Peace Online Peace komentáře u knih

Noční koupání Noční koupání Megan Goldin

"Někdy člověk musí promluvit, jinak navždycky ponese zodpovědnost za následky svého mlčení."

Uvěřitelný a čtivý thriller, jehož pokračování si určitě nechci nechat ujít!

10.02.2024 4 z 5

Jako v nebi, jenže jinak Jako v nebi, jenže jinak Aleš Palán

"Každá svoboda něco stojí."

Další zajímavé čtení od pana Palána. Ne všechny příběhy mě úplně pohltily, ale to je přirozené, ne s každým se ztotožňujeme.
Každopádně děkuji, že jsem si knihu mohla přečíst.

05.01.2024 4 z 5

Citlivka Citlivka Alena Wehle

"Dotknout se kapky deště na jehličí, pohladit kůru stromu a poslouchat šumění listí - všichni to potřebujeme. Tak často, jak to jenom jde."

Jsem moc ráda, že jsem si knihu přečela a paní autorce děkuji - člověk si najednou připadá tak nějak normálněji :))

26.12.2023 5 z 5

Krutý měsíc Krutý měsíc Jana Jašová

"Všichni dokážeme zabíjet. Záleží na okolnostech."

Nebylo to špatné čtení, jen mi přijde, že se na 300 stranách omílalo stále to samé dokola.

03.12.2023 3 z 5

Instamozek Instamozek Anders Hansen

"Pro 99,9% vašich předků bylo extrémně nezvyklé, že by se ocitli v situaci, kdy měli jídlo, bezpečí a ochranu s vidinou do budoucna. Příroda nás nestihla přizpůsobit přebytku, který nás teď obklopuje, a tak se dál strachujeme a pátráme po nebezpečí, i když bychom už nemuseli."

Opravdu hodně zajímavé a čím dál aktuálnější čtení. Chvílemi se mi až tajil dech, jak moc nás technologie ovládají, aniž bychom si to uvědomovali, což je o to nebezpečnější. Knihu bych zařadila do povinné četby!

13.10.2023 5 z 5

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

"Láska je daleko méně pochopitelná - a předvídatelná - než nenávist."

Nebylo to špatné, ale s postupujícím dějem mě paradoxně kniha bavila méně a méně. Asi jsme se zrovna spolu nesešli ve stejném rozpoložení, těžko říct. Závěr mě také úplně nenadchl, bohužel.
Budu věřit, že další Shari Lapena pro mě bude větší jízda! ;o)

18.08.2023 3 z 5

Citlivá průvodkyně Citlivá průvodkyně Natalia de Barbaro

"Není jiný způsob, jak být odvážný, než odvážit se."

Tak tohle bylo velmi milé setkání. Jasan, v knize nejsou zásadně objevné věci, které vám převrátí život vzhůru nohama. Ale není na škodu si tyto myšlenky připomínat, navíc čtivou formou.
Jsem ráda, že jsem si knihu přečetla, zanechala ve mně moc fajn pocit.

06.08.2023 4 z 5

Stehy Stehy Sára Zeithammerová

"Když nemiluju sebe, těžko můžu očekávat, že mě bude milovat někdo jiný."

Ufff, nenacházím slova. Tato kniha pro mne byla opravdu silným zážitkem!

10.01.2023 5 z 5

Papírové domky Papírové domky Jiří Klečka

"Věřím ve vše, dokud to není vyvráceno. Takže věřím na víly, mýty i draky. To vše existuje, pokud to existuje ve vaší mysli. Kdo řekl, že sny a noční můry nejsou stejně skutečné jako to, co je teď a tady?"

Půjdu trošku proti proudu chvály, co tu v komentářích je.. Bohužel mi děj úplně nesedl. Od půlky knihy jsem se přistihla, že se do čtení musím nutit a to mi vydrželo až do posledních stran. Škoda.

30.10.2022 2 z 5

Malá tajemství Malá tajemství Jennifer Hillier

"Naděje nemůže trvat věčně. Naděje je požehnání i prokletí zároveň. A někdy je naděje to jediné, co mají. Pomáhá jim držet se na nohou,když už přišli o všechno ostatní.
Jenže naděje je zároveň strašná. Díky ní člověk čeká a doufá v něco, co se nikdy nestane. Je jako skleněná zeď, která člověka dělí od místa, kde je, a místa, kde chce být. Vidíte život, po němž toužíte, ale nemůžete se k němu dostat. Jako ryba v akváriu."

Tak tato kniha je pro mě zjevení. Vůbec jsem nečekala, že mě děj tolik chytne, ale autorka píše tak skvěle, že se nešlo odtrhnout.
Určitě se poohlédnu i po dalších jejích titulech, protože tohle byla vážně jízda!

06.07.2022 5 z 5

Poprava Poprava Matt Witten

"Byl to tak strašlivý úkol, něco ve dne v noci usilovně hledat a přitom doufat, že to nenajdete, protože pokud ano, zničí vám to život už navždy."

Některé pasáže mi přišly nereálné. Bohužel nemůžu být konkrétní, protože bych spoilerovala:) To jediné mi dojem trošku kazilo.
Jinak byla kniha napsána vážně čtivě, což obecně u knih dost vítám.

22.04.2022 3 z 5

Terapie Terapie B. A. Paris (p)

"Lpět na minulosti nedělá nikdy dobrotu."

Autorka potvrdila své kvality. Od příběhu jsem se jen těžko odtrhávala, byla to super čtivá jízda! ;o)

13.04.2022 5 z 5

Bolest neutopíš Bolest neutopíš Renata Šindelářová

"Chápal, jak je důležité se radovat z každé hezké vteřiny, při které se povede zapomenout na svá trápení. Jen škoda, že na tohle většina lidí přijde, až když je pozdě. Všichni bychom měli nejdřív zestárnout, zmoudřet a pak s tím vším, co jsme se naučili, se teprve narodit."

Nevěděla jsem, co od knihy očekávat, jelikož jsem autorku do této doby vůbec neznala. Nakonec jsem dostala reálny příběh ze života, který moc ráda doporučuji.

04.03.2022 5 z 5

První chyba První chyba Sandie Jones

"Důvěra je zvláštní věc. Tak dlouho trvá, než se vybuduje, ale ve vteřině se rozpadne na kusy."

Nebylo to úplně špatné, ale abych řekla pravdu, nijak zvlášť jsem si z děje na zadek nesedla.

07.11.2021 3 z 5

Když běhá žena Když běhá žena Alexandra Heminsley

"Nejtěžším okamžikem běhu je zavázání tkaniček a odchod z domova. Jakmile jsi na trase, už toho nikdy nelituješ."

Skvělá knížka, která mě fakt bavila. Chápu, že nebude pro každého, ale pro každého běžce je určitě :)

27.10.2021 5 z 5

Zničím tě a vezmu si, co je mé Zničím tě a vezmu si, co je mé Jane Lythell

"Někdy jsou slzy dobré. Roste z nich nový život."

Tak tohle byla velká, ale opravdu velká slátanina..

16.12.2018 2 z 5

Padlý dědic Padlý dědic Erin Watt

"Život je v poslední době nějak moc vážný. Proč jsme se přestali bavit?"

Opět super jízda v Royalovském stylu :o)
Je tedy fakt, že bonusová novela mě tolik nezaujala, nejspíše proto, že se vlastně nestihla ani pořádně rozjet do nějakého zajímavého děje. Což však bylo plně vynahrazeno v Padlém dědicovi. Vykreslení Eastonova světa bylo záživné a místy opravdu hodně vtipné, což oceňuji na příběhu ze všeho nejvíc.
Bavila jsem se královsky a těším se na pokračování!

29.11.2018 5 z 5

Sama sobě majákem Sama sobě majákem Kateřina Rezková

"Když se mě někdo ptá, čeho se v životě nejvíc bojím, vždycky říkám, že největší strach mám z toho, mít strach."

Jsem moc ráda, že jsem si knížku přečetla. Kate má velký potenciál, který doufám rozvine v dalších knihách.
Příště bych uvítala méně "deníčkových zápisků" a více obecnějšího pohledu na svět, ve kterém by se našel každý z nás.

03.01.2018 4 z 5

Můj (téměř) dokonalý život Můj (téměř) dokonalý život Sophie Kinsella (p)

"Pokaždé když člověk zapadne až po uši do problémů, cítí se zoufale a myslí si: Já se z toho nikdy nevyhrabu, vzpomeňte si: Tak to není. Každý život má svůj rub i líc, i když na to někdy máme tendenci zapomínat."

Sophie Kinsella je má oblíbená autorka a jsem moc ráda, že mě svou nejnovější knihou nezklamala. Dočkala jsem se pro ni typického humoru a nechyběly ani pasáže k zamyšlení.

28.12.2017 5 z 5

Palác lží Palác lží Erin Watt

"Život je občas hodně nefér."

Poslední díl mě docela zklamal. Čtivost zůstala, ale děj se neustále točil kolem těch samých věcí a dost pomalu se někam posouval. Škoda, předchozí dva díly byly totiž vážně skvělé!

09.12.2017 3 z 5