Peace Online Peace komentáře u knih

Specialistka Specialistka Stephenie Meyer

"Nečestní lidé nevěří, že existují ti čestní."

Chvilku trvalo, než jsem se do knihy začetla, ale pak nastala ta pravá jízda. Stephenie prostě umí psát a já smekám před její fantazií.

05.02.2018 5 z 5

Citová divočina Citová divočina Simona Monyová (p)

"Stejně jako miliony jiných žen i my nebyly schopny pochopit, že štěstí nepřichází zvnějšku, ale každá si ho musíme nalézt uvnitř sebe samé."

Pohodové, nijak náročné čtení, u něhož se hezky odreagujete - typický rukopis paní spisovatelky.

30.01.2018 3 z 5

Ovšem Ovšem Karel Kovy Kovář (p)

"Čím víc cestuji, tím víc chápu, že jsme v jádru všichni úplně stejní. S íránskou slečnou nebo japonským studentem toho můžu mít společného mnohem víc než třeba se svým sousedem.
Všude se najdou lidé hodní i zlí, chytří i hloupí, šikovní i nešikovní. Všude.
Všichni cítí lásku, nenávist, smutek nebo radost. Všichni."

Abych pravdu řekla, nejsem zarytým fanouškem a nesplňuji ani cílovou věkovou kategorii tohoto sympatického youtubera. Ale občasně na jeho tvorbu mrknu a když se mi jeho kniha hodila do Čtenářské výzvy, nebyl důvod si ji nepřečíst ;o))
Na tak mladého člověka píšícího svou biografii je kniha vážně dobrá a jejím přečtením rozhodně nic nepokazíte.
Kéž by byl YouTube plný podobně kvalitní tvorby jako má on...

27.01.2018 4 z 5

Ledové sestry Ledové sestry S.K. Tremayne (p)

"Není to až tak moje vlastní smrt, co je nesnesitelné, je to smrt lidí kolem mne. Protože je miluji. A část mne umře s nimi. Proto je každá láska jistou formou sebevraždy."

Kniha je čtivě napsaná, což je její velké plus. Co však považuji naopak za nedostatek, jsou nelogičnosti, které se v knize objevují a celkový dojem z knihy mi tak narušují.

24.01.2018 3 z 5

Šílené výčitky Šílené výčitky Liane Moriarty

"Každý čin má svoje důsledky."

Chvíli mi trvalo, než jsem se do knihy začetla. Šlo o zajímavý příběh, Liane Moriarty umí psát, to nepochybně, ale ve výsledku šlo o jeden jediný den, který se neustále skloňoval na 450 stranách.

20.01.2018 4 z 5

Po tvém boku Po tvém boku Kasie West

"Všechno, co se stane, má nějaký důvod."

Začátek knihy mě bavil hodně a bylo zklamáním, když se hrdinové z knihovny dostali tak brzy. Doufala jsem, že tam budou většinu děje, takové prostředí je škoda nevyužít na maximum :o)
Úzkosti hlavní hrdinky z knihy nedělají jen obyčejný román pro -náctileté, ale knihu, která vede k zamyšlení, což je u tohoto žánru vítaným jevem.

09.01.2018 4 z 5

Sama sobě majákem Sama sobě majákem Kateřina Rezková

"Když se mě někdo ptá, čeho se v životě nejvíc bojím, vždycky říkám, že největší strach mám z toho, mít strach."

Jsem moc ráda, že jsem si knížku přečetla. Kate má velký potenciál, který doufám rozvine v dalších knihách.
Příště bych uvítala méně "deníčkových zápisků" a více obecnějšího pohledu na svět, ve kterém by se našel každý z nás.

03.01.2018 4 z 5

Žena v okně Žena v okně A.J. Finn (p)

"Pro slídění platí stejná zásada jako při fotografování přírody: nevměšovat se do přirozených procesů."

Žena v okně je další z řady napínavých knih, jejichž děj vám nedá spát a vy musíte číst, dokud celé situaci nepřijdete na kloub.
V tomto případě si autor přichystal rovnou několik zvratů v ději a já si nejsem jistá, jestli je to tak úplně dobře. Méně je někdy více..

03.01.2018 4 z 5

Můj (téměř) dokonalý život Můj (téměř) dokonalý život Sophie Kinsella (p)

"Pokaždé když člověk zapadne až po uši do problémů, cítí se zoufale a myslí si: Já se z toho nikdy nevyhrabu, vzpomeňte si: Tak to není. Každý život má svůj rub i líc, i když na to někdy máme tendenci zapomínat."

Sophie Kinsella je má oblíbená autorka a jsem moc ráda, že mě svou nejnovější knihou nezklamala. Dočkala jsem se pro ni typického humoru a nechyběly ani pasáže k zamyšlení.

28.12.2017 5 z 5

Ubulená hromádka štěstí Ubulená hromádka štěstí Sarah Andersen

"Myslíš někdy na střední?
Občas mám noční můry, ale už míň."

Komiksy nejsou mým šálkem, ale tohle bylo skvělé! V hodně situacích jsem se našla a čemu tleskám obzvlášť, je znázornění úzkostí v životě autorky.
Určitě si pořídím i druhou knihu a už teď se na ni těším.

24.12.2017 5 z 5

DNA DNA Yrsa Sigurðardóttir

"Je pozoruhodné, jak dokáže jediná událost člověku zničit život, odklonit ho směrem, z nějž se už nikdy nevychýlí."

Hodně dobře promyšlené a propracované, v závěru do sebe vše zapadne jako dílky puzzle. Některé scény v knize byly opravdu děsivé, až jsem byla ráda, že nejsem sama doma :o)

23.12.2017 5 z 5

Palác lží Palác lží Erin Watt

"Život je občas hodně nefér."

Poslední díl mě docela zklamal. Čtivost zůstala, ale děj se neustále točil kolem těch samých věcí a dost pomalu se někam posouval. Škoda, předchozí dva díly byly totiž vážně skvělé!

09.12.2017 3 z 5

Snaž se nedýchat Snaž se nedýchat Holly Seddon

"Čas není dobrý léčitel. Čas je jen prázdná stránka, na kterou ti, kdo zůstali, čmárají svou lítost a svá doznání."

Velmi povedený a čtivý thriller, který můžu s radostí doporučit! Díky střídání vypravěčů a kratším kapitolám děj rychle plyne.

26.11.2017 5 z 5

Možná jednou Možná jednou Colleen Hoover

"Život v průměrnosti je promarněným životem."

Další z řady oddechových a sladkých příběhů. Velké plus vidím v propojení hudby s knihou, to je moc milé oživení. Také se mi líbilo věrohodné popsání sluchového postižení.

20.11.2017 4 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

"Člověk většinou nemůže bejt ke všem ohleduplnej a zároveň šťastnej. Někdy musí i ublížit, aby byl šťastnej."

Knihu jsem četla nezvykle dlouho, přišla mi rozvleklá, stále se jen řešilo, kdo s kým. S většinou postav jsem se nedokázala vůbec ztotožnit a tudíž mi i jejich osudy byly celkem ukradené.
Za mě bohužel zklamání a nejslabší Patrik Hartl.

11.11.2017 3 z 5

Dopisy, které nikdo nečetl Dopisy, které nikdo nečetl Iona Grey

"Pocity. Všechny jsou poskládané v našem nitru, jako v nějaké ledničce, jež je udržuje čerstvé po mnoho let."

Přidávám se k vlně, které se víc dotkla historická dějová linka. Ta byla skutečně krásná a kdyby se kniha skládala pouze z ní, vůbec bych se nezlobila.Současná také nebyla špatná, ale těch "náhod" tam na mě bylo až neuvěřitelně moc.

27.10.2017 4 z 5

Ta přede mnou Ta přede mnou J. P. Delaney (p)

"Můžeš ze svého domu vyházet zbytečnosti a vyblýskat ho, ale když máš zmatek v sobě, je to k ničemu."

Námět byl hodně zajímavý a neotřelý, bohužel jde ve výsledku o thriller, který zapadne v záplavě jiných. Závěrem neurazí, ale bohužel ani nijak zvlášť nenadchne.

16.10.2017 3 z 5

Prokletý princ Prokletý princ Erin Watt

"Nikdo ti nezaručí, že budeš šťastná, když jsi bohatá."

Tak tohle je opravdu návykovka! Sice příběh chvilkami zabíhá do krajností, ale to je mi jedno - potřebuju další díl!! :o))

10.10.2017 5 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

"Vždycky nazývej věci jejich pravým jménem. Pokud by ses je bál vyslovit, o to větší z nich budeš mít strach."

S Harry Potterem jsme k sobě měli dlouhou a trnitou cestu. Nakonec (přiznávám, že díky sázce :o) jsem se po hodně letech odvážila vyjít ze své komfortní zóny a přečíst žánr, který nevyhledávám. A vážně to nebylo vůbec špatné!
Jasně, nejsem cílová skupina, ale taky si troufám říct, že nejsem ani mudla ;o)

07.10.2017 4 z 5

Papírová princezna Papírová princezna Erin Watt

"Hezké věci nedokazují hezkou povahu jejich majitele."

Nejde sice o nic světoborného, ale já jsem knihou mile překvapena. Je hodně čtivá, hlavní hrdinka má grády a další díly si určitě nenechám ujít.
Jo, ti Royalové fakt mají něco do sebe! ;o)

01.10.2017 5 z 5