Peace Peace komentáře u knih

Do nejtemnějšího kouta Do nejtemnějšího kouta Elizabeth Haynes

"Vím, že to všechno zní šíleně. Asi se to těžko chápe, když člověk nežil s někým takovým."

Kniha, na kterou jen tak nezapomenete a která více než jasně ukazuje na staré dobré moudro "Co vás nezabije, to vás posílí."
Opravdu doporučuji a přeji, ať se s lidmi jako je Lee setkáváme pouze v papírových podobách ;o)

18.05.2016 5 z 5

Matkou ze dne na den Matkou ze dne na den Rowan Coleman

"Bezvýhradná láska existuje. Jen člověk musí mít koho milovat."

Téma znělo hodně lákavě, zpracování však už tak skvělé nebylo, bohužel. Občas mi ulítlé, až absurdní situace připomněly knihy Sophie Kinselly, která však obdobné momenty umí podat s daleko větším vtipem.
Rowan Coleman pro mě zůstává autorkou, jejíž "Kniha vzpomínek" daleko převyšuje její další tituly.

09.05.2016 3 z 5

Všechno, úplně všechno Všechno, úplně všechno Nicola Yoon

"V okamžiku, kdy se stanete součástí světa, svět se zákonitě stane vaší součástí."

Tahle knížka mě dostala. Nečekala jsem takovou vlnu emocí, kterou v sobě má.
Líbilo se mi na ní všechno, úplně všechno!

01.05.2016 5 z 5

O holčičce z jiného světa O holčičce z jiného světa Aharon Appelfeld

"Pokud jsi někoho potkal, znamená to, žes ho měl potkat; znamená to, že od něj dostaneš něco, co ti chybí. Nebuď vůči těmto setkáním nevšímavý. V každém setkání s lidmi se skrývá poselství."

Moc hezký příběh, který složitou a nehezkou událost líčí přístupně i dětem. Je tu spousta hlubokých úvah, ale to není vůbec na škodu - díky tomu jde o typ knihy, v níž si najde svoje každá věková kategorie.

29.04.2016 4 z 5

P.S. P.S. Aňa Geislerová (p)

"Nemusím být dokonalá, nemusím všechno zvládnout, nemusejí mě mít všichni rádi a já je. Nemusím chtít... Můžu jen být a koukat, abych byla tím, kým jsem."

Od knihy jsem očekávala nenáročnou, odpočinkovou četbu a dostala jsem jako nečekaný přídavek mnohem víc. Kniha je vtipná, milá, hřejivá, ale taky vede k zamyšlení a bilancování vlastního života.
A navíc - takto krásně vizuálně zpracovanou knihu jsem ještě nečetla ;o)

27.04.2016 5 z 5

Iluze Iluze Richard David Bach

"Nikdy ti není dáno přání, aniž by ti současně nebyla dána síla jej splnit. Možná však pro to budeš muset těžce pracovat."

Milá knížka, která v sobě ukrývá spoustu zajímavých myšlenek.
Svět by byl hned hezčím místem k žití, kdyby měl každý svého Donalda Shimodu ;o)

25.04.2016 4 z 5

"Počítáme s tím, že smutek po nějakém čase překonáme, a domníváme se, že je nevhodné a dokonce škodlivé, když si ho neprožijeme."

Příběh začal velmi slibně, s Diane jsem soucítila a držela jí palce, aby všechny rány osudu zvládla. Postupem času se však z knihy stal klasický románek a chvílemi mi vadil i příliš jednoduchý styl, kterým byl děj napsán.
Bohužel, krásná obálka a masivní reklama převyšuje kvalitu samotné knihy...

24.04.2016 3 z 5

Touhy Touhy Táňa Keleová-Vasilková

"Jedna jediná bolestná zkušenost ti dokáže převrátit život vzhůru nohama."

Další z řady oddechových a pohodových knížek od autorky. Její příběhy mám ráda - jde o jistotu, která nezklame.

23.04.2016 4 z 5

Vteřinu poté Vteřinu poté William R. Forstchen

"Podstatná otázka není, jestli se to stane, ale kdy se to stane."

Rozhodně zajímavé téma, už proto, že není nereálné. Ze začátku mě kniha bavila hodně, ale poté se děj vlekl a začal být docela nezáživný, škoda.

17.04.2016 3 z 5

Skrytá těla Skrytá těla Caroline Kepnes

"Žijeme v době, kdy lidé, kteří nemají 4 355 přátel, jsou považováni za odpad společnosti, jako by sociálně aktivní lidé nemohli být schopni vraždit."

Přidávám se k táboru čtenářů, kteří smutní po předchozí formě psaní, protože dávala příběhu nádech originality.
Joe je i přesto opět ve skvělé formě. Odpustíte mu cokoliv a ještě mu při tom všem budete držet palce ;o)

10.04.2016 5 z 5

Jak to vidí Milo Jak to vidí Milo Virginia Macgregor

"Zázraky se dějí každý den. Ale jenom pokud na ně věříš."

Milý a hezký příběh, který nejen pohladí po duši, ale dává prostor i závažným tématům. Ať už stáří a s ním spojené občasné bezmocnosti, tak i cizincům a uprchlictví - dnes tolik propírané a kontroverzní.
V neposlední řadě se pak věnuje i klučinovi s oční vadou, který je zářným důkazem, že když se chce, tak jde skutečně vše.
Přečtením knihy rozhodně neprohloupíte! ;o)

01.04.2016 4 z 5

Až úplně dolů Až úplně dolů Jennifer Weiner

"Závislost je jediná choroba, která vám říká, že vůbec nejste nemocná."

Přiznám se, že moc nechápu místní hodnocení, které mi přijde zbytečně nízké.
Kniha je obsáhlejší, ale díky tomu vyznívá reálně, můžete se do děje více ponořit. Rozhodně doporučuji - nejen lidem, kteří se se závislostí někdy setkali.

27.03.2016 5 z 5

Mindfuck Love Mindfuck Love Petra Bock

"Láska je nejúžasnější, nejkrásnější a někdy zároveň i nejsměšnější a nejbolavější zkušenost v našem životě."

Ano, našla jsem si spoustu Mindfucků, které jsem předpokládala a kvůli nim knihu i četla. Ale že bych se od autorky dozvěděla, jak s nimi přesně a konkrétně pracovat, či jak se jich dokonce úplně zbavit - to se říct nedá.
Vadil mi dost opakující se argument o moderní době, v níž je dovoleno v podstatě vše - to mi přijde dost alibistické a mé zamindrákované dušičce tyto názory zrovna dvakrát nepomohly.

20.03.2016 3 z 5

Mladá můžeš být jen dvakrát Mladá můžeš být jen dvakrát Adena Halpern

"Jestli něčeho lituji? Samozřejmě, člověk bude vždycky něčeho litovat. Na druhou stranu existuje opravdu spousta krásných věcí, které převáží momenty, kterých litujete."

Zajímavá kniha - nejde totiž o klasickou oddechovku, při níž se budete pobaveně usmívat. Kniha toho nabízí mnohem víc. Mimo jiné v sobě nese uvědomění si, že nic netrvá věčně a člověk si má vážit každé chvilky, která mu ještě zbývá.

13.03.2016 4 z 5

Zmizelé dívky Zmizelé dívky Lauren Oliver

"Vina je velice mocná emoce. Nutí tě vidět věci, které ve skutečnosti neexistují."

Velice dobře napsaná knížka. Naštěstí nejde o klasický dívčí románek - děj je mnohem hlubší.

09.03.2016 4 z 5

První První Kiera Cass

"Musíme být za každou cenu odvážní."

Fajn pokračování série. Jsem ráda, že v tomto díle už byla America o něco rozhodnější a její nelogické myšlenkové pochody z předchozího dílu se snížily na minimum ;o)
Kniha je čtivá a děj má spád.

02.03.2016 4 z 5

Důvod dýchat Důvod dýchat Rebecca Donovan

"Je lepší se o něco pokusit a prohrát, než nikdy nic nezažít."

Od knihy jsem čekala něco jiného, za mě zklamání. Děj by se dal zkrátit na půlku, zbytečně zdlouhavé.

26.02.2016 3 z 5

"Skutečně cenné vzpomínky se nikdy nevytratí, ani když vyhodíte předměty, které jsou s nimi spojené."

V knize se určitě pár dobrých myšlenek a rad najde a některé z nich mi i něco daly. Je to ale spíše proto, že jsem se k něčemu podobnému stejně chystala.
Kniha není úplně marná. Jen nejsem až takový nadšenec - na věci nemluvím, nemám je raději než lidi a nezabývám se studiem úklidu od 5ti let - jako autorka.

23.02.2016 3 z 5

To prší moře To prší moře Radka Třeštíková

"Ty chvíle, kdy nám nic jiného nezbývá, jsou často ty jediné, co nás konečně posunou někam dál."

Chvilku mi trvalo, než jsem se do knihy začetla, ale poté jsem měla opačný problém - nešlo přestat :o) Kniha je skvěle napsaná, střídání časových rovin i pocitů jednotlivých postav dávají ději ještě větší uvěřitelnost. Rozhodně stojí za přečtení!

18.02.2016 5 z 5

Z lásky k vám Z lásky k vám Amanda Prowse

"Posbírám všechny ty kousíčky, na které jsi mě rozbil, poschovávané po zásuvkách, zametené pod kobercem a zastrkané pod polštáři, a dám se znovu dohromady. Stanu se vším, čím jsem si kdysi myslela, že se stát můžu. Za všemi sny, které jsem si nechávala zdát, než jsi mě zlomil - úplně za vším se vydám."

Čtivě a sugestivně napsaná kniha. Zážitky z minulosti byly hodně silné a já byla docela ráda, že se střídají dějové linie, protože číst v kuse popisované hrůzy, bych jen těžko rozdýchávala.
Jde o příběh, na který dlouho nezapomenu.

10.02.2016 5 z 5