Peace Online Peace komentáře u knih

Mokrá náruč léta Mokrá náruč léta Lenka Lanczová

"Lepší je být smutný z lásky, než nemilovat vůbec."

Díky Čtenářské výzvě jsem si zavzpomínala, protože najít knižní hrdinku s mým jménem bylo poměrně umění :o))
Autorka mě provázela celým mým dětstvím a jsem za to jedině ráda. Po hodně letech jsem si totiž připomněla, jak jsou její knihy vtipné a oddechové. Dívčí románky prostě umí a čtivost jejích knih mě nepřestane udivovat.
Bylo to moc fajn setkání, paní Lanczová!

06.07.2018 4 z 5

V pasti lží V pasti lží B. A. Paris (p)

"Nemůžu. Dobře víš, že žádné takové slovo neexistuje."

Další solidní jízda autorky, kterou jsem si užila. Nejdříve jsem měla trošku problém s hlavní hrdinkou, která mi přišla lehce vystrašitelná a celkově dost submisivní, ale postupem do sebe začalo vše zapadat a nemohla jsem se od knihy odtrhnout.
Za mě hodně dobrý!

05.07.2018 4 z 5

Třináctkrát proto Třináctkrát proto Jay Asher

"Nikdo neví s jistotou, jak velký dopad má jeho jednání na život dalších lidí."

Nejdříve jsem viděla seriál, který si mě absolutně získal a považuju ho za jeden z nejlepších, jaké jsem viděla. A musím také konstatovat, že se mi líbil více, než kniha, což se mi běžně nestává.
Kniha nešla tolik do hloubky, Hannah na mě chvílemi působila i značně nesympaticky, což mě mrzí.

30.06.2018 4 z 5

Houbařka Houbařka Viktorie Hanišová

"Hnis musí ven, jinak se žádná rána nezahojí."

Kniha mě překvapila - v dobrém slova smyslu. Byla čtivá, hned od prvních stran jsem se spolu s hlavní hrdinkou procházela lesem a držela jí palce, aby našla ty nejlepší úlovky. Zároveň kniha obsahuje vážné téma, což oceňuji, protože má hloubku a vysvětlí se tím i životní styl Sáry.
Nikdy by mě nenapadlo, že mě budou tak moc bavit zajímavosti ze světa hub :o)
DOPORUČUJI!!!

22.06.2018 5 z 5

Když Anna zmizela Když Anna zmizela Alex Lake

"Můžeš trávit celou věčnost sepisováním seznamu věcí, které nemáš, ale to ti nikdy nezbude žádný čas na to, aby sis užila těch, které máš."

Anotace knihy zněla zajímavě, její zpracování však bohužel bylo o dost slabší. Na můj vkus je pachatel lehce odhalitelný, jeho činy pak těžce nereálné.
Plusem příběhu je hodně dobré vykreslení toho, jak fungují média.

17.06.2018 3 z 5

Léto plné neskutečných věcí Léto plné neskutečných věcí Rowan Coleman

"Ne všechno, co je logické, musí být automaticky správné."

Ze začátku příběhu jsem chtěla knihu několikrát odložit, ale jsem ráda, že jsem nakonec mávla rukou nad nelogičností a dočetla ji. Ve výsledku jde totiž o moc hezký (spíše pohádkový) příběh, který má hloubku.
A Michael .. to je prostě úžasná knižní postava :o))

10.06.2018 4 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

"Dávej si pozor na to, čemu nevěříš."

Hodně zajímavě pojatý příběh, už jen za nápaditost dávám autorovi palec nahoru! Beru ji jako literární klenot a nijak zvlášť nad autentičností nepřemýšlím. Co však vím po dočtení knihy jistě - Tríbeč je místo, které bych nenavštívila snad ani ve dne :o))

06.06.2018 4 z 5

Přítelkyně Přítelkyně Táňa Keleová-Vasilková

"Všichni můžeme se svým životem něco udělat. Jen musíme chtít."

Další kniha od autorky z řady "neurazí - nenadchne". Její knihy jsou skvělé, pokud hledáte něco lehkého a hluboce odpočinkového - to je sázka na jistotu.
V knize mě trošku zarazila uvedená anotace, která ve zkratce prozradila většinu děje.
Také mi chvilkama vadila až uměle vytvářená nerozhodnost hlavních hrdinek - působila na mě jen jako záminka pro více stránek knihy.

27.05.2018 3 z 5

Pojízdný krámek snů Pojízdný krámek snů Jenny Colgan

"Každý den s knihou je o něco lepší než den bez knihy."

Milé a odpočinkové čtení, při kterém se budete usmívat a mít chuť nasednout do dodávky, hodit vše za hlavu a dělat jen to, co vás baví. Vlastně ... proč ne? ;o)

26.05.2018 4 z 5

V úkrytu V úkrytu Liz Nugent

"Nakonec si člověk zvykne na všechno."

S nadšením doporučuji! Po delší době opět solidní thriller, od jehož stránek se budete jen stěží odtrhávat.
Velké plus bylo střídání ve vyprávění více postav.

20.05.2018 5 z 5

Už jsem normální?!? Už jsem normální?!? Holly Bourne

"Musíš nejdřív mít ráda samu sebe a teprve pak se starat o to, jestli tě má rád někdo jiný."

Pro mě velké překvapení v tom nejlepším slova smyslu. Kniha, která žánr dívčích románů dost přesahuje. O závažných tématech tak čtivou a uvěřitelnou formou jsem dlouho nečetla.
Rozhodně doporučuji a budu s nedočkavostí očekávat další pokračování série. Evie mi prostě přirostla k srdci.

16.05.2018 5 z 5

Utajená sestra Utajená sestra Diane Chamberlain

"Nezáleží na tom, kolik lidí tě má rádo. Pokud k nim nemůžeš být upřímná v tom, kdo skutečně jsi, zůstaneš navždy sama."

Knihy Diane Chamberlain mám ráda, jsou čtivé a vždy si v nich na nás vymyslí nějaký spletitý příběh. Nejinak je tomu i v této knize. Občas tam těch rozuzlení bylo už trošku moc, pravda, ale i tak to bylo moc fajn čtení, které ráda doporučuji! ;o)

09.05.2018 4 z 5

Někdo cizí v domě Někdo cizí v domě Shari Lapena

"Co je vlastně vůbec láska, než velkolepá iluze? Zamilováváme se do ideálu, ne do skutečnosti."

Autorčiným plusem je čtivost, kterou knihy píše. Jen těžko se od příběhu odtrhává, protože jste zvědaví, co si na vás nachystala na dalších stranách.
Velké překvapení a "áchání" se ale po dočtení jejího dalšího dílka opět nedostavilo.

01.05.2018 4 z 5

Mengeleho děvče Mengeleho děvče Viola Stern Fischerová

"Velká slova. Říká se, že je lepší je neříkat nahlas, protože zní pateticky. Jsou však chvíle, kdy na tom nezáleží. Například tehdy, když vás odvážejí do koncentračního tábora."

Příběh tak silný, že máte chvílemi problém číst dál, protože přes slzy nevidíte. Nebo nechápete, jaké hrůzy jsou vůbec na světě možné.
Jen u málokteré knihy vím, že na ni nezapomenu - tato je jednou z nich.

28.04.2018 5 z 5

Zimní lidé Zimní lidé Jennifer McMahon

"Co je tak skvělého na tom, být normální?"

Jsem hodně namlsaná horory, což bylo v tomto případě spíše na škodu, protože mi děj přišel spíše pohádkový :) Jde rozhodně o zajímavý příběh, ale čekala jsem mnohem větší strašidelnou jízdu.

31.03.2018 3 z 5

Eleanor se má vážně skvěle Eleanor se má vážně skvěle Gail Honeyman

"Když se vás někdo zeptá, jak se máte, očekává, že odpovíte SKVĚLE. Neočekává, že začnete vykládat, jak jste večer usínali s brekem, protože jste celé dva dny nepromluvili. Prostě odpovíte SKVĚLE."

Úžasná kniha, opravdu velký zážitek! Po dlouhé době jsem četla příběh, na který jen tak nezapomenu a který ve mě zanechal hluboký dojem.
Bylo by fajn se s Eleanor setkat v nějakém dalším pokračování :o)

16.03.2018 5 z 5

Divné hlášky z knihkupectví Divné hlášky z knihkupectví Jen Campbell

"V 60. letech jsem četl knihu. Nepamatuji si název. Ale vybavuji si, že byla zelená a bavila mě.
Víte, kterou myslím?"

Chvílemi k smíchu, chvílemi až k nevěřícnému vrtění hlavou, co vše je možné zažít při kontaktu s lidmi.

11.03.2018 4 z 5

Jeden z nás lže Jeden z nás lže Karen M. McManus

"Všichni mají tajemství."

Od knihy jsem čekala daleko větší překvapení a celkově vybroušenější příběh. Nebylo to špatné, ale na zadek jsem si z toho tedy nesedla.

10.03.2018 3 z 5

Hora mezi námi Hora mezi námi Charles Martin

"Ztratit se je jedna věc. Ale zůstat ztracený je druhá."

Na knihu jsem bohužel neměla tolik času, kolik by zasluhovala a četla ji tak poměrně dlouho. I tak jsem se k příběhu Bena a Ashley vracela moc ráda, i když to mnohdy nebylo lehké čtení. Oba jsou to velcí sympaťáci, kterým držíte palce, až do poslední věty.
Rozhodně si knihu přečtěte! Já osobně jsem zvědavá na další autorovy počiny.

24.02.2018 5 z 5

Lži Lži T. M. Logan

"Žádné fotografování a sdílení a vysílání nepodá věc takovou, jaká je. K tomu je třeba dělání. Bytí. Zážitky.
Nádherně naivní vtípky, které vám vypráví váš syn, nebo překvapivý úsměv cizího člověka na ulici, nečekaná laskavost nebo některá z tisíců věcí, pro které stojí za to ráno vstát z postele. V tom je pravda. To je opravdové."

S knihou jsem měla trošku problém od samého začátku, protože mi příliš nesedl hlavní hrdina, přišel mi naivní a dělal nelogická rozhodnutí. To mě rozčilovalo a dost oslabilo zážitek z celé knihy.

11.02.2018 3 z 5