, až mě někdy nudily.
Nad všechny výhrady však ubírám jen jednu hvězdičku, protože byl pro mě námět více než zajímavý :o)

21.07.2014 4 z 5

Sex a jiné city Sex a jiné city Eva Urbaníková

"Muž, který vás stojí hodně peněz, hodně nových vrásek, zamračené čelo a vyrážku ze stresu, nemá ve vašem bytě co dělat. A už vůbec ne ve vašem životě."

Nemám v oblibě povídkové knihy, neoslovují mě. K mému štěstí spolu jednotlivé příběhy souvisí a navíc - napsala je Eva Urbaníková :o) Tato autorka je mou srdcovkou, to přiznávám, a opět mě nezklamala.

08.07.2014 5 z 5

Upřímná a zajímavá sonda do životního příběhu nejslavnější německé narkomanky. Dle mého názoru kvalitativně doplňuje Děti ze stanice a jsem moc ráda, že kniha vyšla. I když Christiane v životě udělala spoustu chyb, působí na mě jako moc fajn člověk a věřila jsem jí každé slovo.

01.07.2014 5 z 5

Hra na lež Hra na lež Tess Stimson

Pro mě třetí setkání s touto autorkou - a do třetice všeho dobrého i zlého se mi knížka líbila zatím nejvíc. Hodně zajímavé téma k zamyšlení, při čtení se nebudete nudit ani jedno písmenko ;o)

03.06.2014 5 z 5

Šťastná kniha Šťastná kniha Barbora Šťastná

Knížka o všedních, běžných věcech, která i přesto (či právě proto) pro mě byla nevšedním zážitkem :o)

03.11.2013 5 z 5

V rytmu charlestonu V rytmu charlestonu Sophie Kinsella (p)

"Zvednout hlavu, nasadit okouzlující úsměv a namíchat si koktejl.." Nádherná knížka!

28.05.2013 5 z 5

Svlečená do naha Svlečená do naha Iveta Kollertová

Tuhle knížku by si měl přečíst každý..

09.04.2012 5 z 5

Holčička, která nechtěla vyrůst: můj boj proti anorexii Holčička, která nechtěla vyrůst: můj boj proti anorexii Isabelle Caro

"Až příště potkáte na ulici příliš hubenou dívku, usmějte se na ni, potřebuje to..."
Hodně zajímavá knížka.

06.01.2012 4 z 5

Krutá volba Krutá volba Diane Chamberlain

Nejlepší kniha od této autorky, jakou jsem četla.

02.08.2011 5 z 5

Frankie Frankie Jochen Gutsch

"Člověk je nejhorší zvíře na světě."

Nenápadná a přitom tak krásná kniha! Frankie si vás získá hned po pár stránkách a pak se budete už jen usmívat a zamýšlet a dojímat se.
Doporučuji!

21.01.2024 5 z 5

Láskou ji nespoutáš Láskou ji nespoutáš Atticus (p)

"Bála se výšek,
ale mnohem víc
se bála,
že nikdy nevzlétne."

Nebylo to špatné, ale čekala jsem mnohem víc..

27.12.2023 3 z 5

Josefíně všichni lžou Josefíně všichni lžou Kateřina Pantovič

"Základní pravidlo, které se jako první naučí všichni záchranáři (a platí to všeobecně - u vody i v životě), zní, že ti, kdo volají o pomoc, nejsou ti, kdo naši pomoc potřebují nejvíce. Nejdříve je nutné běžet za těmi, kteří jsou zticha."

Velké překvapení a zjevení! Styl psaní byl pro mě nezvyklý, ale o to zajímavější. Zdánlivě lehce poskládané věty obsahují velké a nelehké myšlenky.
Rozhodně budu číhat na další autorčiny knihy, protože tohle mě fakt bavilo!

11.05.2023 5 z 5

Vesničanka Vesničanka Mirka Skočílková

"Život je moc krátký na to, abychom ho žili na jistotu. Někdy je potřeba zariskovat."

Mé první setkání s autorkou. Nebylo to špatné, fajn oddechovka. Jen se obávám, že již za pár dnů se mi kniha vykouří z hlavy a nic moc ve mně nezanechá..

05.03.2023 3 z 5

Cesta do blikajícího pekla Cesta do blikajícího pekla Šárka Andrlová

"Dno je dobrý na to, aby sis ho prohlíd!"

Tak tohle byla síla, od které se dalo jen těžko odtrhnout. Chvílemi máte chuť s hlavní hrdinkou zatřást, abyste jí o pár stránek dál drželi palce. Prostě s ní prožíváte celé to šílené blikající peklo..
Doufám, že nejde o jediný literární počin autorky, protože styl psaní mě opravdu hodně bavil.

15.02.2022 5 z 5

Deníček psychiatričky Deníček psychiatričky Anna Moricová

"Někdy když mám pocit, že se nic neděje, zavřu oči a představuju si vlak. Lesy, pole, vesnice.
Cestu, kterou jsem urazila. Každý hrbol, prohlubeň, každé těžké nadechnutí.
A jsem pyšná.
Že jsem, kde jsem.
Že jdu pořád dál. I když to někdy není snadný.
Že i když se leknu a zůstanu stát, neutíkám zpátky.
Občas jen tohle stačí.
Stát a neutíkat zpátky."

Přiznám se, že jsem blok do doby, než se mi do rukou dostala tato kniha, vůbec neznala. A je to škoda. Protože je tak krásně ze života. Milá, vtipná, poučná i vedoucí k zamyšlení.
Za mě veliká spokojenost! :)

30.12.2021 5 z 5

Nelituju Nelituju Lenka Sadílková

"Věci, co se člověku za život přihodí, zanechávají rány. Některé jsou hluboké, některé mělčí, ale jsou. Hojí se jizvou, která nikdy nenahradí to, co bylo předtím. Někdy se jizva zanítí, nebo se nezahojí správně a bolest se znovu ozve a opět člověku připomene, co se stalo."

Příběh a zpracování nebylo špatné.. takový oddechový dívčí románek s vážnější dějovou linkou. Ale na to, jak je kniha tenoučká, tam na můj vkus bylo až moc nevěrohodných náhodných setkání, sexu a pravidel :)

29.12.2021 3 z 5

Hrob pro mého manžela Hrob pro mého manžela Catherine Steadman

"Každého zachránit nemůžete. Občas prostě musíte zachránit sami sebe."

Nebylo to špatné, ale že bych nedočkavostí nestíhala otáčet stránky, se říct taky nedá.
Za mě průměr, který z hlavy hodně rychle vyšumí.

06.06.2019 3 z 5