Peace Peace komentáře u knih

Lizucha Lizucha Lenka Juráčková

"To je neuvěřitelné, co v sobě staří lidi nosí za poklady."

Moc hezký příběh, kterému bohužel uškodila přílišná strohost. Chválím autorčinu práci se slohem.

11.10.2015 4 z 5

Espressologie Espressologie Kristina Springer

"Při rozhodování , jak se zachováte, si zároveň vybíráte i následky toho chování."

Čistokrevná oddechovka, která bude bavit především milovníky kávy, protože té je tam požehnaně ;o)
Děj je předvídatelný, nijak náročný, ale téma neotřelé a pobaví.

08.10.2015 3 z 5

Kavárna na pláži Kavárna na pláži Lucy Diamond (p)

"Radši být osobnost, někdo, kdo má svoje sny a nebojí se dělat věci jinak, než tuctová, obyčejná ovce, která poslušně následuje stádo bez jediného beknutí."

I když je děj románu předvídatelný snad od prvních řádků, čtení jsem si skvěle užila. Příběh je vtipný a dojemný zároveň, Evie je hrdinka, které budete držet palce po celou dobu knížky.

21.09.2015 5 z 5

Saeculum Saeculum Ursula Poznanski

"Když budeš zlo ignorovat, neochrání tě to před ním."

Kniha není vůbec špatná, v některých částech je hodně čtivá a napínavá. Některé pasáže jsou však zbytečně rozvleklé a ději by neuškodilo ubrat na obsažnosti, je zbytečně obsáhlý.
Celkově mě však kniha spíše mile překvapila. Měla jsem totiž docela obavy z celkové pointy knihy, které v YA příbězích podobného typu bývají překombinované, ale zde mi závěr do děje hezky zapadl.

15.09.2015 4 z 5

Kocour Bob Kocour Bob James Bowen

"Říká se, že každý z nás denně dostává druhou příležitost. Šance jsou tady a čekají, až si jich všimneme, ale my je obvykle nevyužijeme:"

Milá knížka, která pohladí po duši. James i Bob jsou velcí sympaťáci, které si určitě oblíbíte a zažijete s nimi spoustu zajímavých příhod ;o)

06.09.2015 5 z 5

Říjnový seznam Říjnový seznam Jeffery Deaver

"Každá operace se může vyvinout na stovky různých způsobů, ale na konci si nemusíte lámat hlavu se stovkou různých způsobů, protože stačí jeden, aby se všechno podělalo. A obvykle je to způsob, na který jste ani nepomysleli."

Mé první setkání s panem Deaverem i se způsobem obráceného děje. Ani jedna novinka mě nezklamala, takže doporučuji a poohlížím se po dalších autorových titulech ;o)

01.09.2015 4 z 5

Recept na Araba Recept na Araba Viktória Darsane

"Život s Arabem je hra. Buď na ni přistoupíš, nebo jsi skončila. Respektive on s tebou."

Začátek příběhu byl rozpačitý, ale pak se děj naštěstí svižně rozběhl.
Kniha byla zajímavá, nejvíce mě bavila pasáž z Maroka, v níž se člověk dozvěděl zajímavosti ze života jiné národnosti.
Jednohubka, která určitě stojí za pozornost.

25.08.2015 4 z 5

Pod sněhem Pod sněhem Petra Soukupová

"Když je nějaká knížka moc dobrá, tak se o ní nedá povídat, leda s člověkem, co ji taky četl, a ani tak to není jistota."

Specifický styl autorky mě baví, jen ke konci mě kniha již tolik nebrala - těch detailních popisů tam na mě bylo už moc.
Jelikož jde o příběh v průběhu jednoho dne, člověk nemůže čekat nějaký převratný konec, ale je fakt, že je nedotažený a působí useknutě.

24.08.2015 4 z 5

Ztracené Ztracené Eva Urbaníková

"Nikdo není hodný a nikdo není zlý. Jsme jenom tak moc odlišní, že to prostě většinou nefunguje."

Další výborná kniha, autorka opět nezklamala. Příběhy byly popsány velice sugestivně a čtivě. Natolik, že bych si klidně o jednotlivých postavách přečetla i samostatné knihy.

19.08.2015 5 z 5

Kniha vzpomínek Kniha vzpomínek Rowan Coleman

"Na realitě přece tak moc nezáleží. Záleží na tom, jestli vám věci připadají skutečné."

Jedním slovem: NÁDHERA - nakolik je to vzhledem k závažnosti děje vůbec možné!
Lví podíl má na tom styl autorky, který je čtivý a vysoce návykový. Dalším lákadlem je silné téma a v neposlední řadě jednotlivé postavy, které dostávají prostor k vyjádření svých pocitů, což dává příběhu ještě větší šmrnc.
Po delší době opět autorka, jejíž tituly budu s nedočkavostí vyhlížet. Málokdo totiž dokáže o tak silném tématu psát vtipně i smutně zároveň.
S četbou neváhejte!

17.08.2015 5 z 5

Jak jsem sebrala odvahu Jak jsem sebrala odvahu Barbora Šťastná

"Život je jako nový klobouk. Nevíte, jak vám sluší, dokud si ho zkoušíte jen doma před zrcadlem."

Další inspirativní kniha od této autorky, která mě rozhodně nezklamala. Oceňuji autorčinu upřímnost a lehkost, se kterou každému z nás ukazuje, že domnělé každodenní "zvláštnůstky" jsou vlastně zcela běžné a máme je úplně všichni :o)
Doporučuji a s velkou radostí knihu věnuji blízké osobě - zaslouží si to obě ;o)

15.08.2015 4 z 5

Vlak naděje Vlak naděje Christina Baker Kline

"Lidé, kteří v našich životech měli význam, s námi zůstávají a navštěvují nás v těch nejběžnějších okamžicích. Jsou s námi, když nakupujeme v potravinách, když zabočíme na rohu, když si povídáme s přítelem. Vystupují z chodníku a prosycují každý náš krok."

Poutavější mi přišlo vyprávění Vivian - už jen pro větší propracovanost a celkovou hloubku, která v popisu jejího života byla. Autorka píše čtivě a dějové linky hezky prolnula, ale konec osladila, na můj vkus, až moc.
Moc hezký příběh, který chytne za srdce a jen tak ho nepustí.

10.08.2015 4 z 5

Bohyně v domácnosti Bohyně v domácnosti Sophie Kinsella (p)

"Nic takového, jako největší životní chyba, neexistuje. Život si nemůžete jen tak zničit. Život je totiž velmi odolný a hned tak něco ho nezruinuje."

Humoristicky laděné knihy od Sophie jsou pro mě sázka na jistotu. Vím, že se u jejích příběhů budu bavit od prvního do posledního písmene, což tahle kniha jen potvrdila.
Doporučuji, určitě nebudete litovat.

03.08.2015 5 z 5

Hladový oheň Hladový oheň Erik Axl Sund

"Zákonitostí lidské povahy je, že všechno, co se skrývá v záhybech duše, se snaží proniknout na povrch."

Pro mě o něco slabší, než předchozí díl. Čtivost je stále stejně dobrá, ale chvílemi jsem se ztrácela vlivem překombinovatelnosti a úpornou snahou autorů šokovat. Ve třetím díle očekávám velké Finále, které mi snad dojem opět vylepší na plný počet bodů :o)

26.07.2015 4 z 5

Losing it Losing it Cora Carmack

"Chceme to, co nemůžeme mít. To je lidská přirozenost."

Typicky odpočinkové, nenáročné čtení. Na mě až moc nenáročné.. Děj, na který si za pár dní ani nevzpomenu.
Konečně už se snad tímto definitivně poučím a budu mít na paměti, že tyhle romantické -náctiletovky nejsou nic pro mě.

22.07.2015 3 z 5

Smečka rváčů Smečka rváčů Markus Zusak

"Snažíme se většinu času věci pamatovat, nebo na ně zapomenout? Snažíme se většinu času přiblížit, nebo vzdálit vlastnímu životu?"

I když je knížka poměrně tenoučká, děj mi bohužel přišel, až na pár dobrých myšlenek, dost o ničem.

21.07.2015 3 z 5

Babička pozdravuje a omlouvá se Babička pozdravuje a omlouvá se Fredrik Backman

"Neskutečná neštěstí v lidech vyvolávají neskutečné vlastnosti. Z někoho se zrodí superhrdina."

Abych pravdu řekla, kniha mi dala docela zabrat. Je skvěle napsaná a příběh je hezký - to je jasná věc, ale.. na mě tam té snovosti a pohádkovosti bylo přece jen nějak moc.
Začátek mě bavil hodně, ale pak má nadšenost nějak upadala, bohužel. Kdyby byla kniha poloviční, užila bych si ji mnohem více.

16.07.2015 3 z 5

Ostrov Lhářů Ostrov Lhářů E. Lockhart (p)

"Nepřijímej zlo, který můžeš změnit."

No.. Jsem trošku na rozpacích. Kniha nebyla úplně špatná, ale taky jsem si z ní nesedla na zadek, jak slibovala masivní reklama.
Nevím, jestli je to tím, že už mi není -náct nebo tím, že nejezdím na movitá sídla a nepocházím z rodiny, kde se jakýkoliv průšvih zamete pod luxusní koberec.
Ať je to, jak chce - čekala jsem prostě víc.

09.07.2015 3 z 5

Návnada Návnada Kent Messum

"Peklo, ve všech jeho myslitelných formách, lze najít spíš na zemském povrchu, než někde pod ním."

Hodně zajímavý námět, který se bohužel úplně nevyužil.
Knize by neškodilo hlubší propracování postav, napínavější scény a větší rozmanitost v ději na samotném ostrově - moc jednotvárná úmrtí, neškodila by větší vyhrocenost mezi jednotlivými aktéry atd.
Tohle se příliš nepovedlo, což je škoda, protože potenciál byl vysoký.

08.07.2015 3 z 5

Amy a Roger: Na cestě Amy a Roger: Na cestě Morgan Matson

"Ad astra per aspera - Ke hvězdám přes nepřízeň".

Knihu jsem si schovávala na letní, dovolenkové období a byla to výborná volba. Bylo skvělé dát si road-trip přes půlku Států s takovými sympaťáky, kterými Amy i Roger nepochybně jsou. Při čtení doporučuji poslouchat písničky z playlistů, za něž Morgan Matson děkuju - objevila jsem spoustu dobré muziky :o)
Vydejte se na cestu, nebudete litovat!

06.07.2015 5 z 5