Peace Peace komentáře u knih

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

"Všichni něco předstírají, všichni si hrají na něco, co nejsou. Celý svět stojí na lžích a klamu."

Na knihu jsem se moc těšila a byla zvědavá, zda dostojí slibům masivní reklamy. A musím říct, že thriller to je opravdu slušný, při jeho čtení budete napnutí do posledního písmenka ;o)

17.04.2017 4 z 5

Skryto v Paříži Skryto v Paříži Corine Gantz

"Chceme všechno strašně rychle. Pořád jenom shromažďujeme, utrácíme, konzumujeme. Jsme bohatí a jsme zdraví, a přesto toho všeho nedokážeme využít ve chvíli, kdy jde jen o to vychutnat si okamžik."

Sice má kniha průhledný a předvídatelný děj, ale jde o velmi milou oddechovku, kterou rozhodně nic nepokazíte.

14.04.2017 4 z 5

Probuzení Simona Spiera Probuzení Simona Spiera Becky Albertalli

"Světlá barva kůže by neměla být automaticky považována za normální o nic víc než heterosexualita. Vlastně by se za normální nemělo považovat nic."

Jedním slovem: SKVĚLÉ! Simona bych za svého kamaráda brala všema deseti.. stejně tak i další knihu od autorky ;o)

08.04.2017 5 z 5

Siréna Siréna Kiera Cass

"Být naživu ještě neznamená skutečně žít."

I když je kniha určena spíše mladším čtenářkám - mezi které již nějaký ten letitý pátek nepatřím - příběh se mi moc líbil. Šlo o příjemné osvěžení, protože s tématikou Sirén jsem se v knižní podobě setkala poprvé. Děj je čtivý, oddechový a milý. Svému žánru rozhodně nedělá ostudu. Co také oceňuji je fakt, že nejde o další "sériovku", ale samostatný román.

31.03.2017 4 z 5

40 dní pěšky do Jeruzaléma 40 dní pěšky do Jeruzaléma Ladislav Zibura

"Všude na světě jsem potkal jen dva druhy lidí. Ty dobrý a ty špatný. A žádný politik, náboženství ani válka na tom nic nezmění."

Pro mne velmi milé překvapení. Čekala jsem klasické zážitky z cest, ale dostala jsem mnohem víc. Příběh je provázen nejen autorovým nadhledem a humorem, ale také je v něm spousta hlubokých myšlenek.
Kniha nám velice milým způsobem připomíná fakt, že spoustu věcí, které v každodennosti vnímáme jako samozřejmost, jsou ve své podstatě zázraky - stejně jako život sám.
Určitě doporučuji!

26.03.2017 5 z 5

Skořápky na vodě Skořápky na vodě Jarmila Pospíšilová

"Život je tak neskutečně křehký a málokdo si to uvědomuje. V běžné každodenní rutině vůbec nepočítáme s tím, že příští chvilka nemusí buď vůbec nastat, anebo nemusí být podle našich představ."

Zajímavý příběh, který vzájemně prolíná osudy všech zúčastněných.

21.03.2017 3 z 5

Zmizení Samanthy Shipleyové Zmizení Samanthy Shipleyové Joy Fielding

"Kolik slz do sebe člověk pojme? Kolik jich může vyplakat, než se utopí?"

Knihy Joy Fielding jsem nějakým záhadným způsobem opomíjela a dosud od ní přečetla pouze jednu knihu. Jsem ráda, že jsem na ni po letech opět natrefila.
Samotný děj knihy je čtivý, prolínání časových rovin dává příběhu větší šmrnc a celkově se jedná o podařený kousek.

17.03.2017 4 z 5

"Není ani tak důležitá míra trápení, jako spíš to, jak moc v nás zakoření."

Plusové body má děj rozhodně za pasáže o knihách, ty jsem si užívala :o) Na můj vkus je však kniha moc rozvleklá a některé pasáže mi přišly vyloženě zbytečné.

12.03.2017 3 z 5

"Každé rozhodnutí přináší nějaké ztráty, člověk za sebou musí nechat kousíčky svého života."

První díl na mě moc slavně nezapůsobil, ale dala jsem na zdejší komentáře, které slibovaly, že je pokračování mnohem lepší.. a to tedy opravdu je! ;o)
Diane mi již nepřišla tak protivná a v mnoha směrech jsem ji chápala. Celkově mi děj přišel hlubší a propracovanější.

06.03.2017 4 z 5

Tři dámy na zhubnutí Tři dámy na zhubnutí Lucy Diamond (p)

"Občas podlehneme klamu, že zhubnutí je lék na všechny naše problémy. Občas se tento klam ukáže být pravdou."

Od autorky jsem zatím četla všechny u nás vydané knihy a tuto řadím jako její doposud nejlepší. Děj byl čtivý, všechny tři hrdinky jsou sympatické a nepřestanete jim držet palce. Kniha je totiž nejen o počítání kalorií, ale především o hledání sebe sama a milování své vlastní osoby navzdory kilogramům.

05.03.2017 5 z 5

Muž ve střídavé péči Muž ve střídavé péči Alena Müllerová

"Člověk musí bojovat, aby něco získal."

Kniha se mi dostala do rukou náhodou a - abych pravdu řekla - o velký literární skvost se nejedná. Nejsympatičtější mi v knize přišla postava Eliáše. Oběma "pečujícím" ženám jsem nerozuměla v jejich toleranci paralelního vztahu a samotný Cyril byl klasický sobec.
Knižní jednohubka, na kterou si po chvíli už ani nevzpomenu..

26.02.2017 2 z 5

Anežka Anežka Viktorie Hanišová

"Z některých žen žádné dítě matku neudělá. Na to žádný paragraf neexistuje."

Reálný a hodně dobře napsaný příběh, který je aktuální nejen tématem mateřství, ale i tématem rasových předsudků.

25.02.2017 4 z 5

Vlčí ostrov Vlčí ostrov Lajla Rolstad

"V budoucnu už nikdy nebudu mít strach, že potkám v noci na pěšině nějaké zvíře, vlka, pumu, medvěda. Jediné, čeho se po tomto zážitku bojím, jsou lidé."

Na knihu jsem se těšila. Tím, že sama moc necestuji, si totiž knihy - popisující dobrodružství z cest - užívám. Tohle mi však přišlo dost nezáživné, hodně čtete o tom, co hrdinka jí, dopodrobna líčí nepodstatné detaily.
Pár zajímavých myšlenek se sice objevilo, ale bohužel se dají spočítat na prstech jedné ruky.
Tohle se moc nepovedlo.

21.02.2017 2 z 5

Vyzvědačka Vyzvědačka Paulo Coelho

"Všichni víme, že nezemřu kvůli tomu hloupému obvinění ze špionáže, ale protože jsem se rozhodla být taková, jaká jsem vždycky toužila být, a cena snů je vždycky vysoká."

Doufala jsem, že tímto námětem Paulo Coelho chytne druhý dech a půjde o zajímavý a dechberoucí příběh. Bohužel se obávám, že ty nejlepší pisatelské roky má již dávno za sebou.. Chvílemi jsem se stihla i nudit, což je u tak krátkého příběhu docela umění.

18.02.2017 2 z 5

Dobře se dívej Dobře se dívej James Carol

"Každý lže. Politici, duchovní, všichni. Od prvních pronesených slov až po poslední proneseme miliony lží. A nejvíc lžeme sami sobě."

Za mě bohužel zklamání. Z předchozího dílu jsem byla nadšená, z tohoto jsem spíše na rozpacích. U některých pasáží jsem se vyloženě nudila, závěr mi přišel překombinovaný - až telenovelovský.
Snad příště v lepší formě, Wintere! ;o)

16.02.2017 3 z 5

Koho miluješ Koho miluješ Jennifer Weiner

"Měřítkem člověka je, zda umí milovat.""

Příběh je čtivý a jako oddechovka na zimní večery ideální. Ale jeden z nejsilnějších milostných příběhů, jaké jsem kdy četla (viz anotace) to bohužel nebyl. Myslím, že kdyby to byla láska až za hrob, tak se na tolik let a po takových životních momentech hlavní hrdinové nerozcházejí..

06.02.2017 4 z 5

Dědečku, vyprávěj - etiketa pro kluky a holčičky od tří let Dědečku, vyprávěj - etiketa pro kluky a holčičky od tří let Ladislav Špaček

"Slušné chování je jedna z nejcennějších věcí, které mohou rodiče dát svým dětem."

Knížka, která se čte lehce a dětem objasní některé situace z běžného života. Vše je zpestřeno pohádkami, které dědeček své vnučce vypráví.
Co - jakožto člověk pracující s dětmi - také oceňuji, jsou příklady otázek, které můžeme klást dětem ke každému příběhu. K zahození také určitě není ani přiložené audio CD samotné knihy.
Propracovanost do nejmenších detailů chválím a knihu ráda doporučuji jak dětem, rodičům, tak i učitelkám MŠ.

03.02.2017 5 z 5

České smoothie - Kuchařka s duší České smoothie - Kuchařka s duší Kateřina Kuranova

"Na všem negativním si najdi něco pozitivního."

Velmi dobrá a inspirativní knížka. Našla jsem v ní spoustu snadných a zároveň výborných receptů - momentálně u mě vede hruškové smoothie :o)
S čím mám jen trošku problém a co bych vytkla je celoroční přítomnost čerstvého špenátu, i přesto, že v tabulce sezónnosti je uveden pouze v květnu a červnu. Autorka přitom zdůrazňuje, že do smoothie se nikdy nemá dávat špenát mražený...
V tomto jediném tápu, protože se nepohybuji v končinách, ve kterých by se čerstvý špenát dal zakoupit kupříkladu v zimě. Jde však o jedinou "mouchu" - ostatní recepty jsou lehce dostupné.
Líbí se mi také zajímavosti o autorce, které činí knihu osobnější.
Tato kuchařka má opravdu duši!

01.02.2017 5 z 5

Řekni mi tři věci Řekni mi tři věci Julie Buxbaum

"To, jak jsi šťastná na střední škole, je nepřímo úměrné tomu, jak budeš jednou v životě úspěšná.
Fakt? No, tak to hurá, protože tím pádem já jednou budu generální ředitelkou celýho zatracenýho světa."

Nevím, asi se ze mě stává infantilní osoba, ale v poslední době se mi do rukou dostávají čím dál lepší Young-Adult knihy. Tohle bylo prostě skvělé!! Opravdu velmi dobře napsané a abnormálně čtivé. Rozhodně titul, který dělá svému žánru čest!
Pokud autorce v budoucnu vyjde další kniha, nebudu ani chvilku váhat s jejím přečtením.

30.01.2017 5 z 5

V srdci je spousta místa V srdci je spousta místa Franziska Stalmann

"Velká láska je jenom jedna. Jinak to žádná velká láska není."

Anotace zněla zajímavě a ani ohlasy na knihu nebyly k zahození. Děj jako takový nebyl špatný, ale nějak mě minula samotná hlavní hrdinka. Mnohdy jsem se neuměla ztotožnit s jejím myšlením a chováním.

27.01.2017 3 z 5