Peace Peace komentáře u knih

Veselí Veselí Radka Třeštíková

"V životě si můžeme vybrat jen ze dvou možností. Buď nebudeme věřit na zázraky vůbec, anebo naopak budeme věřit, že zázrak je úplně všechno, život i smrt."

Zcela upřímně musím říct, že jsem čekala víc. Hlavní hrdinka mi k srdci nepřirostla, vadila mi její věčná nerozhodnost a ohrnování nosu nad čímkoliv, co není z Prahy. Hodně situací na mě působilo křečovitě a nereálně; dojmem, za každou cenu pobavit.
Příště mě snad Radka Třeštíková osloví více.

02.01.2019 3 z 5

Nejúžasnější den Nejúžasnější den Kaira Rouda

"Nepotřebuji Disneyland, abych našel nejšťastnější místo na zemi."

Tohle byl parádní příběh! Kniha se čte sama, s Paulem jeho "nejúžasnějším dnem" proplujete, ani nebudete vědět jak.
Poznámka autorky na konci knihy je pomyslnou třešničkou a náznak, že se s hlavním hrdinou ještě někdy možná setkáme? To si nechám líbit! ;o)

28.12.2018 5 z 5

Prohnilé království Prohnilé království Erin Watt

"Pravda se mění podle toho, kdo na ni nahlíží."

Chyběl mi vtip z předchozího dílu a celkově šlo spíše o takovou výplň a natahovací díl celé série. Royalové jsou ale srdcovka, takže za mě stejně dobrý! ;o)

24.12.2018 4 z 5

Zničím tě a vezmu si, co je mé Zničím tě a vezmu si, co je mé Jane Lythell

"Někdy jsou slzy dobré. Roste z nich nový život."

Tak tohle byla velká, ale opravdu velká slátanina..

16.12.2018 2 z 5

Cizinec Cizinec Arno Strobel

"Nakonec je možné zpochybnit úplně všechno, i když to člověk vidí na vlastní oči."

Anotace vypadala slibně, ale příběh mi zhruba od poloviny přišel hodně překombinovaný a více než přitažený za vlasy.

09.12.2018 3 z 5

Padlý dědic Padlý dědic Erin Watt

"Život je v poslední době nějak moc vážný. Proč jsme se přestali bavit?"

Opět super jízda v Royalovském stylu :o)
Je tedy fakt, že bonusová novela mě tolik nezaujala, nejspíše proto, že se vlastně nestihla ani pořádně rozjet do nějakého zajímavého děje. Což však bylo plně vynahrazeno v Padlém dědicovi. Vykreslení Eastonova světa bylo záživné a místy opravdu hodně vtipné, což oceňuji na příběhu ze všeho nejvíc.
Bavila jsem se královsky a těším se na pokračování!

29.11.2018 5 z 5

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

"Bez překonávání překážek ničeho pozoruhodnýho nedosáhneš!"

Patrik Hartl nezklamal. Jasně, nejde o nic extra světoborného, hrubší výrazy bych oželela, ale jde o tutovku, když chcete oddechovku a tu jsem opravdu potřebovala.

11.11.2018 4 z 5

Do tmy Do tmy Anna Bolavá (p)

"Sbírání bylin ve velkém není pro slabší povahy."

Příběh je pochmurný a nečte se úplně lehce - tedy alespoň mně brnkal na úzkostnou strunku :)

17.10.2018 4 z 5

Něco skutečného Něco skutečného Erin Watt

"Náš svět je plný filtrů, Photoshopu a falše. A to jenom proto, že chceme, aby si všichni ostatní mysleli, že jsme dokonalí. Problém je, že nikdo dokonalý není a ta neustálá touha tak vypadat nám bere náš hlas."

Na čtení knihy jsem neměla tolik prostoru, kolik bych uvítala. V kontrastu reálných problémů mi navíc příběh přišel naivní o to víc.
Na chvilková odreagování však kniha nebyla vůbec špatná a hlavní hrdinové byli sympaťáci.

09.10.2018 3 z 5

Černá díra Černá díra Yrsa Sigurðardóttir

"Vždycky máme na vybranou."

Klasická Yrsa - bylo to fajn počtení ;o)

19.09.2018 4 z 5

Sůl moře Sůl moře Ruta Sepetys

"Dělala z nás válka zrůdy, nebo jen probouzela zlo, jež v nás už tak dřímalo?"

Kniha s hodně silným tématem, o kterém většina z nás neměla před jeho přečtením ani potuchy, což je o to děsivější.
Autorce patří veliký dík, že píše o tématu, které by mělo být rozhodně čteno a šířeno do podvědomí lidí.

09.09.2018 5 z 5

Muffin a čaj Muffin a čaj Theo Addair (p)

"V mojí slabosti je moje síla."

Tak tohle bylo milé, sladké - prostě k sežrání! :o))

02.09.2018 4 z 5

Manželka mezi námi Manželka mezi námi Sarah Pekkanen

"Pravda je jediný způsob, jak se pohnout dopředu."

Přiznám se, že jsem čtení této knihy odkládala. Moc mě nelákal fakt, že děj přišel hodně čtenářům zmatený a překombinovaný.
Ale mé obavy byly (jako ve většině případů :o)) zbytečné, protože hned od prvních stran mě příběh chytl a opravdu mě bavil. Jasně, ne všechno bylo úplně uvěřitelné, ale celkově mi díly skládačky zapadly do sebe a všechny "wow momenty" jsem si užívala.
I když se v poslední době podobných knih vyrojilo hodně, Manželku mezi námi mohu s klidným svědomím doporučit. Myslím, že nebudete litovat! ;o)

28.08.2018 5 z 5

Já a holka odvedle Já a holka odvedle Jared Reck

"Kdykoli se může změnit celý váš svět."

Kniha mi bohužel úplně nesedla. Bylo tam na mě nejen až moc basketbalu, ale i poměrně dost sobeckosti hlavního hrdiny.

24.08.2018 3 z 5

Zlomení andělé Zlomení andělé Gemma Liviero

"Každý, koho potkáme, nás ovlivní, potřebujeme slyšet jejich příběhy, abychom se dozvěděli víc o nás samých."

Knihu jsem četla překvapivě dlouho, zpočátku jsem měla problém se začíst. Pak jsem se ale dostala do moc hezkého příběhu v nehezkých časech.

21.08.2018 5 z 5

Poslední paní Parrishová Poslední paní Parrishová Liv Constantine

"Emocionální zastrašování dokáže působit stejně znepokojivě jako to fyzické."

I když mě děj knihy nijak zvlášť nepřekvapil, byla to skvělá jízda! Tak čtivě napsaná, že jsem se od knihy jen těžko odtrhávala a většina povinností šla stranou, protože prostě nešlo přestat.
Rozhodně doporučuji, v knize není ani jedna nudná strana!

22.07.2018 5 z 5

Jedna želva za druhou Jedna želva za druhou John Green

"Opravdová hrůza není bát se, ale nemít v tom na vybranou."

Na novou knihu od Johna Greena jsem se opravdu těšila a byla jsem napnutá jako kšandy, zda opět zaboduje ... a u mě tedy rozhodně ano!
Aza mi přirostla k srdci hned po prvních stránkách, neúnavně jsem jí držela palce v jejím boji s vlastními myšlenkami. Vykreslení jejího problému bylo opravdu brilantní, je znát, že s ním má autor přímou zkušenost, bohužel.
Každopádně velká spokojenost, John Green je prostě ve formě! ;o)

19.07.2018 5 z 5

Tvář mojí dcery Tvář mojí dcery Kathryn Croft

"Věci často nebývají takové, jaké se zdají na první pohled."

Kniha nebyla špatná, určitě má velmi dobrý námět. Na mě tam ale bylo až moc překombinovaných a ne úplně uvěřitelných situací...

18.07.2018 3 z 5

Zbavte se nepořádku s feng-šuej Zbavte se nepořádku s feng-šuej Karen Kingston

"Nepořádek se hromadí tam, kde energie stagnuje, a naopak, energie stagnuje tam, kde se hromadí nepořádek."

Hodně zajímavá a poučná kniha nejen o materiálním nepořádku. Myslím, že by si ji měl přečíst každý.

14.07.2018 5 z 5

O myších a lidech O myších a lidech John Steinbeck

"Takovejch, co to tak táhnou spolu, není moc. Proč to je, nevím. Snad už mají všecky na tom našem pitomým světě jeden z druhýho strach."

Díky Knižní výzvě jsem si rozšířila obzory, protože bych se běžně k této knize nedostala.. a to by byla škoda.

09.07.2018 4 z 5