Peace Peace komentáře u knih

Příběh dvou staletí Příběh dvou staletí Rachel Harris

"I když člověku hrozí zlomené srdce, žít život naplno za to stojí."

Tento díl nebyl špatný, ale abych pravdu řekla, laťku prvního dílu nepřeskočil. V předchozím díle se mi líbilo osvěžení v podobě renesanční Itálie = jiná mluva, jiné zvyky. Čekala jsem, že v tomto díle se doba 16. století mile přenese do současnosti, ale hlavní hrdinka se s moderností sžila poměrně rychle a děj mi přišel jako klasická, nijak nevybočující, young-adultovka.
Neurazila, ale mě bohužel ani nenadchla.

03.07.2015 3 z 5

Ty Ty Caroline Kepnes

"Potíž s knihami je v tom, že mají konec".

Ano, jediná potíž této knihy byla v tom, že jsem se jejímu konci bránila zuby nehty, což šlo špatně, když člověku přirostla doslova k ruce a nešla odložit.
Caroline Kepnes má můj obdiv, protože takto výbornou knihu jsem nečetla hodně dlouho!
Skvělé, skvělé, skvělé!!!

27.06.2015 5 z 5

Mé sladké šestnácté století Mé sladké šestnácté století Rachel Harris

"Zatímco každodenní život se v průběhu dějin proměňoval, lidská přirozenost zůstávala stejná. Renesanční lidé měli tytéž talenty, schopnosti, tvořivost, vášeň, pohnutky, naděje a obavy, jako máme my dnes."

Milá kniha. Ano, je určena spíše pro mladší ročníky, ale proč se nenechat pozvat do renesanční Florencie i ve vyšším věku? Děj je napsán kvalitně a čtivě, takže s čistým svědomím doporučuji jako oddechovku komukoliv. No, dobře - komukoliv rodu ženského ;o)

23.06.2015 4 z 5

A co s tím má společnýho láska? A co s tím má společnýho láska? Anna Tůmová

"Existují dva druhy chlapů - parchanti, kteří tě utýrají, a hodný kluci, kteří tě unudí!"

Kniha ze života a o životě. Kniha nebyla špatná, jako oddechovka je dobrou volbou, ale byly chvíle, kdy mě příběh moc nebavil. Ženy, které se zamilují do hajzlíka a čekají, že s ním zažijí nebe na zemi nechápu a chápat vlastně ani nechci.
Ale abych jen nehanila - v knize se občas vyskytly zajímavé životní myšlenky ;o)

20.06.2015 3 z 5

Past Past Andrew Fukuda

"Někdy tě pravda neosvobodí. Někdy tě naopak vyděsí. A pak si přeješ, aby ses ji raději nikdy býval nedozvěděl."

S knížkami na pokračování mívám většinou problém v tom, že nasazenou laťku v prvním díle, jen těžko překonávají knihy další. S touto trilogií je to však naopak - zraje jako víno a závěrečný díl je naprosto skvělým zakončením, které mě velmi mile překvapilo! Od půlky knihy se od děje nešlo odtrhnout a finále je prostě ... dokonalé!

15.06.2015 5 z 5

Jídlo jako životní styl Jídlo jako životní styl Petra Lamschová

"Dieta je striktně specifikované stravování pro člověka, který trpí nějakou nemocí. Hubnutí je změna životního stylu."

Kniha se zajímavými informace, především pro lidi, kteří se zdravým životním stylem začínají. Některé recepty mě zaujaly a určitě jich pár využiji, ale většina mi nesedla a neoslovila.

11.06.2015 3 z 5

Každá sedmá vlna Každá sedmá vlna Daniel Glattauer

"Každý konec je konec konců také začátek."

Velmi zdařilé pokračování - na "stejné vlně" jako předchůdce - takže jsem si čtení užila a hlavním hrdinům fandila až do posledního písmenka :o)
Budete mi chybět, Emmi a Leo..

09.06.2015 5 z 5

Nespěchejte do rakve Nespěchejte do rakve Tomáš Kašpar

"Otrokářství nikdy neskončilo, jenom se změnila jeho tvář. A nejhorší otroctví je to, kde si lidé nadšeně volí své otrokáře a jsou hrdí na své otroctví."

Po dočtení mi bylo až smutno, ale taková je realita. Hodně zajímavá kniha, kterou by si měl - když nic jiného, tak alespoň pro "zajímavost" - přečíst každý. I kdyby si z ní všichni vzali jen jednu myšlenku a aplikovali ji v realitě, stojí za to.

07.06.2015 4 z 5

Dobrý proti severáku Dobrý proti severáku Daniel Glattauer

"Člověk by nikdy neměl myslet na "ztrácení". Už při té myšlence ztrácí."

Na knihu jsem byla zvědavá, jelikož jsem na ni slyšela jen samou chválu. A k opěvování se s radostí přidávám.
Tohle byla vážně milá virtuální jízda, kterou jsem si maximálně užila. Oba hrdinové mi byli sympatičtí především svou uvěřitelností - takže s chutí do další knihy ;o)

06.06.2015 5 z 5

Elita Elita Kiera Cass

"Láska je nádherný strach."

Na pokračování Selekce jsem se moc těšila, protože jde o velmi příjemnou pohádku, která vás zavede do úplně jiného, ale o to zajímavějšího, světa. Ani po dočtení Elity nejsem zklamaná a těšení přetrvává.
Pouze.. té nerozhodnosti, ze strany Americy, tam bylo opravdu přespříliš - budu tiše doufat, že v dalším díle o fousek dospěje :o)

03.06.2015 3 z 5

Odpusťte mi, váš Leonard Odpusťte mi, váš Leonard Matthew Quick

"Nejdřív tě budou ignorovat, pak se ti budou smát, pak proti tobě budou bojovat, nakonec zvítězíš."

Kniha mě velmi mile překvapila, možná i tím, že jsem od ní zpočátku neměla žádná očekávání.
Leonard je prototypem mé oblíbené postavy - podivínský intelektuál, který si neví rady sám se sebou.
Poznámky pod čarou beru jako milé zpestření - přinášely přínosné myšlenky, jenž by v klasickém textu tolik nevynikly. Chválím a doporučuji!

29.05.2015 5 z 5

Můj život u sousedů Můj život u sousedů Huntley Fitzpatrick

"V jednu chvíli se člověk vznáší v euforii a opájí štěstím, ale stačí pár maličkostí a spadne do takového pekla, jaké si zatím ani neuměl představit."

Další z řady young-adultovek, se kterými se v poslední době roztrhl pytel. Bohužel tato kniha zapadla do průměru a nijak zvlášť mě neoslovila. Ano, zápletka byla zajímavá, ale přišla až ve 2/3 knihy a do té doby se řešily opravdu nepodstatné věci (číst x stran o plánech, kdy se spolu hlavní hrdinové vyspí, ehm..).
Abych pravdu řekla, nejsem si jistá, zda se budu shánět po pokračování.

23.05.2015 3 z 5

Odešel Odešel Deb Caletti

"Nevidíme věci takové, jaké jsou, ale takové, jací jsme my."

Když se ráno po večírku vzbudíte a nic moc si z večera nepamatujete, ještě se to dá nějak pochopit. Ale když nemůžete najít ani svého manžela, je to už k pochopení o dost horší a začne se nabízet celá škála možností, co se mohlo stát..
Hodně zajímavá kniha, která vás nutí číst až do poslední stránky, protože dříve se pravdu prostě nedozvíte ;o)

19.05.2015 4 z 5

Příliš mnoho Kateřin Příliš mnoho Kateřin John Green

"Nic se vlastně nedělo, ale přesto to byl svrchovaně významný okamžik."

Uvedená citace z knihy vyjadřuje i mé pocity z celého díla. Který autor dokáže psát o Teorému, kterému vlastně ani sám nerozumí? Navíc tak čtivě a vtipně? No, asi opravdu jedině John Green :o)
Za mě opět spokojenost. Ano, je to jiné, než Hvězdy - že by pro jedinečnost každé autorovi knihy? ;)

09.05.2015 5 z 5

Jen jeden rok Jen jeden rok Gayle Forman

"Je rozdíl, když ztratíte něco, o čem jste věděli, že to máte, než přijdete o něco, co jste objevili, že máte. Jedno je zklamání, druhý opravdová ztráta."

Pro mě bohužel zklamání. Oproti prvnímu dílu mi kniha přišla zbytečně rozvleklá, vyprávění z pohledu Willema mě nijak zvlášť neoslovilo. V podstatě by mi bohatě stačila jen bonusovka "Jen jedna noc".

07.05.2015 2 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

"Každý máme ve svém nitru nějakou příšeru; každý máme ve svém nitru i někoho svatého. Otázkou je, kterého z nich živíme víc a který toho druhého přemůže."

Nebudu zastírat, že plný počet hvězdiček dávám především za vyprávění Minky. Tato část knihy nemůže nikoho nechat chladným právě proto, že nejde o klasickou románovou fikci, ale o věci, které se za války skutečně děly. Tak silné a smutné čtení zastiňuje zbytek příběhu, ale jako celek je kniha skvělá a myslím, že by si ji měl přečíst každý, protože vede k uvědomění si, jak dobře se v současné době máme a pro jaké malichernosti se dokážeme trápit.

03.05.2015 5 z 5

Kouzlo všednosti Kouzlo všednosti Táňa Keleová-Vasilková

"Proč vždycky chceme to, co nemáme? Proč se radši neradujeme z toho, co držíme v rukou?"

Příběh ze života, který se děje dnes a denně kolem nás. Přes každodennost si neuvědomujeme, že bychom si měli vážit zdánlivě obyčejných chvilek.
Co mi trošku vadilo - přehnaná nerozhodnost a rozpolcenost hlavní hrdinky. Jde vidět, že manželství a děti vyzrálost člověka nezaručují.

29.04.2015 4 z 5

Na co Alice zapomněla Na co Alice zapomněla Liane Moriarty

"Ačkoli se mohlo zdát lákavé vymazat spolu s těmi lety všechen žal a bolest, byla by to lež."

Kniha má všechno, co má správný román mít - vtipné momenty, smutné a melancholické chvilky, pohladí po duši i vede k zamyšlení nad vlastním životem.
No řekněte sami - jak by se na náš současný život dívalo o deset let mladší já?

25.04.2015 5 z 5

Co muži dali a vzali Co muži dali a vzali Tereza Čiháková

"Když se ocitnete na kolenou, nečekejte, že vám pomůže vstát ten, kdo vás na kolena dostal."

Ze začátku kniha vypadala nadějně - zajímavá sonda do života ženy, která má prostě smůlu na muže ve svém životě. Postupem času už mě ale rozčilovala neschopnost hlavní hrdinky, převzít zodpovědnost za svá rozhodnutí. Když se totiž i po stém zklamání rozhodnete vrátit k člověku, který si o vás jen otírá podrážky, asi těžko se s ním budete mít jako v ráji.
Vyznívalo mi až vtipně, jak se Ema - hlavní hrdinka - i po sto prvé divila, jak je možné, že ji muži opět hodili na dno. Věty typu "Mnohem víc, než rána pěstí mě bolelo, že se mnou nechce žít." ve mne vyvolávaly až hanbu za fakt, že jsem rovněž rodu ženského.
Milá Emo, lidé si k nám dovolí jen to, co jim sami dovolíme. A je jedno, zda jde o muže či ženy.

19.04.2015 2 z 5

Zavři očka svý Zavři očka svý Suzanne Redfearn

"V každém z nás je zlo a v některých z nás je dobro."

Po rozpačitém úvodu, kdy mi styl autorky přišel místy zvláštní, jsem se do knihy začetla .. a byl to zážitek. Při dočítání posledních slov mi bylo jasné, že jde o knihu, na kterou hodně dlouho nezapomenu.

16.04.2015 5 z 5