Peace Online Peace komentáře u knih

Lituji, čekají mě Lituji, čekají mě Agnès Martin-Lugand

"Nechám se nést životem, protože se může stát cokoli."

Další fajn oddechovka od této autorky. Nevím, zda je to překladem, ale chvílemi mi věty přišly zbytečně toporné. Jinak má kniha velmi dobrou myšlenku, takže jejím přečtením nic nepokazíte ;o)

08.08.2017 4 z 5

Osm Osm Radka Třeštíková

"Když chybí LÁSKA, nezachrání vás nic."

Milé překvapení. Kniha je čtivá, místy i vtipná a moc se mi líbil styl, kterým je napsaná. Já se prostě skvěle bavila a na volné, letní dny jde o nadprůměrnou oddechovku.
Rozhodně doporučuji!

31.07.2017 5 z 5

Tahle píseň ti změní život Tahle píseň ti změní život Leila Sales

"Jsem přesvědčená o tom, že vkus na muziku o člověku dost vypovídá. Někdy dokonce úplně všechno."

Již dlouho mi není -náct, tyto knihy už bych měla vlastně obloukem míjet a číst jen "dospělou" literaturu ... ale mně se to prostě líbilo! Prolnutí příběhu s kvalitní hudbou je něco, co si nenechám ujít a tady se to opravdu povedlo.
Myslím, že má příběh větší hloubku, než se na první pohled může zdát.

25.07.2017 5 z 5

Poslední výročí Poslední výročí Liane Moriarty

"Nejlepší záhady jsou ty nevyřešené."

Další z řady super knih od Liane. Chvílemi jsem měla chuť zajet na Ostrov za touto povedenou rodinkou na návštěvu ;o)
Velmi dobře autorka popsala poporodní depresi, za to opravdu klobouk dolů!

22.07.2017 4 z 5

První konec První konec Lauren James

"Kdybych si přestala dělat legraci, tak bych si prostě jen lehla do postele a už nikdy nevstala."

Zajímavý a rozhodně originální příběh. Ze všech popisovaných životů mě nejvíce bavil ten psaný v dopisech, z roku 2019. Ostatní mě zase tak neoslovily a přišly mi až moc .. neuvěřitelné.

12.07.2017 3 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

"Strach je ten nejlepší nástroj, jak někoho ovládat."

Příběh nepřináší sice nic objevného a pár nesrovnalostí by se po větším ohledání přece jen našlo, ale děj je tak čtivě psaný a napínavý, že tomuhle "dokonalému" manželství budete chtít přijít na kloub až do posledního písmenka.

08.07.2017 4 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

"Lidé, kteří čtou klasiky, jsou dost chytří, aby chápali nesmyslnost války i bez líčení její krutosti, a ti, kdo by se poučit potřebovali, po žádné z moudrých knih nikdy nesáhnou."

Velice silná kniha, po jejímž dočtení se nedostává slov.. Příběh v sobě po celou dobu nese myšlenku, jak zdánlivě nepodstatná rozhodnutí mohou mít na náš život fatální vliv.
Obrovský zážitek - kdo nečetl, nepochopí.

06.07.2017 5 z 5

Tíha vesmíru Tíha vesmíru Jennifer Niven

"Život je příliš krátký na to, abychom ho trávili souzením ostatních."

Krásný příběh, který vypráví o těžkostech života, ale i přesto vás pohladí na duši. Hlavní hrdinové jsou totiž bojovníci, kteří se jen tak nedají.
Doporučuji nejen cílové skupině, ale i starším čtenářům ;o)

03.07.2017 5 z 5

Všichni jsme utkáni z hvězd Všichni jsme utkáni z hvězd Rowan Coleman

"Jediný člověk, který mi může jakkoli zlepšit život, jsem jenom já sama. Protože i když nemůžu sama sebe vyléčit, můžu se rozhodnout být šťastná."

Po delší době opět kniha od autorky, která mě bavila. Potvrdilo se mi, že Rowan Coleman je mnohem uvěřitelnější ve vážnějších tématech (viz Kniha vzpomínek).
Děj této knihy je čtivý, chytne za srdce a i když některé pasáže mohou působit značně klišoidně, nevytrácí se hlavní poselství: za každých okolností se snažit o uchování naděje v lepší zítřky.
Jsem zvědavá na další literární počin autorky.

25.06.2017 4 z 5

Láska & gelato Láska & gelato Jenna Evans Welch

"Život bez lásky je jako rok bez léta."

Opravdu roztomilý příběh dvou sympatických hrdinů, který se ideálně hodí na letní dny. Člověk má hned chuť odjet do Itálie na pořádnou porci gelata ;o)

18.06.2017 5 z 5

Dobrá tak akorát Dobrá tak akorát Barbora Šťastná

"Dovolit si dělat chyby je ta nejkrásnější svoboda, jakou sama sobě můžu dát."

Od autorky jsem četla všechny její knihy a musím říct, že tato mi sedla nejlépe. Nejen, že jsem se u ní zasmála, odreagovala, dozvěděla nové věci, ale také mě vedla k zamyšlení nad řadou věcí.
Určitě se k ní opět někdy ráda vrátím!

15.06.2017 5 z 5

Pamatuji si vás všechny Pamatuji si vás všechny Yrsa Sigurðardóttir

"Člověk, který není schopen litovat svých činů, je nevypočitatelnější než skalní útes, který vám neublíží, držíte-li se od něj v bezpečné vzdálenosti."

Od knihy jsem měla poměrně vysoká očekávání, protože je Yrsa srdcovkou a téma duchařiny zní více než lákavě. Velká natěšenost se opět moc nevyplatila, bohužel. Nejzáhadnější mi na celé knize přišel fakt, že se mi vůbec nešlo začíst do děje a se čtením jsem bojovala dva týdny.

10.06.2017 3 z 5

Okénko do snů Okénko do snů Táňa Keleová-Vasilková

"V životě dostaneš jen to, co do něj vložíš."

Další klasická oddechovka z pera slovenské autorky. její rukopis je nezaměnitelný, vždy víte, že půjde o milé a ničím vybočující odpočinkové čtení.

24.05.2017 3 z 5

S Madame Chic doma S Madame Chic doma Jennifer L. Scott

"Kdyby měl svět právě teď skončit, nechtěla byste si každý okamžik raději vychutnat, než dovolit myšlenkám na budoucnost a obavám o ni, aby vám od přítomného okamžiku odváděly pozornost?"

Tento díl mi překvapivě přišel lepší, než předchozí, už jen proto, že jsem v něm našla pár zajímavých typů a byla zde i lépe prezentována filozofie užívání každého okamžiku.
Milé a inspirativní čtení.

23.05.2017 4 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

"Otevřete oči a dívejte se jimi, než se zavřou navždy."

Ke knize jsem se dostala díky Čtenářské výzvě a jsem za to opravdu ráda. Kniha mě velmi mile překvapila, je skvěle napsaná a příběh v ní ve vás zůstane ještě dlouho po jejím dočtení..

14.05.2017 5 z 5

Madame Chic aneb Co všechno jsem se naučila v Paříži Madame Chic aneb Co všechno jsem se naučila v Paříži Jennifer L. Scott

"Potěšení spočívá v tom, že vás potěší. Skutečné potěšení ve vás nevzbudí pocit viny, nebudete se po něm cítit špatně a nevede k nezdravým návykům."

Hodně oddechová kniha, která nepřináší nijak závratně nové informace. Dopřávat si každý den večeři o několika chodech, kupovat si plátěné kalhoty za 15 000 a při zařizování bytu dávat přednost estetičnu před pohodlím, je sice hezká představa, ale v každodennosti dosti nereálná..
Myšlenka celé knihy by se dala shrnout do jedné věty - užívejte si života, jak nejlépe umíte. A myslím, že takto se snaží žít lidé nejen v Paříži...

08.05.2017 3 z 5

Co jsi to za matku? Co jsi to za matku? Paula Daly

"Každý máme svá tajemství. Každý z nás skrývá něco, o čem nechce, aby svět věděl."

Zajímavý příběh, u něhož je člověk klasicky zvědavý na závěrečné rozuzlení. Osobně jsem však čekala trošku větší grády, neměla jsem pocit nějakého velkého "aha" zážitku. Knihu bych ponechala vyprávěnou jen ze strany Lisy, ostatní úhly pohledu mi přišly poměrně zbytečné.

06.05.2017 3 z 5

Velká cesta k sobě samému - o lásce a o životě Velká cesta k sobě samému - o lásce a o životě Cheryl Strayed

"Nemůžeš přimět lidi, aby tě milovali. To je nevyvratitelné pravidlo. Nikdo ti nikdy nedá lásku jen proto, že ji chceš. Skutečná láska proudí neomezeně oběma směry. Neplýtvej časem a nesnaž se to změnit."

Chápu, že kniha není pro každého. Nejde totiž o klasický, celistvý příběh. A přesto mi kniha dala mnohem víc, než jakákoliv rádoby seberozvíjející poučná příručka. Autorka bez obalu ukazuje svoji nedokonalost a tím napomáhá smířit se s tou vlastní.
Dostala jsi mě, Sugar!

01.05.2017 5 z 5

Poslední Poslední Alexandra Oliva

"Když neskutečné převáží skutečné, kde vlastně leží pravda?"

Ze začátku jsem měla problém se do knihy začíst, moc mě nebavily pasáže popisující samotnou hru. Někde v půlce příběhu se však všechno zlomilo a já se od knihy nedokázala odtrhnout. Autorka skvěle vystihla momenty, jak ve stresových situacích dokáže fungovat lidský mozek a celkově je děj opravdu dobře promyšlený.
Mohu dodat pouze jediné - kniha se pro mne stala zážitkem, místnímu hodnocení navzdory ;o)

29.04.2017 5 z 5

Stačí jen dotyk Stačí jen dotyk Colleen Oakley

"Láska je chaos. Nepřichází k nám v dokonalé krabičce, zabalená a s mašlí. Je spíš jako dar od dítěte, načmáraná pastelkami a pomačkaná. Nedokonalá. Ale stejně je to vždycky dar."

Podle anotace jsem tušila, že půjde o dobrou knihu, ale bylo to ještě lepší, než jsem čekala! Všechny postavy jsou milé a uvěřitelné, příběh čtivý a opravdu se vás dotkne. To si prostě musíte přečíst! ;o)

22.04.2017 5 z 5