Peace Peace komentáře u knih

Sladké odpuštění Sladké odpuštění Lori Nelson Spielman

"Odpustit znamená osvobodit vězně a zjistit, že tím vězněm jsi byl sám."

Fajn odpočinková četba, která navíc není vůbec hloupá.
Autorka psát umí, což potvrdila již ve svém předchozím románu. Určitě si ráda počíhám na její další tvorbu ;o)

10.09.2016 4 z 5

Voňavé (na)dělení Voňavé (na)dělení Blanka Hošková

"Kdo vítězí nad lidmi, je mocný. Kdo vítězí nad sebou, je mocnější."

Oddechová četba, která se zároveň věnuje vážnějšímu tématu nezaměstnanosti a peripetiím s hledáním nového zaměstnání. Příběh je reálný a hodně ze života, což oceňuji.
Určitě u mě nejde o poslední čtenou knihu od autorky ;o)

02.09.2016 4 z 5

Uvnitř mé hlavy Uvnitř mé hlavy Francesca Zappia

"Když začneš lidem tvrdit, že nejsi blázen, mají tě za blázna o to víc."

V žánru dívčích románů je kniha zjevením, která popisuje problematiku schizofrenie čtivě a citlivě.
Do příběhu a hlavní hrdinky jsem se prostě zamilovala a titul doporučuji celou svou knihomolskou duší!

29.08.2016 5 z 5

Dokonalý cizinec Dokonalý cizinec Renée Knight

"Je zvláštní, kolik síly vám dodá vztek."

Dle mého názoru Dokonalému cizinci škodí marketingový tah přirovnávající titul ke Zmizelé či Dívce ve vlaku. Každý příběh je přece jiný, má své vlastní postavy. Přirovnávání vede jen ke zklamání.
Děj je čtivý, zápletka hodně zajímavá a napětí trvá až do konce. Kniha rozhodně stojí za přečtení, ale ne jako kopie čehokoliv jiného.

25.08.2016 4 z 5

Horko domácího krbu Horko domácího krbu Blanka Hošková

"Život je jednosměrka. Kdo se vrací, motá se pořád na jednom místě."

Moje první kniha od autorky a je pro mne příjemným překvapením. Oceňuji, že nejde o příběh z červené knihovny a že si děj drží uvěřitelnost po celou dobu.

18.08.2016 5 z 5

Nalehko Nalehko Clara Bensen

"Život je o důvěře. Dokud neučiníte vstřícný krok, nic se nestane. Ti, co nedůvěřují, od vesmíru nic nedostanou."

Myšlenka knihy je rozhodně zajímavá a obdivuji odvahu hlavních hrdinů cestovat tímto způsobem. Čekala jsem oddechový příběh, skvěle se hodící na léto, ale na mě tam bohužel bylo až moc filozofie a vzletných myšlenek, které mě chvílemi opravdu nebavily a v ději bych se bez nich obešla.

15.08.2016 3 z 5

Spálená obloha Spálená obloha Gilly Macmillan

"To nejdůležitější pro vaše přežití je naděje."

Další z řady thrillerů, u nichž si nejste jistí ničím - a pokud ano, tak závěr vás vyvede z omylu ;o)
Děj je záživný a čtivý, v postupném rozuzlování stopy ukazují každou chvilku na někoho jiného, takže i dost napínavý. Ve svém žánru je kniha rozhodně tím lepším průměrem.

13.08.2016 4 z 5

Sojčák Sojčák Jaakko Ahonen

Je zajímavé, jak v nás tak málo slov může zanechat takový zážitek. Kresby jsou hodně sugestivní a podtrhují ponurou atmosféru celého děje.

08.08.2016 4 z 5

Dvojí život Dvojí život Diane Chamberlain

"Z otvírání minulosti nic dobrého nevzejde."

Je škoda, že knihy od autorky u nás vychází s tak velkým časovým odstupem, protože je to Mistryně svého oboru.
Čtivé, dějově zajímavé a rozhodně doporučitelné!

08.08.2016 5 z 5

Dcera Dcera Kiera Cass

"Nemyslím si, že člověk ví, kdo je pro něj ten pravý, dokud ho nepotká."

Knihu hodnotím jako průměrné pokračování, které nijak zvlášť neurazí, ale mě bohužel ani nijak nenadchlo. Těšila jsem se na pohled Selekce z druhé strany - tedy ze strany vybírajícího - ale Eadlyn mi svým rozmazleným chováním k srdci nepřirostla. Chvílemi jsem žasla, jak v ní mohli America s Maxonem (oba sympaťáci) vypěstovat takovou namyšlenost.
V knize mě zaujaly spíše vedlejší postavy jejích nápadníků, ale to mi přijde na celý příběh poměrně málo.

31.07.2016 3 z 5

V lese visí anděl V lese visí anděl Samuel Bjørk (p)

"Máme sice internet v mobilu a lety na Mars, ale z mentálního a emocionálního hlediska žijeme ještě pořád ve středověku."

Zpočátku jsem se zalekla toho, že co začínající kapitola, to nová postava. Nemám totiž dobrého pamatováka na jména. Děj do sebe ale hezky zapadal a postupné rozuzlování bylo hodně čtivé a napínavé.
Nudit se rozhodněte nebudete! ;o)

26.07.2016 4 z 5

Dárek na rozloučenou Dárek na rozloučenou Teresa Driscoll

"Pokud se jedná o lidi, které máš opravdu ráda, je to jednoduché. Dostaneš zpátky to, co do nich vložíš."

Příběh byl zajímavý, děj hezky plynul. Prolínání příběhů postav bylo zajímavé, ale osobně mi byla nesympatická Melissa, takže mě její vyprávění nijak zvlášť nebavilo.
Pokud se oprostím od těchto osobních zaujetí, tak mohu vřele doporučit ;o)

20.07.2016 4 z 5

Svět podle Boba Svět podle Boba James Bowen

"Můžete dostat člověka z ulice, ale ne ulici z člověka."

Měla jsem trošku obavy, aby nebyl příběh nastavovanou kaší, jak už to tak u pokračování bývá. Ale obavy byly zbytečné a já si užila další příhody s Bobem :o)

14.07.2016 5 z 5

Krásný holky Krásný holky Karin Slaughter

"Optimismus je jako skleněný střep v srdci."

Kniha nebyla špatná, ale na můj vkus rozvleklá a prostě mi nesedla.
Snad příště v lepším rozpoložení, Karin Slaughter ;o)

11.07.2016 3 z 5

Teď už tě vidím Teď už tě vidím Nicole C. Kear

"Kdo nic neriskuje, nic nezíská."

Autorka a hlavní hrdinka v jednom má můj velký obdiv. S neveselým životním osudem se dokázala poprat s noblesou a humorem. Příběh rozhodně stojí za přečtení!

01.07.2016 4 z 5

Odvrácená tvář lásky Odvrácená tvář lásky Colleen Hoover

"Láska není vždycky hezká věc. Někdy strávíte všechen svůj čas nadějí, že se něco změní. Že to bude lepší. A než se vzpamatujete, jste zase na startovní čáře, a někde cestou jste ztratili srdce."

Další fajn kniha od Colleen. Příběh je čtivý a prolínání časových rovin děj příjemně zpestřuje a člověk je pak ještě více zvědavý, co že se to tomu sympaťákovi přihodilo ;o)
Co mi trošku vadilo jsou časté sexuální scény. Chápu, že má jít rovněž o opepření dějové linky, ale tento žánr nevyhledávám a rozhodně bych se o něj v knize obešla.
I tak jde o velmi příjemné nahlédnutí do odvrácené tváře lásky.

24.06.2016 4 z 5

Pod kůží Pod kůží Sabine Durrant

"Skutečné peklo života je v tom, že každý má svoje důvody."

Ve svém žánru rozhodně dobrá kniha! Čtivě napsaná a velmi dobře vymyšlená.
I když si myslíte, že tušíte závěr, stejně ho (troufám si říct) neuhodnete ;o)

18.06.2016 4 z 5

Audrey se vrací Audrey se vrací Sophie Kinsella (p)

"Celý život jenom šplháte vzhůru, kloužete dolů a zase se zvedáte. A na nějakém tom sklouznutí nezáleží. Tedy pokud pořád víceméně míříte vzhůru."

Od Sophie Kinselly trošku jiný žánr, než na jaký jsem zvyklá, takže jsem knihu otevírala se zvědavostí, jak si s románem pro mládež poradí. Jsem velmi mile překvapena, protože příběh je kombinací vážného tématu a humoru - přesně takového, který mám od autorky ráda.
Jde o titul, který pobaví i poučí všechny věkové kategorie.

12.06.2016 5 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

"Všechno je jako vždycky, jako by se nechumelilo, a přitom chumelí strašně a nic jako dřív už není."

Další super kniha od Radky Třeštíkové. Nemám moc dobrého pamatováka na jména, takže jsem se trošku děsila počtu postav, ale nakonec byl děj natolik čtivý, že jsem se v něm plně orientovala. Mohu jedině doporučit a těšit se na další autorčino dílko :o)

05.06.2016 4 z 5

Zamilovaná hypnotizérka Zamilovaná hypnotizérka Liane Moriarty

"Všichni máme o nějaké to kolečko navíc."

Nerada srovnávám jednotlivé knihy, ale tento titul mě od autorky bavil nejvíc.Nechala jsem se velice ráda příběhem zhypnotizovat ;o)

29.05.2016 5 z 5