Peace Peace komentáře u knih

Urban Games Urban Games A. T. Jurasek (p)

"Uvědomuju si, že celá tahle hra je o bolesti. Tělesné i duševní."

Ke knize jsem se dostala, jako většina čtenářů, díky aktivitě autora na booktube scéně. Sleduji jeho videa vcelku pravidelně, a i proto jsem byla na jeho tvorbu zvědavá. Dalším lákadlem bylo téma knihy, které se - k mému zklamání - moc často nevyskytuje. Tituly s touto tématikou mě totiž prostě baví.
Ne jinak tomu bylo i u Urban Games. Ano, člověk se neubrání srovnání s podobnými papírovými kamarády (ať už HG či 15 minus), ale děj je tak čtivý a neotřelý, že člověk přimhouří oči i nad drobnými nedokonalostmi. Prostě jen čte a trne, co hrdinům přinesou další strany.
Rozhodně doporučuji a doufám, že nejde o poslední autorův počin.

24.01.2017 5 z 5

Život po tobě Život po tobě Jojo Moyes

"Bylo jisté, že přijdou osamělé dny. A špatné dny. A dny, kdy si budu říkat, do čeho jsem se to ksakru nechala navézt. Protože i takové dny patří k dobrodružství."

Laťka z předchozího dílu byla nasazena velmi vysoko, protože - co si budeme povídat - byť jen přiblížit se charismatu Willovi osobnosti, je hodně těžké. A je jasné, že tato kniha už musí být bez něj..
Autorka se však s pokračujícím dějem poprala se ctí a vznikl hezký a hlavně pravdivě vyznívající příběh. Za myšlenku z knihy o tom, že v každém věku se dá začít znovu, vyloženě tleskám.

21.01.2017 4 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

"Všude se děje spousta hrozných věcí a mně připadá, že jediná věc, která mi pomůže se vším se vyrovnat, je práce. Pokusit se ten svět trochu změnit."

Na knihu mě nalákalo zdejší hodnocení, které pělo samou chválu. A nechat si ujít slibně vypadající detektivku? To nedopustí žádný knihomol :o)
Samotná kniha nebyla vůbec špatná, četla se lehce a děj svižně plynul. Chvílemi mi ale jednání šéfinspektorky Eriky přišlo takové ... amatérské.
Za mě ve svém žánrů průměr, ale třeba bude pokračování příjemným překvapením.

15.01.2017 3 z 5

Dám ti slunce Dám ti slunce Jandy Nelson

"Musíš vidět zázraky, aby nějaké zázraky nastaly."

Trvalo mi, než jsem se ke knize odhodlala, ale oba hlavní hrdiny jsem si během chvilky zamilovala a prožívala s nimi strastiplnou životní cestu, během níž nebyla nouze o emoce.
Za mě velké překvapení a jedna z nejlepších Young - Adult knížek, jaké jsem kdy četla!

09.01.2017 5 z 5

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

"To, co nazýváme štěstím, je prostě okamžik, kdy přestáváme mít strach."

Mé první setkání s Patrikem Hartlem a doufám, že ne poslední ;o) Začala jsem příběhem Jáchyma a knihu nešlo odložit. Co totiž autorovi rozhodně nechybí, je velká čtivost.
Příběh Veroniky byl také fajn, ale po akčním bratrovi, už mi její vyprávění přišlo vlažnější. Myslím, že i důsledkem toho, že jsem o jejím životě věděla hodně již z knihy předchozí.
Tento literární počin každopádně ráda doporučuji, protože v českém knižním světě jde o hodně kvalitní zjevení.

04.01.2017 4 z 5

Tři přání Tři přání Liane Moriarty

"Dej si pozor, co si přeješ, mohlo by se ti to vyplnit."

Ze začátku mi trošku trvalo dostat se do děje, ale zmíněný nedostatek přičítám hlavně faktu, že jsem na knihu neměla moc času. Není dobré dávat si ve čtení tohoto příběhu delší pauzy, protože se vám pak postavy budou plést (vlastní zkušenost :o)
Po začtení však budete mít čest nahlédnout do velmi zajímavých životních osudů, v nichž není nouze o vtipné pasáže, ale i smutnější a přemýšlivější okamžiky.
Knihu doporučuji a nedočkavě vyhlížím upozornění na další vycházející titul od autorky.

26.12.2016 5 z 5

Vůně života Vůně života Táňa Keleová-Vasilková

"Láska nemusí trvat věčně. Láska není otázkou rozhodnutí ani slibu, o lásce rozhoduje srdce ... a tomu nikdo neporučí. Je tvrdohlavé a úplně ignoruje rozum či cokoliv jiného."

Další z řady autorčiných oddechovek - nic více ani méně, prostě její klasika ;o) Na jedno přečtení fajn, ale podruhé bych se ke knize nejspíše nevrátila.

14.12.2016 3 z 5

Postel, hospoda, kostel Postel, hospoda, kostel Zbigniew Czendlik

"Rozum máme omezený, ale srdce nikoli. Nikdy nemiluji tak moc, abych zítra nemohl milovat více. V lásce nejsme nijak limitováni. V poznání máme své hranice, ale milovat můžeme nekonečně."

Skvělá kniha plná hodnotných a hlubokých myšlenek. Není určena pouze katolíkům (to bych ji ani nezačínala číst ;o), naopak je určena úplně všem, jelikož i pasáže o víře jsou řečeny s nadhledem a velkou pokorou.
Rozhodně doporučuji a ráda se k ní opět někdy vrátím.

08.12.2016 5 z 5

Co ta holka chce? Co ta holka chce? Lindsey Kelk

"Přátelství kované v žáru nesnází je stejně pevné jako to, co obstojí ve zkoušce času."

Zklamání. Na pokračování vtipných situací ze života Tess jsem se docela těšila, ale bohužel by se děj knihy dal sepsat na pár stran a člověk by ve výsledku o nic nepřišel. Nic kloudného se nedělo a já po hodně dlouhé době některé pasáže v knize přeskakovala.
Další díl číst neplánuji - po této zkušenosti myslím, že by stačila přečíst poslední strana a člověk by byl stále v obraze..

03.12.2016 2 z 5

Sova Sova Samuel Bjørk (p)

"Dejte lidem náboženství nebo nějakou stupidní zábavu a to jim zabrání v tom, aby pochopili, že ve skutečnosti jsou jenom otroky systému."

Velmi dobré, většina knihy mi navíc přišla lepší, než předchozí díl, protože šlo o příjemné setkání se starými známými :o) Malinko mě zklamal konec, ale jde jen o nepatrné mušky.
Jsem ráda, že závěr vypadá otevřeně a tím pádem je velká šance na pokračování. Těším se už teď!

30.11.2016 4 z 5

A proto skáču A proto skáču Naoki Higašida

"Nemůžeme soudit ostatní jen podle jejich vzhledu. Abychom se s někým mohli blíže spřátelit, potřebujeme poznat jeho nitro."

Rozhodně skvělá kniha, kterou by si měl přečíst každý - nejen lidé, kteří se s autismem bezprostředně setkávají. Tento příběh vám dá daleko více, než tisíce naučných skript, protože je ze života..

20.11.2016 5 z 5

Zlato(v)lásky Zlato(v)lásky Blanka Hošková

"Jsou dva druhy nespokojenosti. Nespokojenost, která pracuje, a ta, co lomí rukama. První dosáhne toho, čeho chce, druhá ztratí, co má."

Čtivá kniha ze života. Moc se mi líbil pohled ze dvou stran, tento nápad chválím, protože dal příběhu větší grády.
Těším se na další autorčiny knihy ;o)

20.11.2016 4 z 5

Všechny malé zázraky Všechny malé zázraky Jennifer Niven

"Není důležité to, co si vezmete, ale to, co zanecháte."

Hodně silný příběh, který - i po jeho dočtení - bude nějaký čas s vámi. Je dobře, že podobné knihy vycházejí, protože je důležité o těchto neveselých tématech mluvit.
Doporučuji všem!

12.11.2016 5 z 5

Ctitel Ctitel Charlotte Link

"V krizi vyjdou na povrch ty nejlepší nebo ty nejhorší vlastnosti lidí."

Trošku mě mátlo, že je pachatel jasný skoro od začátku, na to nejsem zvyklá, protože se mi většinou pointa knihy uhádnout nepodaří :o) Člověk tím podvědomě čekal nějaký veliký zvrat a i když se nekonal, tak jsem si knihu užila.
Charlotte Link prostě umí.

30.10.2016 4 z 5

Den, kdy jsem se naučil žít Den, kdy jsem se naučil žít Laurent Gounelle

"Hledej raději božské v sobě než ďábelské u druhých."

V knize je plno hezkých myšlenek, které není na škodu si čas od času připomenout. Některé postavy v knize mi však přišly trošku nadbytečné, komornější vyprávění by ději neuškodilo.

23.10.2016 3 z 5

Pravidlo průšvihu Pravidlo průšvihu Petra Vernerová

"Jak se můžu divit, že život se ke mně chová jako macecha k Popelce, když sama se k sobě nechovám o nic líp?"

Od knihy jsem čekala oddechovou četbu a tu jsem také v plné míře dostala. Nic náročného na přemýšlení, naopak mi některé věty přišly jednoduché až příliš..
Bohužel jde o příběh, na který si po jeho dočtení už ani nevzpomenu.

12.10.2016 2 z 5

Bude to dobrý rok Bude to dobrý rok Lucy Diamond (p)

"Asi bych měla být především vděčná. Sem tam se zastavit a poděkovat za to, co mám. Rodinu, přátele, domov. Dokud mi nehrozilo, že všechny ztratím, považovala jsem to za samozřejmost."

Lucy Diamond mám ráda a na její další titul jsem se moc těšila. Příběh nebyl špatný, čtení knihy mi ale trvalo nezvykle dlouho, protože mi bylo tak nějak jedno, jak to s jednotlivými postavami bude. Příště se snad s autorkou sejdeme v lepším rozpoložení :o)

10.10.2016 3 z 5

Tady byla Britt-Marie Tady byla Britt-Marie Fredrik Backman

"Je toho hodně, co o člověku nevíte, dokud se jím nestanete. Čeho všeho je schopný. Jakou má odvahu."

Kniha je milým pohlazením po duši, to rozhodně.
Bohužel fotbalovou horečku nesdílím v nejmenším, proto to u mě na plný počet není. Pro fanoušky zmíněného sportu jde ale o třešničku na pomyslném čtenářském dortu a určitě si příběh vychutnají o to víc ;o)

28.09.2016 4 z 5

Běsnící světlo Běsnící světlo Estelle Laure

"Když někomu věříte, dáváte mu do ruky nůž, kterým vás může bodnout."

Jsem velmi mile překvapena. Čekala jsem další z řady klasických oddechových dívčích románů, ale do rukou se mi dostal příběh plný hlubokých myšlenek.
Hlavní hrdinka i přes svou nelehkou situaci neztrácela naději a kupodivu mi její vyzrálost nepřišla přitažená za vlasy.
A abych nezapomněla - musím pochválit i krásnou obálku. Naštěstí však svou krásou nepřevyšuje obsah ;o)

18.09.2016 4 z 5

Polámané panenky Polámané panenky James Carol

"Člověka musíme posuzovat podle skutků, ne podle slov."

Návykově čtivé, správným směrem napínavé a některé scény opravdu drsné - co více si může čtenář od pravé detektivky přát.
Třešničkou na dortu je pak postava profilisty Wintera, který si na nic nehraje a přitom svou genialitou a rebelií strčí všechny do kapsy.
Jedním slovem: skvělé!

15.09.2016 5 z 5