Peace Peace komentáře u knih

Ten, kdo odešel Ten, kdo odešel Lucy Dawson

"Zatracený Facebook - je jako nekvalitní čokoláda, kterou by vás ani nenapadlo si dát, ale když vám ji někdo nabídne, stejně se do ní pustíte a celou ji zhltnete."

Autorka nezklamala a opět nabízí velmi čtivý, zajímavý a k zamyšlení vedoucí příběh. Potvrdila mi tak své kvality a právem se bude řadit mezí mé oblíbené autorky knih pro ženy, které jsou návykové a od jejichž čtení se dá jen těžkou odtrhnout.
Nezbývá než doporučit ;o)

13.04.2015 5 z 5

Život bez pšenice Život bez pšenice William Davis

"Moderní komerční pěstování pšenice si klade za cíl vyšší výnosy, snížení výrobních nákladů a masovou produkci za všech okolností stejné komodity. A za celou tu dobu se nikdo nahlas nezeptal, zda jsou tyto vlastnosti slučitelné s lidským zdravím."

Rozhodně zajímavá kniha, kterou bych doporučila všem, kteří se alespoň trošku zajímají o své zdraví a jsou ochotni pro něj něco udělat. Myšlenky a fakta ohledně pšenice byly přínosné a nepochybuji o jejich pravdivosti.
Závěr knihy už byl ale přehnaný, protože autor nabádá k vyřazení snad 80% dostupných potravin, což je extrém, který neschvaluji.
Platí staré známé - všeho s mírou.

12.04.2015 4 z 5

Zbožňuju New York Zbožňuju New York Lindsey Kelk

"Do New Yorku se nejezdí proto, aby člověk našel sám sebe, ale proto, aby se z něho stal někdo jiný. Někdo zbrusu nový."

Příjemná, nijak náročná kniha, která na vás dýchne atmosférou newyorských ulic. Nelze než obdivovat ztřeštěnost a kuráž hlavní hrdinky udělat tlustou čáru a začít jinak a jinde. Bylo to fajn počtení ;o)

11.04.2015 4 z 5

Vzdor Vzdor Sarah Crossan

"Jestli mi chceš ublížit, je to tvoje volba. Ale jak já budu reagovat, je moje věc."

Poměrně dobré pokračování předchozího dílu.
Tím, že je román popsán z pohledu více postav, jsem se bohužel naplno nedokázala vžít do pocitů všech zúčastněných, což mi vzalo prožitek především ze závěru knihy, kdy mi bylo v podstatě jedno, jak kdo skončí.
Škoda, námět je zajímavý a vede k zamyšlení.

07.04.2015 3 z 5

Dech Dech Sarah Crossan

"Potřebuju si zachovat víru. Kdybychom ztratily naději, co by nám vlastně zbylo?"

Chvíli mi trvalo, než jsem se do knihy začetla a celkově se sžila se světem, ve kterém není nic bráno jako samozřejmost. Po začtení jsem si však děj užívala a někdy i přimhouřila očko nad přehnaností či nelogičností situace.
Rozhodně příjemná dystopie, u které si nenechám ujít pokračování...

03.04.2015 4 z 5

Nebe může počkat Nebe může počkat Cally Taylor

"Láska má být krásná, úžasná zkušenost, a nenapadá mne nic krutějšího, než zamilovat se do někoho, kdo tvoji lásku neopětuje."

Oddechovka každým coulem. Děj je nenáročný, místy i vtipný, ale na můj vkus až moc předvídatelný.

31.03.2015 3 z 5

Tvarytmy Tvarytmy Pavlína Brzáková

"Ve snaze zjednodušit život jsme zkomplikovali svět."

Rozhodně zajímavé vyprávění a úvahy, které stojí za přečtení i k zamyšlení se.

22.03.2015 4 z 5

Léto na druhý pokus Léto na druhý pokus Morgan Matson

"Tisíce okamžiků, které jsem pokládala za samozřejmost - většinou proto, že jsem předpokládala, že mě jich ještě další tisíce čekají."

Přiznávám, že knihu jsem začala číst jen díky kladným hodnocením zde, protože obálka mě poměrně dost odrazovala. Opět se však potvrdilo, že soudit knihu podle obalu se nevyplácí, jelikož hned od prvních stránek mne příběh natolik chytil, že jsem měla chvílemi pocit, jako bych ho prožívala já sama.
Vrátily se mi mé vlastní zážitky z dospívajících prázdnin - první lásky, stará přátelství, horké letní noci,.. I ty méně hezké životní zážitky, které jsou rovněž shodné s příběhem hlavní hrdinky.
A ano, pobrečela jsem si ;o)
Rozhodně doporučuji - ve svém žánru kniha patří k jednomu z nejlepších románů!

21.03.2015 5 z 5

Píseň krve Píseň krve Anthony Ryan

"Víra je všechno. Víra nás pohlcuje a osvobozuje. Víra utváří náš život, na tomto světě i za jeho hranicemi."

Kniha pro mne byla výzvou, protože obdobně laděné knihy nečtu. Říká se však, že zkusit se má vše a u knížek to platí dvojnásobně :o)
Nebudu říkat, že to chvílemi nebyl boj nejen na stránkách knihy. Vélin je velký sympaťák a jeho charisma na vás musí dolehnout, i kdybyste byli jakéhokoliv vyznání. Ale občas bylo jeho vyprávění...zdlouhavé.
Knihu jsem nakonec dočetla a - i když si od tohoto žánru dávám opět dlouhou pauzu - nelituji. Myslím, že Anthony Ryan byl pro mne velice dobrá volba.

16.03.2015 4 z 5

Kufr paní Sinclairové Kufr paní Sinclairové Louise Walters

"Zkoumejte knihy, čichejte k nim, poslouchejte je. Odměna vás nemine."

Jak jedním slovem vyjádřit pocity z této knihy? Nádhera!
Čtení jsem si skutečně užívala, každou řádku hltala, některé odstavce četla i dvakrát.
Přiznám se, že se mi původně do čtení ani zvlášť nechtělo, čekala jsem klasický, odpočinkový román o rodinných tajemstvích. Dostala jsem však mnohem, mnohem víc.

04.03.2015 5 z 5

Temné šílenství Temné šílenství Wulf Dorn

"Lidská duše žije ve skrytu, a když se zlomí, proběhne to nehlučně. Nikdo neslyší řinčení ani cinkání jako u porcelánu nebo skla. Teprve když už je příliš pozdě, objeví se střepy."

S panem Dornem jsme se nejspíše nesešli ve vhodnou dobu. Nějak mě totiž jeho kniha neoslovila, i když stalking je téma více než zajímavé.
Rozjezd příběhu byl slibný, četl se lehce, ale někdy od půlky knihy jsem se do čtení vyloženě nutila, protože se často a dopodrobna stále řešilo jedno a totéž.
Škoda...

28.02.2015 3 z 5

Život jedna báseň Život jedna báseň Colleen Hoover

"Život vám hází klacky pod nohy, protože chce, abyste ho vzali do svých rukou, abyste ho poponesli. Život chce, abyste bojovali. Abyste se ho naučili zkrotit."

Mé druhé setkání s autorkou. To první nebylo bohužel moc vydařené, což se plně vynahradilo tímto dílkem. Je plné emocí - nebudete vědět, zda se dříve smát, brečet, rozčilovat či rozněžňovat.
Kniha má všechny správné ingredience, jde o skvělý recept na příjemně strávené chvíle a zážitek po dočtení je zaručen!

22.02.2015 5 z 5

Seznam mých přání Seznam mých přání Grégoire Delacourt

"Měla jsem něco, co se za peníze nedá koupit, ale co peníze můžou zničit. Štěstí."

Pro mne zážitek. O to větší, že jsem od této knihy očekávala jen fajn odreagování a přitom jde o velmi silný příběh. Autor má můj obdiv za dokonalý popis ženských pocitů - více takových mužů, prosím ;o)
Super, super, super!

18.02.2015 5 z 5

Posedlost Posedlost Katherine Howe

"Ten soudce, který tě soudí, zasedá ve tvém srdci."

Na knihu jsem se těšila, protože toto téma mě zajímá a baví. Po prokousání se tímto cvalíkem, musím však s politováním říct, že jsem zklamaná.
Myšlenka - výborná. Zpracování - rozvleklé a nedotažené. Přijde mi, jako by kniha ani neprošla korekturou - obsahuje množství školáckých překlepů a je zbytečně, opravdu hodně zbytečně obsáhlá.
Obsažnost je však myšlena v ne zcela důležitých věcech, protože pokud knihu začnete číst - jako já - právě kvůli tématu čarodějnictví, asi vás docela naštve, že se tento termín poprvé objeví až někde na dvousté straně (konkrétně na straně 217 :o))

17.02.2015 3 z 5

Násobky sedmi Násobky sedmi Holly Goldberg Sloan

"Život je jako jedna velká cesta skrz minové pole. Jeden nikdy neví, kdy při dalším kroku vyletí do vzduchu."

Autorka svou knihou ukázala, že jde o smutných tématech psát mile a zároveň reálně, což velmi oceňuji. Willow si prostě zamilujete, je to obdivuhodná slečna v mnoha směrech a její osud vás chytne za srdce.
Jednu hvězdičku ubírám za předvídatelný konec.

13.02.2015 4 z 5

Eleanor & Park Eleanor & Park Rainbow Rowell

"Chápal, proč se Eleanor tolik snaží vypadat jinak než ostatní. Aspoň svým způsobem. To proto, že je jiná - a protože se toho nebojí. Anebo se možná prostě víc bojí být stejná jako všichni."

Zážitek, za který Rainbow Rowell děkuju. Opravdu jsem si užila každou stránku, každý popsaný pocit. Bylo fajn sledovat příběh z obou pohledů - o to výrazněji, a ano, i romantičtěji (co si budeme povídat :o)) vztah Eleanor a Parka vyzněl.
Doporučuji všem!

08.02.2015 5 z 5

Manželovo tajemství Manželovo tajemství Liane Moriarty

"Můžete se snažit sebevíc vžít se do tragédie někoho jiného, ale nic z toho doopravdy nebolí, dokud se to nestane vám samotným."

Část knihy mi připomínala seriál Odložené případy, což nebylo na škodu, protože jde o jeden z mých oblíbených :o) Knihu bych však, i přes její čtivost, zkrátila tak o 100 stran - některé situace mi přišly zbytečně rozvleklé a nadmíru popisné.

05.02.2015 4 z 5

V údolí lišek V údolí lišek Charlotte Link

"Myslím, že je vždycky špatně utíkat. I před nepříznivými okolnostmi. Člověk potom přemýšlí o promarněných šancích a to mi připadá horší,než když se chopí příležitosti a po čase zjistí, že to nefungovalo."

SUPER! Opravdu dobrá kniha, autorčin styl mi sedl a děj měl spád. Ze začátku mě trošku vyděsil počet postav, z jejichž úhlů pohledů je kniha psaná, ale Charlotte Link píše natolik čtivě, že mi nakonec tento fakt vůbec nevadil a dílo jsem si užila.
Rozhodně mám další autorku, na jejíž knihy se budu těšit.

27.01.2015 5 z 5

Odvážným (ženám) patří svět Odvážným (ženám) patří svět Katarina Michel

"Člověk, který zná sám sebe, a ví, jakou cestou kráčet, nevysílá svým záporným rozhodnutím do světa žádnou negativní energii, nýbrž stanoví jasné a naprosto srozumitelné vlastní hranice."

Kniha je fajn, určitě obsahuje řadu "nakopávajících" myšlenek. Co mě však trošku udivuje je fakt, že na to, jak je tenoučká, se občas některé myšlenky stihly i opakovat.

23.01.2015 4 z 5

Manželky Manželky Táňa Keleová-Vasilková

"Láska bez záruky. Každá je taková. A je jedno, co všechno jsi do ní vložila, co obětovala. Nikdy nemáš jistotu, že potrvá navždy."

Opět oddechové čtení, tentokrát psáno z pohledů více postav, což u autorky nebývá tak úplně zvykem. Líbilo se mi, že je kniha uvěřitelná - prostě příběhy ze života žen, bez nějakých extra příkras. Ani závěr mě nezklamal, beru ho jako připomenutí známého a nesmrtelného - naděje umírá poslední ;o)

22.01.2015 3 z 5